Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #51 1 lipca 2013, 12:35

Konto usunięte
Popularność zależy też od regionu

Zgłoś nadużycie #52 1 lipca 2013, 14:54

patrycja Gotowa na wszystko
Ja jestem zwolenniczką raczej starych inion i takich mało spotykanych :)
Jeśli będzie córeczka to Aleksandra
Jeśli będzie synuś to Aleksander
:)

Zgłoś nadużycie #53 1 lipca 2013, 15:45

Kasia_87 Zaprawiona w bojach
U mnie też Aleksander! :) ))

Zgłoś nadużycie #54 1 lipca 2013, 15:51

Konto usunięte
Aleksander przez skrót Aleks jest teraz bardzo częsty

Zgłoś nadużycie #55 2 lipca 2013, 13:45

A ja się szczerze mówiąc nie spotkałam z Aleksandrem :)
I myślę, że Aleksander i Alex Aleks to dwa różne imiona.
Bo Aleksander to Olek?

Zgłoś nadużycie #56 2 lipca 2013, 14:57

Konto usunięte

patrycja napisał(a)

A ja się szczerze mówiąc nie spotkałam z Aleksandrem :)
I myślę, że Aleksander i Alex Aleks to dwa różne imiona.
Bo Aleksander to Olek?

Skraca się różnie. Ja znam Aleksanda - Alusia (2 misiące ma). Aleksandra - Olka, Oliego (6 lat). Alexandra - Alexa (35 lat ma). Aleksandra - Aleksa (roczek). Często teraz skracają Aleksandra do Aleks, nie zawsze nadają jako całe imię sam skrót Alex czy Aleks. Mnie bardziej podoba się zdrobnienie Aleksandra do Aleksa niżeli do Olka.

Zgłoś nadużycie #57 3 lipca 2013, 7:47

Konto usunięte
Ja rodzę w 2013 roku i od wykonania dwóch kreseczek wiedziałam ,że w środku jest mały Leo. :) no ,ale niestety mój narzeczony chciał mieć Stasia i jakoś stanęło na Stasiu. :)
A jeśli by była to dziewczynka to był by duży problem ale myślę ,że była by to Zośka :) .

Zgłoś nadużycie #58 3 lipca 2013, 7:47

Konto usunięte
Ja rodzę w 2013 roku i od wykonania dwóch kreseczek wiedziałam ,że w środku jest mały Leo. :) no ,ale niestety mój narzeczony chciał mieć Stasia i jakoś stanęło na Stasiu. :)
A jeśli by była to dziewczynka to był by duży problem ale myślę ,że była by to Zośka :) .

Zgłoś nadużycie #59 3 lipca 2013, 7:47

Konto usunięte

Zgłoś nadużycie #60 8 lipca 2013, 20:00

AnALi Supermama
witam,ja mam coreczke Anastazje, obecnie staramy sie o dziecko,gdyby byl chlopiec mial by na imie Alexander-Alex,natomiast dla dziewczynki nie mam zadnego pomyslu.

Zgłoś nadużycie #61 8 lipca 2013, 20:23

karanga Supermama

AnALi napisał(a)

witam,ja mam coreczke Anastazje, obecnie staramy sie o dziecko,gdyby byl chlopiec mial by na imie Alexander-Alex,natomiast dla dziewczynki nie mam zadnego pomyslu.

a dlaczego przez x? za granicą mieszkacie? dla oryginalności? ja mam teraz nazwisko które jak podaję muszę zaakcentować jak się pisze i to jest cholernie upierdliwe, dlatego też jeśli chlopczykowi dam na imię np. Nataniel to na pewno nie Nathaniel, żeby mu nie uprzykrzać życia. Dlatego ciekawa jestem czemu przez x akurat :)

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #62 8 lipca 2013, 20:24

Anastazja piękne imie :) Wziełam sobie Anastazja na bieżmowanie :P

Zgłoś nadużycie #63 9 lipca 2013, 9:00

Konto usunięte
ja bede rodziła w styczniu 2014 i im iona to Amelka lub Szymonek

Zgłoś nadużycie #64 9 lipca 2013, 10:39

AnALi Supermama
Karanga mieszkamy za granica . Ale mimo to Alex bardziej do mnie przemawia niz Olek .

Zgłoś nadużycie #65 9 lipca 2013, 10:40

AnALi Supermama
Patrycja dziękuje . Mnie tez sie bardzo podoba :-)

Zgłoś nadużycie #66 9 lipca 2013, 10:40

AnALi Supermama
Patrycja dziękuje . Mnie tez sie bardzo podoba :-)

Zgłoś nadużycie #67 9 lipca 2013, 10:47

karanga Supermama

AnALi napisał(a)

Karanga mieszkamy za granica . Ale mimo to Alex bardziej do mnie przemawia niz Olek .

A :) no to problem z głowy :) alex fajne :) (swoją drogą mój pierworodny ma na drugie Aleksander ;) )

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #68 9 lipca 2013, 13:20

Konto usunięte
A ja znam Anastazje taką malutką. Śliczne imię tylko skrót do Nastka mi się nie podoba. Podobnie znam Vanessę a mówią Neska, albo Nesi i to też mi się nie podoba. Wolę całe Vanessa czy anastazja a nie takie skróty.

Zgłoś nadużycie #69 9 lipca 2013, 16:03

AnALi Supermama

Magdalena_1993 napisał(a)

A ja znam Anastazje taką malutką. Śliczne imię tylko skrót do Nastka mi się nie podoba. Podobnie znam Vanessę a mówią Neska, albo Nesi i to też mi się nie podoba. Wolę całe Vanessa czy anastazja a nie takie skróty.

Mnie tez sie nie podobal skrot Nastka przed urodzeniem Nastki,a teraz to w zasadzie nasza Nastka,Nasia,Nastusia,Nasti,Nastulka. w przedszkolu mowia na nia Anastazja lub Stazja.

tez znam 2 Vanessy, do jednej rodzina mowi Nesia,Neska, a druga malenka ale to nie polska rodzina i mowia Vanesa.

tak prawde mowiac wczoraj myslalam ze gdybym miala coreczke to moze byla by Vanessa wlasnie,chyba pasowalo by do moje Nasi. Nesia i Nasia.heh
ale to czas pokaze

Zgłoś nadużycie #70 9 lipca 2013, 19:16

Konto usunięte

AnALi napisał(a)

Mnie tez sie nie podobal skrot Nastka przed urodzeniem Nastki,a teraz to w zasadzie nasza Nastka,Nasia,Nastusia,Nasti,Nastulka. w przedszkolu mowia na nia Anastazja lub Stazja.

tez znam 2 Vanessy, do jednej rodzina mowi Nesia,Neska, a druga malenka ale to nie polska rodzina i mowia Vanesa.

tak prawde mowiac wczoraj myslalam ze gdybym miala coreczke to moze byla by Vanessa wlasnie,chyba pasowalo by do moje Nasi. Nesia i Nasia.heh
ale to czas pokaze

Ja w ogóle nie lubię "zdrobnień skrótowych", za zdrobnieniami zbyt częstymi, samymi w sobie też nie przepadam. To taka moja prywatna zależność. Na przykładzie mojego męża... ja mówię po prostu Damian, czasami Damianek, czy Damianku, ale to rzadko. To zdrobnienie wydłużone jeszcze znoszę, ale np jak moja mama, czy jego rodzeństwo, albo nasi znajomi skracają go do Damek, Damuś, Damiś, to mnie się kompletnie nie podoba. I tak samo do jego syna ja mówię Gabriel... Gabryś mi się zdarzy, ale naprawdę rzadko. Już wolę Gabrielku. Jednak to imię jest mimo wszystko wyjątkiem, tu znoszę to skrócenie. Podobnie jak na Amadeusza mówią Amadi, czy na Mateusza Mati - to rozumiem. Jednak np Kordian skrócony do Kordek, czy Dorian do Dorek, albo Magdalena, Milena, Elena, Helena do Lena - kompletnie mi się nie podoba. W pierwszych przypadkach mi głupio brzmi, a w drugich, jak rodzice chcieli Lenę, mogli dać córce na imię Lena, a nie... to takie moim zdaniem kompletnie nielogiczne z ich strony było. Ale co kto lubi, ja mówiłam, że to moje prywatne takie odczucie.