Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ile razy można karmić butelką?

Zgłoś nadużycie #11 18 stycznia 2011, 12:12

viola Świeżo upieczona
Rejestracja: Lis, 2010 Posty: 4 Podziękowania: 0
Wszyscy mówią, że dzieci karmimy na żądanie. Chodzi o karmienie piersią. A czy tak samo można karmić butelką? Moje dziecko zje butelkę i za niedługą chwilę płacze, mam wrażenie że jest głodne? Ile razy na dobę karmimy butelką?

Zgłoś nadużycie #12 19 stycznia 2011, 10:11

Natalia Meler Moderator
Rejestracja: Paź, 2009 Posty: 31 Podziękowania: 1
Mleko modyfikowane w pierwszych tygodniach życia możemy podawać zawsze wtedy kiedy zauważymy, że dziecko jest głodne. Możemy to zauważyć po tym, jak maluszek wkłada do buzi rączkę lub wykonuje charakterystyczne ruchy ustami i języczkiem. Nie czekajmy aż rozpłacze się na dobre. Głodne i zdenerwowany maluszek będzie ssał szybko, łapczywie i szybko się zmęczy. Karmienie będzie trwało zbyt krótko, by dziecko mogło się najeść. I tak powstanie błędne koło. Noworodka można karmić 8-12 razy na dobę.
Jeżeli jednak dziecko zaczyna płakać już po niecałej godzinie od zjedzenia, nie podawaj od razu następnej butelki. Zbyt częste podawanie mleka może być przyczyną kolki spowodowanej nadmiarem cukru mlecznego - maluszek nie potrafi go jeszcze strawić. Dzieci podczas karmienia butelką łykają powietrze i potrzebują przerwy na odbicie w trakcie jedzenia, jak też już po karmieniu.