Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KARMIENIE PIERSIĄ PROBLEMY...

Zgłoś nadużycie #31 22 kwietnia 2013, 17:54

Konto usunięte
ja swojemu niedrapki zakladalam obowiazkowo i ciagle, strasznie sie drapal STRASZNIE. mimo pazurkow obcietych i tak sie jakims cudem obdrapywal :) wiec obcinalam co 2 dni a i tak musialam niedrapek uzywac :) i urodzil sie w sierpniu.
taki typ i juz :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #32 2 marca 2014, 10:48

fajnamama36 Świeżo upieczona
Z tym karmieniem na początku zawsze jest problem. musicie sami sie siebie nauczyć. W tej drugiej piersi pewnie jest zastój pokarmu. ja jak taki mialam to robilam oklady z kapusty, masowalam pierś i przede wszystkim odciągałam pokarm. Maluszka też trzeba przystawiać chociaz boli. godzine po karmieniu odciągaj pokarm z obydwu piersi to zwiększy produkcje mleka. pij duzo wody i wspomagaj laktacje np słodem jeczmiennym, a przede wszystkim się nie denerwuj bo to też szkodzi laktacji.

Zgłoś nadużycie #33 20 czerwca 2014, 21:33

rzaba Fajna mama
u mnie na problemy z laktacją pomogl laktator elektryczny lovi prolactis, dzięki niemu nie miałam zastoju pokarmu, moge odciagac nadmiar, mam tez czas aby wygoic brodawki, gdyz maluch poczatkowo nie potrafil ssac piersi i bardzo mi je poranil. Uwazam, ze to urzadzenie bardzo, ale to bardzo pomaga.

Zgłoś nadużycie #34 17 października 2014, 13:52

adelajdaa Początkująca
mi tez on odpowiada więc to chyba rzeczywiście dobry sprzęt i wszyscy tutaj tez zachwalają...rzeczywiście jest niezły

Zgłoś nadużycie #35 17 października 2014, 20:00

rzaba Fajna mama
nio fakt laktator bardzo sie przydaje, podobnie jak butelki z lovi, my uzywamy naprzemiennie medical i aktywne ssanie i Filip bardzo ladnie z nich pije. Mi sie bardzo podoba, ze sa lekkie, latwe do utrzymania w czystosci i jak mlody z nich pije to moge tez normalnie kamic piersia, bo butelka nie zaburzyla jak do tej pory odruchu ssania, a to dla mnie dosc wazne.Bo caly czas cycyjemy, tyle, ze w nocy butelka, albo jak gdzies wychodze, ale z moim mleczkiem ;) ))

Zgłoś nadużycie #36 23 października 2014, 18:41

adelajdaa Początkująca
no własnie widzę, że to lovi takie zachwalane, dobrze że kupiłam :) tak samo z tymi ziołami baby mama med - chwalą i tez się cieszę, że się na nie zdecydowałam, bo jak to takie popularne, to przecież coś w Tym musi być i czemu mnie miałoby to omijać :)

Zgłoś nadużycie #37 22 sierpnia 2016, 15:23

makerka Świeżo upieczona
Chciałam odświeżyć wątek bo sama przechodzę teraz przez jakieś problemy z laktacją i nie wiem za bardzo co mogę robić. Przystawiam córeczkę prawie cały czas ale tego mleka jest jakby coraz mniej. Mała ma już prawie 8 tygodni więc zapotrzebowanie coraz większe a ja nie mogę jej wykarmić. Nie chcę przechodzić na mm więc będę wdzięczna za wszystkie rady

Zgłoś nadużycie #38 25 sierpnia 2016, 14:34

kardia Początkująca
takie kryzysy się niestety zdarzają, to normalnie i nie ma co się tym stresować. Najważniejsze żebyś o ten pokarm dalej walczyła i się nie poddawała. Dobrze że przystawiasz córeczkę jak najczęściej bo ssanie generalnie laktację pobudza i to się zazwyczaj w takich sytuacjach zaleca. Poza tym możesz pić jakieś ziółka uspokajające typu melisa, robić ćwiczenia relaksujące jeżeli masz na to czas, odżywiać się zdrowo i regularnie, pić odpowiednie ilości wody, do tego femaltiker na pobudzenie laktacji i powinno przejść po kilku dniach. Jeżeli po tym czasie dalej będziesz miała problemy, wybierz się do poradni laktacyjnej. Tam na pewno Ci pomogą

Zgłoś nadużycie #39 29 sierpnia 2016, 14:16

makerka Świeżo upieczona
Dzięki za rady. A ten femaltiker to coś na receptę? Jest bezpieczny dla maleństwa?

Zgłoś nadużycie #40 31 sierpnia 2016, 16:15

kardia Początkująca
femaltiker to taki suplement na bazie słodu jęczmiennego wspomagający laktację. Jest całkowicie bezpieczny i dla Ciebie i dla dziecka bo zawiera same naturalne składniki. Recepty nie potrzebujesz

Zgłoś nadużycie #41 12 grudnia 2017, 11:34

listek Zaprawiona w bojach
Prolaktan prenalen też jest dobry polecam ja bez tego i laktatora to się nie rozstawałam i do roku udało mi się karmić synka :) Bo pierwszego niestety miesiąc tylko karmiłam ;/

Zgłoś nadużycie #42 29 stycznia 2018, 11:59

fuksssja Zaprawiona w bojach
ja bardzo szybko przeszłam do karmienia mlekiem z butelki, zamawiam je głównie online - https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/karmienie-dziecka bo jest taniej. Ja nie umiałam wykarmić piersią bo miałam mało pokarmu, a tak widzę ze dziecko dobrze przybiera na wadze

Zgłoś nadużycie #43 29 marca 2018, 16:28

madziul Zaprawiona w bojach
Niby tak, ale to takie pójście na łatwiznę, ja miałam też takie myśli, ale przetrzymałam, potem jedna bananowa saszetka dziennie i się poprawiło. Na szczęście nie musiałam przestawiać dziecka na mm.

Zgłoś nadużycie #44 8 czerwca 2018, 21:46

Majka2312 Początkująca
Na bolące i popękane brodawki mogę polecić krem z motherlove. Szybko poradzi sobie z bólem i zaleczy rany, jest też bardzo bezpieczny dla maluszka. A na resztę problemów takich jak brak mleka to mogę poradzić jedynie aby się nie denerwować i nie zniechęcać. Każda z nad ma ciężkie początki, zwłaszcza z pierwszym dzieckiem ale wystarczy się lepiej poznać z dzieciaczkiem i zgrać a będzie zdecydowanie lepiej ;)

Zgłoś nadużycie #45 30 lipca 2018, 13:19

Amelka77 Początkująca
Wiesz co może pomoże Ci też odpowiednia pozycja itd :( ja się sporo męczyłam i o wiele łatwiej mi bylo jak korzystałam z poduszki Fikuszki od Fiki miki - podkładałam ją, miałam podparcie, było wygodniej. Nie stresowałam się tak ani ja ani dziecko - jemu też było lepiej

Zgłoś nadużycie #46 12 września 2018, 14:28

MarkowskaJul Zaprawiona w bojach
Witam,moja siostra miała podobny problem. Poród z komplikacjami i teraz nie może karmić. Mamy jakieś mleko modyfikowane ze szpitala,ale siostra zaraz wychodzi i trzeba mieć jakieś w domu...Jej synek póki co dużo je,także jest dobrze. Jakie mleko polecacie takiemu maluchowi i na przyszłość? Znalazłam jakieś tutaj tańsze https://www.nowafarmacja.pl/mleko-modyfikowane-dla-dzieci co sądzicie? Prosze o pomoc, sama się na tym nie znam,bo nie mam dzieci,a siostrze nie chce zawracać glowy

Zgłoś nadużycie #47 11 listopada 2018, 17:28

mika.75 Gotowa na wszystko
Ja kupuję https://www.doz.pl/apteka/p128334-Bebilon_HMF_proszek_50_saszetek_x_22_g i dokarmiam małego. To fajny preparat, który łączy się z mlekiem matki. Jest w sumie przeznaczony dla dzieci z niską wagą urodzeniową ale mój mały nie najadał się i dlatego mu dodaję. Teraz jest super, w nocy przesypia nawet kilka godzin. Warto zapytać swojego lekarza pediatrę.

Zgłoś nadużycie #48 21 listopada 2018, 11:54

Wika2312 Świeżo upieczona
Co do problemu z bolącymi brodawkami- w 100% podpisuję się pod kremem z motherlove. Mi pomógł a już byłam na prawdę w kiepskim stanie. Działa szybko i skutecznie a co najważniejsze jest bardzo bezpieczny dla maluszka.

Zgłoś nadużycie #49 4 grudnia 2018, 11:58

florka89 Świeżo upieczona
najlepiej pomoże doradca z certyfikatem, jeśli chce się karmić tylko piersią, A jak mieszanka, to wszystko jedno jaką kupicie,żeby tylko dziecku pasowała. Ja jestem za leniwa na karmienie z butli, pierś oprócz wszystkich innych zalet, to wygoda, i to tania. Puszka mleka jakieś 60 zł na tydzień.