Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jakie mleko dla alergika?

Zgłoś nadużycie #11 15 grudnia 2010, 10:49

ewka Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 18 Podziękowania: 1
Słyszałam, że nie każda mieszanka mleczna nadaje się dla dziecka uczulonego na białko. Są też specjalne mieszanki dla dzieci, które nie trawią laktozy i dla dzieci z celiakią.

Zgłoś nadużycie #12 15 grudnia 2010, 12:15

Natalia Meler Moderator
Rejestracja: Paź, 2009 Posty: 31 Podziękowania: 1
Wszyscy lekarze co do jednego są zgodni - pokarm mamy jest najlepszą ochroną przed alergią. Idealnie dopasowany, zawsze ciepły i świeży.
Ale niestety i wśród dzieci karmionych piersią zdarzają się alergicy. Wówczas dieta karmiącej matki musi ulec zmianom. Musi ona wyeliminować nie tylko mleko krowie, ale również jogurty, kefir, ser biały i żółty, masło.
Ale co robić kiedy nie możesz karmić piersią, a w twojej rodzinie były przypadku alergii? Z pomocą przychodzą mieszanki. O wybór mieszanki najlepiej zapytać pediatrę.
**Mleka dla alergika** - Bebiko HA 1 i 2, Humana HA, Nestle NAN AR, NAN HA 1 i 2, NAN HA Sensitive - dostępne bez recepty.
Mieszanka NAN HA Sensitive przeznaczona jest dla dzieci z problemami trawiennymi i kolką, natomiast NAN AR to mleko początkowe o zwiększonej lepkości przeznaczone dla dzieci, które ulewają pokarm. Mleka typu HA nie można podawać dzieciom z już stwierdzoną alergią.

**Mleka dla dzieci z celiakią** - Bebilon pepti MCT, Humana z MCT, Portagen, Pregestimil - dostępne na receptę.
MCT to lekkostrawne tłuszcze, które występują w pokarmie kobiecym i oleju kokosowy. Są łatwo przyswajalne, szybko przetwarzane na energię, pomagają we wchłanianiu wapnia. Mleko z MCT produkuje się dla dzieci, które cierpią na zaburzenia wchłaniania i trawienia tłuszczu. Podaje się je również niemowlakom z przewlekłą biegunką i dzieciom ze stwierdzoną celiakią.

**Mleko dla dzieci, które nie trawią laktozy** - Bebilon niskolaktozowy - bez recepty.
Niemowlętom cierpiącym na kolki jelitowe i bóle brzuszka spowodowane nietolerancją laktozy można podawać mleko o obniżonej zawartości laktozy (bez cukru mlecznego).

Zgłoś nadużycie #13 14 maja 2011, 1:36

Lidiana Początkująca
Rejestracja: Maj, 2011 Posty: 95 Podziękowania: 4
mój synek ma zapisane Bebilon Pepti

Zgłoś nadużycie #14 12 lipca 2011, 20:57

amelia222 Zadomowiona
Rejestracja: Lip, 2011 Posty: 84 Podziękowania: 2
Z tego co wiem to dużo mam których dzieci mają podejrzenie, albo stwierdzona skazę piję bebilon pepti albo nutramigen. U nas tez bylo podejrzenie skazy, ale ja Zuzka uparcie odmawia butelki wiec jest tylko mleko z cyca! W sumie to zalezy jakie lekarza zalecie mleko i na co pójdzie dziecko!

Zgłoś nadużycie #15 10 października 2011, 23:11

nnikunia Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2011 Posty: 163 Podziękowania: 4
polecam bebilon pepti tylko ze jest na recepte lub bebion hipoalergiczny lub Nan hipoalergiczny...zdrówka zyczymy...bo nam to juz przeszło :P


Zgłoś nadużycie #16 27 grudnia 2016, 11:17

zelka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lut, 2016 Posty: 168 Podziękowania: 0
Czy któraś z Was miała Bebiko?
W sensie - http://www.aptekagemini.pl/group/bebiko
Ono się nadaje? Jakaś specjalna odmiana, konkretny produkt? Czego dokładnie używałyście?

Zgłoś nadużycie #17 7 września 2018, 11:14

Matylda91 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2016 Posty: 248 Podziękowania: 0
Jeżeli chodzi o problemy związane z nietrawieniem laktozy, to obecnie na rynku można znaleźć wiele suplementów diety, po których wcześniejszym spożyciu można sobie pozwolić na posiłek zawierający laktozę. Sama na ten przykład po porównaniu i wypróbowaniu różnych suplementów przeznaczonych dla osób borykających się z problemem nietrawienia laktozy zdecydowałam się stosować suplement - https://www.lacto-joy.pl/.

Zgłoś nadużycie #18 9 października 2018, 14:30

szelka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2018 Posty: 232 Podziękowania: 1
Z alergiami pokarmowymi niestety nie ma żartów. Też zauważyliście, ze coraz więcej osób nie toleruje laktozy czy glutenu? Ja podejrzewam u siebie tę drugą opcję. Czytałam, jakie są celiakia objawy i obawiam się, że dotyczy to również mnie. Koniecznie muszę wykonać testy w kierunku celiaki, które wykluczą bądź potwierdzą moje obawy.

Zgłoś nadużycie #19 25 października 2018, 15:10

Konto usunięte
Mojemu służy mleko, które kupuję w doz.pl https://www.doz.pl/apteka/k3961-Nutricia_dla_dzieci . Nie ma problemów jelitowych, ani kolek, ani biegunek. Spróbuj, może będzie dobre też dla Twojego maluszka.

Zgłoś nadużycie #20 30 listopada 2018, 21:48

karolciaW Zadomowiona
Rejestracja: Sie, 2018 Posty: 47 Podziękowania: 0
na lepszą, łatwiejszą pracę przewodu pokarmowego, przy karmieniu mm to warto podawać probiotyk, dla uzupełnienia flory bakteryjnej; u nas to był FFbaby bo już od pierwszego dnia można go maluszkom podawać; też potem dziecko ma lepszą odporność więc uważam, że warto.

Zgłoś nadużycie #21 17 września 2019, 17:02

broszka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Gru, 2018 Posty: 251 Podziękowania: 2
Mogę polecić Ci preparat, który ja stosuję, Bebilon Alerlac. To bezglutenowy, produkt zbożowy przeznaczony do stosowania w alergii na białko mleka krowiego lub białko sojowe.Zajrzyj do jednej z aptek sieci DOZ, gdzie z pewnością otrzymasz fachową poradę, a jeśli się zdecydujesz na zakup to warto, bo produkty Bebilon mają bardzo dobre ceny.