Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Imiona dla dzieci na 2014 rok

Zgłoś nadużycie #11 11 maja 2013, 4:19

Konto usunięte
To pytanie zadaje mamusią, które są staraczkami lub już mają maluszka w brzuszku. Jakie imię bierzecie pod uwagę dla swojego maluszka.
U nas zostało już postanowione, pomimo, że maluszek póki co w staraniach. Amanda Magdalena albo Hektor Piotr. To dwa imiona, a nie jedno z dwóch.

Zgłoś nadużycie #12 11 maja 2013, 5:06

a_gacia Fajna mama
Hej. Mysle ze ci sie jeszcze kilka razy zmieni jak w ciazy bedziesz. Ja mialam kartke z imionami ktore mi sie podobaja i m czesc odrzucil a reszta byla jak najbardziej brana pod uwage. Teraz nagle jak jiz eiadomo ze bedzie synek m cenzuruje kazde imie. Czyta znaczenie i szuka porownan. Prawje wszystkie odrzucil. Ja mam trzy opcje. Jak zobacze synka to bede wiedziala jakie imie mu pasuje ;-) . Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #13 11 maja 2013, 5:15

Konto usunięte
a_gacia Nie odwidzi mi się, sprawdziliśmy znaczenie. Amanda wybraliśmy, bo znaczy "ukochana", "godna miłości". Hektora przez zamiłowanie do dzieła Homera, słynna Iliada. Pod uwagę brani byli też Julita, Greta, Parys, Amadeusz, Kordian, Tychon... ale te były takie pierwsze i niech będą zarezerwowane dla tego pierwszego. Potem drugie i trzecie, może czwarte, to się pomyśli co dalej :)
Planujemy mieć piąteczkę dzieci wraz z synkiem męża, finansowo możemy sobie jednak pozwolić tylko na czwórkę, ale to może kiedyś ulegnie zmianie. Ewentualnie to ostatnie byłoby takim beniaminkiem na stare lata :)

Zgłoś nadużycie #14 14 maja 2013, 15:17

marti85 Świeżo upieczona
Nasza mała kruszynka będzie miała na imię Aleksandra ;) natomiast jeśli okaże się chłopiec to Igor ;)

Zgłoś nadużycie #15 25 czerwca 2013, 9:24

semi4121 Supermama
rodzę co prawda w 2013r ale od początku wiedzialam ze bedzie Maja (jesli bylaby dziewczynka)
dla chlopczyka mialabym wiekszy problem ale bralismy pod uwage Mikołaj.

Zgłoś nadużycie #16 25 czerwca 2013, 11:52

Konto usunięte

semi4121 napisał(a)

rodzę co prawda w 2013r ale od początku wiedzialam ze bedzie Maja (jesli bylaby dziewczynka)
dla chlopczyka mialabym wiekszy problem ale bralismy pod uwage Mikołaj.

No my by się w przyszłości nie kłócić wybraliśmy już po trzy imiona dla dziewczynek i po trzy dla chłopców, to samo z drugimi imionami. Zapisaliśmy sobie na karteczce, bo jesteśmy pewni swoich decyzji i że chcemy trójkę :)
Teraz tylko pozostaje nam czekać aż się uda... a cholera nie chce się udać... :/

Maja mi się podoba :)

Zgłoś nadużycie #17 25 czerwca 2013, 12:19

Konto usunięte
Chłopcy będą w tej kolejności: Hektor Piotr, Parys Karol, Kordian Aleksander i jak byśmy kiedyś zdecydowali się na czwarte w nadziei na dziewczynkę, a jednak byłby chłopak to Amadeusz Rafał.

Z kolei imiona dla dziewczynek jakie wybraliśmy to: Amanda Magdalena, Matylda Rita, Rebeka Kornelia i jakbyśmy zdecydowali się na czwarte w nadziei, że będzie chłopczyk,a byłaby dziewczynka to Klarysa Iwona.

Zapisaliśmy takie i już tego nie zmienimy, czekamy tylko na potomstwo by móc im te imiona nadać, bo uwielbiamy plany, wierzymy, że się spełnią i się takiej trójeczki, ewentualnie czwóreczki doczekamy :)

Zgłoś nadużycie #18 25 czerwca 2013, 13:48

Kasia_87 Zaprawiona w bojach
Hej :) My już mamy córkę Alicję i jak byłam w pierwszej ciąży to były wybrane dwa imiona: Alicja i Aleksander :) Więc ostał się jeszcze Aleksander i czuję, że wymyślanie innego imienia nie bd potrzebne :D

Zgłoś nadużycie #19 25 czerwca 2013, 14:00

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Hej :) My już mamy córkę Alicję i jak byłam w pierwszej ciąży to były wybrane dwa imiona: Alicja i Aleksander :) Więc ostał się jeszcze Aleksander i czuję, że wymyślanie innego imienia nie bd potrzebne :D

Czyli macie jak my, że jak coś postanowicie, to po co potem wymyślać i kombinować lepiej zostać przy tym co jest.

Zgłoś nadużycie #20 25 czerwca 2013, 14:03

Pewnie, że tak :) Szczególnie, że z mężem ciężko się było w tej kwestii dogadać :)

Zgłoś nadużycie #21 25 czerwca 2013, 14:08

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Pewnie, że tak :) Szczególnie, że z mężem ciężko się było w tej kwestii dogadać :)

To my poszliśmy na kompromisy, a że chcemy 3 to było ciężko. On nadal liczy że syn będzie jeden bo nie jest przekonany do Parysa, a ja liczę na maksymalnie dwie córki bo nie jestem przekonana do Rebeki. Ale jakoś to będzie. Najważniejsze by to pierwsze począć, a potem już będzie z górki.

Zgłoś nadużycie #22 25 czerwca 2013, 14:24

Hehe piękne plany :) Imiona bardzo ciekawe, oryginalne :)

Zgłoś nadużycie #23 25 czerwca 2013, 14:40

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

Hehe piękne plany :) Imiona bardzo ciekawe, oryginalne :)

Oboje chcieliśmy by były niezbyt udziwnione, z typową dla polski pisownią, ale jednak oryginalne. Czyli nie Jessica, Nicola, Samantha, Brian, Jordan, Ivan, ale by jednak były nietypowe, niespotykane za często. Męża tylko ten Parys przeraża, ale jakoś nawyknie jak będzie potrzeba. Kierowaliśmy się też znaczeniami imion, bo to takie moje zboczenie :)

Zgłoś nadużycie #24 26 czerwca 2013, 8:41

Bardzo fajne podejście do całej sprawy :) U nas było tak, że po prostu każde z nas wyrzucało z siebie imiona, które nam się podobają i w zasadzie to dużo rozmawialiśmy o tych imionach, że np z czym nam się kojarzą i dlaczego takie akurat :) I tak zostało, że bd Alicja i Aleksander :)

Zgłoś nadużycie #25 26 czerwca 2013, 8:42

Bardzo fajne podejście do całej sprawy :) U nas było tak, że po prostu każde z nas wyrzucało z siebie imiona, które nam się podobają i w zasadzie to dużo rozmawialiśmy o tych imionach, że np z czym nam się kojarzą i dlaczego takie akurat :) I tak zostało, że bd Alicja i Aleksander :)

Zgłoś nadużycie #26 26 czerwca 2013, 8:48

lipiec24 Gotowa na wszystko
Antoś dla chlopca a dla dziewczynki Nela

Zgłoś nadużycie #27 26 czerwca 2013, 9:28

o ładnie :) A Nela to jest pełne imię czy skrót od jakiegoś imienia? Podoba mi się! :) Eh bo jak tak zacznę czytać te imiona to zmienię zdanie zaraz i Adam mnie z domu wyrzuci :D

Zgłoś nadużycie #28 26 czerwca 2013, 9:29

I jeszcze mi zakaże siedzieć na forum, komputer mi zablokuje, że miesza mi w głowie :D hehe

Zgłoś nadużycie #29 26 czerwca 2013, 10:06

Konto usunięte

Kasia_87 napisał(a)

I jeszcze mi zakaże siedzieć na forum, komputer mi zablokuje, że miesza mi w głowie :D hehe

nie będzie chyba tak źle :)

Zgłoś nadużycie #30 26 czerwca 2013, 10:27

Żartuję sobie ;) Chociaż mówiąc poważnie to ta Nela naprawdę przypadła mi do gustu :) Kurcze jak będzie dziewczynka to będę namawiać męża na to imię :)