Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2811 12 lipca 2015, 9:02

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Dzień dobry wszystkim :)

Nadrobilam zaległości :)

Małgosia za późno odczytalam :( ale mam do Ciebie pytanie ,ja wiem że ludzi jest mnóstwo ale powiedz nie byłaś przypadkiem wczoraj ( sobota) z mężem i synem na spacerze tzn.być pewnie byłaś 😜 ale czy twój mąż niósł waszego szkraba na barana,przechodząc przez pasy i rozmawialiscie o jakimś aucie? A Ty miałaś koszulkę w granatowo białe paski? Kurde stałam obok z moją rodzinką i tak mi ta kobieta - może ty wpadła w oko ze do dziś myślę 😁 pomyslicie wariatka zna ja z forum i o tak na ulicy myśli ze to Gosia hehe Ale ta kobieta naprawdę przypominała mi Ciebie ze zdjęć i ten chłopczyk blondasek :)

Idgi myślę że 10-cio latkowi spokojnie możesz powiedzieć prawdę o dzidziusiu,to już duży chłopak i pewnie w kapustę i bociany też nie wierzy ;) ja mojemu 4-latkowi powiedziałam ze jak wszyscy śpią,w swoich lozeczkach i tatuś z mamusia też to się przytulaja ,że wcześniej też się przytulali i jest On,pokazałam zdjęcia z brzuchem a później jak był maleńki i stopniowo do teraźniejszość ci :) że tatuś dał mamusi nasionko,tak jak on miał i sial kwiatki ze mną i babcia na ogródku wyrósł kwiatuszek tak u mamy rośnie brzuch i dzidzia :) kochany madrala o nic już nie pytał :) teraz tylko zadaje pytanie np. A jak będziemy się kąpać jak już dzidziuś wyjdzie z brzucha jak mamy jedną wannę? Haha a ostatnio mówił do mojego ze będzie pomagał mamusi kąpać tylko wannę trzeba kupic bo jedna to za mało :) kochany slodziak!

Wczoraj dostałam o takiej znajomej angielki pierwsza rzecz dla dziecka- fotelik samochodowy Graco z bazą isofix :) nie chciała pieniędzy to dałam jej wino i bombonierke :)

Co do ruchów to też ostatnio się denerwowalam że taka cisza ,ale Monte zadziałało i dzidzia się odezwała :)

Lecę zjeść jakieś śniadanie! I pokaże wam mój brzuchol :)

Zgłoś nadużycie #2812 12 lipca 2015, 10:40

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Dzień dobry :-) my pospaliśmy do 9:30, właśnie zjadłam śniadanko i siedze :-)

Anulaaa pięknie wyglądasz a i mały jaki kawaler :-)

Zastanawiamy się co by tu dziś robić, pogoda dość fajna. Chcieliśmy do Krakowa jechać połazić. No ale zobaczymy :-)

Jutro z rana jade na badania - musze zrobić mocz, morfologie i hbs. A w czwartek wizyta 😍 wiem wiem że wam o tym truje ale czekam na nią jak na zbawienie :-)

Zgłoś nadużycie #2813 12 lipca 2015, 11:00

MalgosiA85 Fajna mama

anulaaa86 napisał(a)

Dzień dobry wszystkim :)

Nadrobilam zaległości :)

Małgosia za późno odczytalam :( ale mam do Ciebie pytanie ,ja wiem że ludzi jest mnóstwo ale powiedz nie byłaś przypadkiem wczoraj ( sobota) z mężem i synem na spacerze tzn.być pewnie byłaś 😜 ale czy twój mąż niósł waszego szkraba na barana,przechodząc przez pasy i rozmawialiscie o jakimś aucie? A Ty miałaś koszulkę w granatowo białe paski? Kurde stałam obok z moją rodzinką i tak mi ta kobieta - może ty wpadła w oko ze do dziś myślę 😁 pomyslicie wariatka zna ja z forum i o tak na ulicy myśli ze to Gosia hehe Ale ta kobieta naprawdę przypominała mi Ciebie ze zdjęć i ten chłopczyk blondasek :)

Idgi myślę że 10-cio latkowi spokojnie możesz powiedzieć prawdę o dzidziusiu,to już duży chłopak i pewnie w kapustę i bociany też nie wierzy ;) ja mojemu 4-latkowi powiedziałam ze jak wszyscy śpią,w swoich lozeczkach i tatuś z mamusia też to się przytulaja ,że wcześniej też się przytulali i jest On,pokazałam zdjęcia z brzuchem a później jak był maleńki i stopniowo do teraźniejszość ci :) że tatuś dał mamusi nasionko,tak jak on miał i sial kwiatki ze mną i babcia na ogródku wyrósł kwiatuszek tak u mamy rośnie brzuch i dzidzia :) kochany madrala o nic już nie pytał :) teraz tylko zadaje pytanie np. A jak będziemy się kąpać jak już dzidziuś wyjdzie z brzucha jak mamy jedną wannę? Haha a ostatnio mówił do mojego ze będzie pomagał mamusi kąpać tylko wannę trzeba kupic bo jedna to za mało :) kochany slodziak!

Wczoraj dostałam o takiej znajomej angielki pierwsza rzecz dla dziecka- fotelik samochodowy Graco z bazą isofix :) nie chciała pieniędzy to dałam jej wino i bombonierke :)

Co do ruchów to też ostatnio się denerwowalam że taka cisza ,ale Monte zadziałało i dzidzia się odezwała :)

Lecę zjeść jakieś śniadanie! I pokaże wam mój brzuchol :)

Anula to byłam ja!!!!! Tez na ciebie spojrzałam i miałam ochotę sie odezwać !!!!!!! Rety nie wierze !!!!!

Zgłoś nadużycie #2814 12 lipca 2015, 11:10

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Naprawdę ?? ? Łooo to nieźle !!! W szoku jestem!!! Taki zbieg okoliczności hehe,teraz żałuję ze się nie odezwalam :(

Zgłoś nadużycie #2815 12 lipca 2015, 11:13

Roxy Gotowa na wszystko
Ale się Wam trafiło dziewczyny z tym prawie-spotkaniem😆 hehe :)
Kasia jak super, Maluszek dał Ci tyle pospać? zazdroszczę normalnie 😆

Zgłoś nadużycie #2816 12 lipca 2015, 12:28

naatka Zadomowiona
DZIEŃ dobry mamusie. My spaliśmy tylko do 6-30 ale trudno rzadko się tak dzieje, a u mnie pogoda dopisuje tez wybieramy się gdzieś mała ale jeszcze nie wiem dokładnie gdzie; -) ale zbieg z tym spotkaniem dziewczyny. Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #2817 12 lipca 2015, 12:32

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Igdi najbezpieczniej powiedziec, że Dzidzia zaczyna rosnac w brzuchu jak rodzice sie bardzo kochaja, ale nie wiem czy przejdzie to u 10-latka. Ja chyba wyslalabym do mamy ;) Szczerze mówiąc to raczej nie chcialabym żeby ktos uswiadamial moje dziecko bez mojej wiedzy. Chociaz moja chrzesnica w wieku 4-5 lat wiedziala czym różnią sie dziewczynki od chłopców i jak sie rodza dzieci. Nie koniecznie byla wtajemniczona w sam fizyczny proces, ale wiedziala ktoredzy Dzidzia wychodzi ;)

Ale mialyscie spotkanie :D Szkoda, że ktoras nie zaryzykowala i sie nie odezwala ;)

Anula ale masz superowy brzuchol!! :D

Zgłoś nadużycie #2818 12 lipca 2015, 13:12

Agniechaa Zaprawiona w bojach
anulaaa86 super brzusio

U mnie też dziś ładna pogoda. Mam do Was pytanie, czy konieczne jest pranie ubranek dziecięcych w tych proszkach przeznaczonych dla dzieci? Bo tak się zastanawiam, co by się stało jakby wyprać w takim standardowym proszku. Miłej niedzieli Wam życzę.

Zgłoś nadużycie #2819 12 lipca 2015, 13:12

Idgi Zaprawiona w bojach
Widzialysmy sie 10 min temu na "przekazaniu" nie bylo czasu na rozmowe...

Ale mnie girki bolą... bedzie deszcz

Zgłoś nadużycie #2820 12 lipca 2015, 13:25

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Agniechaaa zwykle proszki moga miec jakies substancje podrazniajace dziecieca skore, wiec mysle, że chociaz na poczatku warto prac ciuszki w proszku dla dzieci.

Zgłoś nadużycie #2821 12 lipca 2015, 13:33

Roxy Gotowa na wszystko
Anula, super wyglądasz! Jejku świetne zdjęcia Kochana! :*

Agniecha, wiesz, ja najpierw miałam mały proszek dla Maluszka i wszystko w nim prałam, bo jednak jest ryzyko alergii. Ale powiem Ci, że zaryzykowałam i już jak się ten skończył to prałam Maksa rzeczy razem z moimi no i nic się nie dzieję, teraz razem wstawiam pranie jego i nasze i nie ma żadnego uczulenia. Swoją drogą zwróć uwagę czy Twój dzieciaczek nie ma zwiększonego ryzyka alergii, bo np. jeśli Ty masz to prawdopodobne mocno, że on też niestety będzie miał. Mój Maksio na szczęście jeszcze na nic się nie uczulił. Kosmetyków Johnsona też używam od pierwszych jego dni i żadnego uczulenia, a one dość często uczulają.

A przed pierwszym nałożeniem ja nowych ubranek nie prałam tylko wszystkie bardzo dokładnie prasowałam. Gorąca para żelazka lepiej zabija bakterie niż pranie, a wiadomo, że nie wszystkie ciuszki (mało co nawet) można ugotować w pralce. :) teraz też mam zamiar tak zrobić i polecam.

A w ogóle, Agniecha, mogę zapytać jeszcze o Twój pobyt nad morzem? Tzn. o takie konkrety: gdzie spaliście, gdzie jedliście i jak to się generalnie cenowo Wam zaprezentowało? :)

Bo tak szukam szukam i mam mętlik w głowie...

Zgłoś nadużycie #2822 12 lipca 2015, 13:53

joldis Zaprawiona w bojach
Witam brzuchatki, jestem już w domku, grill wypalił znakomicie.

A powiem Wam reakcja najbliższych znajomych była... mega :D heh
Owszem ponoć domyślali się, że jestem w ciąży, ale z bliźniakami jak mój zrobił przemówienie i ogłoszenie szczęśliwych wieści, to ja się popłakałam ze wzruszenia, a wszyscy byli bardzo zaskoczeni.
Cały czas tylko martwili się czy jak poszłam wcześniej spać czy nie będą mnie budzić, wciąż za drzwiami słyszałam ciiiii, ciiiiiii.... :D

miłe to było, bo widać było, że wszyscy szczerze z nami dzielą nasze szczęście.

wypad udany spędziłam miło i przyjemnie czas, pośpiewaliśmy, pobawiliśmy się , bo był niedaleko jakiś festyn nad jeziorkiem, więc super. Teraz odpoczynek, jutro zabieram się za porządki, bo trzeba nadrobić te nieobecności w domku. Całe szczęście łazienkę mam już ogarniętą i okno przez moją dobrą duszyczkę umyte :D Zobowiązał się, że jak któregoś wieczora w tygodniu wróci z pracy to pomyje resztę okien.

a co u Was?

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #2823 12 lipca 2015, 14:00

rajcula Zaprawiona w bojach
Ja bym nie nałożyła dziecku ubranka bez prania, z resztą swoje nowe rzeczy też zawsze piorę, nie dość, że nowe zawsze ma jakiś zapach to jeszcze nie wiadomo gdzie to leżało. A prasowanie swoją drogą, teraz już prasuje tylko jak zmiete, ale długo długo prasowalam wszystko :) do dzisiaj piorę w loveli, miałam też yelp, ale ten niestety droższy. Przez jakiś czas próbowałam prac w vizir sensitive + podwójne plukanie, ale wiosna - lato młody ma szorstkie placki na nogach to wróciłam do dziecięcego. A do naszego prania zawsze dodaję płynu do plukania, który jest niewskazany dla maluszkow.

anula piękny brzusio :)

My też planujemy dziś jakąś wycieczkę, jak się mały wyspi, czyli pewnie między 16-17. Rano dał pospać do 9 :)

Zgłoś nadużycie #2824 12 lipca 2015, 14:19

Roxy Gotowa na wszystko
Prasowanie zabije więcej bakterii niż upranie. To temperatura zabija bakterie, a nie woda. :) Ja nakładam i Maksio ma się dobrze :P

Zgłoś nadużycie #2825 12 lipca 2015, 14:37

monia040392 Gotowa na wszystko
Dziewczyny mam pytanie konczy mi sie kwas foliowy... czy kupowac nowy? Czy wy jeszcze go bierzecie? ( ja bralam go od listopada)

Zgłoś nadużycie #2826 12 lipca 2015, 14:49

rajcula Zaprawiona w bojach
Chodzi mi o uczucie świeżości ;) ja wszystko muszę uprac, tak już mam :)

Monia a bierzesz jakieś witaminy? bo w składzie mają kwas foliowy i wtedy już raczej nie ma koniecznosci

Zgłoś nadużycie #2827 12 lipca 2015, 14:55

Biore omege z DHA + EPA i wiem ze tam tez jest kwas foliowy

Zgłoś nadużycie #2828 12 lipca 2015, 14:58

Lizavieta Zadomowiona
Ja nie biorę już od miesiąca kwasu foliowego. Lekarka kazała skończyć to co mam i kupić witaminy. Tak więc od miesiąca łykam witaminki.
Ja prałam nowe również w proszkach dla dzieci (zwykle Lovela)i kiedyś kupiłam JELP. Młodego wysypało tak, że wyglądał na prawdę masakrycznie. Lekarka stwierdziła, że to na pewno nie od tego proszku, bo on jest hipoalergiczny. Ale ja po prostu wszystko wyprałam od nowa w moim proszku normalnym i uczulenie zniknęło. Młody miał uczulenie tylko na JELP. Po innych nic mu nie było. Nawet na jakiś tam Bambi czy jakoś tam podobnie się nazywał (babcia raz kupiła), a został wycofany, bo ponoć dużo dzieci uczulenie miało.
Pozazdrościłam Wam i w końcu upiekłam ciasto z wiśniami. Z reszty smażą się konfiturki :) .

Zgłoś nadużycie #2829 12 lipca 2015, 15:14

Super ciasto. Lubie ciasta z wisniami. U mnie w ogrodku rosnie ale niestety zmarzla i nici z konfitur.
Dziewczyny to jutro rozpoczynamy tydzien wizyt. U mnie juz sie zaczal w piatek 5 miesiac a za dwa niecale tygodnie 20 tygodni..Jak to szybko mija

Zgłoś nadużycie #2830 12 lipca 2015, 15:29

Idgi Zaprawiona w bojach
Lizavieta sliczne ciacho az slinka cieknie :) mam do Ciebie pytanie, ile ma wzrostu Twoj Piotruś i czy uzywacie jeszcze podkladek do jazdy samochodem czy juz nie?

My wlasnie wrocilysmy, szybkie rozpakowanko i zabieramy sie za deser :)

Moniu, mnie dr odstawila sam kwas po skonczeniu 12 tygodnia i od tego czasu mam witaminy (w ktorych tez jest)

Joldis super z wypad sie udal :) wyobrazam sobie jaka mogla byc reakcja znajomych bo ja sama ostatnio tez zostalam poinformowana (w czwartek) o dwoch groszkach u mojej kolezanki i cudownie jest jak sie mozna z kims podzielic taka cudowna wiadomoscia :) chociaz pozniej u tej kolezanki byla panika ze jedno sie moze nie utrzymac bo jest mniejsze :( mam nadzieje ze bedzie dobrze