Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kiedy zmienić fotelik samochodowy?

Zgłoś nadużycie #71 6 września 2018, 13:25

kiniamama Zaprawiona w bojach
Powinno się patrzeć na wagę. dla starszaków bardzo dobrą alternatywa są te pasy https://smartkidbelt.com/ . Ja dowiedziałam się o nich nie dawno i przyznam, nie dość ze tanie, bezpieczne to jeszcze mój 9 latek zachwycony bo może już jeździć w pasach.

Zgłoś nadużycie #72 10 września 2018, 14:04

Cyberemilka Zaprawiona w bojach
My zmieniliśmy fotelik, gdy nasz bobasek skończył 3 rok życia. Zdecydowaliśmy się na nowy fotelik o większej wadze, prosto z oferty https://sklep.dzieciecemarzenia.pl/ . Dysponują niezwykle szeroką ofertą, dlatego warto było postawić właśnie na nich. Zachęciła nas także atrakcyjna cena.

Zgłoś nadużycie #73 12 września 2018, 20:53

zlotaka Świeżo upieczona

kiniamama napisał(a)

Powinno się patrzeć na wagę. dla starszaków bardzo dobrą alternatywa są te pasy https://smartkidbelt.com/ . Ja dowiedziałam się o nich nie dawno i przyznam, nie dość ze tanie, bezpieczne to jeszcze mój 9 latek zachwycony bo może już jeździć w pasach.

Bardzo fajnie to rozwiązali. Pomysłowo. A to, że dziecko samo jeździ w pasach to jest też atut. Wyrabia sie nawyk zapinania pasów. A to jest dużo warte. Do tego Smart Kid Belt współpracuja i z systemem napinania pasów i z poduszkami bocznymi i z kurtynami. A foteliki mają z tym problem. Szczególnie te duże, mocno zabudowane. Widziałam gdzieś taki przypadek, że kurtyna wypchnęła fotelik.

Zgłoś nadużycie #74 6 listopada 2018, 18:22

maurycy99 Świeżo upieczona

kasia.m napisał(a)

Czy mozecie mi przypomnieć kiedy należy zmienić  fotelik samochodowy. Ten ma od ponad roku
(http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-romer-safefix-plus-classicline-i1665477018...)  
należy patrzyć przede wszystkim na wiek czy na wagę czy wzrost?

Wszystko ma wpływ jaki fotelik wybrać. Po pierwsze wiek ,a potem reszta.
http://www.stropy-szczecin.pl/

Zgłoś nadużycie #75 8 listopada 2018, 21:32

angela_bebe Świeżo upieczona
u nas wyglądało to tak, z łupiny przesiedliśmy się jak Małej zaczeła głowa wystawać. Przesiadka była na reverso plus, a teraz po 3 latach mamy x-baga :)

Zgłoś nadużycie #76 18 listopada 2018, 17:38

wieslawa Gotowa na wszystko
Moim zdaniem najlepiej zmienić fotelik w dwóch przypadkach:
1. Gdy dziecko wyrosło z fotelika
2. Gdy fotelik jest już zniszczony
Kolejnym powodem może być to, że Mamie czy dziecku znudził się ten model ale to opcja dla bardziej zamożnych rodziców ;) Ja do takich nie należę wolę kupić coś raz, zapłacić ale żeby służyło mi przez lata ;) Znalazłem fotelik, który ma nasz synek w rankingu https://zakupowy.expert/ranking/ranking-fotelikow-dzieciecych,325 i ma dość dobre oceny :) My polecamy fotelik firmy Lionelo ale na rynku jest tyle, że można wybierać. Warto skorzystać też z porównywarki cen żeby nie nabić się w butelkę.

Zgłoś nadużycie #77 5 grudnia 2018, 19:41

monia_kuku Świeżo upieczona
jak szukałam fotelika dla starszego syna to poradziłam się specjalistów z osiemgwiazek.pl i do dziś jeździmy w transformer xt :)

Zgłoś nadużycie #78 5 grudnia 2018, 21:36

o_mad.ko Świeżo upieczona
musisz patrzeć na wagę dziecka, i czy mu nie wystaje głowa ponad zagłówek

Zgłoś nadużycie #79 5 grudnia 2018, 21:36

oni mają super grupę na fb, zawsze pomogą

Zgłoś nadużycie #80 5 grudnia 2018, 22:17

angela_bebe Świeżo upieczona
zgadzam się. Jak ma się wątpliwości to można do nich napisać. :) Mnie doradzili reverso plus jak chcieliśmy kupić fotelik jak młodej zaczełą głowa w nosidle wystawac

Zgłoś nadużycie #81 12 grudnia 2018, 20:38

trzeba zawsze mierzyć, do dziecka i do auta i warto wydać więcej, mnie nie przekonują żadne pasy dla dzieci..

Zgłoś nadużycie #82 13 grudnia 2018, 23:31

mireczka Świeżo upieczona
dziwie się rodzicom którzy kupują foteliki w ciemno...my sami jechalismy do Wawy żeby dziecko pomierzyc w którym foteliku będzie najwygodniej. Udało nam się idealnie trafić z naszym reverso plus :)

Zgłoś nadużycie #83 13 grudnia 2018, 23:48

o widze, ze nie tylko my sie w wozimy w tym foteliku :)

Zgłoś nadużycie #84 23 grudnia 2018, 13:00

lusesitka774 Gotowa na wszystko
My teraz szukamy fotelika 15-36 kg i wydaje mi się, że znaleźliśmy już najlepszą propozycję. Chyba zdecydujemy się na fotelik takata maxi Moim zdaniem to fajny pomysł na to, aby nasze dziecko było bezpieczne.

Zgłoś nadużycie #85 9 stycznia 2019, 15:27

helrkle Świeżo upieczona
gfd

Zgłoś nadużycie #86 26 stycznia 2019, 22:48

u nas przyszedł czas szukać czegoś dla starszego dziecka od 15kg, mamy dla młodszego dziecka concorda to pomyslałam o transformer X-Bag albo XT? Ma ktoś?

Zgłoś nadużycie #87 8 lutego 2019, 16:43

Korrek Początkująca
Fotelik zmieniamy zawsze wtedy kiedy dzicko z niego wyrośnie. Każdy fotelik ma w opisie podany zakres wagowy i wiekowy i tym należy się kierować. Przy moim starszym dziecku aby nie zmieniać fotelików zbyt często zastosowałam uniwersalne rozwiązanie jakim jest Smart Kid Belt http://smartkidbelt.com/ Adapter do pasów bezpieczeństwa, które rośnie razem z dzieckiem. Przeznaczony jest dla dzieci od 5-12 lat i co najważniejsze ma atesty potwierdzające jego bezpieczeństwo.
Czy zapomnieć o kimś boli bardziej niż pogodzić się z jego błędami?

Zgłoś nadużycie #88 10 kwietnia 2019, 16:00

magda906 Zaprawiona w bojach
Też mam Smart Kid Belt. Jak jadę sama z dziećmi to z tyłu najstarszy w nim jeździ. Ostatnio przydało się tez do taxi.

Zgłoś nadużycie #89 22 kwietnia 2019, 19:53

kiniamama Zaprawiona w bojach
Uwazam, ze w taxi obowiązkowow powinny byc pasy Smart Kid Belt. Przeciez podczas takich przejazdow naszych dzieci nie zabezpoecza nic.

Zgłoś nadużycie #90 25 kwietnia 2019, 18:47

lanoli Zaprawiona w bojach
Po wyemitowaniu reklamy smart kid belt w TV dość głośno zrobiło się o tych pasach. Wiem, że zdania są różne, ale ja staram się nie sugerować opiniami rodziców tylko ekspertów, którzy faktycznie znają się na kwestii bezpieczeństwa. Nie wiem jak Was, ale mnie testy zderzeniowe i to, że pasy mają homologację przekonuje.