Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy

Zgłoś nadużycie #11 12 października 2015, 10:39

Lubiekotki Zaprawiona w bojach
Cześć. Szukam obecnie dla siebie innej pracy bo niestety muszę się przekwalifikować. Możecie mi tutaj napisać ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Zgłoś nadużycie #12 12 października 2015, 12:50

olga29 Zaprawiona w bojach
Na stronie masz artykuł o tym:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/agent-ubezpieczeniowy-czym-sie-zajmuje/
Powiem Ci,że nie jest tak źle jeśli o to chodzi bo osoba taka zarabia w początkowej fazie kariery ok 2000 zł ale potem jest już tylko lepiej. Wiesz jednak,ze osoba z ulicy nie zostanie od razu agentem ubezpieczeniowym? Musisz zdać odpowiedni egzamin aby pracować w tym zawodzie.
optymistka

Zgłoś nadużycie #13 12 października 2015, 19:58

mamaela Supermama

Lubiekotki napisał(a)

Cześć. Szukam obecnie dla siebie innej pracy bo niestety muszę się przekwalifikować. Możecie mi tutaj napisać ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Na początku niewiele, możliwe że nawet przez 1-2 pierwsze mce nic. Bo szkolenie jest dość czasochłonne, trzeba poznać dość duży obszar wiedzy- choć to też zależy od tego w jaki zakres ubezpieczeń chciałabyś wejść. Standardowo w dużych firmach, gdzie jest wyłączność na daną firmę moim zdaniem zarabia się mniej niż w firmach gdzie masz szeroką ofertę i zakres produktów(ubezpieczenia życiowe, majątkowe, turystyczne, samochodowe).
Ja osobiście współpracowałam z dwoma firmami, żeby nikomu nie robić reklamy za darmo, nie wskażę nazw :) W jednej tylko była oferta 1 TU- były życiówki, majątek i produkty inwestycyjne, cały mc szkolenie i zerowy zarobek, potem konieczność założenia działalności gospodarczej, egzamin, czekanie ok 2 tygodnie na uprawnienia i dopiero możliwość sprzedaży na własne konto. Więc może być tak, że 2 mce nie zarobisz nic a za ZUS prawie 300 zł (jesli ten preferencyjny gdy nie prowadziłaś wcześniej działalności gosp.) trzeba zapłacić.
Na początku na pewno Twoimi klientami będzie rodzina i znajomi, bo tak jest najprościej ale na zarobki powyżej 2000 zł raczej nie licz. Jak zaczniesz mieć portfel klientów to dojdą zarobki pasywne(od każdej składki płaconej przez klienta). Ale to ciężka praca- trzeba wypracować model dnia pracy-czas na sesję telefoniczną, czas na spotkania, czas na obróbkę dokumentów i.... tak codziennie, cyklicznie, jak będziesz pracować od czasu do czasu to nawet 2000 zł nie zarobisz. A koszty związane z działalnością są cały czas.
Współpracowałam też z firmą, która ma kilka TU w ofercie- tutaj możliwości zarobku są większe, bo i oferta większa, łatwiej dobrac produkt do klienta i jego potrzeb. Ale cykl szkoleń zawsze taki sam- około mca.Ilość godzin szkolenia określają przepisy.

Duże zarobki to mają agenci z wieloletnim doświadczeniem, portfelem kilku tysięcy klientów (tak tacy są!!). Ale moim zdaniem nie każdy może być agentem. Ja się w tym nie odnalazłam, męczyły mnie i zniechęcały sesje telefoniczne.

A zarobki przykładowo- polisa na życie ze składką mczną ok. 200 zł - to prowizja rzędu 800-1000 zł
polisa ubezpieczenia nieruchomości- składka roczna 500 zł- zarobek ok. 200 zł
wpłata na jakiś produkt inwestycyjny- zarobki nawet kilka tysięcy za produkt.
Mam wielu znajomych w tej branży, po kilku latach, obrotny agent, z predyspozycją do tej pracy - komunikatywny, łatwo nawiązujący kontakty, lubiący ludzi, spotkania z nimi, lubiący rozmowy telefoniczne, informujący na kazdym kroku każdego czym się zajmuje i robiący tylko to- spokojnie zarabia ok. 10 tys.miesięcznie.

Zgłoś nadużycie #14 23 października 2015, 9:13

Pamelcia Zaprawiona w bojach
byłam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w Avivie i stwierdziłam że dziękuję. Zarabiasz tyle o ile uda Ci się kogoś przekonać do zakupu ubezpieczenia, nie masz żadnej umowy, żadnej podstawy tylko zakładasz działalność gospodarczą i sama za siebie płacisz. Niepewna praca.

Zgłoś nadużycie #15 2 lutego 2016, 15:41

Yogurth Zaprawiona w bojach
Nie wiem czy teraz się opłaca być konsultantem. konkurencja na rynku jest ogromna. Teraz jest coraz więcej multiagnecji, które porównają kilka ofert i proponują najtańsze ubezpieczenie oc. ja sam osobiście korzystam z silesia ubezpieczenia z Zabrza: http://silesiaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-oc/ Mają bardzo różnorodne propozycje a konsultantki są bardzo miłe, a co ważniejsze, doświadczone