Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jaki parowar kupić? Gotowanie na parze

Zgłoś nadużycie #11 5 marca 2012, 14:34

Mamcia Początkująca
Dziewczyny, któraś z was gotuje na prze?
Zastanawiam się nad wyborem parowaru i nie mam pojęcia co wybrać, rozważam tefal lub morphy richards (oba w podobnej cenie ok.500zł).
Macie któryś lub polecacie lub odradzacie coś dostępnego na rynku? :)

Zgłoś nadużycie #12 6 marca 2012, 0:38

werciakol Fajna mama
polecam tefal vita cuisine compact :) bardzo fajny sprzęt :) łatwy w czysczeniu, zajmuje mało miejsca :) na allegro można go tanio kupić :)

Zgłoś nadużycie #13 6 marca 2012, 8:56

Dynamitka1 Fajna mama
ja gotuje tzn zaczynam dopiero, ale mam zamiar sie przerzucic jak juz córcia sie pojawi i bede karmic piersia.. Ja mam zwykly garnek z dwoma wkładami, nie zajmuje tyle miejsca co parowar, szybko sie go myje i ogolnie kosztował 80 zł :) takze dla mnie super rozwiazanie, bo nie mam tyle miejsca w kuchni na te wszystkie sprząty :P

Zgłoś nadużycie #14 8 marca 2012, 10:43

Malinka Supermama
A ja oglądałam w Tv i ten mi się marzy- 3 komory- osobno, gotują się potrawy od najdłuższej, do najkrótszej w taki sposób, że wszystko jest gotowe w jednym czasie http://allegro.pl/parowar-z-tvn-intellisteam-morphy-richards-gratis-i2174801122....  Zapachy potraw się nie mieszają :) Dla mnie to duży plus.
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #15 8 marca 2012, 15:14

Mamcia Początkująca
Malinka, o tym właśnie myślałam - Morphy Richards. Jednak nastawiam się głównie na gotowanie warzyw i ziemniaków bo mięso dobrze z parowaru nie smakuje więc nie wiem czy konieczne jest mieć tyle bajerów. Może porządny tefal wystarczy, dodatkowo ma funkcje Vitamin+ przez którą warzywa zachowują więcej witamin - szybszy czas podgrzewania.

Zgłoś nadużycie #16 8 marca 2012, 19:42

werciakol Fajna mama
w tym tefalu tez sie nie mieszaja zapachy :)

Zgłoś nadużycie #17 27 marca 2012, 23:42

Emilka185 Świeżo upieczona
Ja Ci polecam Zelmera
Mam 4 rok i często z niego korzystam
3 pojemniki i to duze plus miska do gotowania ryzu lub nawet zupy
Wiadomo że dla 4 osób zupy w tym nie ugotujesz ale bulion warzywny czy coś takiego - spoko
Ja nawet robie jajecznice na parze bez tłuszczu
super

Zgłoś nadużycie #18 27 marca 2012, 23:43

Emilka185 Świeżo upieczona

Mamcia napisał(a)

Malinka, o tym właśnie myślałam - Morphy Richards. Jednak nastawiam się głównie na gotowanie warzyw i ziemniaków bo mięso dobrze z parowaru nie smakuje więc nie wiem czy konieczne jest mieć tyle bajerów. Może porządny tefal wystarczy, dodatkowo ma funkcje Vitamin+ przez którą warzywa zachowują więcej witamin - szybszy czas podgrzewania.

Mamcia, ja robię w parowarze kotleciki mielone - dodaje warzyw, czosnku , ziół i sa pyszne!
to samo z pulpecikami rybnymi :)

Zgłoś nadużycie #19 26 kwietnia 2012, 20:57

snoopy90 Fajna mama
ja dostałam od teściowej tefala,jest super Polecam :)

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #20 26 kwietnia 2012, 21:30

becia Supermama
Ja mam Tefala za 150zł i bardzo go sobie chwalę (na droższy mnie nie stać)- 2 pojemniki (w jednym są wgłębienia na jajka)+miska na ryż. Mam go ok. 2 lata, często z niego korzystam i ani razu nie miałam z nim problemów. POLECAM!!!
mój kochany Aniołek 29.05.2013r. (*) 9 tc 

Zgłoś nadużycie #21 29 maja 2012, 12:31

Bonka Świeżo upieczona
Cześć wszystkim mamom. Szukam opinii o parowarach i trafiłam tutaj, bo mówiłyście o parowarach marki tefal. Nie wiem czy myślimy o tym samym modelu, ale znalazłam w budżecie który mnie satysfakcjonuje parowa Tefal VC4003 - z tego co widzę to jedyny tani parowar z mocą 2000W, pozostałe z tego co patrzę mają 900W, nie wiem jak to się przekłada potem na efekt końcowy, ale tak czy siak będę wdzięczna za jakieś opinie, uwagi co do tego modelu. Jesli myślicie, że jest OK i można brać to dajcie mi pls znać bo chciałabym już czym prędzej kupić.

Zgłoś nadużycie #22 1 czerwca 2012, 18:41

GochaB Fajna mama

Mamcia napisał(a)

Mamcia ja robię w parowarze kurczaka i żeberka i smakują bardzo dobrze, mięso jest miękkie i soczyste. Tylko ja zawsze zostawiam na noc w marynacie z przypraw jakie lubię :)

Ja mam tefala http://www.ceneo.pl/523884s i jestem z niego bardzo zadowolona :)
Łatwy w użyciu i łatwy w myciu. Może zajmuje trochę więcej miejsca, ale mi odpowiadała właśnie taki rozkład koszyków zamiast piętrowego :)
Polecam.

Zgłoś nadużycie #23 29 stycznia 2014, 13:26

janmarkus Świeżo upieczona
Ja polecam tefal vita cuisine compact :) dobry dobry sprzęcik :)

Zgłoś nadużycie #24 11 lutego 2014, 18:21

edina Świeżo upieczona
Ja posiadam garki Philipiaka, które mają taką funkcję, że jak się postawi jeden na drugim to działają jak parowar i można w nich spokojnie w ten sposób gotować!

Zgłoś nadużycie #25 14 maja 2014, 18:04

pieszkkaaa Świeżo upieczona
Ja ostatnio kupiłam sprzęt który mi koleżanka poleciła, http://multicooker.pl/publikacje/24042014-kombiwar-vs-parowar-vs-szybkowar-vs-multicooker/  świetne urządzenie do gotowania na parze, bardzo mi pomaga, jestem mega zadowolona.

Zgłoś nadużycie #26 15 maja 2014, 20:02

claudia Gotowa na wszystko
Z nieba mi spadacie! :-) Zastanawiam się właśnie nad zakupem parowaru, trzeba zacząć się zdrowiej odżywiać...

Zgłoś nadużycie #27 16 maja 2014, 14:27

bugi.bugi Supermama
ja zdecydowanie wole garnek do gotowania na parze niz parowar

Zgłoś nadużycie #28 13 lipca 2014, 0:09

marta99 Świeżo upieczona
My mamy tefala model za ~120zł i sprawdza się w porządku.... Co skłania Ciebie do wydania na parowar 500zł?
Sukienki na wesele

Zgłoś nadużycie #29 23 września 2014, 0:15

patula Świeżo upieczona
ja kupiłam sobie w biedronce rok temu parowar z firmy clarus czy jakoś tak i przyznaję, że jest bardzo fajny, sporych rozmiarów, także dobrze się w nim paruje, ale kilka miesięcy temu przez przypadek dostałam też parowar tefala i też go lubię, także myślę, że ta firma robi całkiem znośne sprzęty do kuchni ;)

Zgłoś nadużycie #30 20 października 2015, 23:20

qasia Świeżo upieczona
Ja gotuję na parze wszystkie warzywa, łącznie z ziemniakami. Po prostu wrzucam wszystko co akurat mam pod ręką i już. Jak szukasz porządnego garnka to polecam ci te z firmy philipiak. Używam go przeszło 2 lata i ani razu mnie nie zawiódł. Mąż myślał, że to zachcianka, ale ja cały czas bardzo często go używam, bo tak jest zdrowiej.