Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #351 24 października 2013, 21:08

m.lena Fajna mama
a u nas jest Antoni po pradziadku na drugie Jakub po tacie :) ja chciałam Kacpra, mąż Filipa trzecia propozycja od niego Antoni i już się zgodziłam i jest Tosio :) może 3 min wybór nam zajął :P
teraz dowiedzieliśmy się że dziewczynka i wracając od lekarza i czekając na wyjazd z podporządkowanej usłyszłam że Julia, powiedziałam że nie bo Hanna i tym razem ja usłyszałam że ok :) bo Hanka brzmi tak fajnie twardo :) no i 2 min i mamy imię :) a podobało mi sie już dobre 8 lat i cały czas mówiłam że Hanusię chcę :) jeszcze podoba mi się Nina ale Antoni i Nina to jakoś zabawnie brzmi mi bo to taka AntoNina :P

Zgłoś nadużycie #352 25 października 2013, 9:01

anecz_kaa Gotowa na wszystko
,co do strarych imion mi sie zawsze podobaly, wiec nie moda i uwazam ze nie powinno sie krytykowac... jedynie obcobrzmiace/ pisane gdy rodzice polacy, mieszkajacy w pl i maja np vanesse... ja jak szukam imion to chce zeby dobrze brzmialy w doroslym zyciu bo jednak czlowiem przez wiekszosc zycia jest dorosly. chxe helene, ale moj maz jest na nie no i hela juz mi sie nie podoba... i stanelo na elizie i bedzie eliza helena ;)
i niestety b duzo ladnyvh imion rodzice odrzucaja ze wzgledu na skojarzenia... i mysle stad mada na inne imiona, te " babcine" bo kojarza sie z cieplem i miloscia a nie wredna szefowa :p

Zgłoś nadużycie #353 25 października 2013, 10:24

MamaIgorka Świeżo upieczona
My daliśmy naszemu synkowi na imię Igor, planujemy też drugie dziecko (może się uda w 2014 ;) ) Jeżeli będzie dziewczynka to damy na imię Nikola, a chłopcu Michał :) .

Zgłoś nadużycie #354 25 października 2013, 12:13

Syska Supermama
Ja mam juz Oliwiera a teraz Leon lub Malwina. Maz coś wspomina jeszcze Wiktora ale chyba zostaniemy przy Leonie. Taki wybór bo nie znam nikogo o tym imieniu i tak też było przy Olim

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #355 25 października 2013, 17:16

Konto usunięte
ja co prawda już urodziłam nasz synek ma na imię Błażej :) jeśli byłaby córa nazywałaby się Lenka albo Liliana albo Nadia :)

Zgłoś nadużycie #356 25 października 2013, 17:57

malalili Zaprawiona w bojach
Ja od zawsze marzyłam o Filipie :) ale kuzynka mnie wyprzedziła i powiedzieliby że ściągnęłam ;) Potem wymarzyłam sobie Antosia :) A tu nagle, że dziewczynka :) więc Lili i koniec kropka :)

Zgłoś nadużycie #357 25 października 2013, 19:05

m.lena Fajna mama

Syska napisał(a)

Ja mam juz Oliwiera a teraz Leon lub Malwina. Maz coś wspomina jeszcze Wiktora ale chyba zostaniemy przy Leonie. Taki wybór bo nie znam nikogo o tym imieniu i tak też było przy Olim

bardzo mi się podoba Leon :) gdybym miała mieć chłopca to właśnie moje typy to Leon albo Franciszek :)

Zgłoś nadużycie #358 25 października 2013, 19:22

Konto usunięte

malalili napisał(a)

Ja od zawsze marzyłam o Filipie :) ale kuzynka mnie wyprzedziła i powiedzieliby że ściągnęłam ;) Potem wymarzyłam sobie Antosia :) A tu nagle, że dziewczynka :) więc Lili i koniec kropka :)

u nas było na odwrót miała być córa a wyskoczył synek :) najlepsza była moja reakcja tuż po tym jak urodziłam kukam i kukam próbuje dostrzec jaka płeć....patrze i na całą sale : ooooo siusiak :D i wszyscy w śmiech z mężem na czele :)

Zgłoś nadużycie #359 25 października 2013, 19:43

emi Gotowa na wszystko
Lili - pieknie :) u mnie jesli bedzie dziewczynka to tez bedzie Lilus ;)

Zgłoś nadużycie #360 26 października 2013, 10:50

inProgress Fajna mama
Chyba gdzieś to już pisałam, ale jak będziemy mieli Synka, będzie się nazywał Staś :) Stanisław Jan :)
Dla dziewczynki "gorzej"... może przez to, że nastawiamy się na chłopca, ale jeszcze nic nie wiemy... ;) Podobają mi się takie imiona, jak Lena, Iga, Amelia, Daria...nie wiem, nie wiem, póki co jeszcze sporo czasu do poznania tej wielkiej tajemnicy, kto nas uszczęśliwi... :)

Zgłoś nadużycie #361 26 października 2013, 12:56

Ellie69 Gotowa na wszystko
Witam.
I ja wyrażę swoje skromne zdanie..
Na wielu forach widzialam niesmak wywolany imienionami tj. Jessica Vicktoria sa pospolite i brzydkie..
Razi mnie to strasznie, Anna to tez pospolite imie a nie wywoluje tylu kontrowersji..
Moja corcia ma na imie Jessica , i jest to piekne imie, bo nalezy do niej.. i tez ma piekne znaczenie "Dar Pana".
Synek ma na imie Alexander zawsze mialam slabosc do tego imienia.
Pozdrawiam
Ps.A na rok 2014  Planowane jak narazie ;Liliana Elena,Leopold lub Patryk (tak sobie syn zazyczyl dla brata ^^)

Zgłoś nadużycie #362 26 października 2013, 16:29

Konto usunięte
a mnie się tam Jessica podoba :) tak naprawde co komu do tego jakie imie nadajemy naszemu dziecku grunt żeby nie było ośmieszające Każdy ma inne gusta jednemu się podoba Marysia a innemu Nicola tak to już jest urządzony nasz świat :)

Zgłoś nadużycie #363 26 października 2013, 20:50

m.lena Fajna mama
to oczywiście moje zdanie tylko, ale skoro jesteśmy Polakami i żyjemy tutaj to po co dziecku zagraniczne imię łącznie z pisownią? oczywiście co innego jeśli jeden z rodziców jest obcokrajowcem i chce żeby jego dziecko miało imię odpowiednie dla jego kraju pochodzenia, ale próbuję nawiązać że w czysto polskiej rodzinie rodzi się dziecko, nadajemy mu imię np Nicol i na początku jest super bo dzidzia, a potem w pracy robi się z tego pani Nicol, a potem "jedziemy do babci Nicol"... gdyby to było imię Anna, Ela, Kasia to brzmi normalniej :)

Zgłoś nadużycie #364 27 października 2013, 15:38

AnALi Supermama
Imię to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje . Uważam ze każdy ma prawo do swojego zdania i dobrze bo na świecie były by same Adamy i Ewy

Mnie się nie podobają stare imiona typu Antek, Franek czy Zosia . Nie dała bym tak na imię dziecku ale jeśli ktoś daje to jego sprawa i mi nic do tego .

Nie dała bym tez spolszczonego imienia zagranicznego . Wolała bym dać Nicol niż Nikola , czy Jessica niż DŻesika .

To są przykłady oczywiście

Ale żyjemy w wolnych krajach i każdy ma prawo do własnego zdania .

Zgłoś nadużycie #365 28 października 2013, 13:26

Konto usunięte
teraz są spolszczenia zagranicznych imion np moja znajoma nazwała córkę Nikola a koleżanka ma na imię Dżesika :) tak samo nie Wictoria a Wiktoria :) myślę że jeszcze niedawno imię Julia czy Lena wzbudzało sensacje dziś to najpopularniejsze imiona :) Mój synek ma na imię Błażej też się to nie wszystkim podoba ale przecież to jest nasza sprawa... :)

Zgłoś nadużycie #366 28 października 2013, 17:48

AnALi Supermama
AkkA zgadzam sie,skoro wam sie podoba to czemu nie.
jesli o imie Dżesika chodzi mnie troche razi,ale tylko z tego wzgledu ze dorosla Dżesika ktora bedzie chciala zamieszkac za granicami raczej bedzie musiala sie przechrzcic na Jessica,Jessika,smieszy mnie tez spolszczone Michele,chyba Miszela gdzies widzialam,no nie lubie spolszczek tego typu imion.
my nie mieszkamy w pl i nie dajemy imion z polskimi znakami,wystaczy ze juz w nazwisku mamy polski znak i byl z tym problem ,a w tutejszych dokumetach zamiast ł mamy l.

Zgłoś nadużycie #367 28 października 2013, 17:49

AnALi Supermama
ale jak ktos lubi to niech sobie daje,no mnie nic do tego.

Zgłoś nadużycie #368 8 listopada 2013, 23:22

julitek Gotowa na wszystko
Hej :) Rodzę w czerwcu, płci oczywiście jeszcze nie znam ale już zastanawiam się nad imionami ;)
Co myślicie o takich imionach? :
Dziewczynka:
Oliwia
Bianka
Liwia
Chłopiec:
Oliwier
Tymon

Zgłoś nadużycie #369 9 listopada 2013, 10:33

patrycja1909 Fajna mama
ja mam wciąż problem z imieniem :) termin mam na marzec i będzie chłopczyk ;) Gdyby była dziewczynka to zdecydowaliśmy z moim , że będzie Laura albo Emilka. Ale wyszło jak wyszło, jest chłopak i mamy problem :D on nie umie się zdecydować i chyba z ponad miesiąc szukamy imienia :D ja chce Tobiaszka, ale niestety druga strona ma jakieś zastrzeżenia :P

Zgłoś nadużycie #370 9 listopada 2013, 10:40

AnALi Supermama

julitek napisał(a)

Hej :) Rodzę w czerwcu, płci oczywiście jeszcze nie znam ale już zastanawiam się nad imionami ;)
Co myślicie o takich imionach? :
Dziewczynka:
Oliwia
Bianka
Liwia
Chłopiec:
Oliwier
Tymon

Ja wybrala bym Liwie.