Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

jak to jest z tym przedszkolem?

Zgłoś nadużycie #31 7 sierpnia 2017, 13:23

lavinka Świeżo upieczona

mamasita napisał(a)

ja trochę z innej beczki - czy myślicie że warto zapisać do przedszkola? Oczywiście w sytuacji gdy nie pracuję... fakt faktem chciałabym mieć chwilę w ciągu dnia dla siebie, ale trochę się boję tego ruchu. Niby dzieci uczą się samodzielności, nawiązują kontakty itp. ale zdarzają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu takich placówek. Czy jest więc sens ryzykować gdy nie ma konieczności oddania pociechy do przedszkola?

Wiesz, ja nie chodziłam do przedszkola, dopiero do oddzielnej zerówki i byłam bardzo dzika. Nie umiałam się bawić z rówieśnikami, na podwórku miałam ich multum, ale to co innego, dwie setki dzieci naraz - nie szło się z nikim zaprzyjaźnić na stałe. Swoje dziecko zapisałam po 4 roku życia i widzę same plusy. Pewnie zapisałabym wcześniej, gdyby nie drobne opóźnienia, pielucha, mowa itd. W państwowych przedszkolach są grupy po 25 dzieci, nie zawsze na początek to dobry pomysł, ale dzieci się szybko adaptują (jeśli Cię stać na prywatne z małą grupą to bardzo polecam, albo choć zajęcia przygotowujące do przedszkola). Trzeba się nastawić na częste chorowanie, a przynajmniej częstego gila u nosa przez pierwszy rok ( u nas to było od września do stycznia, średnio mała była w przedszkolu 2 tygodnie w miesiącu). Potem się unormowało.

Nieprawidłowości - zawsze możesz zabrać dziecko z przedszkola przecież. Zwłaszcza, że masz możliwość. W praktyce zależy od przedszkola i wychowawczyni, ja nie narzekam, mała panie uwielbia i rzuca się im w ramiona z radości. Jeszcze w domu bawi się w przedszkole. :)

Zgłoś nadużycie #32 12 lutego 2018, 18:02

april13 Zaprawiona w bojach
My szukając przedszkola braliśmy po uwagę oferowane zajęcia jakie prowadzone są w przedszkolu. Ważne były także opinie innych rodziców. Zdecydowaliśmy się na prywatną placówkę Te Vizja (Gdańsk ul.Piekarnicza). Synek uczy się dwóch języków obcych, ma też matematykę. Do tego dużo zabaw i ciekawych wycieczek. Lubi tam chodzić i spędzać czas z rówieśnikami.

Zgłoś nadużycie #33 20 lutego 2018, 10:44

barba26 Zaprawiona w bojach
czy Wasze dzieci jakoś przezywały te początki w przedszkolu? Koleżanka mówi że odkąd jej córka zaczęła chodzić do przedszkola zdarza jej się w nocy dużo częsciej moczyć, czy to może być reakcja na stres?

Zgłoś nadużycie #34 21 lutego 2018, 9:55

judyta98 Świeżo upieczona
właśnie dlatego zdecydowałam się na przedszkole prywatne.. więcej trzeba zapłacić, ale nie ma tylu problemów... http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/

Zgłoś nadużycie #35 22 lutego 2018, 12:42

zosia07 Świeżo upieczona
U nas w przedszkolu jest sporo balików. Jakie stroje noszą wasze dzieci? :) U nas króluje Elsa ;) Myślę teraz nas strojem biedronki z http://zabawkowotorun.pl/ Jak Wam sie podoba? :)

Zgłoś nadużycie #36 23 lutego 2018, 5:03

Paola_33 Supermama
Barba26 - moje dzieci chodziły zarówno do przedszkola pryw., jak i obecnie, ze wzgl. na rosnące koszty i problemy logistyczne, do państwowego. One się wszystkie łatwo adoptują do nowych warunków, więc jestem pod tym kątem szczęściarą... Nie stresowały się a uznały wszelkie zmiany za super przygodę. Niestety rodzice często przyprowadzają chore dzieci, i to jest już spory problem, gdy ma się gromadkę, a każde dziecko w innej grupie...

Co do strojów - tak, Zosia07 - "Frozen" rządziło i nadal rządzi ;-) Ale i księżniczki, zwierzak, superbohaterowie... Np. Róża, moja najmłodsza woli przebrania zwierzakowe... :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #37 23 lutego 2018, 15:10

suchyporanek Świeżo upieczona

barba26 napisał(a)

czy Wasze dzieci jakoś przezywały te początki w przedszkolu? Koleżanka mówi że odkąd jej córka zaczęła chodzić do przedszkola zdarza jej się w nocy dużo częsciej moczyć, czy to może być reakcja na stres?

Dzień Dobry ,moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. Na stronie suchyporanek.pl można wykonać krótki test aby sprawdzić jak poważny jest problem moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Zgłoś nadużycie #38 28 lutego 2018, 14:44

mariolka Świeżo upieczona
Z początku kiedy dziecko pierwszy raz idzie do przedszkola moze zdarzyc sie moczenie nocne, spowodowane jest to stresem jakie w tym czasie dziecko przezywa. Nowa sytuacja, nowi ludzie to wszystko jak na taka małą głowkę to bardzo dużo. Z| czasem kiedy dziecko sie oswoi z nową sytuacją wszystko wróci do normy, ale waroto tez poszukac przyczyn zdrowotych w tym temacie, ale jesli zdarza sie w oktresie kiedy dziecko zaczyna przedszkole to pewnie to jest przyczyna.
drzeweczka fajne

Zgłoś nadużycie #39 11 maja 2018, 11:53

byelka Świeżo upieczona
hej, a ja mam pytanie troche z innej beczki ale w temacie
W tym roku po wakacjach mój syn idzie do przedszkola i zastanawiam się na jakie koszty się nastawić. To będzie przedszkole państwowe, ale zakładam, że tak zupełnie darmowo nie jest. Ile wy płacicie tak średnio miesięcznie za wszystkie sprawy związane z przedszkolem?

Zgłoś nadużycie #40 2 czerwca 2018, 1:52

Paola_33 Supermama
Jakieś 200 zł za dziecko, nam wychodzi...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #41 11 czerwca 2018, 11:49

Aguchan Gotowa na wszystko
Ja akurat uważam, że w prywatnym przedszkolu jest zbyt duża maniera. Wolałabym zdecydowanie zwykłe przedszkole.

Zgłoś nadużycie #42 12 czerwca 2018, 11:42

Paola_33 Supermama
Maniera ? Co to ?
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #43 20 czerwca 2018, 10:53

armins Świeżo upieczona
To fakt, nawet publiczne przedszkola nie są do końca darmowe, bo trzeba płacić za posiłki, za dodatkowe godziny (chociaż w niektórych miastach to jest dofinansowane) no i za wszelkie zajęcia dodatkowe. Co jakiś czas trzeba doliczyć też składki i opłacenie teatrzyków, różnych wyjść itp. Tu jest fajne podsumowanie: https://infokonsument.pl/przedszkole-prywatne-i-publiczne-ile-kosztuja/.
U nas to wychodzi ok. 350 zł miesięcznie, licząc z wszystkimi posiłkami i dodatkowymi godzinami.

Zgłoś nadużycie #44 6 lipca 2018, 12:37

justyskiper Zaprawiona w bojach
Nasza córcia chodzi tutaj https://gdansk.tevizja.pl/#_ga=2.206017111.571622773.1526898379-805966605.151860... Jesteśmy zadowoleni, bo mała uwielbia to przedszkole! Smakują jej obiadki, bardzo lubi swoją panią, podoba nam się też to, że jest dużo różnych "wyjątkowych" dni, przez co dzieciaki nie wpadają w rutynę. Są też fajne wycieczki. Generalnie polecam, nie mogłabym się chyba do niczego przyczepić.

Zgłoś nadużycie #45 12 lipca 2018, 10:28

ikonka Zaprawiona w bojach
Wiadomo, że każdemu rodzicowi zależy na tym, by wybrać jak najlepsze przedszkole dla swojego malucha. Ja też długo szukałam miejsca idealnego i tak trafiłam na przedszkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na warszawskim Wawrze. To co ta placówka oferuje odpowiada naszym potrzebom w 100% - jest czas i na naukę i na zabawę. Moje dziecko uwielbia swoje ciocie, mówi, że czuje się tam jak w domu a to chyba mówi samo za siebie :)

Zgłoś nadużycie #46 21 lipca 2018, 16:43

animari Zadomowiona
Ja się najpierw przyjaciółkom, które już wcześniej dzieci do przedszkola posyłały, zapytałam co by poleciła i wskazała na https://www.przedszkolka.pl/ . Faktycznie oferta jest bardzo bogata, w ogóle przedszkole jest bardzo fajnie wyposażone więc postanowiłam że moje dziecko od września będzie właśnie tutaj chodzić ;)