Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2571 8 lipca 2015, 12:58

Madeline.86 Świeżo upieczona
Przeczytałam już kilka Waszych wiadomości i widzę, że ostro działacie na forum i dobrze się już znacie :) Może i mnie uda się przyłączyć, choć zaległości spore!! :)

Zgłoś nadużycie #2572 8 lipca 2015, 13:01

Agniechaa Zaprawiona w bojach
Nie, właśnie bardzo dobrze ze opisujecie porody. Trzeba się nastawić na wszystko :D chociaż przy pierwszym porodzie ciężko się na cokolwiek nastawiac, jak tak naprawdę człowiek nie ma pojecia jak to wygląda :)
Dziś mój mąż przykladal ucho do mojego brzucha i sprawdzam czy słychać dziecko. Mowil ze słychać takie bulgotanie. Ale przylozylam ucho do jego brzucha i tez słyszałam bulgotanie, wiec to chyba nie to :D
Ja jutro kończę urlopowanie i wracam z nad morza. Troche juz się cieszę bo niestety pogoda się popsuła. Nie jest zimno, ale jest taki duży wiatr od 3dni, ze na plaży się nie da wysiedzieć bo piach sypie do oczu i ust. A juz większość rzeczy zwiedziliśmy w okolicy.

Zgłoś nadużycie #2573 8 lipca 2015, 13:01

Pola91 Początkująca
Załadowały się zdjęcia :D

Zgłoś nadużycie #2574 8 lipca 2015, 13:11

Pola91 Początkująca
Jeśli chodzi o poród to na początku miałam żal do mojego jak mówił, że nie ma mowy żeby był ze mną na porodówce. Kiedy zmienił zdanie, bo zrozumiał jak bardzo mogę się bać to kamień z serca mi spadł. Jak dla mnie niech się dzieje wola nieba - zniosę już wszystko - byle mój mnie wspierał. Nie ja pierwsza i nie ostatnia będę rodzić. Jestem aniołkową mamą, poznałam ten ból już kiedyś ale był on o tyle gorszy, że mojego maluszka nawet nie mogłam przytulić nawet. Teraz niech boli tak abym czuła, że żyję - oby maluszek tylko był zdrowy. Nie ma się co bać Agniecha - damy radę! No bo kto jak nie my?

Zgłoś nadużycie #2575 8 lipca 2015, 13:11

monia040392 Gotowa na wszystko
Na zgage jest dobre cieple mleko z rana a na noc siemie lniane... ja tez pilam maalox.. :)
Kociaaak piekny sernik ostatnio za mna chodzi... uwielbiam wszystkie ciasta na zimno..mniam :D
Ostatnio tez zaczelam sie martwic bo nie czulam ruchow, ale dzisiaj znowu sie zaczely. :) wiec dzidzia sie ma chyba dobrze
odliczam dni do wizyty...jeszcze tylko tydzien..zjem cos slodkiego przed wizyta by sie ruszala i pokazala co ma miedzy nozkami :D

Zgłoś nadużycie #2576 8 lipca 2015, 13:16

Pola91 Początkująca
Madeline oj zaległości są spore. Mnie nie było kilka dni na forum i już tak dziewczyny naprodukowały, że 2 dni zajęło mi przekopanie się przez wszystkie posty jakie w tym czasie się tu pojawiły no ale jak masz dużo czasu wolnego to w jakiś tydzień to nadrobisz :D Będzie już dużo łatwiej bo pododawałyśmy nasze zdjęcia i jakoś tak czytelniej się zrobiło :)

Zgłoś nadużycie #2577 8 lipca 2015, 13:21

Dziewczyny czy maciie klocia w pachwinie? Ja czuje jakby ktos mi igle tam wbijal. Mam tak od kilku dni. Boje sie ze to moze byc cos z szyjka.

Zgłoś nadużycie #2578 8 lipca 2015, 13:22

Madeline zapraszamy Cie do naszej tabelki dopisz sie :) i Witamy na forum :)

Zgłoś nadużycie #2579 8 lipca 2015, 13:24

Madeline.86 Świeżo upieczona
Mam nadzieje, że podołam :) Postaram się również dołączyć fotkę, żeby było łatwiej :) Fajnie, że jest takie miejscie, gdzie mamuśki mogą dzielić się ze sobą przeżyciami :)

Również jestem przerażona porodem, ale na razie staram się o tym nie myśleć. Cieszę się tym co tu i teraz :) W ostatni poniedziałek byłam na wizycie u lekarza - będzie synek, więc teraz zastanawiamy się z moim narzeczonym nad imionami - najbardziej przemawia do mnie Filipek - nie znam żadnego Filipa, więc z nikim mi się nie kojarzy i tak chyba najlepiej :) ) a Wy macie już swoje imiona? :D Poza tym lekarz uspokoił, że wszystko z Małym w porządku i oby tak dalej :) Także ulga ogromna :) No i w końcu zwolnienie - więc odpoczywam pełną parą!!!!!

Zgłoś nadużycie #2580 8 lipca 2015, 14:14

rajcula Zaprawiona w bojach
lololita i jaka była reakcja w pracy na ciążę? :) ja przy Krzysiu pracowałam do 23 tygodnia, mogłabym dłużej, ale planowaliśmy przeprowadzke, a mój W. dostał pracę w Katowicach i musieliśmy wcześniej opuścić stolicę.

kaarzynka mój mały ma straszną fazę na biedronki, piosenkę mu puszczalam, ale chyba za mało w niej biedronek :P u mnie nad ranem była straszna wichura, w mieście pełno drzew powalonych. Później burza przeszła, ale gdzieś bokiem i dzisiaj znów parno i gorąco :/ od 6 do 9:30 nie było prądu i teraz od godziny znów nie ma.

roxy też miałam płaski brzuch po porodzie tylko skóra taka dziwna była, miękka jakby z gąbki :P a inne dziewczyny wyglądały jak ja w 6 miesiącu. Na piłce też próbowałam, ale ból był nie do zniesienia. Parlam w kuckach, bo na leżąco mi nie szło, dopiero jak główka zeszła to wróciłam na fotel. U nas nie było studentów w ogóle, ale szczerze mówiąc w tym amoku chyba byłoby mi wszystko jedno. Trochę się nieswojo czułam, bo lekarz, który odbierał poród chodził rok niżej do liceum i mamy wspólnych znajomych, ale jak mi zszywal krocze to przynajmniej dowiedzialam się co słychać u moich koleżanek :P

anulaa wszystkiego najlepszego dla Waszej dwójki :)

P.S. Od wczoraj Dzidzia tak szaleje, nawet W. pierwszy raz poczuł ruchy :)

Zgłoś nadużycie #2581 8 lipca 2015, 14:36

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny przepis na sernik: sernik na zimno z torebki Dr.Oetker ;) 500 ml mleka, 2 serki homogenizowany waniliowe 150g każdy  + biszkopty na spód, truskawki i galaretką ;) mówiłam, ze ja do wypieków itp talentu nie mam.. więc wszystko musi być błyskawicznie :)
Witaj Madeline w naszych skromnych progach :)
Fajnie, że pododawałyscie nowe zdjęcia! Ślicznoty! Pola Ty też Chudziński jesteś jak Roxy :)
Rajcula ja miałam tak samo z brzuchem.. taka skóra była tylko brzydka rozciągnięta, na szczęście wróciła do normy. Ale od razu po porodzie mogłam założyć normalne spodnie :)
Monia ja czasem mam takie kłucie. A z szyjką wszystko ok, też się martwiłam, bo wcześniej trochę podróżowałam na rowerze i myslalam, ze może przesadziłam, ale okazało się że szyjka zamknięta i dluga, więc nie martw się - pewnie nadal to te więzadła czy coś.
Ja zaraz chyba dzwonię umówić się na jutro na USG 4d by poznać płeć bo wariuję :) trzymajcie kciuki za córkę ;)
Ściskam!
Aaa! Anulka duuuuuuzo zdrówka i uśmiechu dla Was :*

Zgłoś nadużycie #2582 8 lipca 2015, 14:43

Madeline witamy :)

Pola91 bardzo Ci współczuje tych strasznych przeżyć. Ale teraz na pewno będzie wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #2583 8 lipca 2015, 14:44

Madeline witamy :)

Pola91 bardzo Ci współczuje tych strasznych przeżyć. Ale teraz na pewno będzie wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #2584 8 lipca 2015, 15:07

Dziewczyny!!!! Na jutro i piątek nie było terminów.. umówiłam się na dziś, na 19!!!!! Boję się jakoś.. A najbardziej chyba swojej ewentualnej reakcji gdy okaże się, że to jednak nie dziewczynka.. Ja wiem, że to głupie, wiem że najważniejsze by maleństwo było zdrowe, ale nic na to nie poradzę, że marzę o córeczce.. boję się, że jeśli okaże się, że to chłopczyk, to nie będę potrafiła ukryć rozczarowania, a wiem, że zrobię wtedy ogromną przykrość mojemu M. :/ Maciek też chce siostrę.. kurcze.. strasznie chcę wiedzieć a jednocześnie się boję.. No i mam takie głupie myśli, że przez to ze tak strasznie skupiam się na płci jeszcze okaże się, że coś jest nie tak.. tak żeby mi pokazać co jest ważne.. Masakra.. ogarnęło mnie jakieś czarnowidztwo :( ratujcie!

Zgłoś nadużycie #2585 8 lipca 2015, 15:10

Idgi Zaprawiona w bojach
Witaj Madeline :)
Dziewczyny tak kusicie tym jedzeniem ze chyba zaraz pojade do sklepu :) dzis jakis dziwny dzien, od 4h leze plackiem jak zdechla... troche pospalam ale generalnie raczej leze i gapie sie w sufit. Wczoraj tez tak bylo (3h w horyzontalnej). Nie mam kompletnie sily. Wczoraj dopiero wieczorem zebralam sie cos porobic, 0motywacji, 0checi, rano myslalam ze na serducho zejde... nieciekawie dziala tez na mnie samotnosc, caly dzien sama w domu (mozecie wiezyc lub nie ale przed ciaza to na palcach policzyc ile razy bylam sama w domu, jak mieszkalam z rodzicami to w domu zawsze byla babcia, w mieszkaniach na studiach tez zawsze ktos, z moim zawsze razem lub jak osobno to w pracy bylismy)...

Zgłoś nadużycie #2586 8 lipca 2015, 15:13

Idgi Zaprawiona w bojach
Przepiekne te zdjecia macie, chyba tez jakies dodam choc mam obawy jak ktoras z Was kiedys miala nieprzyjemnosci z tytulu rozpoznania jej na forum przez kogos... mialam kiedys zdj wklejone ale z tego powodu wlasnie usunelam. no ale przed sobą anonimowosc juz dawno stracilysmy wiec moze moze.. :)

Zgłoś nadużycie #2587 8 lipca 2015, 15:37

Idgi o jakich nieprzyjemnosciach mówisz w związku z wstawieniem zdjęcia?

Kociaak bardzo fajnie ze idziesz na usg :) ja tam czuje ze będzie dziewczynka :)

Zgłoś nadużycie #2588 8 lipca 2015, 15:37

Idgi o jakich nieprzyjemnosciach mówisz w związku z wstawieniem zdjęcia?

Kociaak bardzo fajnie ze idziesz na usg :) ja tam czuje ze będzie dziewczynka :)

Zgłoś nadużycie #2589 8 lipca 2015, 15:38

Idgi to siostra Roxy Ją szpiegowała, ale to inna sytuacja. A tutaj jakoś myślę, że jednak jesteśmy w zamkniętym gronie więc dawaj fotkę! :)

Zgłoś nadużycie #2590 8 lipca 2015, 15:42

Pola91 Początkująca
Kociak moi rodzice chyba bardzo chcieli mieć syna - mają 4 córki. Z kolei na osiedlu miałam takiego znajomego gdzie rodzeństwo liczyło 7 osób - 6 chłopa i najmłodsza dziewczyna :D Ci to akurat chyba do skutku próbowali. Trzymam kciuki za córkę. Mojemu też córcia się marzy :) śmiejemy się czasem, że jeśli faktycznie córka to tatuś jej kupi zdalnie sterowany czołg, przemaluje go na różowo i dorobi brokatowe gąsienice haha :D (Mój Stasiek to miłośnik militariów, strasznie wkręcić się potrafi) Jak dla mnie akurat teraz jest to bez znaczenia - oby zdrowe było. I oby twój maluszek niezależnie od płci również był zdrowiutki :)