Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #331 17 września 2013, 9:54

domela Supermama

Sowka napisał(a)

Wiesz te męskie imiona wszystkie są ok, tylko na 2 pierwsze nie zgadza się mąż, a co do zeńskich-teściowa i siostrzenica męża to Maria, Maja fajnie, Michalina odpada jak mam synka Michałka.
A Tobie jakie się podobają?

U nas nie było zalozenia ze wszystkie dzieci maja mieć imiona na ta sama litere ;) jeśli chodzi o imiona na M to podobają mi się takie :
Magda, Maja, Marlena, Mikołaj, Miłosz, Maksymilian, Marika, Martyna, Matylda ;) a z pozostałych:
Laura, Łucja, Oliwia, Dominika, Antosia, Eliza, Gabrysia, Hania, Iga, Daria, Julia, Emilia, Jagoda, Karina, Klara, Nadia, Nicola, Pola, Roksana, Rozalka, Sandra, Sabina, Nina, Sonia, Wiktoria, Weronika, Adrian, Patryk, Jakub, Gabriel, Bartek, Dominik, Emil, Filip, Igor, Kamil, Krystian, Kryspin, Leon, Oskar, Szymon, Wiktor ;)

sporo tego ale pewnie itak cos pominelam ;P

Zgłoś nadużycie #332 17 września 2013, 9:56

domela Supermama
Melania, Natalia, Klaudia ;)

Zgłoś nadużycie #333 17 września 2013, 11:14

Dorota93 Supermama
Domela to musisz zrobić sobie całą gromadkę, żeby te imiona wykorzystać :) I tego CI życzę ;)

Zgłoś nadużycie #334 18 września 2013, 22:08

ewelinaPF Fajna mama
dziewczyny napisze wam tylko że ja wybierałam imiona dla dzieci nim jeszcze męża miałam i w ciąży byłam,zawsze myślałam że będę miała syna Kordiana i córkę Nadie ale to się zmienia więc i u was pewnie tak będzie :D teraz mam Frania i Zośkę w domu bo mąż bardzo tego chciał a i ja uznałam że to piękne imiona :) a jak kiedyś będę miała te szczęście nosić dzidzie pod serduszkiem to pewnie Antoś,bo dzieciaczki dostają imiona po pradziadkach a córcia Halinka :)

Zgłoś nadużycie #335 18 września 2013, 22:37

Sowka Gotowa na wszystko

ewelinaPF napisał(a)

dziewczyny napisze wam tylko że ja wybierałam imiona dla dzieci nim jeszcze męża miałam i w ciąży byłam,zawsze myślałam że będę miała syna Kordiana i córkę Nadie ale to się zmienia więc i u was pewnie tak będzie :D teraz mam Frania i Zośkę w domu bo mąż bardzo tego chciał a i ja uznałam że to piękne imiona :) a jak kiedyś będę miała te szczęście nosić dzidzie pod serduszkiem to pewnie Antoś,bo dzieciaczki dostają imiona po pradziadkach a córcia Halinka :)

No i pięknie! Ja teraz mam problem z trzecim, ale jeszcze daleko do końca to coś ustalimy.

Zgłoś nadużycie #336 30 września 2013, 11:19

mamin Świeżo upieczona
U mnie po Konradzie, Krystianie, Kornelii będzie Konstancja albo Kordian :)

Zgłoś nadużycie #337 30 września 2013, 12:32

domela Supermama

Dorota93 napisał(a)

Domela to musisz zrobić sobie całą gromadkę, żeby te imiona wykorzystać :) I tego CI życzę ;)

o kurcze to ciezko by bylo ;p nie no maz zawsze mowil ze troje teraz ze dwoje wiec nie wiem jak to wyjdzie ;p

Zgłoś nadużycie #338 10 października 2013, 9:50

Evelyn Świeżo upieczona
A u nas będzie Helena albo Seweryn. Wszyscy moi znajomi oczywiście są ekspertami i wmawiają mi, że imieniem Helena zniszczę córeczce życie, chociaż to przecież piękne, szlachetne imię ! Sama mam tak na drugie, a noszę je po mojej prababci. Tak, tak, wiem, że społeczeństwo nastawione jest na imiona 'modne' i cool, ale u nas jest trochę inaczej. Nie chcemy poddawać się modzie, tylko wybieramy imiona, które mają dla nas znaczenie i nam się podobają. Ja mam na imię Ewelina, mój narzeczony Waldemar. Kiedy byliśmy w szkole, nasze imiona były wówczas rzadko spotykane, a my byliśmy z tego dumni, bo mieliśmy jakąś indywidualność, w jakiś sposób można było nas od razu zapamiętać. Moim zdaniem najlepszy wybór to imię polskie, ładnie brzmiące, ale nie 'modne'. Modne to mogą być spodnie a nie imię :) To tyle z mojej strony, pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #339 10 października 2013, 17:17

Mama_Mi Początkująca
Wpisuję się pod tematem :)

My wybraliśmy imię dla dziewczynki Michalina, a dla chłopca Jacek Stanisław.

Pozdrawiam mamusie 2014 (szczególnie kwietniowe :) )

c

Zgłoś nadużycie #340 12 października 2013, 15:51

patrycja1909 Gotowa na wszystko
ja miałam zaplanowane imiona dla dziewczynki, a dla chłopaka zero :D a tu niespodzianka - będzie chlopczyk ;d i teraz mam dylemat :D

Zgłoś nadużycie #341 12 października 2013, 23:55

anamari Zadomowiona
hej
ja mam 3 dzieci a 4 w drodze
jak widac w suwakach-takie imona nosza mojedzieci

napewno niedam Marysi,Zosi...Stasia,Franka...-bez urazy lae nigdy nie podobaly misie "stare"imiona'
To ze wracaja do łask nie robi na mnie wrazenia

Ktos jak chce niech daje tak swojemu,nie wnikam..jak im sie takie im podobaja..
ale mi NIE
i np Agnieszka--NIGDY MI SIE NIE PODOBAŁO i nie bedzie podobac

napewno nie lubie tez im obcojezycznych i z pl.pisownia typu Dżesika,Brajan,Kewin...
jak ktos tak daje no coz..
tak samo nie dam imion po dziadkach

Syn mial byc Dawidem..ale jego ojciec biol.chcial Kacpra
przekonalam sie w koncu ze nie wyobraza sobieby mial inczej na imie

Starsza miala byc -tzn wg meza-Wiktorią..ale kuzynka meza miala iec corke o tym im.ale starciła
i nie mogłabym dac tak na imie naszej
..Była mowa tez o Natalii..ale zostala Weroniką

Przy mlodszej córce mialam problem,bo podobalo mi sie-Julia,Lena,Maja..ale za duzotych imion,wiec wybralam Natasza i uparłam sie wbrew ze mama i tesc mowili ze"ruskie"
miałam to w d..
ja sobie nie wyobrazałam by nie miec Nataszki
nawet to imiewybralam zanim poznłąma plec
bardzo chcialam 2.córke bo chcialam nadac o imie
mąż chcial Karoline ale ustąpił

teraz płci nieznamy jeszcze ale ja najpierw myslałam o Oli-ale mąz na NIE
Justyna misie podobalo ale chwile bo nagle sobie pomyslałam ze jak cos chce Pauline
mąż ani na NIE ani na TAK
TZN chcialby Kasie ale mi sie kasia teraz z wasniewska kojarzy

a dla syna jakby cos to mi Mateusz sie podoba
ah pewnie brzmi to egoistycznie ze pisze ze MI sie tak podoba i tak ma byc..no coz..prawde mowiac to ok,oboje rodzice poczynaja dzieckoi ojciec tez ma rawo wybrc ale tomatka jest w wiekszosci z dzieckiem i ja sobie niewyobrazam bym dala n imie tk jak mi sie nie podoba
nie mogłbym mowic do dziecka po im.ktore mi sie nie podoba

Zgłoś nadużycie #342 12 października 2013, 23:58

anamari Zadomowiona

Evelyn napisał(a)

A u nas będzie Helena albo Seweryn. Wszyscy moi znajomi oczywiście są ekspertami i wmawiają mi, że imieniem Helena zniszczę córeczce życie, chociaż to przecież piękne, szlachetne imię ! Sama mam tak na drugie, a noszę je po mojej prababci. Tak, tak, wiem, że społeczeństwo nastawione jest na imiona 'modne' i cool, ale u nas jest trochę inaczej. Nie chcemy poddawać się modzie, tylko wybieramy imiona, które mają dla nas znaczenie i nam się podobają. Ja mam na imię Ewelina, mój narzeczony Waldemar. Kiedy byliśmy w szkole, nasze imiona były wówczas rzadko spotykane, a my byliśmy z tego dumni, bo mieliśmy jakąś indywidualność, w jakiś sposób można było nas od razu zapamiętać. Moim zdaniem najlepszy wybór to imię polskie, ładnie brzmiące, ale nie 'modne'. Modne to mogą być spodnie a nie imię :) To tyle z mojej strony, pozdrawiam :)

bo te "modne" szybko przestanbyc modne
ja czesto słysze..Natalka,Lena,jULKA,Amelka...
choc Maryś jesteraz nagle duzo,Zoś,Franków,Staszków..
a w mojej klatce sa takiedzieci kto nosza im
Zbyszek,Basia,Henio...
ale nie bede komentowac
choc Basia jeszcze Ok

Zgłoś nadużycie #343 13 października 2013, 0:02

anamari Zadomowiona

Lola90 napisał(a)

no tak tak ale ksawery czy michael-michał to jeszcze takie imiona dosyc normalne ;) chodzi tutaj o imiona typu ; jessica lub brayan,.itd ;)

a z corka kolezanki do zerowkichodzi jENNIFER
A w inej grupie jest jakas ..MEDEA
u mojej córki jest np Cyprian,Ariel
Gabryś,Yasmina

Zgłoś nadużycie #344 13 października 2013, 0:05

anamari Zadomowiona

AnALi napisał(a)

u nas stanelo na Matyldzie,co do chlopca nadal trwaja dyskusje,teraz przerabiamy Maxymiliana i Alexandra
Maxymilian ,ok ,ale Maxiu obydwu nam z psem sie kojarzy

a przypomnialas mi'
jak bylm w caizy z 1.i 2 córka-to nie znajac płci maz mowil o Maksymilianie
ale mi sie nie podoba'bo na placu jest Maksymilianjego mama go czestowoła calym imieniem..jak za dlugie dla mnie
a w zdrobn.jak slysze Maks,Maksiu-to tez z psem mi sie kojarzy
tearaz juz poki co nieslysze zeby wspominał o tym im.

Zgłoś nadużycie #345 13 października 2013, 0:10

anamari Zadomowiona

domela napisał(a)

Moze to jakis znak ;p ja jak bylam w ciazy to ogladalam tylko ubranka dla dziewczynek i mam corcie ;)

:)
ja w ciazy z córkami niewiedzac ze to córki tez myslałam o NICHim.tylko zenskie bralam pod uwage,to ze MUSI byc córka
Maz bardzo chcial 1.córke
potem jak powiedziałam ze bdzie 2.to zartował ze SAME CÓRKI ROBI
mowił ze moze za 3x bedziesyn
ja ze jednego juz mam i ja wole córki
tzn syna kocham ale z córkami inaczej
i jak juz miałam starsza córke a zaszlam w caize to bardzoo chcialam 2.bo tyle ciuszkow
 Teraztezmarze o 3.bociuszki dalej mam
a tu wiekszosc mowi ze syn,bo na syna wygladam,ze brzuch i cera na chlopaka
ze mam syna i 2.crki tofajnie zeby parka była
dla kogo ??
ja tm nie mowie ngdy innym mamom z brzuszkiem ze ma s.badz corke to teraz musi byc..
bez jaj
irytuja nie takie gadki...

Zgłoś nadużycie #346 13 października 2013, 19:56

Niutka26 Gotowa na wszystko
Patrycja ja miałam tak samo -dla dziewczynki mieliśmy już od początku prawie wybrane,a gdy niedawno okazało się,że będzie chłopaczek zero pomysłu na ładne imie..
Na początku miał być Mikołaj,ale po jakimś czasie przestało mi się tak bardzo podobać i zaczęliśmy intensywnie szukać,żeby już jakoś tego naszego maluszka nazywać,a nie mówić do Niego tak dalej bezimiennie..
No i mamy Dominika w brzuszku :)
Obojgu nam się bardzo podoba,może ciut za długie,ale zrobić też się da i co najważniejsze -nie jest ani starodawne ani super nowoczesne.
Na drugie jak mąż się da namówić chciałabym bardzo dać mu Jan-po moim tatku,chciałabym aby i dziadziuś się cieszył :)
A na Nikolinkę cierpliwie poczekamy :)

Zgłoś nadużycie #347 14 października 2013, 11:52

Nina1 Gotowa na wszystko
Evelyn - Helena cudne! Mała Helenka, a potem dorosła Pani Helena.

AnAli - I Aleksander i Maksymilian są super. Ale chyba mi bliżej do Aleksandra :) , jest takie dumne, niemal królewskie :) cudne.

Zgłoś nadużycie #348 23 października 2013, 22:50

AnALi Fajna mama
U nas będzie synek jednak i nie będzie ani Alexander ani Maxymilian a Victor (-;

Zgłoś nadużycie #349 24 października 2013, 11:48

malalili Zadomowiona
Ja od samego początku byłam pewna, ze będzie synuś a tu taka niespodzianka :) Choć pod względem wyboru imienia to dla dziewczynki jest nam łatwiej, bo w kwestii panienki się dogadujemy- będzie Lilianka. Aż się boje pomyśleć jakie wojny by były z chłopcem :D Zupełna rozbieżność :)

Zgłoś nadużycie #350 24 października 2013, 17:54

patrycja1909 Gotowa na wszystko
no mi się widzi Tobiasz, ale jeszcze zobaczymy ;)