Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

karmienie-wychodzenie z domu-laktator?

Zgłoś nadużycie #11 3 września 2014, 14:27

ewaa_szelag Świeżo upieczona
Witam,
jestem jeszcze przed porodem, zastanawiam się nad kupnem laktatora.
Główną przyczyną jest to, że  średnio co dwa tyg na weekend będę musiała się stawiać w szkole. Innych większych wyjść nie planuję, chyba, że te które wypadają każdej z nas, wizyta u lekarza czy tym podobne. Czy wg was laktator jest koniecznym zakupem? Pytam ponieważ dużo dziewczyn mówi, że lepiej im ściągać ręcznie, że wszystko okazuje się po porodzie - laktacja, do porodu, rzecz niewiadoma :)
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ??
Czekać, kupować, nie kupować :)
Nie orientuje się czy ta częstotliwość wyjść jest koniecznością w zakupie takiego sprzętu (oczywiście jeśli będzie konieczność wyższa związana z problemami w laktacji-to kupić, kupię) ale chodzi mi o same wyjścia.
Pozdrawiam serdecznie mamusie obecne i przyszłe :)

Zgłoś nadużycie #12 11 września 2014, 13:46

doves88 Supermama
hejka jestem sierpniowka :) i jesli chodzi o laktator moim zdaniem to jest bardzo pomocna rzecz ja uzywam Lovi prolactis jest to laktator elektroniczny jak i rowniez reczny :) :) polecam bo bardzo szybko sciaga mleko gdzie masz czas na inne rzeczy ktore zostaly do zrobienia :) przy karmieniu piersia zdarzaja sie sytuacje nawalu pokarmu gdzie laktator Ci w tym bardzo pomoze gdyz mozna dostac zapalenia goraczka i te sprawy ;( takze zastanow sie nad zakupem laktatora gdyz kazda mamusia przyzna ze to jest bardzo dobra rzecz :) pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #13 12 września 2014, 13:01

ola.d Gotowa na wszystko
ja tez polecam LOVI Prolactis, jest maly, poreczeny i bardzo dobrze sciaga pokarm. Ma zegar z timerem, proste przyciski i dziala tez na baterie. Poza tym nigdy nie wiadomo czy nie bedziesz musiala pobudzic laktacji (przez to ze nie mialam go od razu ze soba w szpitalu pokarm "wymusilam" dopiero w domu). Tak jak napisala doves przy nawale czy zapaleniu trzeba miec laktator nie wiadomo czy dziecko bedzie chcialo ssac piers z ktorej nie leci, ja mam akurat malego nerwusa... Odciaganie rekami jest okropnie pracochlonne a z tym laktatorem robisz to ogladajac np tv. Cena jest rowniez przystepna a marka jest znana i ceniona wiec bez obaw

Zgłoś nadużycie #14 13 września 2014, 18:21

Wuszka Fajna mama
Ja też uważam, że laktator to super rozwiązanie dla karmiącej piersią mamy,która chce wyjść z domu i zostawić własne mleko w butelce.

Ja używam laktatora elektrycznego lovi prolactis i jestem bardzo zadowolona z tego urządzenia. Laktator jest solidnie i estetycznie wykonany, łatwo się składa i myje. Posiada duży wyraźny wyświetlacz, dzięki niemu możemy kontrolować czas ściągania mleka. Laktator jest dwufazowy, w pierwszej fazie masuje i stymuluje pierś do laktacji, w drugiej ściąga mleko. do laktatora dołączona jest butelka niestety brak jest smoczka ale można go dokupić w aptece lub drogerii. Laktator zapakowany jest w futerał dzięki czemu można go higienicznie przechowywać. Duży plus za możliwość używania laktatora w wersji zarówno elektronicznej jak i ręcznej.

Zgłoś nadużycie #15 16 października 2014, 14:06

rzaba Fajna mama
u nas tez doskonale sprawdza sie laktator i butelki zostawione z mleczkiem jak wychodze z domu. Uzywamy lovi medical i lovi aktywne ssanie. Obie butelki bardzo przypadly nam do gustu od pierwszej chwili. sa estetycznie wykonane, latwe do trzymania, lekkie, maja ergonomiczny ksztalt i pasuja kompatybilnie do laktatora, ktorego uzywam- tez z lovi/prolactis/. Na poczatku uzywalimsy tej o mniejszej pojemnosci 150ml, taeraz juz 250ml...

Zgłoś nadużycie #16 16 października 2014, 17:12

Askim Fajna mama
ewaa_szelag Mozesz na poczatek sprawic sobie jakis niedrogi, reczny laktator i sprawdzic, czy u ciebie sie sprawdza, czy wolisz odciagac recznie. A potem ewentualnie zainwestowac w cos bardziej zaawansowanego :) U mnie sprawdzil sie taki reczny, ale nie potrzebowalam go na dlugo, okolo dwoch tygodni. Sama reka to bym chyba przez godzine dusila to mleko, a tak piec minut i pojemniczek byl :)

Zgłoś nadużycie #17 17 października 2014, 13:40

adelajdaa Początkująca
ja tam u zywam lovi i polecam bo jest delikatny i skuteczny, ale uzywam żadko bo na ogół karmię piersią i nie mam do tego przeszkód

Zgłoś nadużycie #18 23 października 2014, 18:21

adelajdaa Początkująca
zwłaszcza od kiedy piję baby mama med na laktację, bo na samym początku coś mi nie szło, chociaż przy Zosi nie miałam takich problemów - czasem myslę, ze to było przez znieczulenie ale lekarz mówił, ze nie, ze czasem poprostu trzeba pobudzić laktację

Zgłoś nadużycie #19 16 kwietnia 2015, 15:42

Magda1 Świeżo upieczona
Adelajdaa ja nie jestem w stanie pić herbatek laktacyjnych, z pomocą przyszedł mi laktator dwufunkcyjny Lovi Prolactis moje mleko wróciło,a gdy muszę gdzieś wyruszyć, biorę walizeczkę zresztą bardzo fajną i ściągam, trwa to chwilkę, a mały i jego głód zaspokojony.

Zgłoś nadużycie #20 30 czerwca 2015, 11:48

Tysiak85 Świeżo upieczona
Moim zdaniem laktator t ozakup niezbędny przed porodem, tak łatwo o bolące guzy i w efekcie zapelenie, lepiej sobie tego oszczędzić. Ja mam Lovi Prolactis i polecam bo to bardzo porządny produkt ! Używam od niemal 3 miesięcy, mam zamiar jeszcze dłuuuugo i na pewno mnie nie zawiedzie. Dzięki dwufazowości imituje ssanie dziecka , pokarm odciąga bezboleśnie i bardzo szybko. Super jest to, że do butelki można nakręcić smoczek od butelki Lovi i pokarm gotowy do podania Maleństwu bez przelewania.

Zgłoś nadużycie #21 28 sierpnia 2018, 23:45

lusesitka774 Gotowa na wszystko
laktator