Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak ułatwiź sobie karmienie piersią?

Zgłoś nadużycie #11 26 maja 2014, 20:09

Cytrynka80 Zaprawiona w bojach
Jestem posiadaczką takiego wynalazku :) przydał się bardzo na samym początku, może przez pierwsze 2-3 tygodnie, kiedy maluszek był jeszcze bardzo malutki, a ja nie miałam wprawy w odpowiednim trzymaniu go, poza tym na początku karmienie trwało baaardzo dlugo (40-50 minut) i czesto, wiec poducha odciążała mi ręce. Po jakimś czasie jednak nauczyłam się, jak go trzymać, żeby było wygodnie i mnie i jemu, bez poduchy. Odstawiłam ją, bo miała jeden minus - strasznie było mi ciepło, po prostu grzala mi brzuch :) teraz poducha przydaje się, bo mały na niej ćwiczy podczas lezenia na brzuszku, a z czasem przyda sie do nauki siadania - będzie dobrze go podpierała, więc myślę, że zakup jest dość sensowny.
Co do karmienia piersią - może skorzystaj z poradni laktacyjnej? Przy szpitalu w którym rodziłam takowa była i pomoc doradcy okazała sie bardzo fachowa i cenna.

Zgłoś nadużycie #12 27 maja 2014, 8:53

agart Fajna mama
a ja myślę że warto się zaopatrzyć w laktator. Nawet jeśli dziecko będzie płakało ściągniesz i dasz w butelce.
Ja mam Lovi Prolactis dwufazowy, polecam serdecznie. Pomógł mi zwłaszcza na początku bo miałam nawał bo jak Ty nie umiałam za bardzo przystawić Małego. Główny tego powód był taki że mam małe sutki a jak pierś była pełna mały nie miał prawie za co chwycić. Laktator jest dwufazowy więc na poczatku świetnie stymuluje pierś (2minuty ale można przełączyć wcześniej) a potem ładnie odciąga. Z czasem ja i Wojtek nauczyliśmy się siebie i teraz już karmi się lepiej ale laktatora i tak używam np gdy Mały dłużej pośpi i piersi robią się za pełne, albo ściągam żeby Mąż też mógł nakarmić Syna a ja w tym czasie mogę się zdrzemnąć :)

http://fajnamama.pl/fajna-mama-tygodnia-agart/

Zgłoś nadużycie #13 31 maja 2014, 22:49

anie23 Zaprawiona w bojach
czy da sie sobie jakos ulatwic karmienie piersia? nie wiem grunt to sie nie denerwowac i pozytywnie myslec jak sie naprawde chce karmic to wszystko powinno byc ok chociaz kazdy to indywidualny przypadek i nie ma reguly...

Zgłoś nadużycie #14 16 lipca 2014, 16:35

oleska83 Supermama
Dobry laktator tez jest pomocny-ze swojej strony polecam Lovi Prolactis elektryczny laktator dwufazowy. Pomaga w laktacji poprzez symulację i w nawale pokarmu. Bardzo przydatny wynalazek. Działa i na prąd i na baterie. Wygodna walizeczka bardzo poręczna i można zabrać ją dosłownie wszędzie a taki laktator fajnie mieć zawsze pod ręką
Wczoraj do Ciebie nie nalezy. Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje...

Zgłoś nadużycie #15 17 lipca 2014, 8:26

Konto usunięte
Również polecam Lovi Prolactis. Ma wszystkie cechy laktatora idealnego.Jest szybki i efektywny i bezbolesny dla piersi.Dwufazowe ssanie pobudza laktację.Dużym plusem jest możliwość wyboru pomiędzy zasilaniem sieciowym i na baterie.Dla mnie ideał!

Zgłoś nadużycie #16 7 sierpnia 2014, 17:46

Konto usunięte
...

Zgłoś nadużycie #17 13 sierpnia 2014, 10:15

runkun Zaprawiona w bojach
A jak z wielkością? jest w miarę uniwersalny?

Zgłoś nadużycie #18 17 października 2014, 13:51

adelajdaa Początkująca
tez mam ten lovi i uważam że jest dobry - mi sie sprawdza,a le ja do tego pije zioła na Karmienie Piersią baby mama med więc nie wiem czy to nie ma wpływu na to ze nadal mama sporo pokarmu mimo używania laktatora...

Zgłoś nadużycie #19 30 stycznia 2015, 1:59

gabrysia Początkująca
A ja polecam karmienie na leżąco - najwygodniej ;) nic się nie obciąża, nic nie boli, poduszka potrzebna jedynie zwykła, ewentualnie dwie pod głowę, żeby widzieć telewizor :D

Zgłoś nadużycie #20 16 marca 2015, 11:19

zajac Początkująca
najważniejsze są początki, dobrze znaleźć wygodną dla siebie i dziecka pozycję, żeby człowiek nie był pokrzywiony jak ruski paragraf. Z każdym dniem jest łatwiej, ja korzystałam z takiej poduszki w kształcie rogala, która powala karmić dziecko w różnych pozycjach. Później można ją wykorzystać do podtrzymywania dziecku pleców, kiedy siada. Ja również wspomagałam sie herbatką ziołową na poprawę laktacji, tylko akurat ja używałam lactosanu. Ważne, żeby nie rezygnować z karmienia nocnego. Przynajmniej tak mówiła moja położna, podczas kryzysu laktacyjnego. Wiem, że na początku bardzo bolą brodawki, ja próbowałam stosować nakładki silikonowe ale u mnie niestety się nie sprawdziły.

Zgłoś nadużycie #21 17 marca 2015, 6:40

Smykolandia.pl Zadomowiona
To poniekąd kwestia przyzwyczajenia oraz wygody,ale mimo wszystko uważam że laktator bardzo dobrze się sprawdzi i pomoże,można śmiało poszukać go w dobrym sklepie internetowym z artykułami dla mamy i dzieci. Mi karmić na leżąco było trochę niewygodnie.

Zgłoś nadużycie #22 18 marca 2015, 20:42

zajac Początkująca
też nie lubiłam karmienia na leżąco.

Zgłoś nadużycie #23 15 czerwca 2015, 10:15

elakucc Gotowa na wszystko
sluchjacie dostalam cos takiego http://www.bdsklep.pl/baby-first-poduszka-do-karmienia-bezowa-w-slonie-rogal-mal... jak mam ulozyc na tym dziecko do karmienia:/

Zgłoś nadużycie #24 29 marca 2017, 15:53

Violi Początkująca
Dla mnie najwygodniejsza pozycja karmienia piersią to właśnie taka na leżąco, bo przynajmniej ręka nie boli od trzymania malucha. Chociaż jak się dobrze ułoży poduszkę i dziecko to nie jest źle. Tutaj są opisane dokładnie wszystkie pozycje https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/jak-karmic-piersia-pozycje-i-techniki-karmienia Osobiście nigdy nie próbowałam tej spod pachy i wydaje mi się trochę dziwaczna i mało wygodna. Jednak może jakbym ją wypróbowała, okazałoby się coś innego. Wy tak karmiłyście?

Zgłoś nadużycie #25 7 kwietnia 2017, 13:11

kaka13 Świeżo upieczona
Ja się niedługo sama przekonam, mam nadzieję że dam sobie radę.
rzeczoznawca majątkowy śląskie

Zgłoś nadużycie #26 17 kwietnia 2017, 18:23

Fifona Świeżo upieczona
Ja zamierzam kupić poduszkę Chicco Boppy.
Poleciła mi ją koleżanka, która miała najpierw od kogoś z kulkami styropianowymi w środku, ale ta się nie sprawdziła - dziecko zapadało się w nią. Następnie miała Boppy i powiedziała, że różnica jest kolosalna. Wypełnienie stabilne, powracające do swojego kształtu, z dwustronną poszewką z bawełny i weluru lub tylko z bawełny (ja się zakochałam w tych welurowych :) oraz to czego inne poduszki nie mają - w całości można prać w pralce! a wiadomo, że przy ulewającym dziecku, pranie się należy nawet wypełnieniu poduszki :)

Dziadkowie chcieli nam kupić wózek, ale że koleżanka nam wypożyczy swój dlatego pomyślałam o tej poduszce i kilku innych przedmiotach. Szukając dostępnych kolorów znalazłam i poduszkę i promocję, dzięki której ułatwię dziadkom zakup prezentu :) :) :)
https://nadobrypoczatek.com.pl/poduszki/

Zgłoś nadużycie #27 26 kwietnia 2017, 23:18

Natalka125 Początkująca
Też karmienie ułatwia mi poduszka http://sklep.meble-wisad.pl/263-poduszki-do-karmienia bardzo ładna w kształcie kwiatka. Łatwa do utrzymania w czystości i antyalergiczna.

Zgłoś nadużycie #28 29 kwietnia 2017, 19:20

kroliczek Zadomowiona
ja mam problem z pękającymi sutkami :// kupiłam krem z serii Mamas i od jutra zaczynam stosować bo podobno przynosi ulgę, a jednak zależy mi żeby karmić piersią

Zgłoś nadużycie #29 5 maja 2017, 23:27

cyprus12 Świeżo upieczona
Może zapytaj znajomych? Ja nie raz w ten sposób rozwiązywałam problemy :)
to zawsze miałeś być ty, nawet kiedy tego nie chciałam, nawet kiedy raz za razem łamałeś mi serce. to zawsze miałeś być ty.

Zgłoś nadużycie #30 14 czerwca 2017, 14:32

Ingrid Gotowa na wszystko
Również miałam problem z pękającymi sutkami. Niemniej pomogły mi kremy z lanoliną. Jest ich sporo. Wiele firm ma takie. Polecam zorientować sie w aptece. Cudownie koją oraz dzięki temu karmienie nie jest bolesne.

Poducha to również totalne must have. Jest ich sporo chociaż moim zdaniem najwygodniejsze są poduszki typu ,,,rogal"
http://www.rodzice.pl/rogal-do-karmienia-wymarzona-poduszka-ciezarnej/

Zwracajcie uwagę przede wszystkim na wielkość takiego rogala. Poducha powinna byc odpowiednio duża tak aby dziecko sztywno leżało oraz się z niego nie zsuwało.