Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #431 26 listopada 2013, 20:09

AnALi Supermama

domela napisał(a)

Ojej to ja PO dziadkach chyba nie dam w razie chlopca Bo by byl Jozef Janusz albo NA odwrot ;d za to PO mojej Mamie jak najbardziej ale PO tesciowej juz nie :-)

ja tez po rodzicach bym nie dala,bo miala bym Rysia albo Jurka.
a moja tesciowa tak samo ma na imie jak Twoja,juz na innym watku czytalam i tez bym nie dala hehe

Zgłoś nadużycie #432 26 listopada 2013, 21:06

m.lena Fajna mama
mój ma pierwsze imię po pradziadku i nazywają się dokładnie tak samo łącznie z nazwiskiem, a drugie po swoim tacie :) no i urodził się w urodziny swojej prababci :) teraz dziewczynka ma pierwsze imię wybrane, drugie będzie po mnie a na dodatek termin mam na urodziny drugiej prababci więc jak będzie tak terminowa jak jej brat to będę drugi raz rodzić w trakcie imprezki urodzinowej :)

Zgłoś nadużycie #433 26 listopada 2013, 21:26

Mama_Mi Początkująca
Gdyby mój tato i teść mieli imiona, które nam się nie podobają, to po prostu byśmy nie nazwali tak Małego. A z mężem uważamy, że i Jacuś, i Staś to ładne, choć proste imiona

c

Zgłoś nadużycie #434 26 listopada 2013, 22:50

anecz_kaa Gotowa na wszystko
ja powiedziałam jak mi sie kojarza te imiona, nie kazdemu musza, ale niestety nawet jak Ty wychowasz swoje dziecko tak, ze mowisz to nie znaczy ze nie znajdzie sie nikt, kto nie bedzie sie nasmiewal...tego sie nie uniknie nadajac imiona rzadko spotykane. a teraz z jasia czy stasia smiac sie nikt nie bedzie bo stare imiona sa modne, tak jak kiedys była modna anna ;p czy katarzyna,pamietam tez boom na klaudie i patrycje a teraz tych imion sie juz nie nadaje az tak jak kiedys. i uwazam ze warto o tym pamietac, bo dziecko nie zrozumie dlaczego ktos sie z niego smieje lub z imienia... moj kuzyn dał np amadeusz samuel- mina babci bezcenna ;p kuzyn dał vanessa przy bardzo polskim nazwisku i brzmi to smiesznie wrecz ;)

Zgłoś nadużycie #435 27 listopada 2013, 9:27

domela Supermama
Przeciez nikt nie mowize Jack czy Stanislaw to brzydkie imiona, poprostu skomentowalam ze w mom przypadku PO dziadkachnodpada.

Zgłoś nadużycie #436 27 listopada 2013, 9:32

Mama_Mi Początkująca
Rzeczywiście należy racjonalnie podjeść do sprawy imienia, i pod kontem ewentualnej "śmieszności", ale też, czy można fajnie je zdrobnieć, i żeby imię pasowało do nazwiska.

W moim otoczeniu rodzice dali dzieciom na imię m.in.: Nikola, Nadia, Oliwia, Mortimer. Masakra jakaś

c

Zgłoś nadużycie #437 27 listopada 2013, 9:33

Mama_Mi Początkująca
Rozumiem Cię Domelo :)

c

Zgłoś nadużycie #438 27 listopada 2013, 10:02

AnALi Supermama
Mama Mi a Ty napisalas cyt.W moim otoczeniu rodzice dali dzieciom na imię m.in.: Nikola, Nadia, Oliwia, Mortimer. Masakra jakaś .
dla mnie masakra jest dac na imie dziecku Jacek.
choc Nikola i Mortimer tez bym nie dala,to dla mnie zarowno Nadia jak i Oiwia to ladne imiona.
jak widzisz rzecz gustu.

Zgłoś nadużycie #439 27 listopada 2013, 10:34

iwonka1234 Świeżo upieczona
mi podobają się Bianka, Krysia, Marysia, Jagoda i dla chłopca Kosmo, właśnie Jacek, Antek :)

Zgłoś nadużycie #440 27 listopada 2013, 10:37

AnALi Supermama
Kosmo ? Jest takie imie ?

Zgłoś nadużycie #441 27 listopada 2013, 10:38

kasia001 Gotowa na wszystko

Mama_Mi napisał(a)

Rzeczywiście należy racjonalnie podjeść do sprawy imienia, i pod kontem ewentualnej "śmieszności", ale też, czy można fajnie je zdrobnieć, i żeby imię pasowało do nazwiska.

W moim otoczeniu rodzice dali dzieciom na imię m.in.: Nikola, Nadia, Oliwia, Mortimer. Masakra jakaś

dlaczego Masakra Oliwia jest bardzo ładnie imie i takie nie spotykane tak samo Nadia czy Nikola ja nigdy bym nie dała na pewno Jacuś to jest dopiero masakra :)

Zgłoś nadużycie #442 27 listopada 2013, 10:43

AnALi Supermama
Zgadzam sie z Kasia , moga sie nam imiona nie podobac. Ale ze od Razu masakra ?
Ja nie dala bym Antek , Franek, Jacek, Julek , Julka , kuba ,Jagoda , Gabrys Czy Gabrysia
Nie Podobaja mi sie te imiona ale nie pisze ze masakra bo Wiem ze ludzie tak daja .
Rzecz gustu

Zgłoś nadużycie #443 27 listopada 2013, 10:48

kasia001 Gotowa na wszystko

AnALi napisał(a)

Zgadzam sie z Kasia , moga sie nam imiona nie podobac. Ale ze od Razu masakra ?
Ja nie dala bym Antek , Franek, Jacek, Julek , Julka , kuba ,Jagoda , Gabrys Czy Gabrysia
Nie Podobaja mi sie te imiona ale nie pisze ze masakra bo Wiem ze ludzie tak daja .
Rzecz gustu

dokładnie każdy daje imie jakie mu sie podoba , ja osobiście bym nie dała Marysia ,Ryszard Hugo ale jeśli się komuś to podoba wiec daje kwestia gustu tak jak mówisz :)

Zgłoś nadużycie #444 27 listopada 2013, 11:09

AgnieChaa19 Fajna mama
Każdy ma inny gust, co jest bardzo dobre, bo nie bedziemy spotykac co drugie imie to samo co naszego maluszka ;)
Każdy ma prawo dokonywać wyboru własnego, i dać dziecku takie imie które się jemu podoba, nie wolno patrzec na opinie innych ludzi bo wiadomo że nie wszystkim to imie się będzie podobało, ważne aby wam pasowało.

Zgłoś nadużycie #445 27 listopada 2013, 11:13

AgnieChaa19 Fajna mama

Mama_Mi napisał(a)

Mi Nikola,Nadia i Oliwia się bardzo podobają, ale nie dałam swojej córeczce tak bo za dużo w otoczeniu mnie tych Oliwek, Nadii i NIkolii.

Zgłoś nadużycie #446 27 listopada 2013, 12:08

Mama_Mi Początkująca
Dziewczynki o gustach się nie dyskutuje :) A to "masakra" dotyczyło imienia "Mortimer" , bo jakoś źle mi się kojarzy

c

Zgłoś nadużycie #447 27 listopada 2013, 12:38

m.lena Fajna mama

AgnieChaa19 napisał(a)

Każdy ma inny gust, co jest bardzo dobre, bo nie bedziemy spotykac co drugie imie to samo co naszego maluszka ;)
Każdy ma prawo dokonywać wyboru własnego, i dać dziecku takie imie które się jemu podoba, nie wolno patrzec na opinie innych ludzi bo wiadomo że nie wszystkim to imie się będzie podobało, ważne aby wam pasowało.

masz rację, tylko po prostu są imiona którymi można zrobić dziecku krzywdę.... mojej mamy koleżanka miała pomysł na dziwaczne imię dla synka niestety nie pamiętam jakie bo to z pół roku temu a na drugie miał mieć Mieszko, urzędnik w USC po prostu nie zgodził się na zarejestrowanie dziecka o wymyślonym pierwszym imieniu a jako powód podał że jest to imię krzywdzące dla dziecka

Zgłoś nadużycie #448 27 listopada 2013, 12:45

AgnieChaa19 Fajna mama

m.lena napisał(a)

masz rację, tylko po prostu są imiona którymi można zrobić dziecku krzywdę.... mojej mamy koleżanka miała pomysł na dziwaczne imię dla synka niestety nie pamiętam jakie bo to z pół roku temu a na drugie miał mieć Mieszko, urzędnik w USC po prostu nie zgodził się na zarejestrowanie dziecka o wymyślonym pierwszym imieniu a jako powód podał że jest to imię krzywdzące dla dziecka

Szczerze mówiąc to do każdego imienia mozna znalezc jakies zle skojarzenie. Mi osobiscie nie podobaja się wymyslone imiona ale kto co lubi. Czasem niektorzy mysla ze ich dziecko bedzie wyjatkowe majac wlasnie takie imie ktore jest rzadko spotykane, lub dają takie ze względu na częste występowanie imion które się podobają najbardziej. A co do krzywdzących imion, to rzeczywiście istnieją niestety takie, i urzędnik dobrze podjął decyzje cofając. Dlatego rodzice powinni porządnie pomyśleć nad imieniem dla maluszka, bo to zostaje do końca życia, nie powinno to imie być chwilową zachcianką, tylko głęboko zastanowić się trzeba nad tym. Ja z siostrą od zawsze mówiłyśmy że jak będziemy mieli córeczki to damy im imię Amelka i Emilka, bo obydwu nam się te imiona podobały najbardziej. No i siostra dała Amelka a ja byłam za Emilką ;) Gdzie nie powiem często partner chciał zmienić w trakcie ciąży imię dla malutkiej na jakies takie bardzo popularne lub mniej, ale się nie zgodziłam.
A jak się wasze maleństwa nazywają?

Zgłoś nadużycie #449 27 listopada 2013, 12:54

Mama_Mi Początkująca
I widzicie, ile autorek, tyle opinii. Każdy rodzic ma swój gust. I dochodzę do wniosku, że dobrze, że podobają nam się tak różne imiona, bo to przecież fajne, gdy imię naszych pociech nie słyszymy na każdym kroku. Prawda?
A jak kogoś uraziłam pisząc "masakra" o Mortimerze, to sorki :) A Amelia i Emilia to piękne imiona :)
Miłego popołudnia dziewczyny

c

Zgłoś nadużycie #450 27 listopada 2013, 13:33

AnALi Supermama

Mama_Mi napisał(a)

Dziewczynki o gustach się nie dyskutuje :) A to "masakra" dotyczyło imienia "Mortimer" , bo jakoś źle mi się kojarzy

a chyba ze tak,ja tez pierwsze slysze takie imie