Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #411 22 listopada 2013, 10:27

Konto usunięte

m.lena napisał(a)

no to wiem jak ja bym zareagowała gdyby ktoś mi się tak przedstawił, tzn najpierw bym pomyślała że robi sobie ze mnie jaja a potem bym się pośmiała... nie mam nic do dziwnych imion chociaż uważam że krzywdziłabym nimi własne dzieci o ile nie miałby taty obcokrajowca.... mimo wszystko na placach zabaw królują normalne imiona...Anie, Zuzie, Adasie, Krzysie, Małgosie, Franki i jedna dziewczynka jest o obcobrzmiącym imieniu ale jej mamą jest murzynka :)

ja na to patrzę tak, że śmieją się ludzie głupi. Mnie się nie podoba Jakub, czy Franek, ale nie śmieje się z tego. Podobnie jak znam Leja (dziewczynka o takim imieniu) i też się nie śmieje z tego, że ma takie imię. Moim zdaniem śmiejący się rodzice, uczą potem dzieci podłości.

Zgłoś nadużycie #412 22 listopada 2013, 10:30

Konto usunięte

anecz_kaa napisał(a)

sa imiona ktore kojarza mi sie... z .... burdelem ;p no i niestety do nich nalezy Amanda ;p nic na to nie poradze tak samo Denis...nie powiem jak ;p i fajnie dać dzieck imie oryginalne,ale bez przesady, trzeba pamietac ze dziecko w szkole nie bedzie samo... i mozna naprawde skrzywdzic dziecko. Poza tym wyobraz sobie, ze masz na imie Kunegunda, Herkules Samanta ?? ja bym nie chciała

Samantha czy Syntia mi się podoba. Amanda znaczy ukochana, podoba nam się znaczenie, poza tym to akurat wybrał Gabryś, a nie ja z mężem. Niektórym z perwersyjnym seksem się kojarzy Anastazja, przez tą nieszczęsną Trylogie 50 twarzy. Mnie nie. Antek też się kojarzy niektórym z tą nowelką. Julia od razu "a gdzie romeo". Ja tam jednak nie mam takich skojarzeń. Nie chciałabym mieć Zuśka, Zośka czy Maryśka na imię, bo mnie się nie podoba, ale oryginalne mogłabym mieć. Zresztą jak na tamte czasy mam oryginalne - Sandra.

Zgłoś nadużycie #413 22 listopada 2013, 10:31

Dorota93 Supermama
he aneczka , sypłaś prosto z mostu :D
mnie też podobają się takie normalniejsze imiona :)

Zgłoś nadużycie #414 22 listopada 2013, 11:34

Konto usunięte
Jak czytam te wasze skojarzenia to lepiej było by żebyście nie pisali o tym jawnie. AMANDA z bur.... O zgrozo. To ładne imię a skojarzenia (szczególnie takie) dawajcie jak ktoś poprosi a tu imiona już wybrane a takie wpisy dajecie. Bym to skomentowała ale się powstrzymać.

Zgłoś nadużycie #415 22 listopada 2013, 11:40

Konto usunięte
Amanda i Hektor fajnie. Nie daj się tym durnym komentarzom. Każdy wie lepiej jakie imię się sobie podoba.

Zgłoś nadużycie #416 22 listopada 2013, 12:15

AnALi Supermama
ja wole bardziej niespotykane imiona,nie dala bym zbyt popularnych ani staroswieckich.
fakt/Hektror moze sie nie podobac bo bardzo rzadko spotykane,ja nie znam zadnego,za to Amanda pieknie
ale mimo wszytsko kazdy ma swoj gust.jest to wybor Sandry i jej meza i ja to szanuje.
juz pisalam 100 razy to dobrze ze kazdemu podoba sie cos innego...

Zgłoś nadużycie #417 22 listopada 2013, 13:05

Konto usunięte

debet23 napisał(a)

Jak czytam te wasze skojarzenia to lepiej było by żebyście nie pisali o tym jawnie. AMANDA z bur.... O zgrozo. To ładne imię a skojarzenia (szczególnie takie) dawajcie jak ktoś poprosi a tu imiona już wybrane a takie wpisy dajecie. Bym to skomentowała ale się powstrzymać.

Ale ja się nie obrażam, jak ktoś mówi z czym mu się kojarzy. Mnie się np Piotr kojarzy z niewiernym, a Patryk z narkomanem... bo takich ludzi los postawił na mojej drodze i wszyscy o tym imieniu mieli takie a nie inne słabości. Kojarzę tak, ale nie znaczy że czyjś Piotr, czy Patryk taki będzie. To zależy od wychowania, a nie od imienia.

Zgłoś nadużycie #418 22 listopada 2013, 13:12

Konto usunięte

AnALi napisał(a)

ja wole bardziej niespotykane imiona,nie dala bym zbyt popularnych ani staroswieckich.
fakt/Hektror moze sie nie podobac bo bardzo rzadko spotykane,ja nie znam zadnego,za to Amanda pieknie
ale mimo wszytsko kazdy ma swoj gust.jest to wybor Sandry i jej meza i ja to szanuje.
juz pisalam 100 razy to dobrze ze kazdemu podoba sie cos innego...

Tylko wiesz, to jest tak, że mi się np Jakub nie podoba, ale nie śmieje się z tego imienia i mojemu dziecku też bym nie pozwoliła. Nie podoba mi się też imię bardzo niespotykane Kornel, bo kojarzy mi się z Karmelkiem i wywołuje to u mnie jakiś śmiech wewnętrzny, ale nie mówię tego temu człowiekowi, ani się nie śmieje. Tak samo z Denisem czy z Kevinem, w głowie mam te komedie familijne, ale nie śmieje się z tego i nie kazałabym mojemu dziecku takich dzieci przezywać. Dzieci biorą przykład z dorosłych. I jak dorosły wyśmiewa Józefa, Bolka, Hektora, Fabiana (mojemu mężowi kojarzy się z gejem, albo skodą fabią, ale nie śmieje się z tego na głos, ani w ogóle, ma tylko skojarzenie). Tak czy inaczej jak dorośli się śmieją z innych, to czego oni uczą dzieci? Przezywania, wyśmiewania, podłości, braku kultury, braku dobrego zachowania. Bo co innego jest wyrażać swoje opinie, typu mi się np Viktor nie podoba, choć z niczym mi się nie kojarzy, po prostu skrót do Vicio, czy Wicio mnie denerwuje jakoś samo w sobie, ale nie śmieszy mnie, że jakieś dziecko ma tak na imię i nie pozwoliłabym by moje dziecko się śmiało z kogoś z powodu imienia, za krótkich spodni, okularów, rudych włosów, blizny na szyi, pieprzyka na nosie, czy z jakiejkolwiek innej przyczyny, bo dzieci się wychowuje przede wszystkim przykładem.

Zgłoś nadużycie #419 22 listopada 2013, 16:15

patrycja1909 Fajna mama
tak samo jak ja chce Tobiasza, a koleżanka stwierdziła, że skrzywdzę dziecko ;) pozostałym jakos się podoba :P

Zgłoś nadużycie #420 23 listopada 2013, 15:42

Syska Supermama
Kierując się wyborem imion dla dzieci główna myśl była taka żeby nie znać nikogo o tym imieniu. Nigdy nie spotkałam Oliwiera , Malwiny czy Leona. Zazwyczaj imię nam się z kimś kojarzy a ja tego uniknelam. Mój Olis kojarzy mi się tylko z nim :) hehe. Może do pewnego czasu ale nie mam czegs takiego ze znalam osobę o tym imieniu i dziecka nienazwalabym tak. Mam uraz np do Justyn. Znalam kilka i wszystkie się podobnie prowadziły. Mimo ze to nie imię " ustawia" życie to miałabym jakas obawe ;)

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #421 23 listopada 2013, 19:14

AgnieChaa19 Fajna mama
Moim zdaniem powinno dzieciom dawać imiona takie jakie się wam podobają a nie waszemu otoczeniu.
Każdy ma inny gust, i każdemu co innego się podoba. Nie powinno się patrzeć też na skojarzenia, bo do każdego imienia można jakieś dopasować niemiłe skojarzenie. W moim guście są takie imiona dla dziewczynki: Emilia,Amelia,Laura,Lena,Klaudia,Kinga natomiast dla chłopców to : Igor, Artur, Łukasz,Sebastian. Podobają mi się takie imiona normalne, natomiast jak wspomniałam każdy ma inny gust, mnie osobiście się imiona takie obcojęzyczne nie kręcą, nie dałabym swojemu dziecku takiego imienia. No ale każdy człowiek jest inny prawda? Co to by było jakby każdy miał taki sam gust, to po świecie chodziły by dzieci o takich samym imionach. A co do naśmiewania się z imion, to rzeczywiście trochę nieładnie, z samego siebie można się pośmiać, ja zawsze się smieje z mojego drugiego imienia,ale nie posunełabym się do tego żeby krytykować drugą osobę ze względu na imie, na które on nie miał wpływu.

Zgłoś nadużycie #422 23 listopada 2013, 19:35

Syska Supermama
Mi też moje drugie imię się nie podoba. Ale co zrobić , dobrze ze to nie pierwsze ;) Mowa tu o Jadzi...

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #423 24 listopada 2013, 21:55

AgnieChaa19 Fajna mama

Syska napisał(a)

Mi też moje drugie imię się nie podoba. Ale co zrobić , dobrze ze to nie pierwsze ;) Mowa tu o Jadzi...

Moja siostra ma tez na drugie Jadwiga, druga ma na drugie Jolanta, a ja Elżbieta ;) ))
Dlatego Mili drugiego nie dawalam ;)

Zgłoś nadużycie #424 24 listopada 2013, 22:25

pralinka Fajna mama

m.lena napisał(a)

no to wiem jak ja bym zareagowała gdyby ktoś mi się tak przedstawił, tzn najpierw bym pomyślała że robi sobie ze mnie jaja a potem bym się pośmiała... nie mam nic do dziwnych imion chociaż uważam że krzywdziłabym nimi własne dzieci o ile nie miałby taty obcokrajowca.... mimo wszystko na placach zabaw królują normalne imiona...Anie, Zuzie, Adasie, Krzysie, Małgosie, Franki i jedna dziewczynka jest o obcobrzmiącym imieniu ale jej mamą jest murzynka :)

jak dla mnie Hektor to normalne imie... :) dlaczego ktos mialby sie smiac?...

Zgłoś nadużycie #425 24 listopada 2013, 22:28

pralinka Fajna mama

Magdalena_1993 napisał(a)

Ale ja się nie obrażam, jak ktoś mówi z czym mu się kojarzy. Mnie się np Piotr kojarzy z niewiernym, a Patryk z narkomanem... bo takich ludzi los postawił na mojej drodze i wszyscy o tym imieniu mieli takie a nie inne słabości. Kojarzę tak, ale nie znaczy że czyjś Piotr, czy Patryk taki będzie. To zależy od wychowania, a nie od imienia.

DOKLADNIE...

Zgłoś nadużycie #426 24 listopada 2013, 22:35

pralinka Fajna mama
tez mysle ze rodzice maja prawo dac imie jakie im sie podoba, nie lbie jak ktos krytykje innych tylko dlatego ze ma iinny podobania... :) gdyby wszystkim sie to samo podobalo to byloby okropnie ndno przeciez..wiadomo ze imie nie powinno osmieszac ale przeciez Amanda np to piekne imie tyle ze jednym siie podoba a innym nie tak samo jak kasia, zosia, marek itd itp...
My mamy Filipka a teraz bedzie Borysek :) mial byc Eryk ale przedzila nas kzynka ;) a dla dziewczynki mielismy wybrane Kaja a myslalam jeszcze o Jagodce ;)

Zgłoś nadużycie #427 25 listopada 2013, 14:44

domela Supermama
https://www.facebook.com/pages/MasterComputingFoto/303262996377994?id=303262996377994&sk=photos_stream#!/photo.php?fbid=599647623406195&set=pb.303262996377994.-2207520000.1385386125.&type=3&theater

Prosimy o glosy :-) dziekujemy ;***

Zgłoś nadużycie #428 26 listopada 2013, 18:39

Mama_Mi Początkująca
Zdecydowaliśmy już na początku ciąży, że jeśli będziemy mieli synka dostanie imiona po obu dziadkach. Moi rodzice nie są jeszcze dziadkami a teściowie mają już pięć wnuczek.
We środę 25 XI na usg połówkowym lekarz potwierdził, że rośnie nam chłopczyk, więc czekamy z utęsknieniem na naszego Jacka Stanisława. W końcu pierwszy wnuk :)

c

Zgłoś nadużycie #429 26 listopada 2013, 19:35

domela Supermama
Ojej to ja PO dziadkach chyba nie dam w razie chlopca Bo by byl Jozef Janusz albo NA odwrot ;d za to PO mojej Mamie jak najbardziej ale PO tesciowej juz nie :-)

Zgłoś nadużycie #430 26 listopada 2013, 20:06

j_us_tyna Fajna mama
U nas miała być Tosia, ale okazało się, że będzie chłopiec, więc wybraliśmy imię Franek... choć pomysłów było wiele np. Tobiasz, Tymoteusz, Witold ale ostatecznie stanęło na Franku :)