Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2591 8 lipca 2015, 15:48

Maaga Gotowa na wszystko
Aniulaaaa wszystkiego naaaaaaj...lepszego z okazji urodzin!!!!!duzo zdrówka, szczescia i radości oraz tego co najwazniejsze teraz dla nas wszystkich forumowych siostrzyczek, SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA!!!!!!
Miłego dnia :-*

Zgłoś nadużycie #2592 8 lipca 2015, 15:51

Maaga Gotowa na wszystko
Madeline...witaj i nadrabiaj ;-) fajńei ze jest nas znowu o jedną wiecej ;-)

Kociaaak, czekamy z niecierpliwością na relacje z wizyty!!!!jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze no i życzę w takim razie żebyś usłyszała ze bedzie córeczka ;-) ale jesli nie...głowa do gory, do trzech razy sztuka ;-)

Zgłoś nadużycie #2593 8 lipca 2015, 15:54

Idgi Zaprawiona w bojach
Agniecha, tak jak wapomniala Kociak chodzilo o wtrynianie sie kogos z zewnatrz
ale moze faktycznie racja, cos znajde ;)

Chyba znalazlam sobie zajecie, wstawilam ryz na sushi, nie ma juz odwrotu :) jest tu jakas pasjonatka tych malych pysznosci?

Zgłoś nadużycie #2594 8 lipca 2015, 16:22

Roxy Gotowa na wszystko
Cześć, Madeline!! witamy i cieszymy się, że dołączyła do nas kolejna brzuchatka :D
Czyli mogę już gratulować synka? :P To pewne, że chłopczyk?
A wagą się nie przejmuj, ja jestem 3 kilo na plusie i chwilami (krótkimi) rozpaczam z tego powodu, że jeszcze po mnie nie widać a już jestem za 60 :(
Filipek, fajnie, moja siostra tak chciała nazwać synka, ale wyszło, że córeczka i została Maja.

Pola, jakie fajne zdjęcia!
Agniecha, a gdzie konkretnie nad morzem jesteście? :)
Możesz polecić jakieś fajne miejsca? Bo mam za zadanie zorganizować nam wakacje na początku września, a nad morzem nigdy nie byłam i nie wiem gdzie pojechać.. :P

Monia, dobrze mówisz, ja też się za tydzień słodkiego najem jeżeli ma to coś dać :D O której Twoja wizyta? ja mam na 16. A wiadomo, że większa szansa podejrzenia jest jak dzidzia się rusza niż jak śpi. Już nie mogę się doczekać także, achh :D

Kociak, ale mi ciśnienie skoczyło jak przeczytałam Twojego posta! jejku chyba tak samo się będę denerwować jak Ty! Ach no gdzież BĘDĘ! Już się stresuję ! :D
Trzymam kciuki za lejdi :D

Idgi- ja tak miałam dziś do południa jak Ty piszesz! No czułam się jak nigdy. Zwalam to na pogodę..
Zaduch taki, że normalnie...;/

A słyszałam w faktach w radiu, że na południu tyle domów bez prądu i co rusz awarie bo takie były burze. Tamte okolice zawsze najbardziej cierpią z powodu wichury :(
W Warszawie to jak się obudziłam ok. wpół do 4 to błyskało gdzieś wokół, ale burzy jako takiej nie było. No, przynajmniej na Ursynowie, Mokotowie i najbliższych dzielnicach. A dalej nie wiem. Za to było prześliczne różowo-granatowe niebo. Aż chciałam Pitera obudzić, ale szkoda mi się go zrobiło :D

Taaak, właśnie o to chodziło, ale przypuszczam, że to nie kwestia zdjęcia, bo żebym nie miała zdjęcia wtedy wstawionego to też by siostra skojarzyła kim jestem, bo o wszystkim Wam pisałam: Że nazywam się Roksana, mam Maksia i Pitera, że mieszkamy w Warszawie, że Maksio miał wtedy dopiero 5 miesięcy. Zbyt wielki zbieg okoliczności gdyby to nie chodziło o mnie :D heheh. A od wczoraj Maksio ma 8 miesięcy! Ale czas zapierdziela, szok! :D

na szczęście z siostrą już sobie wyjaśniłyśmy, poznała moje "dobre serce" :D heheh żarcik. Ale poprosiłam jej żeby nigdy więcej nie przekazywała nikomu takich ważnych informacji na mój temat bez mojej wiedzy, tym bardziej, że te informacje nie były wówczas sprawdzone.

Teraz jednak są i przez tyle czasu czekałam aż moi rodzice coś napomkną na temat ciąży. A oni jak na złość nic! I nie wiem czy w końcu oni myślą, że nie jestem jednak skoro nic nie mówię, czy myślą, że jestem, ale myślą sobie: "Jak zechce to sama nam powie". Nie wiem! :D Powiedziałabym im już dawno, ale myślałam, że wiedzą, a później cisza to czekałaam Bóg wie na co i mam zamiar powiedzieć im jak pojedziemy w weekend ten po mojej wizycie- od razu dowiedzą się czy chłopczyk czy dziewczynka :)
A właściwie może i wiedzą, bo zauważyli jak bardzo unikam dymu papierosowego (oni palą, mój Piter też) i jak proponowali mi piwo to nie chciałam za żadnym razem... :D
W sumie to właśnie poza nami i moją siostrą (+jej mąż, wiadomo :) ) to nie wie nikt, tylko WY(byłyście pierwsze!:*) i jeszcze jedna moja koleżanka (brzuchatka oczywiście).

Ania, bardzo ładnie wizualnie wyszedł serniczek, kiedyś taki zrobię :D Chciałam dziś, ale Piter powiedział, że ma chrapkę na biszkopta ze śmietanowym kremem truskawkowym i truskawkami w galaretce na górze. Tak więc jako dobra kobieta spełnię jego życzenie i będzie takie ciasto jakie sobie zażyczył :D

A tymczasem lecę ubijać białka na biszkopcik. Biszkopt to rzecz, którą najbardziej lubię robić w kuchni :D Mogłabym hurtowo, bo zawsze wychodzi! hahah.

O, Idgi, nigdy nie jadłam sushi! A jak to się w ogóle robi? To nie trzeba jakichś szalonych składników? Mów :D ! i fotkę wyślij, plis plis plisss:*

Zgłoś nadużycie #2595 8 lipca 2015, 16:25

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Madeline witamy :) wpisz sie na liste (link nizej) a nadrabianie bym sobie odpuscila ;) kiedys chcualam nadrobic 30 stron i dalam rade, tydzien mi to zajelo, ale 130 ( ?? ) Zapomnij ;) ;) czasem ciezko mi przebrnac przez jeden dzien :)

https://docs.google.com/document/d/11SJg2ZrkPDq6AG5Pt6nELd6gDiUsesU7nV7de_4AZfw/...

Kociaaak, smaka tylko narobilas tym serniczkiem! Na sam widok slinka mi cieknie a raczej do tych "slodkich" nie należę ;)

Roxy mizianie musi byc :P :P :P

Pola91 ja tez sie czuje jak emerytka. Bywaja takie dni, ze nie moge sie podnieść z lozka, bo tak mnie biodra bola. Ostatnio sciagajac skarpetke stanelam na jednej nodze i o maly wlos bym sie wyrznela na kafelki jak mi sie ugiela... Ale tak jak mowisz, to z lenistwa :P

Monia mysle, ze to sciegna sie naciagaja, czy cos na czym "zawieszona" jest macica, wiec bez obaw :)

Zgłoś nadużycie #2596 8 lipca 2015, 16:28

Roxy Gotowa na wszystko
O i u mnie burza teraz!! Ciekawe jak ja biszkopt upiekę i śmietanę ubiję do ciasta :D
Ale może będę miała okazję obalić kolejny mit? :D

Zgłoś nadużycie #2597 8 lipca 2015, 16:36

rajcula Zaprawiona w bojach
Roxy w zeszłym roku byłam w Dębkach (nie mylić z Dąbkami :P ), w Helu i w Jastrzebiej Górze. Dębki malutkie, ale pełno rodzin z dziećmi i ładna, szeroka plaża. Jest gdzie spacerować, np nad ujście rzeki Piaśnicy - ślicznie tam jest.
Hel - więcej do zobaczenia i baaaaardzo szeroka, czysta plaża.
Jastrzębia Góra - nie polecam z dzieckiem. Dużo ludzi i strome zejście na plaże - z wózkiem katastrofa.

Zgłoś nadużycie #2598 8 lipca 2015, 16:39

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Anulaa ma dziś urodzinki? :) to wszystkiego najlepszego kochana :*

Roxy ślicznie zdjęcie :* Pola wow, jaka ty zgrabniutka :) Igdy czekamy na fotke :)

Kociaak super że dziś masz wizytę, zazdroszczę :) czekam razem z Tobą na wieści o dziewczynce :) :)

Madeline witamy :)

Ja akurat serników, jabłeczników itp nie lubię ale za to torty uwielbiam

Zgłoś nadużycie #2599 8 lipca 2015, 16:42

Kociaaak, ale super! Moze juz dzis sie dowiesz co siedzi w tym brzucholu :D Zazdroszczę Wam, ja pewnie pczekam jeszcze z miesiac... :(

Anula nie wiem jak to ominelam!! Wiecej sie to nie powtorzy! Wszystkiego najlepsiejszego :* muaaa

Roxy co to za mit?

Zgłoś nadużycie #2600 8 lipca 2015, 16:44

Roxy ty to agentka jesteś :) :) :* ja od razu trąbiłam w rodzinie że w ciąży jestem :) choć bałam się że zapeszę to jednak ta radość była silniejsza :) a rodzicie pewnie się domyślają a jak nie to będą mieli nowinę :) :)
A czas ucieka strasznie, ja to nawet wole nie myśleć gdzie gubię te dni :P

u nas mój ojciec też syna chciał i 4 córy :) no 3 bo najstarsza siostra jest z pierwszego małżeństwa mojej mamy ale same dziołchy u nas :) dlatego ja byłam pewna że Emilek będzie dziewczynką :D a tu proszę :)

Zgłoś nadużycie #2601 8 lipca 2015, 17:12

Maaga Gotowa na wszystko
Roxy...
Wlasnie ostatnio o tobie myślałam jak tam sytuacja z rodzicami ale za każdym razem kiedy robiłam cos innego :-/ nie dziwie sie ze nie powiedziałaś do tej pory i racja dobry pomysł z tym żeby oficjalnie poinformować ich czy bedą mieć wnuka czy wnuczkę ;-) chciałabym zobaczyć ich minę ;-)
Jesli chodzi o burze to w moim ukochanym rybniku strasznie.nawet zdjęcia w tv były :-/ z biedronki która jest około 500m od domów rodziców dach zerwało :-/ mama powiedział ze takie czegoś jeszcze u nas nie było :-/

Zgłoś nadużycie #2602 8 lipca 2015, 17:12

Idgi Zaprawiona w bojach
Anulka buziaki i wszystkiego najlepszego :* :*

Roxy, potrzebne jest kilka skladnikow, ryz, ocet ryzowy lub zalewa do ryzu (ja robie sama zalewe bo kupne mi nie smakuja a ocet uzywam lekko przyprawiony) , platy nori. To podstawa mysle a reszta to wedlug uznania ja uzywam: ryby (rozne ale glownie losos), ogorek swiezy, tykwa marynowana, rzodkiew marynowana, sałata, majonez, szczypiorek, krewetki w tempurze, surimi, papryka, mango, awokado (2ostatnie srednio mi smakuja ale D lubi). Do tego wszystkiego jeszcze imbir w zalewie i wasabi (nie lubie ani jednego ani drugiego ale ponownie- D lubi ;) ) nie kupujcie produktow w marketach, nie dosc ze sa strasznie drogie to tragicznej jakosci, nie warto. Jak ktoras chce to podam namiary gdzie i co mozna kupic (wg moich doswiadczen) i jak przygotowac ryz i zalewe

Zgłoś nadużycie #2603 8 lipca 2015, 17:18

Roxy Gotowa na wszystko
Dzisiaj urodzinki ma Anuli syneczek (czwarte! :D ) A jutro Anulka nasza :D
Ale składamy jej życzenia już dzisiaj, więc kochana zarówno Tobie jak i dla maluszka życzymy wszystkiego co dla Was może być najlepsze, uśmiechu, szczęścia i radości z każdego dnia! :* Bardzo delikatnych dolegliwości ciążowych, tak żebyś wiedziała, że coś tam się dzieje, ale że to nic złego:* wiesz, jakieś kopniaczki, żadnych mdłości, żadnych bóli :D I koniecznie szczęśliwego rozwiązania, także bezbolesnego porodu, żebyś nie musiała prosić o znieczulenie, a jednocześnie się nie namęczyła :D Żyj nam kochana 100 lat i chwal się swoim dzieciaczkiem niebawem :* Ja już nie mogę się doczekać:* buzi:***

Kasiu Katarzynko, dziękuję, ale jakaś ta moja fotka mała, no nie? Nie wiem dlaczego :D heheh Poszłam za Wami i pomyślałam, że też zmienię :)

Rodzice jak nie mieli wnuków tak nie mieli, a teraz wysyp :D hehe tu się Maksio pojawił, we wrześniu pojawi się mojej Dianki Majka, a w grudniu KTOŚ kolejny. :D Może mój brat w międzyczasie też coś przyszykuje? hahah :D

U nas rodzeństwo jest 50:50 - 2 chłopców, 2 dziewczyny.
U Pitera też pół na pół: on i jego siostra.
Nie wiem jak będzie u nas :)

A ten mit to jest taki: mówi się, że jak jest burza to przez to, że powietrze jest jakoś bardziej najonizowane to może biszkopt opadnie, a śmietana się nie ubije. Ale mój rośnie pięknie aż zanadto i zaraz wyjmuję go z piekarnika. W sumie jakichś tam piorunów nie było, trochę pogrzmiało jedynie i lunęło jak z cebra, a więc nie dowiemy się czy to prawda :P

Zgłoś nadużycie #2604 8 lipca 2015, 17:19

monia040392 Gotowa na wszystko
Moj tata tez chcial syna. I w koncu sie udalo. Ma teraz 7 lat. Mam tez 5 siostr w wieku (26,24, ja (23), 22,18, 13). Czyli 6 dziewczyn i 1 chlopak. Powiem wam ze bardzo jestem zadowolona z duzej rodziny. Moja mama kupila dwa wielkie stoly :D
Kociaak trzymamy kciuki za dziewczynke :)
Roxy wizyte mam na 17 wiec godzine po Tobie. :)
Anula Wszystkiego Najlepszego ;)

Zgłoś nadużycie #2605 8 lipca 2015, 17:26

Roxy Gotowa na wszystko
Oficjalnie ogłaszam, że biszkopt się udał i ma się dobrze 😆

Zgłoś nadużycie #2606 8 lipca 2015, 18:02

Oficjalnie oglaszam, że poprosze przepis Roxy ;) wyglada super!!

Zgłoś nadużycie #2607 8 lipca 2015, 18:10

Wiecie co, wszyscy sie ze mnie smieja, bo zabralam ze soba w podreczny grilla elektrycznego. Ostatnio ciagle jem takie kanapki zapiekane i nie mam zamiaru z nich rezygnować a skoro mialam sporo wolnego miejsca to czemu tego nie wykorzystać ;) Celnik na odprawie smial sie ze mnie, że w samolocie bede pichcic ;) ale teraz przydaloby się. Lot pol godziny i nie ma serwisu bo za krotko. A ja glodna... :( Ale P. Juz czeka na lotnisku i od razu jedziemy cos zjesc :) za 10 min ladujemy, ale się cieszę :D :D :D

Zgłoś nadużycie #2608 8 lipca 2015, 18:13

Roxy Gotowa na wszystko
Przepis banalny i ZAWSZE się udaje:
5 jajek
1,5 szkl. mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szkl. cukru
1 cukier waniliowy

Przygotowujemy blaszkę- dno wyściełamy "naolejonym" papierem śniadaniowym.
Żółtka oddzielamy od białek, białka ubijamy ze szczyptą soli, pod koniec ubijania dodajemy stopniowo cukier z cukrem wanil.
Następnie stopniowo po 1 żółtku.
Później mąkę z proszkiem do pieczenia, z tym że na niższych obrotach wymieszać :)

I od razu do piekarnika na 180 stopni w piekarniku z termoobiegiem, bądź ok 200 stopni jak bez termoobiegu (czyli u mnie) - tak pół godzinki-35 minut. :D
Wyjmujemy od razu blaszkę do góry dnem i wyjmujemy biszkop. Nie opadnie

Mąki nigdy nie przesiewałam, zawsze wychodziło :D To jest niezawodny przepis i biszkopt jest pyszniutki

Zgłoś nadużycie #2609 8 lipca 2015, 18:50

Rocy wygląda bardzo apetycznie :-)

Monia wiw, to dużo was :-) fajnie taka gromadka, to jak na święta się spotykacie to musi być wesoło :-) u mnie tu w KK jest rodzinka która miała 24-czworo dzieciaków. Poważnie, najmłodszy z nich to mój kolega ;)

Zgłoś nadużycie #2610 8 lipca 2015, 18:59

Idgi Zaprawiona w bojach
Roxy cudny biszkopcik :) kiedya pacjentka mi mowila o jakims ciescie ze jak sie je wyciaga z piekarnika to trzeba "upuscic" z pewnej wysokosci ale do dzis nie wiem co to mialo oznaczac ;)
Wreszcie skoncztlam rolowanie dla mojego dzikusa :)