Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Inwestycja na przyszłość dla dziecka

Zgłoś nadużycie #11 22 listopada 2015, 9:38

Lubiekotki Gotowa na wszystko
Rejestracja: Wrz, 2012 Posty: 235 Podziękowania: 0
Witam wszystkie mamy. Czy oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci? Jesli tak to w jakiej formie? Co obecnie się opłaca?

Zgłoś nadużycie #12 24 listopada 2015, 9:21

olga29 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2012 Posty: 164 Podziękowania: 0
Oszczędzanie jest dobre. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało o wiele lepszy start na przyszłość. Bedzie moglo kupić sobie mieszkanie albo wybrac się na lepsze studia. Mozesz oszczędzać w różnych formach ale sama nie polecam inwestowania w fundusze inwestycyjne albo na giełdzie bo wiąże się to z dużym ryzykiem. Obecnie bezpiecznie jest oszczędzać w formie metali. Czy to złota czy też srebra.
Zerknij sobie do mennicy:
http://denarius.pl/

Możesz tam przejrzeć sobie aktualne ceny metali na rynkach.
optymistka

Zgłoś nadużycie #13 28 listopada 2015, 17:50

mamuska25 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2015 Posty: 127 Podziękowania: 0
A może lokata ? To jakby nie patrzeć pewny zysk. Ostatnio przeglądałam oferty różnych banków i jest duzo możliwości. Najciekawszą ofertę ma chyba ten bank https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych . Proponuje zobaczyć i może zdecydujesz sie na właśnie taki sposób by zaoszczędzić na przyszłość dziecka.

Zgłoś nadużycie #14 16 marca 2017, 14:09

rozrabiara Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2016 Posty: 201 Podziękowania: 5
No pewnie, przeceż każdy chce dla dziecka dobrze.

Zgłoś nadużycie #15 10 kwietnia 2017, 10:38

Matylda91 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2016 Posty: 248 Podziękowania: 0
A ja co miesiąc staram się odkładać drobną sumę na konto założone z myślą o moim Szymku. Jednego miesiąca jest to 100 zł, innego 300, ale staram się regularnie dokonywać wpłat na konto. Jak chłopak skończy 18 lat, będzie miał odłożonego trochę grosza na start życiowy. Przy okazji chciałam się Was poradzić koleżanki, co sądzicie o elektronicznych dziennikach szkolnych? W szkole Szymka pojawił się taki pomysł, ale jestem sceptyczna. Poczytałam o tym trochę w sieci - http://www.najempomieszczen.pl/zalety-tradycyjnych-dziennikow-lekcyjnych/ i widzę, że e-dzienniki wcale nie wyglądają tak różowo. A Wy co myślicie o nich?

Zgłoś nadużycie #16 6 marca 2018, 8:20

Kkarolina Początkująca
Rejestracja: Paź, 2015 Posty: 35 Podziękowania: 0
nie chcę zakładać nowego tematu z jednej strony, a z drugiej strony mam pytanie o taki produkt jak http://www.openlife.pl/produkty/oszczedzanie/  - przyznam że oszczędzanie pieniędzy jakoś nigdy mi łatwo nie przychodziło, ale kiedy wkręciłam się w to już, to poszło gładko i jestem zadowolona z rezultatów. Mam teraz gotówkę i szukam gdzie można by ją zainwestować. Piszę przede wszystkim w związku z tym żeby podpytać czy ktoś korzystał w takim celu np. z open life? Bankowe lokaty to jednak nie dla mnie - za długo trzeba czekać na za mały zysk i po latach może się okazać, że dziecko dostatnie tyle co włożyłam na konto. dlatego szukam alternatyw ale chcę najpierw rozpytać Was z czego korzystałyście i co znacie a co raczje nie bardzo!

Zgłoś nadużycie #17 13 czerwca 2018, 10:01

damianka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lut, 2016 Posty: 81 Podziękowania: 0
Zauważyłam, że wiele osób zupełnie nie przejmuje się przyszłością swoich dzieci. Nie odkładają dla nich pieniędzy, nie dbają o to czy w przyszłości będa miały z czego kupić sobie mieszkanie. Aktualnie jest program 500 plus. Zamiast to wydawać, warto byłoby kumulować te pieniądze na przyszłe czasy....

Załóżcie sobie konto w nest banku:
http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/

Mają tam teraz dwie promocje dotyczace oszczędzania:

Program Rodzinne Oszczędzanie
Lokatę oprocentowaną na 4% dla nowych klientów ( co wcale nie jest takim złym oprocentowaniem)