Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak się przygotować do ciąży

Zgłoś nadużycie #71 10 lutego 2014, 22:24

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2
Dziewczyny, które nie brałyście kwasu foliowego - naprawdę bardzo Wam gratuluję, że nie miałyście żadnych problemów - kwas foliowy jest bardzo ważny!

Zgłoś nadużycie #72 10 lutego 2014, 22:58

takasobieja Fajna mama
Rejestracja: Lis, 2013 Posty: 3151 Podziękowania: 559

Aurelia napisał(a)

Dziewczyny, które nie brałyście kwasu foliowego - naprawdę bardzo Wam gratuluję, że nie miałyście żadnych problemów - kwas foliowy jest bardzo ważny!


Ja tez gratuluje :) że udało się im urodzić zdrowe dzieci


Zgłoś nadużycie #73 11 lutego 2014, 12:31

Szpilkka Supermama
Rejestracja: Wrz, 2013 Posty: 9523 Podziękowania: 1635
To prawda Kwas foliowy jest bardzo ważny! Jestem pelna podziwu kiedy dziewczyna będąc w ciąży w ogóle nie dba o siebie i o dziecko - nie chodzi do lekarza a i tak rodzi zdrowe dzieciątko :-)
Zgłoś nadużycie #74 17 lutego 2014, 20:02

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2

Szpilkka napisał(a)

To prawda Kwas foliowy jest bardzo ważny! Jestem pelna podziwu kiedy dziewczyna będąc w ciąży w ogóle nie dba o siebie i o dziecko - nie chodzi do lekarza a i tak rodzi zdrowe dzieciątko :-)bo to zazwyczaj tak jest - starasz się żeby wszystko było jak najlepiej poukładane i robić wszystko co się należy i nic się nie ułoży po Twojej myśli i możesz się starać o dziecko bardzo długo, a zdarzają się pary, którym nie zależy na niczym i im się udaje od razu... Świat jest niesprawiedliwy ;)

Zgłoś nadużycie #75 18 lutego 2014, 11:46

mitsuko Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lut, 2014 Posty: 303 Podziękowania: 43
Cześc, jestem nową staraczką :) W sumie to dopiero drugi cykl kiedy się staramy, biorę kwas foliowy i duzo ćwiczę, staram się zdrowo jeść, ale od paru dni, jak zbliża się owulacja dzieje się armagedon , rozłożyłam się totalnie, do tego alergia się przywlekła (chyba przewczzesna, ale pogoda tak szalee, że nic dziwnego) i do tego odezwały się wszystkie moje krzywe wychodzące óśemki. Walczę z tym wszytkim domowymi sposobami, antybiotyku nie chcę brać.=, bo się boję. Czy któraś z Was też zmierza się z alergią wiosenną? Co z naszymi lekarstwami? Jak to może wpłynąć na starania? Pomóżcie :)
Zgłoś nadużycie #76 23 lutego 2014, 19:35

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2
hmm... o leki to chyba powinnaś lekarza zapytać :) A co do alergii to niestety mnie też dopada... Ale może się w końcu pogoda uspokoi :)

Zgłoś nadużycie #77 25 lutego 2014, 13:41

ania_inofolic Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 62 Podziękowania: 4
Leki stosowane w alergii są najczęściej oparte na sterydach. Ich przyjmowanie w ciąży może być niebezpieczne. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo że spodziewasz się dziecka bezzwłocznie udaj się do lekarza. Przepisze Ci środki, które będą bezpieczne dla Ciebie i malca.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

Zgłoś nadużycie #78 6 marca 2014, 8:56

lilidia Początkująca
Rejestracja: Lut, 2014 Posty: 19 Podziękowania: 1
Również wydaje mi się, że leki na alergię nie są wskazane, mogą zaszkodzić kobiecie w ciąży. Tak jak Ania, proponuje, najlepiej udać się na wizytę do lekarza i z nim skonsultować jak z nią walczyć. :)
Jak żyć w dobrych stosunkach?

Zgłoś nadużycie #79 6 marca 2014, 10:02

Olensja Fajna mama
Rejestracja: Kwi, 2013 Posty: 3126 Podziękowania: 581
ja pierw zaczęłam brać kwas foliowy, nie piłam alkoholu i to wszystko. 6m-cy starałam się z mężem. Myślę że ważne jest również to aby majstrować bobaska dla przyjemności a nie z myślą w głowie "muszę mieć dziecko" i robić to jak "robot".
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)Zgłoś nadużycie #80 6 marca 2014, 10:06

Olensja Fajna mama
Rejestracja: Kwi, 2013 Posty: 3126 Podziękowania: 581
ja też ogólnie biorę tabletki na alergię ale w ciąży ich nie brałam. Mam astmę więc mogłam tylko zażywać leki wziewne.
Zatrzymać czas na chwile zapomnieć się i śmiać :)Zgłoś nadużycie #81 31 marca 2014, 11:43

ania_inofolic Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 62 Podziękowania: 4
Niektóre przypadki wskazują, że w czasie ciąży astma chwilowo ustępuje - jest jakby wyciszona. Dzięki temu można zrezygnować z przyjmowania leków. Niestety nie jest to jednak reguła, dlatego każde leczenie astmy powinno być skonsultowane z ginekologiem, który prowadzi ciążę lub przygotowuje organizm do niej.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

Zgłoś nadużycie #82 31 marca 2014, 22:15

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2
Na jakie jeszcze leki trzeba zwracać uwagę?

Zgłoś nadużycie #83 7 kwietnia 2014, 8:20

ania_inofolic Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 62 Podziękowania: 4
W trakcie starań, jak i już samej ciąży należy ostrożnie podchodzić do wszystkich leków. W szczególności do tych opartych na sterydach, leków działających na układ nerwowy czy antybiotyków. Stosowanie każdego z nich musi poprzedzać konsultacja z lekarzem.
Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

Zgłoś nadużycie #84 7 kwietnia 2014, 21:40

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2
A co z lekami bez recepty? Bo wszystkie te, które wymieniłaś raczej są na receptę.

Zgłoś nadużycie #85 7 kwietnia 2014, 23:28

ania_inofolic Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 62 Podziękowania: 4
Leki bez recepty również mogą być niebezpieczne. Wszystko zależy od tego, w jakiej grupie się znajdują. W zależności od stopnia niebezpieczeństwa dla płodu, preparaty farmakologiczne podzielono na pięć grup.

I grupa A: witaminy i minerały; są bezpieczne przez cały okres ciąży.

II grupa B: penicyliny, paracetamol, leki p/zapalne (np. diklofenak), nitrogliceryna; ich negatywne działanie nie zostało do końca poznane u ludzi, jednak w doświadczeniach przeprowadzanych na zwierzętach nie wykazały żadnych działań uszkadzających płód.

III grupa C: aspiryna, kwas acetylosalicylowy, heparyna, kodeina, witamina K; zalicza się do niej wszystkie preparaty, które podaje się wyłącznie w przypadku niezbędnej konieczności, bowiem w doświadczeniach na zwierzętach wykazały one działanie uszkadzające płód.

IV grupa D: atenolol, tetracykliny; znane jest teratogenne działanie na płód i stosowane mogą być jedynie w sytuacjach zagrożenia życia matki, jak również w przebiegu niektórych chorób przewlekłych wymagających bezwzględnego przyjmowania leków.

V grupa X: danazol, pochodne retinolu, leki hormonalne stosowane w doustnej antykoncepcji; zażywanie ich w czasie ciąży wykazuje wysokie ryzyko teratogenności (uszkodzenia) na rozwijający się płód i nie powinny być przyjmowane zarówno przez kobiety ciężarne, jak i wśród kobiet planujących ciążę w najbliższej przyszłości.

Widać więc, że również leki dostępne bez recepty (np. aspiryna czy kwas acetylosalicylowy) mogą być niebezpieczne dla płodu. Dlatego tak ważna przed zażyciem jakiegokolwiek leku jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

Zgłoś nadużycie #86 8 kwietnia 2014, 11:27

Kaliina Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2013 Posty: 44 Podziękowania: 0
A jaka jest zalecana dawka kwasu foliowego ?

Zgłoś nadużycie #87 8 kwietnia 2014, 15:13

Szpilkka Supermama
Rejestracja: Wrz, 2013 Posty: 9523 Podziękowania: 1635

Kaliina napisał(a)

A jaka jest zalecana dawka kwasu foliowego ?FOLIK zawiera 0,4 mg - taka dawka 1xdziennie jest zalecana. mi kiedyś w aptece sprzedano kwas foliowy z dawką 0,5 ,wydało mi się to podejrzane i poszłam do innej apteki. Okazalo się że taka dawka tylko pod kontrolą lekarza bo standardowa to 0,4 mg - kupiłam od razu zwykły FOLIK. Tamten był na receptę , nie wiem jak mógł mi gościu w aptece tak po prostu sprzedać. ;/
Zgłoś nadużycie #88 9 kwietnia 2014, 16:11

Koloko Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 92 Podziękowania: 4
Ja na początku brałam jakiś zwykły kwas foliowy, nie pamiętam już nazwy, ale lekarz polecił brać Femibion Natal 1 i 2, gdyż jako jedyny zawiera metafoline. Chodzi o to, że połowa kobiet ma zaburzenia z przyswajaniem kwasu foliowego, a metafolina, to już przetworzona, gotowa do wykorzystania przez organizm forma folianów. Kwas foliowy ma bardzo ważne znaczenie dla rozwoju płodu, zwłaszcza cewy nerwowej, która warunkuje m.in. prawidłową budowę mózgu u przyszłego dziecka..
Dla starających się ważne by już przed zajściem w ciąże zaczącz przyjmować kwas foliowy.W powstawaniu wad układu nerwowego istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne i środowiskowe. Z czynników środowiska podkreśl się rolę diety, a szczególnie niedoboru kwasu foliowego w okresie przed zajściem w ciążę i w pierwszych tygodniach ciąży.
Ja karmię piersią i nadal przyjmuję kwas foliowy i zachęcam wszystkich – kobiety i mężczyzn, młodych i starszych do pamiętania o zaletach kwasu foliowego i do dbałości o jego regularne dostarczanie organizmowi. Bo kwas foliowy jest wielkim przyjacielem naszego zdrowia:
Układ pokarmowy – pomoc w przyswajaniu białek i produkcji soku żołądkowego oraz w pracy wątroby i jelit
Układ krwionośny – udział w produkcji czerwonych krwinek
Układ nerwowy – bardzo istotna rola w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i zachowaniu dobrego samopoczucia (regulacja poziomu serotoniny i noradrenaliny), ważny dla osób o skłonnościach do depresji
U przyszłych rodziców – poprawa jakości męskiego nasienia, udział w przekazywaniu materiału genetycznego i właściwego rozwoju płodu

Zgłoś nadużycie #89 12 kwietnia 2014, 21:54

Aurelia Zadomowiona
Rejestracja: Paź, 2013 Posty: 53 Podziękowania: 2

Koloko napisał(a)

Ja na początku brałam jakiś zwykły kwas foliowy, nie pamiętam już nazwy, ale lekarz polecił brać Femibion Natal 1 i 2, gdyż jako jedyny zawiera metafoline. Chodzi o to, że połowa kobiet ma zaburzenia z przyswajaniem kwasu foliowego, a metafolina, to już przetworzona, gotowa do wykorzystania przez organizm forma folianów. Kwas foliowy ma bardzo ważne znaczenie dla rozwoju płodu, zwłaszcza cewy nerwowej, która warunkuje m.in. prawidłową budowę mózgu u przyszłego dziecka..
Dla starających się ważne by już przed zajściem w ciąże zaczącz przyjmować kwas foliowy.W powstawaniu wad układu nerwowego istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne i środowiskowe. Z czynników środowiska podkreśl się rolę diety, a szczególnie niedoboru kwasu foliowego w okresie przed zajściem w ciążę i w pierwszych tygodniach ciąży.
Ja karmię piersią i nadal przyjmuję kwas foliowy i zachęcam wszystkich – kobiety i mężczyzn, młodych i starszych do pamiętania o zaletach kwasu foliowego i do dbałości o jego regularne dostarczanie organizmowi. Bo kwas foliowy jest wielkim przyjacielem naszego zdrowia:
Układ pokarmowy – pomoc w przyswajaniu białek i produkcji soku żołądkowego oraz w pracy wątroby i jelit
Układ krwionośny – udział w produkcji czerwonych krwinek
Układ nerwowy – bardzo istotna rola w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i zachowaniu dobrego samopoczucia (regulacja poziomu serotoniny i noradrenaliny), ważny dla osób o skłonnościach do depresji
U przyszłych rodziców – poprawa jakości męskiego nasienia, udział w przekazywaniu materiału genetycznego i właściwego rozwoju płodu


Czyli tatusiowi też dajemy?

Zgłoś nadużycie #90 13 kwietnia 2014, 8:38

Koloko Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2014 Posty: 92 Podziękowania: 4
Tatuś też może brać oczywiście, że tak :) Edukuje się głównie kobiety ciężarne, ale tak naprawdę wszyscy możemy go brać.. Jest to Witamina, która dba również o jakość męskiego nasienia. Z badań wynika, że panowie, których dieta jest w nią uboga, produkują mniej plemników.
Witaminy są dla wszystkich, nie tylko dla kobiet :)