Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Karmienie piersią-problem

Zgłoś nadużycie #11 29 października 2012, 21:36

Pierwiastka Zaprawiona w bojach
Witam, jestem mamą półtora miesięcznej Marysi , oczywiście karmie piersią . Dzisiaj zjadłam grochówke  a jak mi wiadomo nie można jeść grochu. Orientujecie się może w jakim czasie to co zjem wchlania sie w mleko ? Kiedy powinnam odciągnąc pokarm ?

Zgłoś nadużycie #12 30 października 2012, 6:37

Martynka30 Fajna mama

Pierwiastka napisał(a)

Witam, jestem mamą półtora miesięcznej Marysi , oczywiście karmie piersią . Dzisiaj zjadłam grochówke  a jak mi wiadomo nie można jeść grochu. Orientujecie się może w jakim czasie to co zjem wchlania sie w mleko ? Kiedy powinnam odciągnąc pokarm ?

witam kochana czekałyśmy we wrześniówkach na wieści od ciebie :) gratuluję ślicznej córeczki :) co do pokarmu to chyba zależy od organizmu,bo nie określisz dokładnie czy po paru godzinach czy dopiero na następny dzień w mleczku będzie coś co małej nie podejdzie. ale grochówka jest bardzo wzdymająca więc ja spodziewałabym się szybkiej reakcji,bo np moja mała ma wrażliwy brzuszek.

Zgłoś nadużycie #13 30 października 2012, 16:22

Syska Supermama
Spokojnie nie ma sie czym denerwowac. Chodzi o to ze groch moze powodowac wzdzęcia , ale nie musi ;) W najgorszym przypadku bedziesz musiała chwile dziecku pomasowac brzuszek i pozataczac kola nozkami zeby sie wyprukała :)

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #14 30 października 2012, 16:24

Syska Supermama
Ja tez karmie piersia i przyznam ze jadlam fasolke po bretonsku , fasolke szparagowa , kapuste z grochem i małemu nic nie bylo :) Czasami tylko po coli wymiotował ale mu przeszło :D

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #15 19 listopada 2012, 10:31

Natalia Meler Moderator
Nim zjedzone przez Ciebie pozywienie wpłynie na smak i zapach mleka, minie około 2-6 godzin. Jeśli niemowlę ma wzdęcia, więcej ulewa, odmawia porzyjęcia piersi lub jest marudne kilka godzin po tym, jak zjadłaś daną potrawę, postaraj się ja wyeliminować ze swej diety na klika dni i obserwuj czy ustąpiły niepożadane objawy oraz niechęć dziecka do ssania.