Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Konkurs: Zdrowa kuchnia, zdrowe dziecko

Zgłoś nadużycie #91 26 sierpnia 2012, 15:35

mamaela Supermama

edyta.s napisał(a)

Ela super ten przepis :) i wydaje się prosty w wykonaniu :) dzięki :)

Edyta jest banalnie prosty. U nas to zawsze tort na każdą okazję, mam na niego nawet zamówienia od rodziny :) W wersji udoskonalonej można do środkowej części zmiksować bitą śmietanę z malinkami i wtedy mamy różową warstwę (nie ukrywam że chyba tak właśnie zrobię małej na urodzinki bo będzie kolorowo). W wersji dla dorosłych można zrobić biszkopta z kakao (dodajemy 3 łyżki kakao rozrobionego w odrobinie mleka), nasącza się rumem i świetnie smakuje z wiśniami z kompotu :) Jak się robi na dużą tortownicę to najlepiej wziąć 2 śmietany 0,5 l i biszkpt na 6 jajkach i po łyżce wiecej każdej mąki i cukru .

Zgłoś nadużycie #92 26 sierpnia 2012, 19:39

Konto usunięte
alez mam smaczka na torcik :D mniam!
mi tesciowa robila torta, ale sama biszkopt robila, kremy tez. tylko te 'dekoracje' pokupowala. pyszny byl... mmm :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #93 28 sierpnia 2012, 14:46

Mia Moderator
No, chociaż raz nie mieliśmy problemu z wyborem, bo udziału trzech Pań - mamaela, edyta.s i Aga W - nie można było przeoczyć i to właśnie do nich wysyłamy książeczki "Zdrowa kuchnia dla dzieci". Bardzo spodobała nam się też wypowiedź agf, ale niestety mamy tylko 3 egzemplarze :( Na szczęście, kolejne zestawy nagród czekają i za kilka dni ruszamy z nowym konkursem. Adresy mamy w bazie (piszcie jeśli coś się zmieniło).

Zgłoś nadużycie #94 28 sierpnia 2012, 16:39

mamaela Supermama
dziękuję :) no to teraz się dowiem na dobre, jak zdrowo żywić dzieci ;) a jak dzieci to i nas :)

Zgłoś nadużycie #95 28 sierpnia 2012, 19:41

Konto usunięte
dziekuje slicznie! bardzo ciekawa jestem co w tej ksiazcze wyczytam :)

Zgłoś nadużycie #96 28 sierpnia 2012, 20:36

edyta.s Fajna mama
ja również ślicznie dziękuję :) już jestem ciekawa co tam ciekawego znajdę :)

Zgłoś nadużycie #97 28 sierpnia 2012, 22:17

Konto usunięte
http://www.dobreksiazki.pl/b3031-zdrowa-kuchnia-dla-dzieci.htm
tu mamy opis ksiazki, zapowiada sie ciekawie :D fajnie ze przepisy sa!

Zgłoś nadużycie #98 29 sierpnia 2012, 9:45

edyta.s Fajna mama
no ciekawie :) juz się nie mogę doczekać jak przyjdzie :)

Zgłoś nadużycie #99 3 września 2012, 21:03

edyta.s Fajna mama
dostałam dziś tą książeczkę i biorę się twardo do lektury :)

Zgłoś nadużycie #100 3 września 2012, 21:08

mamaela Supermama
Ja też dostałam dzisiaj przesyłkę z książką - dziękuję i edukuję się w temacie żywienia dziecka :)

Zgłoś nadużycie #101 8 września 2012, 10:53

stokrota Zadomowiona
To kobietki napiszcie jak książeczka, zdaje się, że to pozycja obowiązkowa w każdym domu.

Zgłoś nadużycie #102 9 września 2012, 9:18

edyta.s Fajna mama
Stokrota - książka i owszem ciekawa - przeczytałam ją od razu z wyjątkiem przepisów, ale..... taka jakaś zbyt wegetariańska na moje oko :) po prostu w moich odczuciach (jako nałogowego zjadacza mięsa) autorka ksiązki jest wegetarianką i temat mięsa w książeczce praktycznie jest pominięty. (Wg autorki zdrowa dieta jest jak najbardziej możliwa bez udziału mięsa a także wszelkiego rodzaju nabiału). Takie są moje odczucia po przeczytaniu :) ale tak jak pisałam - trzeba przyznać, że jest ciekawa :)

Zgłoś nadużycie #103 9 września 2012, 10:45

mamaela Supermama
Ja też przez nią już przebrnęłam i hmm moje odczucia?
- nie ukrywam, że na początek uśmiałam się z tekstu na pierwszej stronie, że dzięki diecie można się pozbyć chorób przewlekłych i alergii ?? ? No nie ukrywam, że ja w to nie wierzę i wiem, że to niemożliwe. Są choroby, w których owszem dieta pomaga ale nie jest cudownym lekiem. Bo co alergia na trawy będzie uleczona dietą ?? Górnolotnie i ogólnikowo to autorka potraktowała.
- jakaś taka momentami skrótowa, czyli hasło, kilka zdań i koniec tematu. Bo w ogóle to książeczka jest króciutka, ja czytałam część teoretyczną jeden wieczór, bo 2/3 ksiażki to treść a 1/3 to przepisy
- i fakt nie ma nic o mięsie, jakby było ono niepotrzebne. I nie koniecznie zgadzam się z twierdzeniem, że każde dziecko ma codziennie dostawać tran.
- a przepisy niektóre bardzo fajne ale większość już dla starszaków.
Ogólnie warto przeczytać ale nie ukrywajmy większość tego co tam jest to każda rozsądna mama wie ;)

Zgłoś nadużycie #104 14 września 2012, 22:33

Konto usunięte
ksiazke szybciutko sie czyta.
troche potrzebnych informacji, ciekawe pomysly - przepisy.
podobnie jak Ela pisala, niektore tematy zbyt ogolnikowo potraktowane. cudów sie spodziewalam jak w spisie zobaczylam ALERGIA. ale nic to do mojego zycia nie wnioslo.
no i ten brak miesa.... i nabiału - nie spodobal mi sie.

wiadomo, kazda mama swoj rozum ma, od tygodnia dzieciaczkom jesc nie dajemy ;)

Zgłoś nadużycie #105 12 czerwca 2013, 13:25

stokrota Zadomowiona
Dziewczyny wrzucam, bo konkurs ten związany ze zdrowym odżywianiam dzieciaczków no i gotowaniem.
Tutaj szczegóły: http://lubiekasze.pl/konkursy
A właśnie, często na stołach gości u was kasza? Ostatnio przekonałam się, że pęczak nie musi być monotonny.

Zgłoś nadużycie #106 30 maja 2018, 19:54

Cyberemilka Zaprawiona w bojach
zdrowa żywność to podstawa!

Zgłoś nadużycie #107 5 czerwca 2018, 9:00

dawako Zaprawiona w bojach
Podstawą zdrowej kuchni są przede wszystkim najlepsze, zdrowe składniki. Od kiedy pamiętam to jestem w nie zaopatrywany za sprawą https://sloneczko-sklep24.pl , których to produkty są niebywale pyszne i smaczne. Od mąk po płatki i otręby wraz z syropami, wszystko robi na mnie niebywałe wrażenie!

Zgłoś nadużycie #108 17 czerwca 2018, 12:20

Orlando88 Świeżo upieczona
Ja niezbyt będę mógł w tym temacie pomóc... Nie jest to moja dziedzina wiedzy...
Widzisz jaka jest różnica między naszymi
uczuciami: gdyby on był na moim miejscu, a ja na jego, to choćbym go
nienawidził piekielną nienawiścią, nigdy bym na niego nie podniósł ręki.