Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Klub Marcowych Mamuś i Tatusia 2012r.

Zgłoś nadużycie #31231 27 marca 2015, 0:09

widzimisie Supermama

dora27 napisał(a)

widzimisiu to może jakiś relaks na weekendzie? masaż, kino, czy inne atrakcje? przynajmniej na chwilę mogłabyś zregenerować siły :)
....
ja dziś w końcu wypucowałam spiżarnię, w kuchni w szafkach poukładałam, jutro czeka mnie mycie okien (będę uważać!), wcześniej jadę z Imką do bawilandii. A potem małe zakupy. Kupiłam kilka kolorowych lakierów i zamierzam się odpicować, zadbać o siebie, kilka kosmetyków planuję kupić, miałam włosy zrobić ale odpuszczę, a co najwazniejsze jutro w końcu kupie se torebkę w New Looku, bo mi strasznie się podoba i od kilku dni chodzi nie mogę o niej przestać myśleć. Pokażę Wam jak znajdę na necie ;) byłam obejrzeć też na żywo, no rewelka!

Dziękuję dziękuje. Po rozmowie z mezem wyklarowalo sie, ze w maju bierzemy kilka dni i jedziemt gdzies w Polske :) yupiiiii.
Dora udanych zakupów :)

Basiu wspanialego wyppczynku Ci zycze oraz zawczasu wesolych swiat :)

Zgłoś nadużycie #31232 27 marca 2015, 0:10

widzimisie Supermama

dora27 napisał(a)

to ta torba ale ona na żywo lepiej wygląda, taka wyluzowana :) idealna dla mnie! http://www.newlook.com/shop/womens/bags-and-purses/tan-croc-textured-shoulder-bag-_335471018

No no. Bardzo ładna :)

Zgłoś nadużycie #31233 27 marca 2015, 0:13

widzimisie Supermama
Paola Tobie tez zdrowka.

Zaraz cieplej sie zrobi , to moze te choroby troche odpuszcza.

Tymczasem sobranoc mile Panie :) idę śnić o rychlym urlopie ;)

Zgłoś nadużycie #31234 27 marca 2015, 14:50

miminka Fajna mama

basia09 napisał(a)

Witam dopiero teraz mam chwile na poczytanie i tak poczytałam piąte przez dziesiąte dlatego przepraszam ale nie wszystko skomentuje
Abi pisałaś o czapkach ja T. zakładam jak na razie czapkę codziennie ale już teraz taką wiosenną strszak tez jeszcze nosi ale nie zawsze :)
Miminka o to się wam porobiło dużo zdrówka życze
Ewelina dla was także woerk zdrowia śle przeważnie tak jest że jak ktoś zachoruje to inne dzieciaki łapią a ból palca sobie wyobrażam bo sama dopiero co miałam poparzony w lutym :(
Widzimisie super że quad spełnie swoją ( i nie tylko swoją) role :)
Dora śliczny torcika ale Irminka ślicznie wystrojona była no i najważniejsze Brawo dla Lilki teraz to już z górki za niedługo biegac zacznie :)
AniaSz trzymam kciuki za przedszkole i zdrowia życzę
Karanga o i was dorwało porządne choróbski a kysz coś niemożliwego się w tym roku z tymi chorobami dzieje zdrowia dla was wszystkich :)
Asik super z W. rowerzysta o przedszkolu napisze ci na priv :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

A my dzis po kolejnej kontroli antybiotyki mamy nadal ale to już końcówka T.był na badaniu krwi który nic nie wykazał jedynie tyle że ma jakiś stan zapalny w organizmie ale dostał już wszystkie możliwe antybiotyki gorączka ostatni raz był wczoraj po południu teraz na razie odpukać cisza i mamy skierowanie na badanie kału bo lekarka już nie wie czego się złapać jednym słowem leczymy się dalej :/
Ok uciekam bo właśnie jestem w trakcie pakowania jedziemy w góry może świeże powietrze pomoże chłopcom i szybciej dojdą do siebie wracamy dopiero po świętach a że tam będę miała kiepski dostęp do neta już dziś życze wam zdrowych i radosnych świąt Wielkiej Nocy smacznego jaja oraz mokrego dyngusa :)
PS. Dla wszystkich przyszłych solenizantów Lenki Oliwki Krzysia i Konradka wszystkiego najlepszego dużo zdrowia uśmiechu na twarzy wspaniałych wymarzonych prezentów i udanych imprezek urodzinowych :)
Pozdrawiam i do usłyszenia :)

Basiu mam nadzieję, że zmiana otoczenia dobrze Wam zrobi wrócicie po świętach zdrowi i wypoczęci.

Zgłoś nadużycie #31235 27 marca 2015, 14:53

miminka Fajna mama

widzimisie napisał(a)

Lepiej wcześniej noz za późno :)

Dora z tym urlopem to na taki dluzszy 2-tygodniowy wyboeramy sie w lipcu, ale dzisiaj stwierdziłam, ze ja do lopca nie dozyje bez urlopu. :(
I to nie chodzi o to, ze teraz w pracy mi jakos szczególnie daja popalic. Tzn.mam stresujaca prace, ale ostatnio nie byla jakos bardziej stresujaca. Ot, chyba zmęczenie materialu - praca, szkola, ogolne zmęczenie i perspektywa, ze maz w najbliższym czasie nie może wziąć wolnego.
A może to po prostu ja jestem miękka faja? Wy tak nie smecicie jak ja ;)

Widzimisię mam tak samo :)
Teraz niby jestem z Kubą w domu, ale jakoś nie mogę odpocząć. Staram się co mogę przygotować do pracy, ugotować jakiś obiad, zająć Kubą... Ale efekt jest taki, ze wszystko tylko zaczynam, a nic nie mogę skończyć. Marzy mi się wypad na jakiś dłuższy weekend ale z pracą jestem mega do tyłu. O porządkach w domu nawet nie wspominam...

Zgłoś nadużycie #31236 27 marca 2015, 18:30

karanga Supermama

Paola_33 napisał(a)

Dora, bardzo fajny torcik, i prze śliczne dziewczynki. Impreza się faktycznie udała :-)
Irminka ma niesaamowicie długie włosy, szok ! Wygląda prze uroczo z kucykami !!
Gratulacje dla Lili za chodzenie ! Super nowina !
Lilianka na pewno dzielnie zniesie szczepienie :-) Roztargnienie to jeden z objawów ciąży :-)

Abi podziękowałam Ci szczerze, absolutnie bez minimalnej złośliwości :-(
Faktycznie z przedszkolami mam doświadczenie bardzo niewielkie, nie znam się, napisałam za ostro o owsikach. Pewnie mnie los pokaże ;-)
Kar fiz. nigdy nie uznam, i reaguję, gdy widzę przemoc. Wielokrotnie też pisałam, jak mi wstyd, ze się zapędziłam przy mamie. To, że ona mnie czasami biła, nie znaczy, że ją chciałam uderzyć (zareagowałam instynktownie, bo ucierpiała corka..), w przyszłości to się nie może powtórzyć, nie podniosę na nią ręki, i wciąż źle się czuje z tamtym zdarzeniem ;-( Bardziej głupio mi nie może być ;-(
Zupełnie bez kar nie wychowuję, nie potrafię, upominam, zabraniam, zakazuję jakiejś przyjemności. I zawsze reaguję, gdy dziewczynki się kłócą, staram się rozwiązać konflikt, jak umiem.
Jeśli się wywyższam, przepraszam, to raczej moje kompleksy, nie zarozumiałość :-(
Rodzicielstwo jest WIELKIM wyzwaniem..
Często się nie wyrabiam, nie zaglądam przez kilka dni na forum, i nie nadążam już dawno za aktualnościami w klubie, galopująca sklerozza nie pomaga. Cóż stara jestem ;-/

Podziwiam tak wiele z Was, za cierpliwość, siły, doswiadczenie, podejście do życia, oddanie dla dzieci - najbardziej Ewelinkę, z trójką dzieci, Dorę, Metodkę. Abi ma niesamowitą pamięć, obłędną !!! Wszystkie jesteście fajne, niepowtarzalne !!

Aniasz, dziękuję za życzenia zdrowia.. Ciągle pokasłujemy, ale niby jest lepiej. I wciąż dziewczynki zdrowe, więc kamień z serca.

Miminka - zdrowia dla dzielnego Kuby !! I brawo za odpieluchowanie !! Wielki sukces !!
My wciąż walczymy..

Karanga, szkoda mi Robertka, niech zdrowieje, maluch, niech już zapomni o katarach na zawsze !! Okropnie, gdy dzieci chorują. Wcześnie zaczął chodzić, zdolniacha !!

Malinka - powodzenia na finiszu, byś jednak znalazła konieczne materiały !

Widzimisie - spóźnione, ale serdeczne życzenia pełni szczęścia dla Szymka !!

Ewelina - zdrowia dla Twojej super dzieciowej trójeczki, i szybkiego zagojenia kciuka !! Biedna jesteś, ręce - podstawa funkcjonowania, jednak. Na focie widać najlepiej, jak szczęśliwi są Twoi chłopcy i Mania !!

Na tego posta chyba czekałam :) taki szczery i od serca. Aż się miło czytało, choć tematy trudne. Co do Robsona to już lepiej, dziękujemy :) a do samodzielnego chodzenia jeszcze daleko ;) ale rozwija się błyskawicznie! nie nadążamy za nim :)

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #31237 27 marca 2015, 20:25

karanga Supermama
Asik - widziałam Wiktorka na rowerku, super że ogarnia! :) a kto za nim będzie biegać? :)
Ja mam taki ambitny plan pójść w ślady Zuczka, a konkretnie Wojtusia, który to z rowerka biegowego przesiadł się od razu na rowerek dwukołowy z pedałami i pojechał! :) w tym sezonie jeszcze biegowy, ale na 4. urodzinki planujemy sprezentować mu piękny nowy rowerek z pedałami (ja nie dam rady biegać za Wiktorem, a czterokołowiec na wiejskiej drodze i tak niewiele da). Póki co cuda wyczynia na biegowym, tylko co chwila podwyższamy siodełko i kierownicę ;) z górki uwielbia jeździć, takie prędkości rozwija że mnie włos na głowie dęba staje :D oczywiście na dole górki zawsze czeka tata ;) a jak taty z nami nie ma to nie pozwalam na takie szaleństwa ;)
Któraś jeszcze ma taki plan? Ominąć rowerek czterokołowy z kijkiem?

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #31238 27 marca 2015, 21:53

sundayrose Supermama
Witajcie, ja na szybko. Sama jestem z dziewczęciami naszymi i lecę spać zaraz. Mąż pojechał wczoraj na swoje strzelanie, wróci w poniedziałek...

Karanga, miałam pisać... pisałas o Robercie... Wiem, że w drugim półroczu dziecko zazwyczaj gada swoje 'babababa, mamamama, dadadada' itd. Moja Zo nigdy tak nie robiła. Moja mama się martwiła i załąmywała ręce dosłownie... Pominęła ten etap rozwoju niejako i od razu przeszła do słów typu 'kupa' siupa, dupa, kuka, itd. Nie miała wtedy roku (ok10 mcy)
I też szybko siadała, raczkowała i wstawała, chodziła z przytrzymaniem (7mcy). Weronika ma to samo.
Sprawdź u speca, żeby się uspokoić. Ja widziałam, że Zo słyszy, kuma różne rzeczy itd. i jakos nie przejmowałam się brakiem tego sylabowania (czy jak się to tam nazywa).

A co do jazdy na rowerze. Ja także bardzo nalegałam na rowerek biegowy i zabroniłam wręcz tesciom kupna rowerka trój- czy czterokołowego (rok temu)... Też miałam w pamięci Zuczka i jej Wojtusia :) Zo dostała biegowy na 2 urodziny i do tej pory srednio jej się podoba. Trochę jeździ, ale bez szału. I na 3 urodziny dostała zwykły rower z tymi dwoma bocznymi kołami. I smiga z taką radoscią i zapałem! Tak sobie pomyslalam, że nasze plany to jedno, a preferencje, możliwosci i zainteresowanie dzieci to zupełnie inna sprawa ;)
Super, że Wiktor tak szaleje na biegowym. Na bank będzie mu prosciej zacząc na dwóch kółkach na tradycyjnym rowerze. Moja Zo nie chce i nie lubi biegowego... Nic nie poradzę. Ale sprobujemy niedługo odkręcic boczne kółka. Zobaczymy co będzie ;)

Zgłoś nadużycie #31239 27 marca 2015, 21:56

sundayrose Supermama
Dziewczyny, nie czytałam wszystkiego chyba. Sama już nie wiem. Przepraszam.

Wszystkim życzę zdrowia!!! Bo widzę, że chorowitków nie brakuje niestety!

Zgłoś nadużycie #31240 27 marca 2015, 21:57

sundayrose Supermama
I wszystkim 3 latkom przesyłamy buziaki urodzinowe!!!

Zgłoś nadużycie #31241 27 marca 2015, 21:57

dora27 Supermama
Natalia dziś Twoja Wercia ma roczek! najlepszego dla księżniczki! :) jak dobrze że Cię zastałam byś ucałowała Werkę od Lilki :) :*

Zgłoś nadużycie #31242 27 marca 2015, 22:04

sundayrose Supermama
A u nas ok. Dora, dziękuję za pamięć :*
Nie załapałam się na fotkę brzuszka. Szkoda :( Torba bardzo ładna. Dużo w niej pomiescisz.
Imka faktycznie ma piękne włoski!
Gratuluję Lili chodzenia! No, mniej będziesz mieć noszenia! :)

Weronika słodka bardzo nadal. I nadal drobinka -7800g waży. Zo różnie. Obawiałam się tych dni bez Pawła, ale na razie ok.
Cyc nadal ponad wszystko. Werka zaczęła samodzielne chodzenie na 10mcy. Każdego dnia było lepiej. Od jakiegos czasu chodzi już swobodnie. Na dwór też. Choć problem był z chodzeniem w butach, ale już ok.
Biegają z Zo i piszczą ;)

Ja o pracy nic nie wiem jeszcze. Lecę spać. Dobranoc.
Wpadnę na dłużej na dniach!

Zgłoś nadużycie #31243 27 marca 2015, 22:06

sundayrose Supermama

dora27 napisał(a)

Natalia dziś Twoja Wercia ma roczek! najlepszego dla księżniczki! :) jak dobrze że Cię zastałam byś ucałowała Werkę od Lilki :) :*

Tak, dziękuję. :)
Widziałam fotki z imprezki. Super, że się udała! Zdrówka i samej radości też dla Twoich dziewczynek. Późno, ale życzeń i dobrych myśli nigdy za wiele :) Buziaki!

Zgłoś nadużycie #31244 27 marca 2015, 22:09

sundayrose Supermama
Miałam isc...
ale zapytam Was jeszcze, bo kogo pytać jak nie Was ;)
Nie mogę się zdecydować, a muszę w końcu kupić wózek Weronice...
Maclaren Techno XT albo nowa Nuna Pepp Luxx...

Jak Wam Nuna służy, dziewczyny? Asik, Malinka?
Bo Maclarena nie ma chyba nikt?

Nie mam już czasu wchodzić w szczegóły dlaczego sie waham...

Zgłoś nadużycie #31245 27 marca 2015, 22:12

Paola_33 Supermama
Karanga - dzięki, kochana - zrozumiałaś mojego posta, i tak, był od serca, szczery do bólu..
Robert jest na najlepszej drodze do samodzielnego pomykania, zanim się obejrzysz, będziesz biegać za Nim, że hej !! I najfajniejsze, gdy się bracia zaczną bawić wspólnie ! Może zyskasz jakieś 10 minut dziennie ;-) Reszta zejdzie Ci na niedopuszczaniu do realizowania najdziwniejszych pomysłów Roberta i Wiktorka. Choć może Twoi chłopcy nie są tacy łobuzerscy jak pewne dziewczynki..?

Sunday, samych wspaniałości, spełnienia marzeń, i taaak wielu sukcesów dla Jubilatki, Weronisi !!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #31246 28 marca 2015, 11:33

amazonka Gotowa na wszystko
Witam.U nas wszystko dobrze.Zdrowko dopisuje.Narzekam jedynie na brak czasu.Podobnie jak kazda z Was.

Zgłoś nadużycie #31247 28 marca 2015, 11:35

Wszystkim bylym i przyszlym klubowym solenizantom zycze samych radosci,zdrowka i wspanialosci! :)

Zgłoś nadużycie #31248 28 marca 2015, 11:38

sundayrose napisał(a)

Miałam isc...
ale zapytam Was jeszcze, bo kogo pytać jak nie Was ;)
Nie mogę się zdecydować, a muszę w końcu kupić wózek Weronice...
Maclaren Techno XT albo nowa Nuna Pepp Luxx...

Jak Wam Nuna służy, dziewczyny? Asik, Malinka?
Bo Maclarena nie ma chyba nikt?

Nie mam już czasu wchodzić w szczegóły dlaczego sie waham...

Maclarena Techno XT ma Edyta (Mis).Zawsze bardzo chwalila go.Na pewno napisze Ci o nim

Zgłoś nadużycie #31249 28 marca 2015, 21:13

karanga Supermama
Sunday - bardzo dziękuję za to co napisałaś w sprawie sylabizowania :) każda taka opinia dodaje mi otuchy, że jednak mam chyba tylko przewrażliwioną pediatrę ;) a co do wózków to pewnie żadna ze mnie pomoc :D ale ja bym wzięła Nunę :) bo jak dla mnie bardziej zajebiaszczo wygląda i fajnie się składa :) no i ten daszek aż po brzuch :D tego mi brakuje w mojej spacerówie. No i jedna rączka! a nie dwie! Za jedną rączkę się duuuużo wygodniej prowadzi niż za dwie osobne (za dwie osobne nie da się jedną ręką prowadzić :/ tzn da, ale trzeba się przy tym nieźle namęczyć).

Zgłoś nadużycie #31250 28 marca 2015, 22:12

asik234 Supermama
Sanday ja z nuny bardzo zadowolona do tego stopnia że nie sprzedałam jej jeszcze mówię spakuje i niech leży ale dzisiaj była z nami jak byliśmy na długim spacerze . Jest lekka łatwa do złożenia łatwa do czyszczenia mam czarno szarą i jedyny minus który nigdy mi nie przeszkadzał to terkocze na kostce brukowej,prowadzi się jednym palcem i mój kolejny wózek to była by napewno nuna może nowszy model ale nie żałuję i nie jest wcale taka mała jakby się wydawało :) Wiktor do dzisiaj w niej siedzi czasami na chwilkę . Jeszcze jedno brak pałąka z przodu to tylko zaleta w poprzednim wózku wiecznie brudny teraz problem znikł :) heheh ale się nachwaliłam drugiego nie ocenię ale też rozważałam te dwa przy zakupie ;)