Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

IUI, In-vitro

Zgłoś nadużycie #11 25 czerwca 2011, 19:06

Konto usunięte
Czy są dziewczyny które musiały poddać się któremuś zabiegowi? Chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda, jaki jest koszt i ile trzeba aby się udało?

Zgłoś nadużycie #12 25 czerwca 2011, 19:11

martula2223 Gotowa na wszystko
ja miałam zacząc od inseminacji - a na in vitro by mnie nie było stać. ale też nie wiem ile kosztuje dokladnie - szukałam kiedys informacji czy np inseminację refunduje fundusz zdrowia  - może ktoś wie?
"Decydując się na dziecko, podejmujemy historyczną decyzję.
Godzimy się bowiem, aby nasze serce wędrowało po świecie poza naszym ciałem." Elizabeth Stone
Marta - szczęsliwa mama rocznego Patryka

Zgłoś nadużycie #13 26 czerwca 2011, 15:33

Ona_123 Supermama
Z tego co się orientowałam to metoda in vitro (cena obejmuje samo zapłodnienie  bez leków) kosztuje ok.4500-7500zł, do tego leki doliczyc, ale tego ceny już nie wiem.
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #14 26 czerwca 2011, 21:02

larina Supermama
Kolegi kuzyn zdecydował się z małżonką na in-vitro. Koszt to 15000 zł. Niestety szczegółów nie znam.

Zgłoś nadużycie #15 28 marca 2013, 12:03

annaor Supermama
ja przechodziłam IUI (insemizację) dwuktotnie - nic nie dała, ale ok ;)
Rano z nasieneim męża jechałam do kliniki na badaniue nasienia i jego przygotowanie do insemizacji. A później z nasieniem do innej kliniki na zabieg. Lekarka pobiera nasienie i cieniutka rurką wprowadza je do szyjki macicy. Nic nie boli. Czekasz z 15 min na fotelu z nogami uniesionymi w górę i po sprawie.

Zgłoś nadużycie #16 28 marca 2013, 12:04

annaor Supermama
Ja nie mam pojęcia ile to kosztuje w Polsce. Ale za granicą, gdzie mieszkam, kasa chorych refunduje. Wkład własny ok 25-30 PLN za zabieg.

Zgłoś nadużycie #17 6 września 2013, 22:07

wiks Gotowa na wszystko
Zabieg zależy od przyczyny niepłodności, samo IUI ok.600 zł, IVF ok. 6000 zł, do każdej procedury trzeba doliczyć szereg specjalistycznych badań, może to kosztować w sumie nawet 2000 zł i więcej, do tego leki, jeśli cykl jest stymulowany. Ceny lekarstw są różne, ale średni koszt przed IVF to 700 zł. A ile trzeba, by się udało ?? Nie ma gwarancji.

Zgłoś nadużycie #18 8 września 2013, 14:17

annaor Supermama
Wiks? 600PLN za IUI ?? WOW, to dużo...
Moim zdaniem to powinno być refundowane (wolą najpierw robić IUI w klinikach niż od razu In Vitro) i czasami trzeba robić kilka IUI na cykl!! Masakra...
I moim zdaniem In Vitro też powinno być przynajmniej w połowie refundowane...

Zgłoś nadużycie #19 8 września 2013, 19:40

wiks Gotowa na wszystko
Annaor - tak, 600 zł, oczywiście cena zależy do kliniki. To koszt samego zabiegu. Jeśli lekarz jest rutyniarzem, to faktycznie moze być zawsze tak, że zaleca kilka ( średnio próbuje się trzy razy) IUI, a potem IVF. Fachowiec, tak nie zrobi, bo są przyczyny przy których IUI jest po prostu stratą czasu i pieniędzy, by nie powiedzieć naciąganiem. Zgadzam się, że te zabiegi powinny być refundowane. Jak jest w rzeczywistości wiemy. Leczenie niepłodności jest, zaryzykuję stwierdzenie, dla dobrze sytuowanych par i dla tych, które mają dużo czasu i samozaparcia.

Zgłoś nadużycie #20 9 września 2013, 15:15

Konto usunięte
Hej w novum koszt inseminacji 750 zł chyba z lekami. A jeśli chodzi o refundacje, to na inseminacje owszem u nas jest ale jak się robi prywatnie to oczywiście dokładniej przygotowują nasienie do inseminacji. Ja obecnie z mężem jestem przygotowywana do zabiegu inseminacji a co to dało okaże się po. A co do In Vitro to łacznie z lekami te bardziej nowoczesne jest jakaś nowa metoda teraz to koszt ok 17 tys.

Zgłoś nadużycie #21 9 września 2013, 15:59

wiks Gotowa na wszystko
Z tego co wiem, koszt to naprawdę sprawa indywidualna. Oczywiście cena punkcji, czy transferu jest dla wszystkich taka sama, ale ilość badań, rodzaj leków już nie. Widzę, że też zależy to od kliniki.

Nadine - 17 tys. za IVF - to bardzo dużo. Życzę powodzenia w staraniach.

Zgłoś nadużycie #22 9 września 2013, 16:42

annaor Supermama

wiks napisał(a)

Annaor - tak, 600 zł, oczywiście cena zależy do kliniki. To koszt samego zabiegu. Jeśli lekarz jest rutyniarzem, to faktycznie moze być zawsze tak, że zaleca kilka ( średnio próbuje się trzy razy) IUI, a potem IVF. Fachowiec, tak nie zrobi, bo są przyczyny przy których IUI jest po prostu stratą czasu i pieniędzy, by nie powiedzieć naciąganiem. Zgadzam się, że te zabiegi powinny być refundowane. Jak jest w rzeczywistości wiemy. Leczenie niepłodności jest, zaryzykuję stwierdzenie, dla dobrze sytuowanych par i dla tych, które mają dużo czasu i samozaparcia.

Mieszkam w Izraelu i tutaj jak pisałam wcześniej - wszystko jest na kasę chorych. Tylko za przygotowanie nasienia płacisz ok 30 PLN i to caky twój wkład własny. A IUI lekarka zaleciła, aby ni etracić czasu i zwiększyć szanse.
Jeżeli miałabym tyle płacić za sam zabieg, który trwa 2 sekundy, to prędzej sama bym to zrobiła :D Albo dała sobie siana... To rzeczywiście jest tyle skuteczne co seks i ma za za danie jedno - tafić w owulację, a raczej przed nią. O ile badania krwi i USG moga stwierdzić czy była owu czy nie, to sam zabieg jak już napisałąm ma taką samą skuteczność jak seks.
U nas w kolejnym cyklu wysyłają na prześwietlenie jajowodów i jajników, co jest ponoć bolesne. Bogu dzięki ja już nie musiałam przez to przechodzić, bo były święta i miałam miesiąc przerwy od testów :D I udało się samoczynnie, nie przestrzegając ŻADNYCH ZASAD (nie wstrzymywałąm się od picia, paliłam sziszę z przyjaciółmi - luz, blues i full relaks). I po 5 tygodniach od OM okazało się że jestem w ciąży. :)
In Vitro u nas robią, kiedy IUI nie pomaga. Ale też jest w dużej części refundowane. Koleżanka pielęgniarka mówiła mi, że asystowała przy pobieraniu jajeczek i mówiła, że niektóre kobiety to boli, i że nie zawsze udaje się wyjąć wystraczającą ilość jajeczek do zapłodnienia. Jedna pani była 5.ty raz na pobieraniu i jeszcze nie udało się jej zaciążyć... No i za każdym razem miała mało jajeczek :(
Najgorsze w tym wszystkim jest to oczekiwanie i ZAWÓD, jeżeli nie powodzi się...

Zgłoś nadużycie #23 9 września 2013, 17:07

wiks Gotowa na wszystko
Mam nadzieję, że w Polsce też będą takie zabiegi refundowane. Super, że udało Ci się zajść w ciążę bez "wspomagaczy". Mimo wszystko nie skreślałabym IUI, bo są przypadki, gdy ta metoda może być skuteczniejsza niż seks. Pierwsze co mi do głowy przychodzi, to gdy mężczyzna ma problemy z wytryskiem.

Zgłoś nadużycie #24 9 września 2013, 17:24

annaor Supermama

Nadine22 napisał(a)

Hej w novum koszt inseminacji 750 zł chyba z lekami. A jeśli chodzi o refundacje, to na inseminacje owszem u nas jest ale jak się robi prywatnie to oczywiście dokładniej przygotowują nasienie do inseminacji. Ja obecnie z mężem jestem przygotowywana do zabiegu inseminacji a co to dało okaże się po. A co do In Vitro to łacznie z lekami te bardziej nowoczesne jest jakaś nowa metoda teraz to koszt ok 17 tys.

Wow, dużo.

Co do przygotowania nasienia - u nas kliniki prywatne współpracują z kasą chorych.

Zgłoś nadużycie #25 9 września 2013, 17:25

annaor Supermama
Powodzenia Nadine!! Trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #26 9 września 2013, 17:32

annaor Supermama

wiks napisał(a)

Mam nadzieję, że w Polsce też będą takie zabiegi refundowane. Super, że udało Ci się zajść w ciążę bez "wspomagaczy". Mimo wszystko nie skreślałabym IUI, bo są przypadki, gdy ta metoda może być skuteczniejsza niż seks. Pierwsze co mi do głowy przychodzi, to gdy mężczyzna ma problemy z wytryskiem.

Ja też mam taką nadzieję. Przecież problem niepłodności dotyczy 20% par wszędzie. I nic się o tym nie mówi, to nadal temat tabu.
Racja, są przypadki, że IUI jest skuteczne - jak pisałaś, przy problemie z wytryskiem, ale i przy problemach z bardzo małą ruchliwością plemników i podobnych.

Zgłoś nadużycie #27 9 września 2013, 19:55

Konto usunięte
Kochane no u nas ma znaczenie i niestety mamy porównanie wedlug lekarzy między seksem a IUI poniewaz mój mąż ma bardzo słabe nasienie i jesli się je umieści bezposrednio do macicy omija cała droge której nie moga przetrwać:///. No ale powiem tak na razie nie dziękuję żeby nie zapeszać ale już w końcu chciałabym się doczekać potomka. A cena In Vitro rzeczywiście uzależniona jest od kliniki.

Zgłoś nadużycie #28 28 września 2013, 0:45

Helenne Początkująca
Cena jest uzależniona od kliniki - to prawda. Piszę tutaj z doświadczenia w mojej rodzinie, musieliśmy zmierzyć się z tym problemem. Co mogę polecić tym, którym zależy na obniżeniu ceny przy korzystaniu z dobrej jakości kliniki, to zerkajcie na FB i strony klinik - czesto organizują krotkoterminowe promocje, jak np. teraz w Poznaniu Invimed do końca października daje 30% zniżki. Cenę da się obniżyć, tylko trzeba trochę poszukać i bardzo chcieć ;)

Zgłoś nadużycie #29 12 czerwca 2014, 23:36

karolinka32 Fajna mama
Witam! Może warto odświeżyć temat właśnie dla dziewczyn, które starają się o ciąże poprzez in vitro. Fajnie byłoby popisać sobie o tym, powymieniać się doświadczeniami czy wspierać w przechodzeniu procedury, która jest dosyć wyczerpująca fizycznie i psychicznie. Jeśli są osoby, które planują zacząć lub zaczęły procedurę to zapraszam. Ja w lipcu chciałabym zacząć. To moja jedyna szansa na dziecko i w ogóle ciążę.

Zgłoś nadużycie #30 2 lipca 2014, 17:36

ewcia1540 Fajna mama

karolinka32 napisał(a)

Witam! Może warto odświeżyć temat właśnie dla dziewczyn, które starają się o ciąże poprzez in vitro. Fajnie byłoby popisać sobie o tym, powymieniać się doświadczeniami czy wspierać w przechodzeniu procedury, która jest dosyć wyczerpująca fizycznie i psychicznie. Jeśli są osoby, które planują zacząć lub zaczęły procedurę to zapraszam. Ja w lipcu chciałabym zacząć. To moja jedyna szansa na dziecko i w ogóle ciążę.

Trzymam za ciebie mocno kciuki, mam nadzieje że znajdą się jeszcze dziewczyny które podchodzą do in vitro. Razem na pewno będzie raźniej ;) Powodzenia!!!