Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

kołatanie serca

Zgłoś nadużycie #11 13 kwietnia 2012, 11:44

mamuska2008 Świeżo upieczona
witam... jestem w 25 tygodniu ciazy.. od jakiegos czasu mam kołatanie serca,czasami to az mi sie duszno i słabo robi... przważnie mam to jak siedze lub leże. ciśnienie mam okolo 120/70. zawsze mam bardzo niskie... niekiedy mam  wrażenie jakby serce mi stanęło na sekunde i ucisk w klatce...czy któras z was ma takie coś ?? zaczynam sie denerwować.. pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #12 13 kwietnia 2012, 12:48

Pola Gotowa na wszystko
A moze masz anemie? Ja mialam takie same objawy i musialam brac zelazo dwa razy dziennie, bo bylam bardzo slaba i czasami nie moglam przejsc paru metrow. Powinnas zrobic sobie morfologie i zapytac jak najszybciej swojego lekarza jaki preparat brac.

Zgłoś nadużycie #13 14 kwietnia 2012, 18:48

mamuska2008 Świeżo upieczona
krew mam w porzadku

Zgłoś nadużycie #14 15 maja 2012, 21:24

dota_88 Fajna mama
Ja jestem w 10 tyg i mam podobny problem. U mnie występuje to po odrobinie wysiłku, no i jak rano wstaje z łóżka, chociaż robię to wolno i delikatnie. Jak byłam mała stwierdzono u mnie niedomykalność zastawki mitralnej, da z tym da się żyć, jednak teraz kardiolog stwierdził, że już nie mam tej wady. Innym problemem może być zbyt niski poziom potasu i/lub magnezu. Robili mi tez dla pewności badanie krwi na nadczynność i niedoczynność tarczycy. Koleżanka ma identyczne objawy przy nadczynności. Tak więc wszystkie badania wyszły mi dobrze, a to dzieje się dalej.
Podsumowując lekarz stwierdził, że po prostu mój organizm jest przeciążony, wiadomo, serce sie powiększa, pompuje więcej krwi, a co za tym idzie możemy mieć takie dolegliwości.
Ja na Twoim miejscu zgłosiłabym to lekarzowi, jednak nie panikuj, bo może Ci to samoistnie zniknąć.
,mam nadzieję, że troszkę pomogłam.
Życzę zdrowia

Zgłoś nadużycie #15 15 maja 2012, 23:08

kaskikk2112 Fajna mama
mnie bolało w klatce piersiowej i przy wdechu bardziej ... musiałam mieć podany potas w kroplówce

Zgłoś nadużycie #16 27 lutego 2018, 18:39

Jagodzianka20 Zaprawiona w bojach
Ja miałam kołatania serca, kiedy występowała u mnie za wysoka homocysteina . Lekarz przepisał mi lek i kompleks witamin z grupy B, kładąc silny nacisk na metylokobalaminę, czyli AKTYWNĄ formę witaminy B12 . Może Ty również spróbujesz? Z tego co wiem, ta witamina pozwala zmetabolizować homocysteinę, sprawiając, ze jest jej mniej.

Zgłoś nadużycie #17 19 marca 2018, 15:28

maju Świeżo upieczona
U mnie przyczyną jest brak żelaza + stres, który potrafi się utrzymywać do kilku/kilkunastu godzin po wystąpieniu sytuacji stresogennej. Magnez i potas też mają w jakimś stopniu wpływ na to, ale niewielki. Wiem z doświadczenia, że problemy z zębami również mogą być za to odpowiedzialne. Chociaż faktycznie może to być wynik wysiłku serca, które jest zmuszone do zwiększonej pracy, i na pewno przyda mu się wzmocnienie.

Zgłoś nadużycie #18 26 kwietnia 2018, 14:43

adzielka Zaprawiona w bojach
U mnie kołatania serca też były spowodowane niedoborem żelaza i witamin z grupy B, stres też wiadomoma na to wpływ. Na szczęście jak mi się tak działo to w ciąży nie byłam. Pamiętam że piłam wtedy biovital w formie toniku, mama mi podsunęła a jak powiedziałam lekarzowi to kazał zostać przy tym. Po miesiącu już było dużo lepiej, serce się wyciszyło, ja też trochę odpuściłam nerwowo i do tej pory jest ok. Ale każde takie problemy trzeba sprawdzić, z serduchem nie ma żartów.

Zgłoś nadużycie #19 16 maja 2018, 17:58

wieslawa Zaprawiona w bojach
Z takimi objawami nie ma żartów. Umów się do lekarza i sprawdź, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Jeśli to coś poważnego warto podjąć leczenie jak najwcześniej.

Zgłoś nadużycie #20 31 maja 2018, 20:45

aniulaxx Gotowa na wszystko
Też podczas ciąży miałam takie kołatania serca, więc postanowiłam udać się z tym do kardiologa. No i dobrze, że poszłam do niego, bo uspokoił mnie i polecił żebym sobie po prostu kupiła w aptece Acard. Powiedział mi, że to po prostu czasem się zdarza, ale dobrze że przyszłam, bo mogło to być coś poważniejszego. Niestety w mojej lokalnej aptece nie było akurat Acardu, więc zamówiłam go sobie z dostawą domu ze strony https://eapteka.pl/acard-60-tabl-100000023 .

Zgłoś nadużycie #21 24 sierpnia 2018, 15:23

biedronkaja Gotowa na wszystko
A może to cholesterol ? ja nie miałam nigdy kołatania serca w ciąży a przeszłam dwie, ale zawsze dbałam o to co jem czy w czasie czy przed ciążą. Cholesterol to cichy zabójca i możliwe że masz za wysoki, tutaj znajdziesz informacje o tym jak to łatwo sprawdzic http://serce-zdrowie-co-i-jak.pl/zdrowie/podwyzszony-cholesterol-przyczyny-i-lec... Jeżeli masz problem z cholesterolem w ciaży to radze Ci zmienić nawyki zywieniowe bo moze sie to źle skończyć dla Ciebie i maleństwa.

Zgłoś nadużycie #22 15 października 2018, 22:05

eleona Zaprawiona w bojach
Jeżeli chcesz zasięgnąć fachowej porady w sprawie chorób sercowych, to sprawdź bloga https://www.serce.info.pl/objawy-zawalu-serca-u-mlodych-ludzi/ poruszane są tam wszystkie choroby oraz podawane skuteczne metody ich leczenia.

Zgłoś nadużycie #23 29 października 2018, 20:57

Ramona Zaprawiona w bojach
Zrób badanie na poziom homocysteiny. Tutaj możesz poczytać, jak i gdzie zrobić badanie na poziom homocysteiny  Jeśli homocysteina ma za wysoki poziom może prowadzić do wielu schorzeń. Główną przyczyną wysokiej homocysteiny jest zbyt niski poziom wit. B12, wit. B6 i kwasu foliowego. Wystarczy uzupełnić braki.