Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2791 11 lipca 2015, 11:26

joldis Zaprawiona w bojach
ufff to mnie teraz uspokoiłyście z tym moczem. :) )

dobrze, że jesteście tu

Zawsze można się zwierzyć, poradzić :)

ja właśnie też muszę zabrać się za sprzątanie, przynajmniej łazienki- bo aż wstyd na białych kafelkach każdą ilość kurzu widać. Pogoda u mnie średnia- chłodnawo,chmurek sporo ale na deszcz się nie zanosi. Tylko słoneczko mogłoby się pokazać na dłużej. Nie mogę się doczekać kiełbaski z grilla- to będzie mój debiut grillowy w tym roku, ale mam smaka ehh :D

Zgłoś nadużycie #2792 11 lipca 2015, 11:40

Idgi Zaprawiona w bojach
Witajcie Kochane :)

Joldis tak jak dziewczyny pisaly, za mala ilosc plynow i mala czestotliwosc siusiania wplywa na ciemniejszy kolor moczu :) zazdroszcze wakacji, my siedzimy w domu jeszcze tydzien a pozniej krotki wyjazd nad jezioro

Chce mi sie ciasta ale nie cgce mi sie piec! Ajajajj i co teraz :)

Dzis jakos jak moj D jest w domu to "deprecha i zdechlactwo" z kilku ostatnich dni minelo i zasuwam w ogrodzie. Wlasnie wybieram sie do ogrodnika po kwiaty bo te siane z nasion nie sprawfzily sie w tym roku. Jak skoncze to przedstawie efekty dlubania w ziemi :) niesamowita to radosc jak z chaszczy przez ktore nie mpzna bylo przejsc stworzy sie cos takiego :)

Zgłoś nadużycie #2793 11 lipca 2015, 11:44

Idgi Zaprawiona w bojach
Aaaaa i zapomnialam sie pochwalic, w srode jade po poduche do spania (udalo mi sie za 1/3 ceny znalezc precla z motherhood na ktory polowalam) a w piatek prawdopodobni odbiore lozeczko. Super mi sie trafilo, jest to tapczanik z mozliwoscia ustawienia wysokosci materaca, ma 2 poziomowe wzmocnienia boczne i na dlugich bokach wysokie szczebelki. Po opuszzeniu materaca na dolny poziom i odpieciu calych bokow ze szzebelkami tworzy sie tapczanik dla dziecka do okolo 6 roku zycia :)

Zgłoś nadużycie #2794 11 lipca 2015, 12:31

Roxy Gotowa na wszystko
Dobra dziewczyny, teraz to przesadzacie! :) w każdą sobotę mam pełno zajęć i nie nadążam za Wami!!!! Odezwę się wieczorem, ale chcę tylko powiedzieć do Marioli żeby piłą na potęgę A dziewczyny na ruchy przyjdzie czas nie martwcie się ja też poczulam może ze 2 razy także skromnie i nieregularnie. Byłam rano u dentysty bez znieczulenia jak zawsze oczywiście i nawet wtedy dzidzia nie kopała! ! Buziaki do później ♡

Zgłoś nadużycie #2795 11 lipca 2015, 12:52

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Idgi poproszę o zdjęcia precla i recenzje ;) Też poluje, ale nie mogę się zdecydować. Za dużo różnych opinii i mam metlik w glowie. Łóżeczko też chętnie zobaczymy :)

Zgłoś nadużycie #2796 11 lipca 2015, 13:05

joldis Zaprawiona w bojach
zgodnie z Waszymi przykazami wypiłam już do tej pory 0,5 litra.... wody :D hehe do końca wieczora jeszcze z 1,5 literka pochłonę :)

Zgłoś nadużycie #2797 11 lipca 2015, 13:25

rajcula Zaprawiona w bojach
My dziś też do znajomych na grilla ruszamy. Mają 2 synów - 4 lata i 5 miesięcy :) będzie trampilina, więc Krzysiu poszaleje :)

A mnie sie w końcu zakupy udały, pewnie dlatego, że byłam bez młodego i nikt nie wrzeszczał :P kupiłam sukienkę letnią, szorty, kapelusz - za 6zł :P i spodnie cienkie takie trochę alladynki, grunt, że nie uciskaja brzuszka :) ogólnie taki fason mi się podoba, ale na moich patykach wszystko zawsze wisi i wygląda źle, ale te tak całkiem, całkiem ;)

jak mało pilam na początku ciąży to nie miałam czym siusiac i mocz był ciemny. Ja niestety nie lubię wody, ale przyjmuje inne płyny ;) a ruchy czasem czuję mocne, czasem wcale nie czuję.

no nic, uciekam sprzątać, bo mało czasu zostało. Miłego weekendu :)

Zgłoś nadużycie #2798 11 lipca 2015, 13:36

Agniechaa Zaprawiona w bojach
katarzynka89 ja też nic jeszcze nie czuje. Nie martw się. Moja koleżanka dopiero w 22 tygodniu coś poczuła.

Zgłoś nadużycie #2799 11 lipca 2015, 13:50

Lizavieta Zadomowiona
Rajcula zazdroszczę, bo ja na sukienkę nijak trafić nie mogę. No cóż, po niedzieli spróbuję znowu :)
Uciekam sprzątać, bo zaś siedzę i czytam i samochodu szukam zamiast się ruszyć do roboty.

Zgłoś nadużycie #2800 11 lipca 2015, 13:52

Idgi Zaprawiona w bojach
U mnie jest to pierwszy dzidzius takze nie czuje tez jeszcze. Czasem cos mi sie wydaje ze smyra ale to pewnie nie to :) pierwiastki ppdobno po 18 tyg czuja a blizej 20 :)
Jak tylko odbiore podu he to dam znac. Kolezanka polecila mi wlasnie z tej firmy
Nie ma co oszczedzac bo w tych tanich wypelnienia sa straszne. Gdzies znalazlam taki za 300zl z roznymi strefami napelnienia i twardosci tego wypelnienia... a tu udalo sie znalezc i mam nadzieje odkupic od sympatycznej pani za jedyne 59 :)
Poniosla mnie radosna tworczosc i piecze sie wlasnie u mnie biszkopt. Kuchnia wyglada jak po wojnie :) najlepiej bo nie sprawdzilam czy wszystko mam takze piecze sie bez proszku a sodą i z fziwnych dwużółtkowych jajek. Ciasto lekko podbarwilam zobaczymy co wyjdzie a jak wyjdzie to bedzie "tęczowa krówka" :)

Zgłoś nadużycie #2801 11 lipca 2015, 14:18

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Dobra nie myśle już o tym bo się dołuje... Wdech wydech. Jakoś te 5 dni musze przetrwać. Zresztą robie wszystko co moge żeby było ok.... Niby przy drugiej ciąży czuje się szybciej ruchy... Dobra, koniec. A sio złe myśli!

My po obiedzie. Emilek o dziwo nie ma dziś drzemki. Więc pewnie wieczorem szybciej padnie.

U mnie z rana było zimno i szaro a teraz słoneczko i nawet ciepło się zrobiło.

Ja również chętnie zdjęcia zobacze :)

Zgłoś nadużycie #2802 11 lipca 2015, 14:22

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Igdi a jak z praniem tej poduchy? Większość z nich niestety nie ma poszewki...

Zgłoś nadużycie #2803 11 lipca 2015, 14:51

monia040392 Gotowa na wszystko
Ja juz dawno czuje ruchy ale rzadko kiedy. Teraz po lewej stronie pod pepkiem.. Wczoraj nie zjadlam sniadania i poczulam tak jakby kopniaczka. Moze dzidzia byla glodna.

Co do snow to mi sie dwa razy snilo ze krwawie. I to przewaznie przed wizyta mi sie sni. Juz bym chciala srode. I sie dowiedziec czy wszystko gra i kto we mnie mieszka. Mi powraca chyba zgaga :/ a jak wroci zgaga to wroca wymioty.

Zgłoś nadużycie #2804 11 lipca 2015, 16:39

Idgi Zaprawiona w bojach
Kasiu, podobno mozna prac caly kojec a do dokupienia sa tez poszewki dodatkowe.

Katarzynko nie stresuj sie tak, miedzy brzuchatkami grudniowkami sa duze roznice w terminach, jedna jest w 15 tyg a inna w 18 i dalej, nie sugeruj sie tym ze ktos juz czuje a ktos nie bo to zwariowac mozna :) najgorszy okres strachu za nami, przetrwalysmy pierwsze 3 miesiace teraz moze byc tylko lepiej. Ok? :)

Zgłoś nadużycie #2805 11 lipca 2015, 18:31

Roxy Gotowa na wszystko
No to jestem, lejdis! :*
Idgi, wiesz, jak ja szukałam to nawet były miejsca, że za dobę tyle się płaci... Więc Twojej koleżance super się udało znaleźć lokum na wczasy :)
Ja też lubię pod namiotem, ale nie dość, że ciąża to Maksiulek malusi.
A o takiej zupce to nigdy nie słyszałam, haha, od razu mi się skojarzyło z czarną polewką i już się wystraszyłam! :)

Katarzynka, jaki super szlafroczek! Ja też dla Maksia chciałabym kupić, brałabym na plażę, ale nie wiem czy znajdę taki malutki rozmiar gdzieś...

Rajcula, ja aż do dnia porodu czułam się jak piórko i był ze mnie pędziwiatr. Teraz już pewnie tak nie będzie, bo bardziej jestem zasiedzona w domu, a zanim Maksio się pojawił to zawsze w biegu.

Monia, Rajcula, ale fajne ciasta :) Niammmm!

Dziewczyny- Ja też dzisiaj miałam jakieś drastyczne sny. Rodem z horroru. Aż nie warto pisać. Nigdy wcześniej nie miałam aż tak głupich, zwalam to na hormony ciążowe. Nie musiałam nawet czytać kryminałów żeby były takie jakie są.

Maga, mi to też kręgosłup boli z lewej strony. Po tamtej ciąży mam pamiątkę. Tak jakby niedaleko płuca. Nasila się jak leżę na lewym boku, albo jak długo stoję, narobię się czegoś czy przesilę.. :( Nie mam pojęcia co to jest, ale do lekarza też nie pójdę, bo nie wiem jak ten ból wytłumaczyć. On promieniuje do połowy pleców i dokładnie nie da się sprecyzować źródła.

Joldis, dobrze, tak trzymaj, pij ile możesz :) To dobrze dla nerek.

Monia, mnie też zawsze dzidzia mocniej kopała jak byłam głodna.
Ale- Kasiu- nie zamartwiaj się, moja dzidzia też leniuch, prawidłowo liczy się ruchy po 28tc, a po 22 trzeba już coś czuć coraz częściej, jednak nie muszą być one aż tak regularne :) A Ty masz jeszcze dużo czasu:*Jeśli Twój suwaczek mnie nie uszukuje to zaczynasz 16 tc? To jeszcze poczekasz na ruchy Kochana i wizyta Cię uspokoi :)
A Idgi dobrze mówi, jak już pierwszy trymestr za nami to możemy się nieco uspokoić :)

Ja dziś od rana mam zalatany dzień. Najpierw byłam na pobieraniu krwi, później na szybkie zakupy, wpadłam na 15 minut do domu i poleciałam do dentysty. Posiedziałam z godzinkę i znów na zakupy, całą naszą trójką. Wróciliśmy to zaczęłam robić obiad, teraz mam chwilę oddechu na herbatkę i lecę sprzątać cały dom.
Moi chłopcy oboje dzisiaj nie w humorach, póki co staram się dzielnie to znosić, ale i tak raz po raz łezka mi popłynie. Łapię jakiegoś doła dziewczyny...;(

Zgłoś nadużycie #2806 11 lipca 2015, 19:39

Dzięki dziewczyny :*

Ja dziś cały dzień się zamartwiałam tym bardziej że zdawało mi się że tydzień temu mnie coś smyrało. No ale może to jelita ? Musiałam wyjść z domu bo bym zwariowała. Już mi się płakać chciało w taką rozpacz wpadłam, wiem wiem że to głupie... Zrobiliśmy sobie bardzo długi spacer, potem plac zabaw i lody. Emilek bez wózka, na piechote dzielnie kroczył :-) nogi mi do pupki wchodzą :-)

Roxy na ike Maksiowi kupujesz ciuszki ? Bo te szlafroki widziałam od 68 były chyba :-)

Emilek dziś nie spał więc już po kolacji i oglada baje na dobranoc. I zaraz lulu. Ciekawe jak dziś nocka.

Zgłoś nadużycie #2807 11 lipca 2015, 23:21

Co tu taka cisza dziewczynki ? :-)

Zgłoś nadużycie #2808 12 lipca 2015, 6:40

Idgi Zaprawiona w bojach
Po piatkowym szalenstwie pisaniowym faktycznie cicho wczoraj bylo :)
Oczywiscie spalilam wczoraj gore ciasta, 3/4 udalo sie uratowac, bedzie co szamac :)

Dzisiaj jedziemy po mlodego. Macie jakies doswiadczenia co do "uswiadamiania" dzieci skad sie wlasnie dzieci biora? Nie wiem kiedy to sie robi i nie wiem czy Igor kuma juz czacze czy nie do konca. Obawiam sie ze moze zapytac a skad? A jak? A w jaki sposob? Itd. Ma 10 lat, w szole juz cos chyba jest na ten temat nie?

Zgłoś nadużycie #2809 12 lipca 2015, 8:11

Lizavieta Zadomowiona
Podejrzewam, że doskonale wie skąd się biorą ;) . Dzieci w internecie oglądają wszystko o czym się przekonałam jak aferę w szkole zrobiłam o gry, które przynoszą dzieci, ale to długi temat. Napomknę tylko, że rodzice nie widzieli problemu, bo oni czasu nie mają i pracują. W szkole to chyba temat 4-5 klasa. Ja Młodemu tłumaczyłam, bo to zawsze inaczej.

Zgłoś nadużycie #2810 12 lipca 2015, 8:46

Idgi Zaprawiona w bojach
Znalazlam w wykazie nauczania ze to temat z 5 klasy. Mlody skonczyl teraz 4. Patrzac na to jak sie nim zajmuja to nie jestem przekonana czy wie... a jesli wie to moze od kolegow i niekoniecznie wytlumaczyli mu to tak jak ppwinno sie to robic