Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy

Zgłoś nadużycie #11 12 października 2015, 10:39

Lubiekotki Gotowa na wszystko
Rejestracja: Wrz, 2012 Posty: 235 Podziękowania: 0
Cześć. Szukam obecnie dla siebie innej pracy bo niestety muszę się przekwalifikować. Możecie mi tutaj napisać ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Zgłoś nadużycie #12 12 października 2015, 12:50

olga29 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2012 Posty: 164 Podziękowania: 0
Na stronie masz artykuł o tym:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/agent-ubezpieczeniowy-czym-sie-zajmuje/
Powiem Ci,że nie jest tak źle jeśli o to chodzi bo osoba taka zarabia w początkowej fazie kariery ok 2000 zł ale potem jest już tylko lepiej. Wiesz jednak,ze osoba z ulicy nie zostanie od razu agentem ubezpieczeniowym? Musisz zdać odpowiedni egzamin aby pracować w tym zawodzie.
optymistka

Zgłoś nadużycie #13 12 października 2015, 19:58

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 12327 Podziękowania: 1586

Lubiekotki napisał(a)

Cześć. Szukam obecnie dla siebie innej pracy bo niestety muszę się przekwalifikować. Możecie mi tutaj napisać ile zarabia agent ubezpieczeniowy?Na początku niewiele, możliwe że nawet przez 1-2 pierwsze mce nic. Bo szkolenie jest dość czasochłonne, trzeba poznać dość duży obszar wiedzy- choć to też zależy od tego w jaki zakres ubezpieczeń chciałabyś wejść. Standardowo w dużych firmach, gdzie jest wyłączność na daną firmę moim zdaniem zarabia się mniej niż w firmach gdzie masz szeroką ofertę i zakres produktów(ubezpieczenia życiowe, majątkowe, turystyczne, samochodowe).
Ja osobiście współpracowałam z dwoma firmami, żeby nikomu nie robić reklamy za darmo, nie wskażę nazw :) W jednej tylko była oferta 1 TU- były życiówki, majątek i produkty inwestycyjne, cały mc szkolenie i zerowy zarobek, potem konieczność założenia działalności gospodarczej, egzamin, czekanie ok 2 tygodnie na uprawnienia i dopiero możliwość sprzedaży na własne konto. Więc może być tak, że 2 mce nie zarobisz nic a za ZUS prawie 300 zł (jesli ten preferencyjny gdy nie prowadziłaś wcześniej działalności gosp.) trzeba zapłacić.
Na początku na pewno Twoimi klientami będzie rodzina i znajomi, bo tak jest najprościej ale na zarobki powyżej 2000 zł raczej nie licz. Jak zaczniesz mieć portfel klientów to dojdą zarobki pasywne(od każdej składki płaconej przez klienta). Ale to ciężka praca- trzeba wypracować model dnia pracy-czas na sesję telefoniczną, czas na spotkania, czas na obróbkę dokumentów i.... tak codziennie, cyklicznie, jak będziesz pracować od czasu do czasu to nawet 2000 zł nie zarobisz. A koszty związane z działalnością są cały czas.
Współpracowałam też z firmą, która ma kilka TU w ofercie- tutaj możliwości zarobku są większe, bo i oferta większa, łatwiej dobrac produkt do klienta i jego potrzeb. Ale cykl szkoleń zawsze taki sam- około mca.Ilość godzin szkolenia określają przepisy.

Duże zarobki to mają agenci z wieloletnim doświadczeniem, portfelem kilku tysięcy klientów (tak tacy są!!). Ale moim zdaniem nie każdy może być agentem. Ja się w tym nie odnalazłam, męczyły mnie i zniechęcały sesje telefoniczne.

A zarobki przykładowo- polisa na życie ze składką mczną ok. 200 zł - to prowizja rzędu 800-1000 zł
polisa ubezpieczenia nieruchomości- składka roczna 500 zł- zarobek ok. 200 zł
wpłata na jakiś produkt inwestycyjny- zarobki nawet kilka tysięcy za produkt.
Mam wielu znajomych w tej branży, po kilku latach, obrotny agent, z predyspozycją do tej pracy - komunikatywny, łatwo nawiązujący kontakty, lubiący ludzi, spotkania z nimi, lubiący rozmowy telefoniczne, informujący na kazdym kroku każdego czym się zajmuje i robiący tylko to- spokojnie zarabia ok. 10 tys.miesięcznie.


Zgłoś nadużycie #14 23 października 2015, 9:13

Pamelcia Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sie, 2015 Posty: 780 Podziękowania: 9
byłam kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w Avivie i stwierdziłam że dziękuję. Zarabiasz tyle o ile uda Ci się kogoś przekonać do zakupu ubezpieczenia, nie masz żadnej umowy, żadnej podstawy tylko zakładasz działalność gospodarczą i sama za siebie płacisz. Niepewna praca.

Zgłoś nadużycie #15 2 lutego 2016, 15:41

Yogurth Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2015 Posty: 141 Podziękowania: 1
Nie wiem czy teraz się opłaca być konsultantem. konkurencja na rynku jest ogromna. Teraz jest coraz więcej multiagnecji, które porównają kilka ofert i proponują najtańsze ubezpieczenie oc. ja sam osobiście korzystam z silesia ubezpieczenia z Zabrza: http://silesiaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-oc/ Mają bardzo różnorodne propozycje a konsultantki są bardzo miłe, a co ważniejsze, doświadczone