Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #31 26 czerwca 2013, 10:41

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Żartuję sobie ;) Chociaż mówiąc poważnie to ta Nela naprawdę przypadła mi do gustu :) Kurcze jak będzie dziewczynka to będę namawiać męża na to imię :)

No niecodzienne jest, ładne

Zgłoś nadużycie #32 26 czerwca 2013, 10:55

Aga32 Fajna mama
Hej, rodzę we wrześniu, ale co chwilę zmienialiśmy imiona :) Najpierw miał być chłopiec więc postawiliśmy na Mateusza, ale okazało się że to dziewczynka i od zawsze myśleliśmy o Martynie, ale oczywiście zaczęło się kombinowanie i poprzez Lenę, Weronikę i parę innych, zdecydowaliśmy że to będzie ADA :)

Zgłoś nadużycie #33 26 czerwca 2013, 11:05

Konto usunięte

Aga32 napisał(a)

Hej, rodzę we wrześniu, ale co chwilę zmienialiśmy imiona :) Najpierw miał być chłopiec więc postawiliśmy na Mateusza, ale okazało się że to dziewczynka i od zawsze myśleliśmy o Martynie, ale oczywiście zaczęło się kombinowanie i poprzez Lenę, Weronikę i parę innych, zdecydowaliśmy że to będzie ADA :)

Wiele osób tak ma, że zmienia co chwila. Nawet się zastanawiam czy u nas tak będzie i raczej nie :)

Zgłoś nadużycie #34 26 czerwca 2013, 11:13

Kasia_87 Zaprawiona w bojach
:D Bo za dużo ładnych imion :) Trzeba więcej dzieci rodzić :)

Zgłoś nadużycie #35 26 czerwca 2013, 11:22

Konto usunięte
By więcej dzieci się rodziło to by musieli w Polsce politykę prorodzinną poprawić :)

Zgłoś nadużycie #36 26 czerwca 2013, 13:17

Albo pensje żeby były wyższe :D

Zgłoś nadużycie #37 26 czerwca 2013, 13:49

a_gacia Fajna mama

Aga32 napisał(a)

hihi a co ja mam powiedziec ?? ? U mnie mój staje okoniem na każde imie. NIE i NIE i NIE... hahaha No mam nadzieje ze juz bedzie dobrze teraz.
Byle dotrwac.....do terminu ;)

Zgłoś nadużycie #38 26 czerwca 2013, 14:02

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Albo pensje żeby były wyższe :D

Ale państwo z polityką prorodzinną, a podatek na atr. dziecięce 23%. Mając własną firmę państwo zabiera miesięcznie ponad tysiąc za nic plus jeszcze dochodowy :/ - kpina. Przez to jest wyzysk, bo nawet jakby właściciel chciał zapłacić więcej to nie może bo by na zus nie miał i na inne tego typu opłaty. Przez to pensje 1200-1800 zł starczają na. . . właściwie to wynajm i opłaty, a z czego żyć i jak tu mieć więcej niż jedno dziecko? To wina naszej polityki.

Zgłoś nadużycie #39 26 czerwca 2013, 14:12

Oj ten problem niestety raczej nie do rozwiązania, nie ma co się łudzić i jakoś walczyć o swoje w inny sposób. Ja mam to szczęście, że mąż dobrze zarabia i nie mamy jakichś większych problemów. Kokosów nie ma, ale radzimy sobie. Jak już maluch się urodzi to chcę trochę odchować i poszukać czegoś w zawodzie, a mama zajmie się dzieciakami :) Oby się nie rozmyśliła :) ))
a_gacia współczuję :) ))) A jakie mąż ma pomysły?

Zgłoś nadużycie #40 26 czerwca 2013, 14:59

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Oj ten problem niestety raczej nie do rozwiązania, nie ma co się łudzić i jakoś walczyć o swoje w inny sposób. Ja mam to szczęście, że mąż dobrze zarabia i nie mamy jakichś większych problemów. Kokosów nie ma, ale radzimy sobie. Jak już maluch się urodzi to chcę trochę odchować i poszukać czegoś w zawodzie, a mama zajmie się dzieciakami :) Oby się nie rozmyśliła :) ))

By oboje zarabiamy w miarę, mąż ma ten komfort, że ma stałą pensje (chyba, że premia, to wtedy wyższą), a ja mam różną i nie jednego dnia w miesiącu... ale też jakoś dajemy redę. Tylko teraz możemy dawać radę, a co będzie za 5 lat jeśli ceny idą w górę, podatki też, a pensje w miejscu stoją?

Zgłoś nadużycie #41 26 czerwca 2013, 16:11

Magda optymizmu więcej! Ja tam myślę, że już gorzej nie będzie i że będzie tylko lepiej! Zobaczysz :) )) Głowa do góry! :) Najważniejsze, żeby szczęście i zdrowie było :)

Zgłoś nadużycie #42 26 czerwca 2013, 16:32

Konto usunięte
Tylko samym szczęściem i zdrowiem dziecka nie wykarmisz. Ja uważam, że będzie jeszcze gorzej. Ludzie powinni się zbuntować, nikt nie iść do pracy za tak marne pieniądze ani na śmieciowe umowy, a ludzie jeszcze chodzą na wybory i głosują ciągle na tych samych. Oni już się nakradli, powinniśmy więc ich już nie wybierać, chyba, że chcemy być dalej okradani. Ja jestem za poglądami hitlerowskimi - alkoholikom nie dawać ani grosza z państwowych pieniędzy, więźniów co mają wyroki po 25 lat, czy dożywotnie zabijać - od razu by było więcej kasy na chociażby becikowe, czy samotne matki, ale nie ma bo się utrzymuje takie mendy społeczne.

Zgłoś nadużycie #43 27 czerwca 2013, 8:51

ja mam w sobie chyba więcej miłosierdzia ;) chociaż sprawa kary śmierci jest faktycznie mocno kontrowersyjna.. ale tak jak mówię ciężko oceniać, bo patrzę z innej perspektywy:/ Wiem, że jest ciężko, ale w całej Europie jest tak naprawdę kryzys, mniejszy lub większy, nie wydaje mi się, żeby kwestia rządów cokolwiek zmieniła na lepsze. Szczególnie, że nie ma za bardzo w tej chwili w czym wybierać ;) W Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech jest masakryczna sytuacja, ludzie z tych krajów zaczynają do PL przyjeżdżać do pracy. Kiedyś było na odwrót. No ale może nie roztrząsajmy tych tematów tutaj ;) Bo ostro odbiegamy i spamujemy topik :P

Zgłoś nadużycie #44 27 czerwca 2013, 10:44

a_gacia Fajna mama

Kasia_87 napisał(a)

No rozne, ma kilka typow, ale zrobilam tak ze na czytalam kolejno imiona alfebetycznie, a kazdy wzial kartke i pisal imiona ktore mu sie podobaja, corcia napisala swoje a maz swoje. Maz wypisal np; Hugo, Ernest, Gerard, Iwo, Mikolaj, Patryk.... corka np; Borys, Marcel, Mikolaj, Hugo... no i bylo zaskoczenie bo mezus nie chcial nic zaproponowac i dopiero wtedy poznalam jego typy.

Zgłoś nadużycie #45 27 czerwca 2013, 11:20

też dobra metoda :)

Zgłoś nadużycie #46 27 czerwca 2013, 14:09

a_gacia Fajna mama
Wszyscy w trojke wpisalismy Mikolaja :-)

Zgłoś nadużycie #47 27 czerwca 2013, 14:36

:D bardzo ładne imię i chyba teraz dosyć popularne, prawda? :) Albo może tak jakoś wokół mnie tyle Mikołajów ;)

Zgłoś nadużycie #48 27 czerwca 2013, 16:15

a_gacia Fajna mama
Nie ;-) Sprawdzalam na stronie MSW. Jest takie w sam raz. Nie ma na niego szczegolnego szalenstwa. Najpopularniejsze to Kubus, Kacper, Mateusz z tego co widzialam.

Zgłoś nadużycie #49 27 czerwca 2013, 16:28

lipiec24 Gotowa na wszystko
ja gdzies kiedys znalazlam imie Nela to pelne imie wiec smialo mozesz je brac ....u mnie chlopczyk wiec zostaje Antoś , Nela bedzie 2

Zgłoś nadużycie #50 1 lipca 2013, 10:54

a_gacia napisał(a)

Nie ;-) Sprawdzalam na stronie MSW. Jest takie w sam raz. Nie ma na niego szczegolnego szalenstwa. Najpopularniejsze to Kubus, Kacper, Mateusz z tego co widzialam.

O kurcze! W życiu bym się nie spodziewała, że takie imiona są najbardziej popularne! Jakoś wszędzie tyle Franków, Tymków i Mikołajów ;) Myślałam, że te są najpopularniejsze ;)