Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2451 5 lipca 2015, 13:29

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny z Emilkiem już ok. Przeszło mu, wszystko normalnie ale mamy go obserwować. Uffff troche już mi lepiej ale pewnie nie bede dziś spała całą noc!

Roxy moja dentystka ma bardzo dobry, nowy sprzęt a zdjęcia robi super bo zawsze jedno i od razu jej wychodzi. Dlatego nie mam obaw. Jutro jak bedzie bolał to bede dzwonic, przyjmnie mnie na pewno bo jestem jej stała pacjentka wiec mnie zna już dobrze.

U mnie upał straszny, w domu mimo klimy idzie się stopić!

Zgłoś nadużycie #2452 5 lipca 2015, 13:55

Agniechaa Zaprawiona w bojach
To dobrze ze z Emilkiem wszystko dobrze.
A propos tych plastrów na opryszczke to Pani w aptece powiedziała ze plasterki compeed sa najbezpieczniejsze w ciazy, wiec je mam przyklejone.
Ja dziś poszłam na plażę, ale po godzinie zeszlam. Niestety jest taka patelnia, ze ja juz nie wytrzymuje

Zgłoś nadużycie #2453 5 lipca 2015, 14:16

Maaga Gotowa na wszystko
Hejo ;-)
Jejku biedny emilek :-( dobrze ze juz wszystko ok!!!
My rano wstalismy, tradycyjnie w niedziele jajecznica na sanidanko i wzięłam sie za mycie rzeczy dla maluszka ;-) te części z wózka ktore dałam radę wyprać w pralce wypralam, nosidełko tez takze fajnie :-) ale fajowe uczucie ;-) przekladalismy tez do stelaża wózka poszczególne części żeby zobaczyć jak sie to w ogole robi i jak to wyglada i powiem wam ze jestem bardzo zadowolona mój Dawid tez :-)
Teraz wszystko ładnie pochować, poprzykrywac i musi czekać do grudnia ;-)
A u nas nie pogoda płata figle ;-) po uporządkowaniu tych rzeczy chcieliśmy jechać na rowery ale zaczęła sie burza, popadało a teraz dosyć fajnie takze jedzimy za jakies pół godzinki.
Do usłyszonka , miłego dnia :-)

Zgłoś nadużycie #2454 5 lipca 2015, 14:19

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Agniechaa trochę zazdroszczę Wam tej patelni. Wczoraj mialam dosc ladna pogode, bo sloneczko swiecilo, ale byl tak nieprzyjemny wiatr, ze co chwile do domu uciekalam. Dzis nie wieje, ale sloneczka nie ma i jeszcze do tego przelotnie pada... Ale my Polacy juz tak mamy, ze co by sie nie dzialo to bedziemy narzekac :P ;)

Zgłoś nadużycie #2455 5 lipca 2015, 14:30

Dzięki dziewczyny😘

Agniech a widzisz jednak nie miałam racji z tymi plastrami, dobrze że moża je w ciąży stosować bo tak jak Roxy pisała są rewelacyjne i nieźle kamufulją :)

Zgłoś nadużycie #2456 5 lipca 2015, 15:10

Roxy Gotowa na wszystko
Kasiu polowicznie miałaś racje dlatego ze w ciąży nie zaleca się żadnych leków zwalczajacych wirusy teoretycznie. Ale one są naprawdę okej. Oczywiście plasterki nie wirusy hehe 😊 dziewczyny ja na pogodę nie narzekam u mnie upały ale dziś siedzimy w Augustowie nad jeziorkiem. Siedzimy w bezpiecznym cieniu .😀 woda super.

Kochana moja d entystka też ma super sprzęt ale nie potrafi tego wykorzystać ☺☺

Zgłoś nadużycie #2457 5 lipca 2015, 15:40

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
A co sie dzieje z reszta dziewczyn? Rozplynely sie w upale czy jak? ;)

Zgłoś nadużycie #2458 5 lipca 2015, 15:45

Roxy Gotowa na wszystko
Podejrzewam, że mocza gdzieś brzuszki😀

Zgłoś nadużycie #2459 5 lipca 2015, 16:16

naatka Zadomowiona
Witam was mamusie. U nas gorącoze nie ma nawet czym oddychać, wiec basen i cień bo słońce. A w tygodniu tyle pisałaś cie ze ciężko was nadrobić. Ciesze się ze wasze wizyty ok szczególnie lolita wiedziałam że będzie dobrze. Katarzyna dobrze ze z Emilkiem juz dobrze.

Zgłoś nadużycie #2460 5 lipca 2015, 17:39

Maaga Gotowa na wszystko
oczywiscie ze burza i ulewa znowu zawitala, takze nici z przejazdzki :/ no ale trudno...!!!na prawde daaaawno nie padalo wiec i tak dobrze jest ;)

Zgłoś nadużycie #2461 5 lipca 2015, 18:40

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
witajcie mamuski!!!!

Emi super że krwiak zniknął !!!! u mnie też sam się wchłonął nawet nie wiedzialam kiedy :) ale kamien z serca prawda :) brzucholek masz juz fajowski :D taka piłeczka typowo ciążowa :D co do łożyska na przedniej scianie to miałam w poprzedniej ciązy i powiem wam ze ruchy poczulam w 20 tyg delikatne a pozniej byly mniej widoczne i wyczuwalne niż u innych.nie wiem czyto akurat łożysko mialo na to wpływ ale tym razem dzidzia smyra mnie czesciej i nawet moj już poczuł,a gdzie tym razem jest umiejscowione to nie wiem .

Małgosia fajna fryzurka :) taka szybka i twarzowa :)
osobiscie podobaja mi sie krotkie fryzurki ale moj jakos bardziej woli mnie w długich :) kiedys mialam wlosy dołokcia i poszłam je podciąć delikatnie końcówki no a pani fryzjerka opitoliła mi je do ucha!!!! w sumie mi sie podobało ale moj jak mnie zobaczył to powiedział: Ania rozpuść tego kucyka i nie rób sobie jaj ,wiec ja mowie ze nie da sie rozpuscic bo to takie moje włosy...kurde nie gadał ze mną dwa dni az sie przyzwyczaił :P

Lolita ZAJEBISTE wieści !!!! Ciesze sie razem z Wami tymi wynikami :D :D :D super ze wszytsko jest wporzadku!!! imie teraz dla synusia macie wybrane ?? ? :) :) :)

Katarzynka ja tez nie wchodze w moje ciuchy tzn. tak w nogach pupie wszystko gra ale w pasie to tak nie do konca....jakies 4 cm brakuje :P co do krwi to nie wiem czy ta moja gesta krew to nadpłytkowość ;) wiem ze musze brac aspiryne do 36 tyg, :) Dobrze ze Emilek już ok! moj kiedyś zrobił z sofy takiego fikołka do tyłu ze walnął głowa o stół i rozciął sobie ale naszczecie tylko troche i obyło sie bez szycia.najlepsze zimne okłady zeby guzior nie wychodził.Bidulek kochany na pewno płakał też z przerazenia co sie stało...

Magaa ja stosuje balsam do ciała Dove brazujacy.efekt naprawde fajny po 2 razach nozki juz nie strasza bladoscia jak maka :P co do badan prenatalnych to mojej koleżance te pierwsze z usg wyszły ok z krwi podwyższone ryzyko a te połówkowe( 20 tydz) niestety pokazały rozszczep kręgosłupa i wodogłowie.Wiec na pewno te drugie badania powinny wykazac w razie co jakies wady.

jodlis swietnie ze na usg wszytsko ok!!! :) rosnijcie zdrowo !!! :) ciekawa jestem czemu jeszcze masz usg dopochwowe,przeciez to juz taki tydz ze chyba wszytsko widac przez brzuszek prawda? czy mialas jakies inne przeciwskazania? zastrzykow nie zazdroszcze :( ja tez brałam po cesarce 40 szt. buuu nie bolesne ale nie przyjemne .

Roxy gratulacje dla Maksia!!!! mały jak sie teraz rozgada to bedzie a co to,a po co a dlaćego :P mo Gracjan zaczał pozno mowic ale jak sie rozgadał do czasami sobie po cichu myslalam gdzie ten czas jak siedział cichutko :P hehe

Kasienkka90 na zaparcia polecam Ci z reka na sercu ze nie ma opcji ze nie pomoze syrop DUPHALAC, dziala tylko na jelita nie na cały organizm tzn. 100% bezpieczny dla Ciebie i dzidziusia.Nie ma nic gorszego niz zaparcia wiec łącze się w bólu.

Magaaa pochwal nam sie szybciutko wózkiem :D jak bym chciala ICandy fajny lekki zgrabny :) musze poczekac na płeć bo nie wiem jaki kolor wybrac ;)

Zgłoś nadużycie #2462 5 lipca 2015, 18:43

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
no a ja od jutra planuje wziac L4 i sobie poleniuchować :) mam nadzieje ze załatwie cos u lekarza ogolnego! wczoraj bylismy na plaży nad oceanem slonko swiecilo choc troche wialo ale miedzy skalkami bylo całkiem przyjemnie! dzis mam lenia w pupie :P zrobilam tylko obiad i leze :D a tak pozatym wszytsko ok! miłego wieczorku brzuchatki!!!

P.S 23/07 mam wizyte juz nie moge sie doczekac tak bym chciala juz wiedziec co tam w środku siedzi :D

Zgłoś nadużycie #2463 5 lipca 2015, 22:10

Ja padam na twarz. Znowu musiałam brać apap taki ból głowy. Dziś był straszny upał, w sypialni mam taka duchote że aż mi się odechciewa😁

Dobranoc 😘

Zgłoś nadużycie #2464 6 lipca 2015, 8:38

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Cześć kochane :* Przeczytałam, nadrobiłam :) Lololitko wiedziałam!!!! Bardzo się cieszę!!! AniuKasiu świetnie,że szyjesz a funpage na fb super! No i boskie masz przywieszki z pieczątką, lubię takie ekologiczne klimaty. Joldis gratuluję udanej wizyty, super, ze maluszki zdrowe! No i udanego wyjazdu życzę!
Gosiu fryzurka świetna i najważniejsze, że Ty się dobrze czujesz. U mnie wszystko ok. Weekend upłynął pod znakiem basenu, upału i gości. W sobotę była moja mama, było super :) w końcu poplotkowalysmy :) moja mama to moja najlepsza przyjaciółka! A wczoraj były moje koleżanki z liceum z facetami i dziećmi łącznie 13 osób dorosłych i 6 dzieci :) Idgi ja wczoraj też kaszankę wszamałam :) Kasiu B.ja miałam dokładnie tak samo z tym jedzeniem, byłam chudzinka a jadłam za dwóch. Niestety po ciąży minęło i na uda i tyłek muszę teraz uważać bo chętnie rosną, ale tak jak pisałaś - teraz nie jest czas na diety. Wezmę się za siebie pewnie od stycznia i to naprawdę intensywnie! Mam nadzieję, że mi pomożecie :) głównie z motywacją..
Dziewczyny ja już chcę znać płeć! Idę w tym tygodniu na usg 4d! A.. No i mam już pierwszy zakup - kupiliśmy łóżeczko :) )) Miłego dnia!
P.S.U mnie dziś zupa jarzynowa przecierana z grzankami i kotlet schabowy z ziemniaczkami + mizeria.

Zgłoś nadużycie #2465 6 lipca 2015, 8:44

Aaa.. I jeszcze jedno.. opryszczki nigdy nie miałam, ale za to chyba od nadmiaru słońca całe nogi mam w takiej drobnej kaszce :/ kiedyś tak miałam na wakacjach w Egipcie, ale to po prawie dwutygodniowym smażeniu a nie 3 dniach upału.. No ale może w ciąży to też inaczej działa, skóra wrazliwsza.. mam nadzieję, ze zejdzie.
Roxy a Twoi rodzice mieszkają w Augustowie? Jejku.. uwielbiam Puszczę Augustowską, spływy kajakami po Czarnej Hańczy.. byłam tam z rodzicami jak bylabyłam mała :)

Zgłoś nadużycie #2466 6 lipca 2015, 8:46

Witam dziewczyny :-)

Kociaak super że weekend tak intensywny i udany :-) ja też nie moge się doczekać kiedy poda mi płeć :) ost się śmiałam z teściami że kiedyś trzeba było do porodu czekać a teraz mamy luksus :P ja odliczam dni do mojej wizyty i mam nadzieje że dowiem się kto tam mieszka 😍

Pochwal się zakupem ;-)

Dziewczyny ja normalnie znowu wstałam z bólem głowy 😕😕😕 już mam dość. A jeszcze mam kupe roboty w domu bo przez weekend nie zrobiłam nic.

U mnie dziś mielone z ziemniakami dla chłopakôw a ja jeszcze nie wiem co sobie zrobie :-)

Zgłoś nadużycie #2467 6 lipca 2015, 8:57

Lololita Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczęta :)

No ja rzeczywiście przez ten upał to usiedzieć nie mogłam i przyznam, że nawet do Was nie zajrzałam :(

katarzynka - współczuję Emilkowego upadku - wiem jakie to stresujące dla rodziców! U nas było kilka takich poważnych upadków i też prawie zawału dostałam! raz jak Polcia spadła z krzesła na plecy chyba, bo się wspinała to aż dostała jakichś takich drgawek i dopiero po chwili zaczęła płakać. Ja oczywiście w płacz razem z nią! Ale niestety dzieci takie już są, szczególnie kiedy jeszcze niepewnie chodzą, że ciągle gdzieś spadają. Ale na szczęście jak to mówią - dzieci trudno się psują :) Raz nawet do lekarza pobiegłam po takim upadku. Ważne, żeby patrzeć czy dziecko nie traci przytomności i czy oczy reagują :)

A mówią, że urlop macierzyński to tylko obijanie się i słodkie lenistwo ;p (to tak a propos pewnej wypowiedzi jakiejś (oczywiście bezdzietnej) młodej dziewczyny, że jak te krowy z bachorami w komunikacji miejskiej zajmują miejsca: ona zmęczona po pracy, a tu taka matka na pewno do przyjaciółki na ploteczki; no skręca człowieka jak coś takiego czyta!)

Też sobie dogadzam strasznie jeśli chodzi o dietę. Po pierwsze ciężko mi się powstrzymać jeśli mam na coś ochotę, a po drugie jakieś mam wewnętrzne przeświadczenie, że mi się należy ;p Ale tak ja Wy nie miałam. To znaczy póki nie zaczęłam dojrzewać to mogłam jeść ile chcę i co chcę, ale potem już trochę przytyłam i choć dość łatwo schudłam to już nie mogę codziennie jeść fast foodów itp i nie tyć. A szkoda, bo niektórzy to tak aż do menopauzy mają, że nic ich nie rusza ;p Ale też jak Wy od stycznia ruszam z akcją nowa figura na lato i nie może się nie udać ;p po poprzedniej ciąży się udało i po 4 miesiącach od porodu byłam dumna ze swojego ciała :)

Jeżeli chodzi o rtg to chyba rzeczywiście średnio polecane w każdym okresie ciąży. Tzn zawsze się podpisuje, że jeżeli nawet się tylko podejrzewa, że się jest to się wyraża zgodę i jest świadomym zagrożenia. Ale ja się nie znam i w sumie zęby są u góry :p

Nasz weekend zleciał szybciutko oczywiście, nawet się nie spostrzegłam. Zaczęłam organizować panieński mojej siostry, ale jak pisałam nie cierpię tego robić! Zawsze wszystkim wszystko nie pasuje, jednej za drogo, innej godziny nie pasują, innej to że ma coś przygotować. Oszaleć można! Szczególnie teraz nie mam do tego cierpliwości.
Za to dziś wzięłam sobie dzień wolnego, żeby trochę z siostrą pochodzić po sklepach i przy okazji sobie kupić coś na ślub - czy jest coś w czym można wyglądać dobrze w ciąży i co jest dostatecznie eleganckie na bycie świadkową? :p Wczoraj na chwilę podjechałam do sklepu, bo dla Polci sandałki już były koniecznie potrzebne, ale po przymierzeniu 10 sukienek, które wyglądały dobrze na wieszaku, stwierdziłam, że to najgorszy okres ciąży na kupowanie czegoś do ubrania. Ani ten brzuch duży ani mały!

Ale ogólnie to tak bardzo się cieszę z tym dobrych wyników, że od razu czuję, że mniej rzeczy mnie drażni i ciągle mi się chce uśmiechać! I wszystkim bym się mogła chwalić, że to chłopiec i że już 5 miesiąc i że och i ach :D Do tego Polcia też taka słodka, bo jak ktoś zapyta to ona "U mamy taka dzidzia w brzuszku" :) Poza tym ostatnio do mnie podeszła i ni z tego ni z owego: "Mamo ładna jesteś" i mnie przytuliła :P Takie kochane mam to dziecko :)
Powiem Wam, że czuję jakbym przez te ostatnie 6 tygodniu wstrzymywała powietrze i wreszcie mogła wypuścić i zacząć oddychać :)

Miłego dnia!!!

Zgłoś nadużycie #2468 6 lipca 2015, 9:03

Kasiu, ja się cieszę, ze mamy teraz możliwość zobaczenia wcześniej.. nie ukrywam, że jak okaże się że to chłopczyk to będę rozczarowana bo marzę o córeczce.. i nie chcialabym by dziecko to w jakikolwiek sposób odczuło. A tak to przynajmniej do porodu już zdążę się przestawić i będę cieszyć się z drugiego synka.
Co do łóżeczka to zwykłe takie z szufladą, kolor wenge, Maciek miał identyczne tylko białe i się sprawdziło :)
Lololitko wcale Ci się nie dziwię, ze ciężar spadł z serca! A co do sukienek to myślę, ze odcięta pod biustem i dalej luźna wygląda zawsze dobrze. Grunt by był fajny kolor i dobry materiał.
A wracając jeszcze do upadków dzieci - dobrze, że Emilkowi nic nie jest i skończyło się na strachu. Maciek jak miał niecały rok rozciął sobie brodę o szafkę, było szycie i masa nerwów, a najgorsze było to, ze jak tylko pojechałam na zdjęcie szfow to za parę dni on znów tą brodą w coś uderzył i skóra pękają w tym samym miejscu i znów szycie :( ta broda to była jego taką pięta Achillesa :/

Zgłoś nadużycie #2469 6 lipca 2015, 10:15

MalgosiA85 Fajna mama
Witam Mamusi sprobuje Was nadrobić wczoraj wyladowalam wieczorem na ostrym dyzurze od sobobt tak mnie glowa bolaa ze wczoraj wieczoem Michal mnie zmusił zebym zadzwonila na dyzur do poloznych , a ta kazała mi jechac na IP dostalam mocnieze leki ktore troche pomogy choc glowa boli ale juz nie tak.
Przepraszam za bledy ale kiepsko mi idzie pisanie a zwlaszcza patrzenie w monitor

Zgłoś nadużycie #2470 6 lipca 2015, 10:37

Maaga Gotowa na wszystko
Dzień doberek ;-)
U nas dzis pogoda w kratkę od rana.jest mocny wiatr wiec raz swieci słonko raz czarna chmura. ;-)
Kociaaak bardzo ładne lozeczko :-)
Małgosia dobrze ze juz lepiej sie czujesz!obye bóle nie wróciły :-)

Jejku tak patrzę na te nasze szwaczka i to jest nieprawdopodobne jak ten czas leci :-) my za tydzień we wtorek zaczynamy 20-sty tydzień :-) a w środę USG polowkowe juuuuuuuuupi :-)