Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

jak to jest z tym przedszkolem?

Zgłoś nadużycie #31 7 sierpnia 2017, 13:23

lavinka Świeżo upieczona

mamasita napisał(a)

ja trochę z innej beczki - czy myślicie że warto zapisać do przedszkola? Oczywiście w sytuacji gdy nie pracuję... fakt faktem chciałabym mieć chwilę w ciągu dnia dla siebie, ale trochę się boję tego ruchu. Niby dzieci uczą się samodzielności, nawiązują kontakty itp. ale zdarzają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu takich placówek. Czy jest więc sens ryzykować gdy nie ma konieczności oddania pociechy do przedszkola?

Wiesz, ja nie chodziłam do przedszkola, dopiero do oddzielnej zerówki i byłam bardzo dzika. Nie umiałam się bawić z rówieśnikami, na podwórku miałam ich multum, ale to co innego, dwie setki dzieci naraz - nie szło się z nikim zaprzyjaźnić na stałe. Swoje dziecko zapisałam po 4 roku życia i widzę same plusy. Pewnie zapisałabym wcześniej, gdyby nie drobne opóźnienia, pielucha, mowa itd. W państwowych przedszkolach są grupy po 25 dzieci, nie zawsze na początek to dobry pomysł, ale dzieci się szybko adaptują (jeśli Cię stać na prywatne z małą grupą to bardzo polecam, albo choć zajęcia przygotowujące do przedszkola). Trzeba się nastawić na częste chorowanie, a przynajmniej częstego gila u nosa przez pierwszy rok ( u nas to było od września do stycznia, średnio mała była w przedszkolu 2 tygodnie w miesiącu). Potem się unormowało.

Nieprawidłowości - zawsze możesz zabrać dziecko z przedszkola przecież. Zwłaszcza, że masz możliwość. W praktyce zależy od przedszkola i wychowawczyni, ja nie narzekam, mała panie uwielbia i rzuca się im w ramiona z radości. Jeszcze w domu bawi się w przedszkole. :)

Zgłoś nadużycie #32 12 lutego 2018, 18:02

april13 Zaprawiona w bojach
My szukając przedszkola braliśmy po uwagę oferowane zajęcia jakie prowadzone są w przedszkolu. Ważne były także opinie innych rodziców. Zdecydowaliśmy się na prywatną placówkę Te Vizja (Gdańsk ul.Piekarnicza). Synek uczy się dwóch języków obcych, ma też matematykę. Do tego dużo zabaw i ciekawych wycieczek. Lubi tam chodzić i spędzać czas z rówieśnikami.