Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2471 6 lipca 2015, 11:17

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Kociaaak łóżeczko piękne! Bardzo mi się podoba :-)

Małgosiu współczuje! Wiem co to ból głowy. W tej ciąży ( odpukać !! ) apap mi pomaga. Czasem wezme 2 tabletki to wtedy zadziała. Ale z Emilem... Brałam max dawke dobową ( 8 tabletek ) i nic! Raz w nocy nawet jak zadzwoniłam do swojego gina to powiedział żebym wzieła ketonal jednorazowo. Nirmalnie umierałam wtedy z bólu! Tule mocno :*

Co do jedzonka to ja też sobie dogadzan choć musze na cukier uważać, szczególnie wieczorem.

20 tydzień ale wam fajnie , ja dopiero 14 ale mam nadzieje że szybko zleci do tego grudnia bo już się doczekać nie moge :)

Zgłoś nadużycie #2472 6 lipca 2015, 12:07

Agniechaa Zaprawiona w bojach
kociaaak84 w ciąży chyba z tym opalaniem jest trochę inaczej. Bo ja nigdy nie miałam problemów z opalaniem, opalałam się na brąz. A teraz na czerwono i do tego jakoś tak nierównomiernie, takie placki czerwone mam na dekolcie.
A nad morzem dziś od rana leje deszcz.

Zgłoś nadużycie #2473 6 lipca 2015, 12:23

Maaga Gotowa na wszystko
Oooooj agniecha to nie fajnie ze pogoda niedopisuje.oby szybciutko wyszło piękne słoneczko :-) ja dzis miałam sprzątać ale wzięłam sie za oglądanie cudeniek dla dzidziusia i szaleje hehe :-) na razie oglądam ale konkretny szał sie zacznie za miesiac kiedy zacznę zamawiać żeby juz wszystko mieć jak będziemy na urlopie w Polsce :-)
Dzis rano pokazywałam sie mojej mamusi na skypie bo byli na wczasach takze prawie dwa tygodnie mnie nie widziała :-) no i była zdziwiona wielkością brzuszka hehe :-) a w tym tygodniu sie okaże czy przyjadą do nas na kilka dni pod koniec lipca!!!!!byloby suuuuuper, tymbardziej ze przyjadą wtedy z obiema lub przynajmniej ta starsza siostrzenica :-)
Kurczę zastanawiałam sie czy pokazywać wam cześć rzeczy przynajmniej dla maluszka bo sa porozkladane ale pokaże ;-)

Zgłoś nadużycie #2474 6 lipca 2015, 12:24

Roxy Gotowa na wszystko
Nie Aniu, moi rodzice nie mieszkają w Augustowie. w Dąbrowie Białostockiej Ale bardzo blisko, bo jedynie 45 km od Augustowa. A że w tamtych okolicach jest tyle fajnych miejsc do wypoczynku to korzystamy jak się da 😀

Zgłoś nadużycie #2475 6 lipca 2015, 12:37

Maaga Gotowa na wszystko
A wiec oto nasze rzeczy ktore czekają juz na dzidziusia, oczywiscie dzidzia wie ze sie ma nie spieszyć, jego czas to grudzień ;-)
Dodam tylko ze bok łóżeczka jest taki sam jak tej komody!!na zdjęciach nie ma wszystkiego ale cześć juz wyprana i schowana.a spacerówka rozłożona, przygootwana to czyszenia w Polsce!!

Zgłoś nadużycie #2476 6 lipca 2015, 13:18

aga85j Gotowa na wszystko

Maaga napisał(a)

A wiec oto nasze rzeczy ktore czekają juz na dzidziusia, oczywiscie dzidzia wie ze sie ma nie spieszyć, jego czas to grudzień ;-)
Dodam tylko ze bok łóżeczka jest taki sam jak tej komody!!na zdjęciach nie ma wszystkiego ale cześć juz wyprana i schowana.a spacerówka rozłożona, przygootwana to czyszenia w Polsce!!

wózek masz identyczny jak mój tylko ja mam bordową gondolę

Zgłoś nadużycie #2477 6 lipca 2015, 13:42

rajcula Zaprawiona w bojach
Cześć Dziewczyny, witam po krotkiej przerwie :) u nas weekend aktywny. W sobotę po 10 wyjechalismy z domu, najpierw aquapark, później obiad u znajomych i na koniec spacer nad zalewem. Dzieciaki z tatusiami odwiedzili wodny plac zabaw, ale bylo szaleństwo :) dzieciaki biegały, piszczały, Krzyś trochę ucierpiał, bo wpadła na niego starsza dziewczynka i poleciał na plecy, a ta go jeszcze przywaliła swoim ciężarem. Później dołączyła jeszcze jedna rodzinka z dzieckiem i tak się dobrze gadalo, że w domu byliśmy 21:30 :) Krzyś miał 2 kompanki do zabawy, jedna rok, druga 16 miesięcy, ale póki co chyba woli chłopców i samochody :P
A w aquaparku super, dawno się tak nie zrelaksowalam i do dzisiaj miałam spokój z bólem miednicy i bioder :) Krzyś nam raz zanurkował, wystraszył siebie i mnie, ale na szczęście później było wszystko ok. A wczoraj byliśmy w Bielsku na zakupach i przy okazji schlodzic się w sklepach ;) Krzyś się obkupił, w tesco i smyku są super promocje. Dla niemowlakow nie patrzylam, ale młodemu kupiłam bluzeczki za 7-12zł. Mnie się nie udało upolowac ani sukienki ani butów. Roxy specjalnie do Reala pojechałam po sandałki, a tam remont i cała część przemysłowa i odzież zamknięte - ale się wkurzylam.

Co do łożyska z przodu to właśnie u mnie teraz ruchy są takie delikatne i póki co nie czuję ich często, ale może ta dzidzia będzie spokojniejsza. Wystarczy mi jeden szaleniec w domu :P
Krzyś jest coraz bardziej kumaty, śmiać mi się chce jak nas naśladuje. I kilka dni temu nauczył się mówić Krzysiu/Krzysio i robi to w tak komiczny sposób, jakby był zawstydzony - no przesłodko :)

A mnie od rana głowa boli, pewnie przez ten upał, duszno jest strasznie :/

Zgłoś nadużycie #2478 6 lipca 2015, 14:16

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Maaga super kolor mebelków! I wózek też fajny!
Roxy 45 km to już kawałeczek :) fajne tereny! A i super, że macie pierwsze "Tata" za sobą :)
Gosiu dobrze, że ból przeszedł, może narazie oszczędzaj oczy i nie męcz się z monitorami/ekranami.
Aga, no właśnie też tak myślę, ze trzeba bardziej uważać ze słońcem.. ja też mam takie placki czerwone na policzkach, do tego przesuszone :/ A nigdy nawet żadnymi filtrami się nie smarowalam a opalenizna była równomierna i brązowa. Na krostki bierzemy z Maćkiem wapno, bo on też kaszkowy się zrobił i to cały.. ja tylko nogi :/ wrzucam fotkę Macka pleców i mojej nogi.. choć nie wiem czy dobrze widać.. myślicie, ze coś jeszcze powinnam z tym zrobić?
Rajcula, super ze się zrelaksowałaś i fajnie spędziłaś czas.

Zgłoś nadużycie #2479 6 lipca 2015, 15:25

Kociaak mój Krzyś ma całe plecy i brzuch w kropki :/ wyskoczyly po 1 dniu upału, okropne to jest w dotyku. Ale raczej unikalismy słońca, mały strasznie się poci i mimo, że śpi w samym pampersie to świństwo wyskoczyło właśnie po popoludniowej drzemce. Wczoraj rano zdjelam mu pizamke i tak się zadrapal, że wygląda, jakby wpadł na jakiś drut kolczasty :/ wieczorem wykąpalam go w krochmalu (tak się ponoć robi przy potowce) i jest ciut lepiej.
Moja skóra póki co ok, bo nie mam czasu się opalac, ale zawsze pod koniec zagranicznych wczasów na dekolcie pojawiają się swędzące grudki. Kiedyś w Portugalii po 3 dniach doznalam poparzenia ust, wyglądałam jak po nieudanej próbie powiększania :P bolało strasznie jedynie kolor mi się podobał, były takie malinowe :) a później miałam krosty na tułowiu i dłoniach, a nie było super upałów - tamto słońce mnie chyba nie polubilo :P

Zgłoś nadużycie #2480 6 lipca 2015, 15:27

Teraz dopiero zobaczyłam zdjęcia - mój mały wygląda podobnie, też taka kaszka, ale czerwona :/ i to jakby takie suche jest.

Zgłoś nadużycie #2481 6 lipca 2015, 16:00

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
czesc kobietki

Kociak ja mialam identyczne uczulenie na słońce,wapno na pewno nie zaszkodzi ale wiem że powinno sie unikac niestety słońca bo jak to dziadostwo wyjdzie raz to późńiej nie chce się odczepić :( moja mama juz ma któryś rok z kolei i bez tabletek i masci ani rusz niestety :( oby u was to bylo jednorazowy wystep tych krostek :)

Zgłoś nadużycie #2482 6 lipca 2015, 16:25

Lololita Zaprawiona w bojach
Dziewczyny Wy to źle liczycie z tymi tygodniami ;p jeśli na suwaczku jest np 18 tydz i 2 dni to znaczy, że zaczęłyście 19 tydzień już :) to tak jak się mówi, że się jest w 5 miesiącu co znaczy że minęły dopiero 4 miesiące, :)

No właśnie też słyszałam, że w ciąży takie nierównomierne plamy się mogą robić po opalaniu, bo się chyba pigment źle rozkłada czy coś. Niestety trzeba sobie to po prostu odpuścić, ale też mnie korci, żeby tę bladość jakoś zbrązowić :)

Ja dziś cały dzień na zakupach i padam wręcz, ale kupiłam sukienkę, więc jest sukces :) Przymierzyłam chyba z tysiąc i w końcu kupiłam taką prostą, jakby workowatą w kolorze żarówiasto zielono-żółtym ;p mimo wszystko chyba jest fajna , bo przynajmniej widać, że ma wisieć, a nie że jest źle skrojona jak inne które mierzyłam :) Ale rzeczywiście kociaaak ma chyba rację, że w naszym stanie najlepiej wyglądają takie odcięte pod biustem :)

No i kupiłam dla Polci dwie książeczki o rodzeństwie, żeby się już wdrażała :) Śmiałam się, że będę siać propagandę probraciszkową ;p Ale myślę, że to jest bardzo ważne, żeby starsze dziecko było pozytywnie nastawione. Mojej mamy koleżanka ostatnio urodziła córeczkę i jej syn starszy się przez tydzień do niej nie odzywał! Dosłownie ją olewał jakby jej nie było, taki był obrażony, że ktoś zajął jego miejsce ;p

U nas pół dnia lało a teraz z kolei znowu się robi ukrop, ale już chyba tak lepiej :)

Zgłoś nadużycie #2483 6 lipca 2015, 16:59

Maaga Gotowa na wszystko

aga85j napisał(a)

wózek masz identyczny jak mój tylko ja mam bordową gondolę

Ooooo i co zadowolona jestes ??
Mam nadzieje ze tak ;-)
A to ty aga pisalas o tym minusie ze spacerówka jest tylko przodem do kierunku jazdy?!
Ja sie w ogole czujesZ ?? synus juz wypytuję o braciszka lub siostrzyczkę ?? ?

Zgłoś nadużycie #2484 6 lipca 2015, 18:02

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Kociaaak mam nadzieję, że wszystkie wzajemnie bedziemy sie motywowac i do wakacji beda z Nas znowu super laski :D nie zeby teraz bylo cos nie tak, ale do wakacji bedziemy juz bez brzuszkow (albo z nastepnymi) :P hahah
Ja na 4d pojde w sierpniu jak bede w Polsce, wiec musze sie jeszcze uzbroic w cierpliwosc, ale ciesze sie, bo P. bedzie wtedy ze mna :D
No i gratuluje udanego zakupu :) ja lozeczko chyba kupie w Ikei. Jest niedrogie i podoba mi się. Fajnie, że szczebelki sa dookola, bo z kazdej strony bedzie widac Dzidzie :)
Niezłe przygody mialas z ta broda, ale jak powiedziala Lololita "dzieci trudno sie psuja" ;)

Lololita ja czuje tak samo i jem to na co mam ochote. Przejmowac sie bede w przyszlym roku :P

Malgosia, Katarzynka wspolczuje Wam bolu glowy. Mnie glowa bolala od pierwszego dnia drugiego trymestru przez tydzien non stop, tabletki pomagaly tylko na chwile az w koncu samo przeszło. Wspolczuje i zyczę Wam, zeby zeby ten koszmar sie w koncu skonczyl.

Zgłoś nadużycie #2485 6 lipca 2015, 18:07

Roxy Gotowa na wszystko
Lololitka dobrze liczymy :) jesteśmy w piątym miesiącu ciąży. Skonczylyśmy 4 pełne miesiące i rozpoczęłyśmy piąty. Czyli jesteśmy w piątym ale nie można powiedzieć, że wiek ciąży to 5 tylko 4 miesiące ☺

Zgłoś nadużycie #2486 6 lipca 2015, 18:27

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Maaga kolor lozeczka mega!!

Kociak dziwnie wyglada ta "kaszka" ale jesli nic sie nie saczy ani nie ma bialych punkcikow to poczekalabym kilka dni. Moze jedliscie cos na co jestescie uczuleni?

Dziewczyny, skora jest bardzo wrazliwa w ciazy trzeba uwazac na slonce, wiec badzcie ostrozne z opalaniem!

Zgłoś nadużycie #2487 6 lipca 2015, 18:30

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Kobietki ja również dołączam do tych które motywować się będą w Nowym roku :) brzuch rośnie na potęgę razem z apetytem :) zaczęłam w końcu jeść mięso!!! Od początku kwietnia wczoraj zjadłam pieczone udko z pieczarkami a dziś ,sosik z łopatki kaszę gryczaną i buraczki :) u lekarza zalatwilam wolne, 
martwi mnie tylko fakt że nie czuje ruchów od wczoraj.nie wiem co jest ,ale myślicie ze na tym etapie ciąży to muszą być reguralne czy dopiero po 28 tyg liczy się te ruchy+

Zgłoś nadużycie #2488 6 lipca 2015, 18:40

Roxy Gotowa na wszystko
Lololitka przymierzaj sukieneczkę i pokaż :)
Dziewczyny jakie sliczniutkie mebelki macie!! Najlepsze jest kupowanie całej wyprawki 😀 ja niedawno skompletowalam jedną, także teraz będzie skromnie, bo nie będę kupować drugiego łóżeczka. Mam kojec turystyczny, megasolidny. ktoś tam zostanie ulokowany ☺. Z zakupowego szaleństwa to chyba tylko ubranka i kosmetyki mi pozostaną.. plus pościel i takie o.

A no masz rację Kociak, że to kawałeczek jest do tego Augustowa ☺ jakoś zupełnie zmieniła mi się perspektywa dystansow i teraz 100 km to dla mnie "calkiem blisko" :-)

Ojej jakie kropeczki macie 😯 biedaki.. może to naprawdę uczulenie na coś do jedzenia? Chociaz słońca ja też bym nie wykluczyła... pijcie wapienko ile możecie, mam nadzieję że szybko pomoże 😙

Przepraszam Was że tak wybiórczo opisałam ale piszę z telefonu, maks krzyczy bo już padniety. Lecę to wykąpać :) i robić kolację Piterowi. Sama padnięta jestem, taki upał a my w aucie... to na mnie źle działa. Ciśnienie 80/40 😩 ledwie nogi za sobą wloke także do wieczora siostrzyczki bądź do jutra. Buzi trzymajcie się 😙

Ps. U Maksia wczoraj do Tata doszło :mama :) ))i mamo 😀

Zgłoś nadużycie #2489 6 lipca 2015, 18:42

Roxy Gotowa na wszystko
Anulka Nie licz jeszcze na regularne ruchy i nie martw się 😙

Zgłoś nadużycie #2490 6 lipca 2015, 19:04

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Emil mi się prawie nic nie ruszał, nawet kilka razy byłam na ip . Taki mały leń z niego był :-)

Ale u mnie duszno... Chłopcy poszli na rower a ja wcinam czekoladki i relaks przy książce. Jutro mam diabetologa 😕 strasznie nie lubie tam codzić, doktorka strasznie dziwna.

Boze dziewczyny słyszałyście że w ten weekend utopiło się aż 40 osób ?? I te dziewczynki... Szok szok szok. Tak strasznie trzeba uważać. Ja mimo iż nieskromnie powiem umiem dobrze pływać sama prawie się utopiłam nad morzem... Fala mnie porwała w miejsce gdzie nie czułam dna, zachłysnełam się ale jakoś pod wodą wypłynełam ledwo nad płycizne choć byłam pewna że to koniec bo tak się zakrztusiłam. Gdybym pływać nie umiała to po mnie. Dlatego teraz bardzo uważam.