Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2491 6 lipca 2015, 19:07

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Kurde tylko nic nie czuje :( a tak zawsze wieczorem się przyzwyczaiłam do tego smyrania .słodkie i mleko nie pomaga.jutro zadzwonię do położnej.

Roxy maluch teraz Twój będzie na pewno Cię zaskakiwać z dnia na dzień tym jak poszerza swój zakres słów :)

Zgłoś nadużycie #2492 6 lipca 2015, 19:15

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Słyszałyście że teraz od lipca w każdym szpitalu można sobie zażyczyć znieczulenie przy porodzie ? :-)

Zgłoś nadużycie #2493 6 lipca 2015, 19:20

P.s oglądam fakty i od lipca każda kobieta może rodzić ze znieczuleniem,super dziewczyny chyba nowina prawda ?? ? Ciekawe tylko czy szpitale będą się zgodnie do tego odnosić.

Zgłoś nadużycie #2494 6 lipca 2015, 19:31

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Dzięki dziewczyny.. No ja myślę, że to słońce.. ale może w połączeniu chlorowaną wodą z basenu taki efekt... moze to też truskawki? Sama już nie wiem.. jemy teraz dużo owoców.. no nic.. mam nadzieję, ze zejdzie. Kurczę.. Rajcula a Wy też byliście na basenie! To ja myślę, że to słońce + chlor jak nic!
Anula co do ruchów też tak mam.. regularnymi to ich nazwać nie można. Cały weekend była u mnie cisza i też już zaczęłam się martwić, ale dziś już motylkuje moje maleństwo :)
Roxy gratuluję "Mamy" :) )))

Zgłoś nadużycie #2495 6 lipca 2015, 19:47

Kociak mam nadzieję że i u mnie niebawem wrócą te motylki,bo tak się człowiek przyzwyczaił do tego stanu ze teraz mi pusto :(

Zgłoś nadużycie #2496 6 lipca 2015, 20:22

Ja już też chciałabym czuć ruchy, bardzo :-) mnie kolka razy coś smyrneło ale teraz cisza niestety.

Młody wcina kaolacj, kąpiel i spać. Wczoraj przez godzine zasypiał. Mam nadzieje że dziś szybciej pójdzie :-)

Zgłoś nadużycie #2497 6 lipca 2015, 21:42

Agniechaa Zaprawiona w bojach
No ciekawe czy dzieki tym dopłatą za znieczulenie, szpiatale bedą bardziej chętne do dawania znieczuleń.

Zgłoś nadużycie #2498 6 lipca 2015, 21:42

rajcula Zaprawiona w bojach
kociaak na basenie byliśmy w sobotę, a to pojawiło się w piątek. Ale jak już mówiłam drugi raz w tym sezonie i zawsze w upalny dzień. Wyslalam W. do lekarza na wszelki wypadek, dostał jakiś syrop Delortan na alergie. Koleżanka mnie nastraszyla, bo jej córka ma szkarlatyne - najpierw gorączka a później swedzaca wysypka, a mój młody przecież miał temperature w zeszłym tygodniu, ale lekarz wykluczył.

Ja też nie zawsze czuję ruchy, dzisiaj akurat szaleje malenstwo :)

Zgłoś nadużycie #2499 6 lipca 2015, 22:15

Roxy Gotowa na wszystko
A ja dalej nic. Ale nie wiem jak u mnie łożysko tym razem leży. Będę cierpliwa 😀
Kasiu, współczuję takiej "przygody" z falami. Ja też kocham pływać i pływam dobrze, rodzice nauczyli mnie jak byłam naprawdę bardzo malutka. Ale właśnie kochana jest taki głupi paradoks, że właśnie utopi się szybciej ten, kto świetnie pływa aniżeli ktoś kto pływać nie potrafi. To dziwne ale tak jest 😀

Zgłoś nadużycie #2500 6 lipca 2015, 23:06

Ufff ulzylo mi zjadłam Monte i posmyral dzidziuś!!!! :) dobranoc 😘

Zgłoś nadużycie #2501 6 lipca 2015, 23:44

naatka Zadomowiona
No w końcu moje dziecko poszło spać,ale maluszek się odzywa często szczególnie jak kładę się do spania, a dziewczyny super macie te wszystkie rzeczy dla maluchów ja najważniejszych nie musze kupować łóżeczko wózek fotelik wanienke mam po córci a szykowanie wyprawki to najlepsze zakupy. Roxy gratuluję pierwsze mama :-) uciekam do łóżeczka:-* dobranoc

Zgłoś nadużycie #2502 6 lipca 2015, 23:44

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Zazdroszczę Wam tych ruchow. Ja nawet nie wiem czego się spodziewać, ale pewnie jeszcze trochę poczekam na to "smyranie", chociaz w środę jade w końcu do mojego P., więc kto wie... :P :P hahah

Jutro ciężki dzień.
Kolorowych dziewczynki :*

Zgłoś nadużycie #2503 7 lipca 2015, 8:21

Lololita Zaprawiona w bojach
Dzień dobry! :)

Roxy napisał(a)

Lololitka dobrze liczymy :) jesteśmy w piątym miesiącu ciąży. Skonczylyśmy 4 pełne miesiące i rozpoczęłyśmy piąty. Czyli jesteśmy w piątym ale nie można powiedzieć, że wiek ciąży to 5 tylko 4 miesiące ☺

Roxy - mi chodziło o tygodnie, bo gdzieś mi się rzuciło, że kilka z Was pisało, że jest wcześniej niż jest w rzeczywistości :) Gratuluję pierwszego mama :) Zawsze fajnie jest śledzić takie postępy u swoich dzieci :D

Ja te ruchy to też słabiutko odczuwam. Ale jak już któraś pisała to dopiero później należy się tym przejmować, bo jeszcze nie musimy czuć regularnie :) Poza tym dla mnie to całe liczenie to jest tylko powód do zmartwień, bo można sobie nieźle wkręcić coś :)

Wróciłam dziś po dłuższym weekendzie do pracy i dziś pewnie będę wieść dobrą nowinę :) Ciekawe co powiedzą dziewczyny z pokoju, bo nawet nie wiem czy czegoś nie podejrzewają :)

Zdjęcie sukienki na ślub wyślę może dziś po pracy :) Ale nie wiem czy jest taka szczególna, żeby się nią chwalić ;p

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #2504 7 lipca 2015, 8:48

Dzień dobry :-)

Ja bym jeszcze pospała ale Emil miał inne plany :-)

Ja dziś na 16:45 do diabetologa 😕 jeszcze musze do biblioteki podejść.

Moja mama i babcia mają jutro urodziny i nie wiem jak to będzie bo mama mieszka w Angli a babcia dalej w szpitalu wiec chyba nie bedzie obchodzic...

Co do tych tyg to właśnie słyszałam że jak np jest 14 tydz i 4 dzień to mówi się że to 15 tydz ale mój gin tego nie stosuje. Nie wiem czemu :-) dlatego ja jak mam teraz 14 tydz i 5 dzien to i tak mówię że jestem w 14 tyg ciąży :)

Ja też zazdroszcze tych ruchów i smyrania 😍 juź też bym tak regularnie chciała czuć ;-) ponoć przy drugiej ciąży szybciej można wyczuć :-) choć Roxy u Ciebie też druga ciąża a chyba nic jeszcze nie czujesz ??

Zgłoś nadużycie #2505 7 lipca 2015, 8:59

Dziewczyny łożeczka śliczne ☺️

Zgłoś nadużycie #2506 7 lipca 2015, 9:24

Roxy Gotowa na wszystko
Nno właśnie z Maksem o tej porze już czułam :-) to chyba jednak nie jest prawda, że pierworódki później odczuwają. .. chyba że o tym jeszcze nie wiem A mam na przedniej ścianie łożysko? :)

Lololitka, już teraz wiem o co Ci chodziło 😀😀 Kasiu, ginekolog liczy najczęściej ciąże po skończonych juz tygodniach ;) i mimo, że jesteś w 15 to on mówi 14 bo chodzi mu o pełne, skończone ☺

Zgłoś nadużycie #2507 7 lipca 2015, 9:35

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Dzien dobry :)

Ale ciezko mi bylo dzis wstac. 8 rano to dla mnie srodek nocy...

Z tymi tygodniami to roznica jest tylko w tym, że jedni mowia o zaczetych a inni o skonczonych tygodniach. A ze i tak mamy tolerancje 2 tygodni to dokładnie nie wiemy. Czyli i tak i tak wszystkie mamy racje ;)

Milego dnia dziewczynki :)

Zgłoś nadużycie #2508 7 lipca 2015, 10:01

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Cześć kochane! :) ja jeszcze w łóżku.. Anula Monte działa cuda ;) Rajcula.. U mnie to żadna choroba na bank - ewidentne uczulenie.. najgorsze, ze teraz w piątek Maciek wyjeżdża ze swoim tatą i nie będę miała nad tym kontroli, a i ze smarowaniem niestety pewnie będzie różnie :( Lololitko w końcu masz twarz ;) na profilu :) )) miło Cię widzieć :) Kasiula.. ja nie pływam na tyle dobrze by czuć się w wodzie pewnie.. nie utopię się na basenie, ale np w morzu w ogóle nie pływam - mogę pochodzić, poskakać przez fale i tyle :) uwielbiam kąpiele w jeziorze, ale najlepiej tam gdzie cały czas mam grunt :) Kasiu B. fajnie, że już niedługo będziecie razem z Twoim P. No i mizianie masz zapewnione ;) nie wiem czy w brzuchu, ale jakieś na pewno :) ))
Dziewczyny o co chodzi z tymi znieczuleniami bo nie słyszałam.. tzn. że już nie trzeba za nie płacić? Czy co? Mówimy o znieczuleniu zewnątrzoponowym? Ja przy pierwszym porodzie nie miałam.. ale teraz się zastanawiam.. jeśli można zminimalizować albo nawet wykluczyć ból to czemu tego nie zrobić?

Zgłoś nadużycie #2509 7 lipca 2015, 11:26

rajcula Zaprawiona w bojach
kociaak u nas też uczulenie, tylko nie wiem czy na słońce czy może mleczko do opalania, bo kupiłam nowe.
Też nie wiem o co chodzi ze znieczuleniami, nic nie słyszałam. U mnie w szpitalu w ogóle nie było możliwości, nawet odplatnej.

Zgłoś nadużycie #2510 7 lipca 2015, 11:33

Lololita Zaprawiona w bojach
kociaaak - stwierdziłam, że zaszaleję i wkleję zdjęcie ;p Jeśli chodzi o znieczulenie to po prostu nie w każdym szpitalu robili, nawet na żądanie za kasę nie chcieli... Ja też nie miałam znieczulenia mimo że mogłam, bo akurat byłam w szpital, w którym sami pytali czy chcę :) Ale po tych wszystkich przejściach na pierwszym porodzie na pewno wezmę choćby nie wiem co! 15 godzin ze skurczami każdego twardziela by powaliło, więc wciąż nie wiem jakim cudem to przeżyłam ;p

Ze mnie też niestety słaba pływaczka. Zresztą dla mnie to woda jest zawsze wszędzie za zimna ;p Czasem wejdę sobie poskakać i się lekko zanurzyć, ale nad wodą wolę się opalać po prostu :)