Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #3091 16 lipca 2015, 18:49

Roxy Gotowa na wszystko
Ja też nie widzę!!! :D

Zgłoś nadużycie #3092 16 lipca 2015, 18:56

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Miałam na 18:40 jesy 18:55 a w gabinecie babka z godziny 18 ... Przede mną jeszcze babeczka z 18:20 wiec troche sobie posiedze 😖

Zgłoś nadużycie #3093 16 lipca 2015, 19:15

joldis Zaprawiona w bojach
katarzynka89 trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze. Koniecznie daj znać jak po wizycie.

Pytanie do wszystkich, czy macie przepis na gulasz z dzika? Kuzynki mąż mi przywiózł dużą miskę dzika i... ja nigdy nie robiłam dzika! Szukam w necie, ale też tego za dużo nie ma. Spanikowałam. Nie chcę spaprać mięsa, a z pewnością przyrządza się inaczej niż wołowinę czy wieprzowinę. Może Wasza mama, babcia robiła kiedyś takie przysmaki i macie sprawdzony przepis na pyszny gulasz. Błagam, niech mnie ktoś poratuje. Muszę w końcu rozmrozić lodówkę, a ciężko, gdy pół zamrażalnika jest pełne dziczyzny.

Zgłoś nadużycie #3094 16 lipca 2015, 19:18

Ja dalej czekam ... 😖

Joldis ja nie pomoge, niestety nie znam żadnego.

Zgłoś nadużycie #3095 16 lipca 2015, 20:41

Roxy Gotowa na wszystko
Kasiu, już umieram z ciekawości :D !

Biedna jesteś, tyle czekania.;/ Matko... ;/

Mariola, współczuję robienia dzika, nie wiem czy bym się podjęła, bo mięsko z dzika ma nieprzyjemny zapach i nie wiem co z tym się robi żeby choć odrobinę zneutralizować...

Zgłoś nadużycie #3096 16 lipca 2015, 20:54

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Gratuluję udanych wizyt!!! :) ale macie zarąbiście że znacie płeć :) ja jeszcze muszę poczekać 7 dni!

Roxy gratuluję córeczki! super tak parkę mieć :D :D :D też po ciuchu marzę o córeczce ;) ale najważniejsze zdrowie a przeczucie mowi bedzie sisior :P

bardzo szkoda tak młodego chłopca :( dzieciaczka w sumie! zastanawiam się dlaczego małe dzieci chorują i czym sobie na to zasługuja :( małe bezbronne a tacy gwaciciele,pedofile czy mordercy zdrowi chodzą! to nie powinno być tak... moje kondolencje dla calej rodziny zmarłego.

Widzę że nie tylko ja surfuje za jakimś fajnym wózkiem! bardzo bym chciała lekki,mały zgrabny i mam na oku póki co tylko iCandy-najlepiej peach,albo quinny buzz czterokołowce .czarne ze srebnymi ramami :) liczę na jakąś fajną okazje :)

Małgosia!!! wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bo nie wiem czy już składałam czy nie :P a w razie W dwa razy nie zaszkodzi :) prezenty superrr :D branzoletki sliczne.

Rajcula ale Krzysiu ma wypasioną fure :D pewnie będzie zabierał na przejażdżkę dziewczyny z piaskownicy :D mój ma quad-a i motor.ale ten motor to ma za dużą moc póki co i go wyrywa z siedzenia :)

Katarzynka daj znac jak po wizycie! i dobrze ze mały mis ładnie w nocy spał , oby dziś było tak samo :) A wieloryba jakoś nie widać u mnie na ekranie :)

Jodlis wpisz może w internet gulasz z dzika po słowacku,pracuję ze słowakami i oni robią gulasz a nie taki jak my do kaszy czy ziemniaków,oni go robią w kociołku na ognisku.To jest zupa i właśnie podstawą jest dziczyzna. paluchy sobie chciałam obgryźć ! wiem że tam idzie tez papryka,ziemniaki cebula .ale co jeszcze nie pamiętam :( jeśli masz możliwość zrobienia w tym żeliwnym kociołku to zapytam ich o dokładny przepis i go wrzuce :)

Zgłoś nadużycie #3097 16 lipca 2015, 21:07

rajcula Zaprawiona w bojach
anulaa ten nasz pojazd też za mocny, przy ruszaniu szarpie mlodym i jest panika. Za to tata ma nową zabawkę ;)

Zgłoś nadużycie #3098 16 lipca 2015, 21:07

Jestem :-)
A wiec badanie na krzesełku - Roxy przybij piątke ✋🏼 mam te same globulki, po aquaparku mnie coś dopadło.
Usg - dzidzia zdrowa, wyniarami niby starsza o 2 tyg, gin sie nadziwić nie mógł że takia duża. Niestety nie chciało za bardzo pokazać co tam ma a jak się na pare chwil odwróciło to mój gin nie widział żeby mu coś zwisało więc wstępnie dziewczynka. Ale kazał się za bardzo nie chwalić, na następnej wizycie może powie coś więcej o ile dzidzia bedzie chciała coś pokazać :-) ciesze się bardzo że z kruszynką wszystko dobrze 😍

Dziękuje za kciukasy 😘

Zgłoś nadużycie #3099 16 lipca 2015, 21:11

joldis Zaprawiona w bojach

anulaaa86 napisał(a)

Gratuluję udanych wizyt!!! :) ale macie zarąbiście że znacie płeć :) ja jeszcze muszę poczekać 7 dni!
Roxy gratuluję córeczki! super tak parkę mieć :D :D :D też po ciuchu marzę o córeczce ;) ale najważniejsze zdrowie a przeczucie mowi bedzie sisior :P
bardzo szkoda tak młodego chłopca :( dzieciaczka w sumie! zastanawiam się dlaczego małe dzieci chorują i czym sobie na to zasługuja :( małe bezbronne a tacy gwaciciele,pedofile czy mordercy zdrowi chodzą! to nie powinno być tak... moje kondolencje dla calej rodziny zmarłego.
Widzę że nie tylko ja surfuje za jakimś fajnym wózkiem! bardzo bym chciała lekki,mały zgrabny i mam na oku póki co tylko iCandy-najlepiej peach,albo quinny buzz czterokołowce .czarne ze srebnymi ramami :) liczę na jakąś fajną okazje :)
Małgosia!!! wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bo nie wiem czy już składałam czy nie :P a w razie W dwa razy nie zaszkodzi :) prezenty superrr :D branzoletki sliczne.
Rajcula ale Krzysiu ma wypasioną fure :D pewnie będzie zabierał na przejażdżkę dziewczyny z piaskownicy :D mój ma quad-a i motor.ale ten motor to ma za dużą moc póki co i go wyrywa z siedzenia :)
Katarzynka daj znac jak po wizycie! i dobrze ze mały mis ładnie w nocy spał , oby dziś było tak samo :) A wieloryba jakoś nie widać u mnie na ekranie :)
Jodlis wpisz może w internet gulasz z dzika po słowacku,pracuję ze słowakami i oni robią gulasz a nie taki jak my do kaszy czy ziemniaków,oni go robią w kociołku na ognisku.To jest zupa i właśnie podstawą jest dziczyzna. paluchy sobie chciałam obgryźć ! wiem że tam idzie tez papryka,ziemniaki cebula .ale co jeszcze nie pamiętam :( jeśli masz możliwość zrobienia w tym żeliwnym kociołku to zapytam ich o dokładny przepis i go wrzuce :)

w ostateczności podejmę się właśnie zrobienia wg przepisu, który znajdę w internecie. Jednak najpierw pytam- bo zawsze wolę zrobić coś sprawdzonego. Kociołka niestety nie mam :(

katarzynka89 jak już dorosły człowiek schowa się za małym dzieckiem, to nie może być to żaden wieloryb :P chudzinko :)  

wy tu tak o małych zgrabnych wózkach, a ja bym chciała mieć dla moich dwóch skarbów porządne gondole, żeby swobodnie się mieściły i miały sporo miejsca. Dodatkowo chcę koniecznie wózek jedno obok drugiego, więc pewnie będzie kolos, ale nie zamierzam pchać się do autobusu żadnego, tramwaju czy pociągu. Auto na duże wymieniliśmy z myślą o maluszkach naszych więc wózek kolos spokojnie się zmieści. Najważniejsze, by miały wygodnie, jak na spacerki będę je zabierała :) ) Co do wózka zamierzam pooglądać może w sierpniu na spokojnie dostępne modele, sprawdzić regulacje wysokości, wygody prowadzenia, dopasowania indywidualnego do naszych potrzeb, a później poszukam w necie, jak nie znajdę to kupię w ostateczności nowy. Jednak boję się czy urodzą się obydwa dzieciątka żywe- nie wiem, chyba czarnowidztwo mnie ogarnia, ale nie chcę się zbytnio spieszyć, bo się boję. Po cichu liczę, że wszystko będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie #3100 16 lipca 2015, 21:46

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny czytam Was, tylko nie mam za bardzo czasu żeby coś skrobnac...

Monia gratuluję Córeczki :)

Maaga gratuluję Synka. 25cm to sporo ;) Znajoma nie tak dawno urodziła córeczkę 4,5kg i 61cm!! Oczywiście cc :)

Roxy gratuluję Córeczki :) CRL to dokladnie Crown-Rump Length czyli długość ciemieniowo-siedzeniowa mierzona od czubka głowy do kości ogonowej. W rzeczywistości Nasze Dzidzie są dłuższe o długość nóżek niz Nam mówią ;) Przejrzyj zdjęcia z usg jak masz jakieś i popatrz, może znajdziesz CRL gdzieś na boku.

Strasznie mi przykro z powodu chłopca, żaden rodzic nie powinien chować swojego dziecka... :( Masz rację, że Ty nie jedziesz.

Agniechaa ja mam wizytę 29 lipca, ale pewnie bez scanu, więc dopiero w połowie sierpnia pewnie poznam płeć jak pójdę w Polsce na 3D/4D. A co do wagi to mam chyba 1kg do przodu, ale nie miałam mdłości i na początku ciąży nie schudlam. Piszę chyba, bo P. dba mnie aż za bardzo i mamy pyszne śniadania w hotelu, więc jem x2 ;) Chociaż brzucha dalej nie widać prawie. Wygląda raczej jak po 2 pizzach a nie jak brzuszek ciążowy :P

Zgłoś nadużycie #3101 16 lipca 2015, 21:50

Duphaston już mam odstawić a i zrobić posiew moczu :-) teraz moge spać spokojnie, następna wizyta 07.08 :-)

Zgłoś nadużycie #3102 16 lipca 2015, 21:59

Agniechaa Zaprawiona w bojach
katarzynka89 gratulacje :) szkoda tylko, że się dzidzia za bardzo nie chciała się pokazać, ale najważniejsze, że zdrowe. A ile waży i mierzy jak takie duże juz?

Zgłoś nadużycie #3103 16 lipca 2015, 22:08

Kasiu super ze z dzidzia ok! I naprawdę fajnie by było jakby lekarz się nie pomyslil i była by córcia :) najważniejsze ze zdrowa!!!

Zgłoś nadużycie #3104 16 lipca 2015, 22:22

Roxy Gotowa na wszystko
Joldis teraz sobie przypomniałam, że mama moja kiedyś dzika w winie moczyla zeby nie śmierdział, z tym że chyba ona wtedy tego dzika piekła... kurczę daj znać jak zrobisz i co wyszło 😆

Kasia Wow! ! To juz teraz czekac az sie potwierdzi płec ! Pewnie jednak dziewczynka. ale by bylo, wszedzie parki 😊noo Kochana, piąteczka! ✋Te globulki są świetnie, raz wzięłam i już dziś żadnych przykrości! Aż sama w to nie wierzę! :) A upławy po nich rzeczywiście obfite. Ale opłacało się zużyć milion wkładek hahaha ☺

Joldis ja też właśnie wolę masywne i solidne wózki :) niestety nie każdy może sobie na taki pozwolić, bo jakbym jeździła autobusem to też bym wolała mniejszy jakiś. A jaki samochód macie?

Kasiu, tak ja wiem o co chodzi z CRL, dziękuję :* z tym, że już na polowkowym nie mam tego wymiaru. Mam oddzielnie główkę, kość udowa, takie szczegółowe a całokształtu nie ☺ nie wiem jak u Magi wyliczyli te 25 cm 😆

Zgłoś nadużycie #3105 16 lipca 2015, 22:23

Aga 11 cm i prawie 200 g ale jemu bardziej chyba chodziło o te wymiary clr i tych podobnych bo o tym mówił że same 9 z przodu :-) wg usg mam prawie 18 tydz :-)

Zgłoś nadużycie #3106 16 lipca 2015, 22:23

Co do wózka przy Gracjanku miałam Tako i tak fajnie się go prowadziło młody miał dużo miejsca ,podnosilo się materacyk w gondoli ,ale wnieść go gdzieś to była tragedia 18 kg stelaż do auta spakować też problem a spacerowke użyłam 5 razy i walnelam ta landare w kąt,a kupiłam spacerowke walkerbaby i byłam mega zadowolona :)

Mam pytanie do was kobietki te które mają potwierdzone dziewczynki powiedzcie mi na co macie ochotę a co was z jedzenia odrzucilo? Ciekawa jestem czy to co jemy ma jakiś wpływ na płeć czy tylko zabobony :)

Zgłoś nadużycie #3107 16 lipca 2015, 22:31

Roxy Gotowa na wszystko
Kasiu super że wszystko z dzidzią okej, a właśnie jakie wymiary? U mnie też powiedziały lekarka i położona, że spory, a 240 gram w 19 tygodniu. ☺

Kasiu B brzuszek fajny, jest wielka różnica między tym zdjęciem co nam wysyłałaś w stroju a dzisiejszym ☺

Zgłoś nadużycie #3108 16 lipca 2015, 22:40

Roxy Gotowa na wszystko
Oj Kasiu przepraszam, że taki mam zapłon. Piszę z telefonu to temu tak.. Myślę że to ładna waga maleństwa 😆

Aniu mnie odrzuca mięso. Nie jem go prawie wcale. Robiłam mielone na obiad to nawet nie spróbowałam, dziś spaghetti no to zjadłam. Raczej mnie ciągnie do owoców i warzyw. Nie chcę też smażonego. 😆 ale ananasa mogę zjeść całego w 1 dzień. Albo pół kilo czereśni 😊 banany też hurtem haha.

Zgłoś nadużycie #3109 16 lipca 2015, 22:45

Roxy Gotowa na wszystko
A oto mój bałagan w łazience i brzuch w piątym miesiącu ciąży w 19 tygodniu 😆 wszystko mi idzie w cyrki chyba póki co 😆

Zgłoś nadużycie #3110 16 lipca 2015, 22:48

Roxy ja wlasnie. Też na mięso patrzeć nie mogę :) same owoce czasem frytki,splaszczone brzoskwinie,twarde naktarynki ,czereśnie i słodycze :) może będzie cipcia :) Taaak bym chciała...