Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2931 14 lipca 2015, 13:36

Pola91 Początkująca
Dziękuję Roxy. Ja właśnie ruszam pod szybki prysznic i dzwonię po Taxi - tak mi słabo dzisiaj, że nie ma szans abym spacerek sobie zrobiła. Odezwę się po wizycie :*

Zgłoś nadużycie #2932 14 lipca 2015, 13:36

joldis Zaprawiona w bojach
Roxy jaki ten Twój Maksio uroczy, napatrzeć się nie mogę.

Zgłoś nadużycie #2933 14 lipca 2015, 13:56

Lizavieta Zadomowiona

rajcula napisał(a)

Lizavieta a gdzie rodziłaś 1 dziecko? Ja w poprzedniej ciąży myślałam o Łubinowej, ale w końcu zdecydowałam się na Bonifratrów - byłam zwiedzać i bardzo pozytywne wrażenia. No ale nic z tego nie wyszło, bo wody się lały, korki na drodze i nie chciałam ryzykować ponad 40km jazdy :/ ale ostatnio gadałam z dziewczyną, która tam miała cesarkę i jest bardzo niezadowolona, w sensie u Bonifratrów.

W Będzinie. Miałam gdzie indziej, ale nagle mi wody odeszły. Lekarka zapewniała mnie tego samego dnia, że przez tydzień to na pewno jeszcze nie urodzę :) . Więc idę sobie na lody a tu coś mi leci. Szpital beznadziejny. Pomijam brak kultury wśród personelu (nie wszyscy oczywiście), ale na porodówce spacerował sobie w najlepsze karaluch a deska z toalety nie była przymocowana co było dość uciążliwe, bo równocześnie trzeba było trzymać klamkę od drzwi, które były zepsute :) :) :) . No i olewka lekarzy i pielęgniarek również na porodówce, co jak już pisałam prawie skończyło się śmiercią mojego dziecka. Z resztą taka znajoma tam rodziła 3 dziecko, miała skierowanie na cc i powiedzieli, że jej nie zrobią. Na Łubinowej nikt nie pyta po co skierowanie i dlaczego tylko jak jest tzn. ma być i już.

Roxy, miałam okazję doświadczyć skurczy partych i zdecydowanie wolę cc. Pokarm miałam od razu.

Zgłoś nadużycie #2934 14 lipca 2015, 14:12

Idgi Zaprawiona w bojach
Przerazajace jest to co piszecie o szpitalach i o porodach, juz ostatnio mialam pisac ze az zaczynam sie bac co to bedzie :)

Dziewczyny cidne zdjecia, przepiekne brzuszki a dzieciaczki? Cud miód i orzeszki :* uwielbiam patrzec na brzuchatki, kuz od dawna jeszcze zanim zaszlam w ciaze :) to jest tak cudowny widok az sie buzka od razu usmiecha :) a teraz jak gdziekolwiek wyjde to widze ich chyba z 200% wiecej. Ostatnio nad jeziorem mojemu D jak weszlismy na piasek sie wyrwalo "aleee brzuchow!" W sensie ciezarnych :) nie wiem czy to taki wysyp czy po prostu ze wzgledu na sytuacje wiecej sie zwraca uwage

Z tym macierzynskim to ja wybiore opcje 80% przez 12mies

Zgłoś nadużycie #2935 14 lipca 2015, 14:14

monia040392 Gotowa na wszystko
Czy w ciazy mozna robic sobie brwi woskiem i henne? Bo chce sobie zrobic bo mam jasne a niedlugo wesele.

Zgłoś nadużycie #2936 14 lipca 2015, 14:23

naatka Zadomowiona
Hannę robiłam miesiąc temu i wszystko jest ok.

Zgłoś nadużycie #2937 14 lipca 2015, 14:27

Roxy Gotowa na wszystko
Monia, jak najbardziej :) Możesz :)

Joldis, dziękuję w imieniu Okruszka ;**

Ela, nie chcę żeby moje pytanie zabrzmiało jakoś tak brzydko albo wścibsko, dlatego przepraszam z góry, ale jeśli mogę oczywiście zapytać to jak Ty doświadczyłaś skurczy partych skoro urodziłaś przez cc?
Dla mnie skurcze parte to nic w porównaniu ze skurczami rozwierającymi, więc jeśli kogoś to przeraża to wybrałabym po prostu opcję urodzić naturalnie, lecz ze znieczuleniem, a nie od razu cc ;)

Ale tak jak mówiłam każdy ma inne zdanie na ten temat, co nie? :)

Zgłoś nadużycie #2938 14 lipca 2015, 14:32

rajcula Zaprawiona w bojach
Roxy widać po buźce, że Maks się wyspał :) a u Ciebie nadal nic nie widać hehe :P
Tak, frida to takie coś do buzi ;) jak nie miałam dziecka nie mogłam na to patrzeć, a teraz lubię tego używać - pewnie pomyslicie, że mam coś z głową : P w środku jest filtr i nic się nie przedostanie do wężyka. Jedynie w 1 trymestrze nie dałam rady.
My mamy w domu centralne ogrzewanie z PEC-u i temp w zimie 19-20 stopni więc młody spał w rożku. W blokach przeważnie jest cieplej, więc nawet jak się dzieciak odkryje to nie zmarznie. My dostaliśmy spiworki i sprawdziły się. U teściów jest piec - palą drewnem i na wieczór temp 25 stopni, a nad ranem 16-18 :/ dlatego w zimie nie chcę tam jeździć z dzieckiem. Takie wahania są niezdrowe i w domu pełno wigloci.

Lizavieta też w dniu, kiedy odeszły mi wody byłam na wizycie z ktg i mówiła, że nic się nie dzieje. A o Łubinowej 2 lata temu naczytałam się dużo złego i mnie to zniechęciło.

A ja dziś już 2 razy wymiotowałam. Czuje się jakbym się czymś struła, bo wczoraj jeszcze wieczorem biegunkę miałam. A już było tak cudnie....

Zgłoś nadużycie #2939 14 lipca 2015, 14:35

Potwierdzam, parte to pikus. Z resztą rodzi się już szybko, gorzej z rozwieraniem. A najgorszy ból dla mnie to krzyżowe.

Zgłoś nadużycie #2940 14 lipca 2015, 15:00

Lizavieta Zadomowiona
Nie przerażają mnie skurcze, po prostu wolę cc i tyle. Skurcze parte miałam najzwyczajniej w świecie. Zanim zabrali mnie na cc.

Zgłoś nadużycie #2941 14 lipca 2015, 15:11

Roxy Gotowa na wszystko
Skurcze par te są jak już dzieciaczka się "wypycha" na zewnątrz 😆

Zgłoś nadużycie #2942 14 lipca 2015, 15:23

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Moniu i Pola upsss sorki :-) to Pola czekamy na wieści.

Ja odebrałam wyniki i hmmm wiedziałam że morfologia bedzie zła ale mocz też nie za dobry 😕 normalnie mam czasem już dość wszystkiego, ehhh...

Brzuszki piękne dziewczyny no i Maks jaki kochany 😍

Zgłoś nadużycie #2943 14 lipca 2015, 15:30

Lizavieta Zadomowiona
Wiem, co to są skurcze parte. U mnie dziecka nie dało się wypchnąć na zewnątrz.

Zgłoś nadużycie #2944 14 lipca 2015, 15:31

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Pola - ja mam wizytę na 20+3 dni a wypada na 23.07 :) jeszcze tydzien a nie moge sie juz doczekać!!! Piękny brzusio :) i Ty taka promienna mamusia!

Roxy -co do ogrzewania to ładnych pare lat temu w uk zakazali palenia w kominkach,my wprowadzilismy sie na gotowe mieszkamy w domu na ścianie mam takie pokrętło na którym ustawiam sobie temperaturę jaką chcę mieć w pomieszczeniu np.21 st, i automatycznie włączają nam się grzejniki,jak czujnik osiąga daną temperaturę wszystko się wyłącza :)
Co do pasowania na ucznia to własnie on dziś konczy przedszkole a od września idzie do 1 klasy.Dziś się wzruszyłam! matko moje dziecko takie dzielne !!! w domu nic nie mówi po angielsku nie mówiąc o walijskim a w przedszkolu na przedstawieniu śpiewał wszytskie piosenki razem z dziecmi,pokazywał i dostał pochwałę że jak zaczał we wrzesniu nic nie rozumial a teraz pieknie mówi i bawi się a jego mocniejsza stroną jest właśnie walijski! jestem najdumniejszą mamą :D :D :D

Zgłoś nadużycie #2945 14 lipca 2015, 15:35

naatka Zadomowiona
No tak jak u mnie. A same bole 55 godz. Miałam tylko za złe ze tyle godzin bólu a i tak cc ale najważniejsze że mała zdrowa się urodziła. A ?) Max uroczy.

Zgłoś nadużycie #2946 14 lipca 2015, 15:48

Pola91 Początkująca
Jestem już po wizycie, słuchałyśmy bicia serduszka. Dostałam wyniki - wszystko jest w porządku i kolejna wizyta we Wrześniu u położnej a na USG sama mam się umówić... tak zrozumiałam przynajmniej :P za taxi zapłaciłam 2 razy więcej niż miałam bo się spóźnił i jeszcze musiałam mu tłumaczyć jak tam dojechać bo nie wiedział i nie zorientowałam się że dałam mu 10 funtów zamiast 5! Grrrr tak nie lubię z arabami jeździć... Masakra!

Zgłoś nadużycie #2947 14 lipca 2015, 15:51

anulaa 4 lata i już do szkoły? tam się tak wcześnie zaczyna? super fotki :) i gratuluje zdolnego synka :)

Moja wizyta dopiero 27.07, tyle czekania jeszcze.

Zgłoś nadużycie #2948 14 lipca 2015, 16:02

Agniechaa Zaprawiona w bojach
Ja mam wizytę jutro o godz 18, ale bez USG, także płci nie poznam. Dopiero na połówkowym w sierpniu.

Roxy- jakie piękne oczy ma Twój synek.

Pola91- gratuluje udanej wizyty.

Zgłoś nadużycie #2949 14 lipca 2015, 16:12

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Pola no to super wieści :-)

Anula foteczki ślicznie 😍

Mój siostrzeniec też tak szybko poszedł wAngli do szkoły, moja siostra w Sileby mieszka a mamy w Leicester :)

Natkaa 55 godzin ?? ?? ? 😳😱

Zgłoś nadużycie #2950 14 lipca 2015, 16:56

Pola super, że wszystko ok :) dopiero we wrześniu wizyta?

Mój smok właśnie wstał i też chyba w dobrym humorze :)