Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kiedy zajść?

Zgłoś nadużycie #11 5 października 2011, 15:54

sysia Zaprawiona w bojach
Jak myślicie w jakim wieku najlepiej zajść w ciążę ?
Jeżeli skrzywdzona kobieta się uśmiecha wobec krzywdziciela, to albo nie ma wstydu, albo jest pewna, że się dobrze zemścić potrafi.

Zgłoś nadużycie #12 5 października 2011, 15:57

emilka21 Supermama
jak kobieta jest gotowa i tyle...nie ma reguly jak dla mnie
Nasza córeczka już z nami...Kochamy Cię Julio :)

Zgłoś nadużycie #13 5 października 2011, 16:00

Kasiula260 Fajna mama
Ja mam 22 lata i myślę, że w miom przypadku wiek jest dość odpowiedni na pierwsze dziecko...chociaż jest dużo dziewczyn w moim wieku, które nie dorosły do macierzyństwa :D
Myślę, że to nie rok urodzenia decyduje o dojrzałości człowieka..
Nasz Okruszek urodził się 04.11.2011r. :)

Zgłoś nadużycie #14 5 października 2011, 16:56

fleuriste Fajna mama
Ja również uważam, że do macierzyństwa trzeba dorosnąć. Nie ma co określać jaki jest najlepszy czas na dziecko, bo ile kobiet tyle zdań. Jedne chcą skończyć studia, dorobić się i zrobić karierę a dziecko później, a inne "wpadają" w liceum, a później okazuję się ze ciąża to najlepsze co mogło je spotkać, choć wtedy wydawało się, że to koniec świata. Jak już napisałam, najlepszy czas według mnie na dziecko to taki, kiedy kobieta poczuje, że chce zostać matką.

Zgłoś nadużycie #15 6 października 2011, 7:43

MADZIUNIA Gotowa na wszystko
ja mimo wszystko uważam że pierwsze dziecko najlepiej urodzić przed 30
( ja mam założenie żeby urodzić 2 przed 30 a jak się postaramy to może nawet 3... :P )
żeby organizm w miarę szybko się zregenerował i jeszcze ma się dość siły na nieprzespane noce,warto też wziąć pod uwagę ile się będzie miało lat jak dziecko będzie np kończyć szkołę

Zgłoś nadużycie #16 6 października 2011, 9:32

Karolinia Supermama
Jw :) Jak mam 23 lata, o dzidzię staraliśmy się 2, i czuję się jakoświeża mam cudownie :) Nie wyobrażam sobie czekania z macierzyńtwem do 30 czy coś, ale to sprawa indywidualna... Co prawda ja w wieku 17 lat już pracowałam, szkołę skończyłam mająć 19, za mąż wyszłam w wieku 21, więc dla wielu dziewczyn to kosmos, hehe, jak się hajtaliśmy to wszyscy byli pewni że jestem w ciąży i dlatego "tak szybko".... Jakoś nikt nie myślał o tym że poprostu chcemy być ze sobą, a że dla P zależało na ślubie to się ohajtaliśmy ;p Po prostu. "Bez powodu" wg niektórych(bo ciąża to większy impuls do ślubu niż miłość ;p )
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #17 6 października 2011, 10:37

snoopy90 Fajna mama
kazda jest inna jedna zachodza wczesniej innym potrzeba czasu na zostanie mama

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #18 19 października 2011, 12:50

Lilka83 Gotowa na wszystko
jedna kwestia to chcieć, a inna aby móc w tą ciążę zajść... niestety w dzisiejszych czasach coraz mniej kobiet ma taki komfort, że decyduje o terminie zajścia w ciążę. Z tego co widzę wśród znajomych starania o dzidzię trwają często latami... ja będę 29-letnią mamą i cieszę się że udało mi się przed 30stką. w wieku 19 czy nawet 23 lat raczej nie bylam gotowa na macierzyństwo, a potem gdy już do tego dojrzałam zycie ułozylo mi się inaczej... teraz jestem najszczęsliwszą 28latką oczekującą swojej pierwszej dzidzi, którą ma się urodzić miesiąc przed moimi 29 urodzinami :)

Zgłoś nadużycie #19 19 października 2011, 14:09

mamaela Supermama
Ja przerobiłam 2 skrajności wiekowe- pierwsze dziecko i ciąża wcześnie, nieplanowana ale cieszyła :) - miałam 19 lat jak zaszłam w ciążę, 20 lat jak urodziłam synka- i było to szczególne macierzynstwo- byłam młoda, bez ciśnienia że trzeba wracać szybko do pracy itd. ale za to studiowałam mając synka.
Druga ciąża- bardzo planowana, chciana, świadoma decyzja, świadome i dokładne przygotowanie do ciąży. urodziłam córcię mając 35 lat- i już po 2 tygodniach wspólnie widzę, że jestem teraz inną mamą, bardziej cierpliwą, bez ciśnienia na zaspokajanie swoich potrzeb - nastawiona na dziecko :) i niestety ze świadomością konieczności powrotu do pracy w przyszłym roku w czerwcu :(
Nie ma reguły- każdy wiek jest dobry :)

Zgłoś nadużycie #20 19 października 2011, 15:36

Brioszka Gotowa na wszystko
a ja myślę, że autorka na siłe tworzy nowe tematy, które nic nie wnoszą...

Zgłoś nadużycie #21 19 października 2011, 15:37

Kasiula260 Fajna mama

Brioszka napisał(a)

hehe
Nasz Okruszek urodził się 04.11.2011r. :)

Zgłoś nadużycie #22 19 października 2011, 15:47

aga2014 Fajna mama
znam dziewczyny ktore maja 30 lat jak ja i nie dojzały do stałych zwiazkow wiec o macierzynstwie w owych przypadkach nie ma mowy wrecz nasmiewaja sie ze mnie ze znowu pcham sie w cytuje''osrane pieluchy''ja urodziłam pierwsze majac 23 lata i nie załuje bo jestem młoda mamą pozatym tak jak pisza dziewczyny nie wiek sie liczy a dojzałosc obaojga partnerow...bo musimy miec oparcie w drugiej osobie wspierac sie itp...

Zgłoś nadużycie #23 19 października 2011, 16:31

Karolinia Supermama

Brioszka napisał(a)

Amen :)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #24 19 października 2011, 17:45

dora27 Supermama
wiek nie gra roli, jak się jest gotowym to sie zachodzi :)

Zgłoś nadużycie #25 20 października 2011, 14:46

Zuzka Początkująca

sysia napisał(a)

http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/pierwsze-dziecko-po-trzydziestce.html
    jak przeczytałam ten artykuł to już wiem że najlepiej przed 30 zajśc w ciąże i dla zdrowia dziecka i samej siebie
Ciąża , poród

Zgłoś nadużycie #26 20 października 2011, 17:05

nacia1988 Fajna mama

sysia napisał(a)

o
mi ktos kiedys powiedział, ze tu  nie wiek rzadzi tylko dojrzalosc a nie ma ani gorszego ani lepszego momentu na dziecko bo zawsze cos jest za a zawsze tez i przeciw...zycie nie daje nam na ten czas ulgi

Zgłoś nadużycie #27 11 stycznia 2012, 12:47

edziolena Świeżo upieczona
Hej Ja jestem załamana staramy sie o dzidzię od 1,5 roku i ciągle nic. Ja bardzo pragne i już kilkakrotnie rozczarowałam się robiąc testy. Mąż zrobił badania i u niego jest ok . Ja byłam u 2 ginekologów i nie stwierdzili zadnych nie prawidłowości. Zapisali mi tabletki na jajeczkowanie , zrobili usg i okreslili jaki dzień jest dobry. Dodam jeszcze ze mam 34 lata a maż 35. Nigdy nie brałam leków antykoncepcyjnych , nie miałam też idealnie regularnie miesiaczki tzn co 27 do 31 dni. Ostatnio miałam 1 dzień krwawienia a potem 2 dni coś ciemnego.
Czy któraś z was też miała takie problemy
Czy jest pewien sprawdzony sposób na zajscie
Jak mi lekarz wskazał okreslony dzień i sprawdzałam to też na stronach internetowych w kalendarzach płodnosci to w czym moge miec problem
POMÓZCIE

Zgłoś nadużycie #28 11 stycznia 2012, 18:04

Konto usunięte
[QUOTE=edziolena;204349]
Hej Ja jestem załamana staramy sie o dzidzię od 1,5 roku i ciągle nic. Ja bardzo pragne i już kilkakrotnie rozczarowałam się robiąc testy. Mąż zrobił badania i u niego jest ok . Ja byłam u 2 ginekologów i nie stwierdzili zadnych nie prawidłowości. Zapisali mi tabletki na jajeczkowanie , zrobili usg i okreslili jaki dzień jest dobry. Dodam jeszcze ze mam 34 lata a maż 35. Nigdy nie brałam leków antykoncepcyjnych , nie miałam też idealnie regularnie miesiaczki tzn co 27 do 31 dni. Ostatnio miałam 1 dzień krwawienia a potem 2 dni coś ciemnego.
Czy któraś z was też miała takie problemy
Czy jest pewien sprawdzony sposób na zajscie
Jak mi lekarz wskazał okreslony dzień i sprawdzałam to też na stronach internetowych w kalendarzach płodnosci to w czym moge miec problem
POMÓZCIE
Witam, moze moja odpowiedz wyda sie glupia ale moze odpocznijcie od starania sie, po prostu przestance myslec o tym, wybierzcie sie gdzies na kolacje, jakies wino masaż, wspolna kapiel. i moze miesiac pokochajcie sie nie patrzac na zegarek i w testy płodności, zrobcie to po prostu bo chcecie a nie ze musicie :) ) moze to pomoze :) pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #29 12 stycznia 2012, 12:00

dziubek_k2 Gotowa na wszystko
moi znajomi starali się 2 lata. 2 lata sexu na siłe że musi się udać. po tych miesiącach starań zaprzestali. wyjechali na wakacje do egiptu. nie myśleli przez ten czas o ciąży. kochali się bo chcieli a nie jak roboty z myślą że tym razem musi się udać. Jak wrócili po paru tygodniach okazało się ze zaszli w ciąże.
Myślę że poprostu mieli jakaś blokade, na siłę chcieli coś zdziałać. a jak sie zrelaksowali to wkońcu sie udało :)
Tobie ediolena życze tego samego. zrelaksujcie sie, jakiś wspóly weekend w górach i sie uda :)

Aniołek 22/11/2016 r. 6tc