Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2351 2 lipca 2015, 11:50

monia040392 Gotowa na wszystko
Dziekuje myslalam ze ona jest zbedna :) wydrukuje sobie te listy i bede zaczynala powoli kompletowac rzeczy bo nic jeszcze nie mam.
Roxy kiedys chyba pisalas o cukini. Mozna ja kupic teraz w biedronce. Do 8 lipca powinna byc.
Czy w ciazy mozna jesc ostre rzeczy?

Zgłoś nadużycie #2352 2 lipca 2015, 12:00

MalgosiA85 Fajna mama
Roxy każda kobieta jest inna doczekasz sie i ty ruchów Maleństwa

Ja miałam kiepskie swą dni beznadziejna wizytę u położnej mojej Caroline nie było a ta położna olała mnie całkowicie. Dziewczyny ja mam już 8 kilo na plusie, jem regularnie staram sie jeść zdrowo wiadomo jakiś grzech w postaci frytek mam na koncie. W pierwszej ciazy tez szybko tyłam i mój ginekolog w Polsce był zaniepokojony ale bie mógł mnie monitorować. Skończyło sie to źle, a ona olała sprawę.

Wczoraj minal rok od poronienia wszystko wróciło , Michał na mnie nawarczala czemu o tym myśle , nie myśle samo wróciło , powiedziałam mu zeby nie oczekiwał ze ja zapomnę bo straciliśmy cząstkę naszej miłości.

Zgłoś nadużycie #2353 2 lipca 2015, 12:08

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Rajcula mieliscie szczescie, Krzys rowniez. Dobrze, ze nic sie nie stalo...

Idgi brzuszek juz spory :) Co to za zielone cudo?

AnnaKatarzyna sliczna ta Twoja Hania :D

Malgosia, pogodzic sie z tym co sie stalo nie oznacza zapomniec o tym. Sprobuj to wytlumaczyc jakos mezowi. Trzymam kciuki, bedzie dobrze!! :)

Zgłoś nadużycie #2354 2 lipca 2015, 12:23

joldis Zaprawiona w bojach
dziękuję również za cenną uwagę na temat szczoteczki do włosów ;-) też nie wiedziałam, że taki jest powód jej używania :) Pozdrawiam w kolejny piękny słoneczny dzień ;-)

Dziewczyny, ja chyba oszaleje- jutro wizyta a ja odchodzę od zmysłów, boję się, że coś może okazać się nie po naszej myśli. Boję się, że znów usłyszę najgorsze. Wiem, że takie myślenie może mi tylko zaszkodzić , mi i maleństwom. Wy macie już takie ładne brzuszki, a mój taki mały. Niby jestem świadoma, że to może ze względu na tyłozgięcie macicy- ponoć wtedy brzuszek w ciąży jest mniejszy zawsze niż normalnie, ale mimo wszystko panikuję.

Zgłoś nadużycie #2355 2 lipca 2015, 12:25

monia040392 Gotowa na wszystko
Malgosia85 wiem co czujesz, w tym miesiacu juz bym rodzila i miala malenstwo przy sobie. Ciezko sie pogodzic ze strata. Serce mojej dzidzi przestalo bic w grudniu. A w styczniu poronilam. Nosilam w sobie przez miesiac martwe dziecko przez co mialam zapalenie macicy. Ja mam tylko zal o to do lekarza ze mnie zlekcewazyl, nie udzielil mi wskazowek i nie zbadal.
Ja pamietam o moim aniolku. Mysle ze przesunal sobie termin i woli byc zimowym dzieciatkiem. Moja malenstwo to moj prezent slubny i przy okazji swiateczny :) Musimy sie cieszyc z tego co mamy.

Zgłoś nadużycie #2356 2 lipca 2015, 12:31

emi Gotowa na wszystko
Hej :) ja dzis mam wizyte o 17:30 :) :) mam nadzieje ze z dzidziolem wszystko dobrze :)
joldis ja zawsze tez mam jakies czarne wizje:/ dzieki Bogu do tej pory nic zlego sie nie dzialo :) to chyba naturalne ze boimy sie o nasze maluszki i baaardzo chcemy zeby bylo wszystko w porzadku

Zgłoś nadużycie #2357 2 lipca 2015, 12:32

emi Gotowa na wszystko

AnnaKatarzyna napisał(a)

Czesc dziewczyny. U nas tez upal dlatego na plac zabaw poszysmy o 8 :)
Dziekuje za zyczebia udanego wyjazdu :) szykuje sie piekna, pakuje filtry, kapelusze i wode i nie damy sie na wyjezdzie skwarkowi :)

Hanulek stylowa jak zawsze :) Uwazajcie na siebie na wakacjach :*

Zgłoś nadużycie #2358 2 lipca 2015, 12:47

Idgi Zaprawiona w bojach
Kasiu: to leśny mech- ciacho ze szpinakiem. Jestem przerazona jak szybko rosnie mi brzuchol, a na wadze od poczatku przybyly 2 kg (ruchome w ciagu dnia, zalezy czy sie najem, czy jest cieplo, czy mam gorszy/lepszy dzien)

AnnoKatarzynko udanego wypoczynku zycze, Hania cudna modeleczka :)

Malgosiu, Moniu nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazic jak wielki musi to byc bol :( a smutek jest jego czescia i nie powinno sie go nikomu odmawiac ani zabraniac. Kobieta czuje inaczej niz mezczyzna, o tym tez musimy pamietac...

Emi i Joldis zycze udanej wizyt, na pewno jest dobrze :)

Kaśki, ja tez Kaśka i pytalam o roczniki (ja 87) bo jakos tak chyba bardzo popularne bylo to imie wtedy :) w tych rocznikach panowaly Kasie i Anie ;)

Zgłoś nadużycie #2359 2 lipca 2015, 13:07

Joldis, Emi powodzonka :)

To normalne, ze kazda z Nas sie denerwuje przed wizyta, a i nawet po porodzie spokojniejsze nie bedziemy, wiec chyba musimy do tego jakos przywyknac. Teraz martwimy sie o Maluszki w brzuchu, potem bedziemy sie martwic o te biegajace, chodzace do szkoly, studiujace i te zyjace juz wlasnym zyciem tez :D

Przyzwyczajajcie sie!! :D

Zgłoś nadużycie #2360 2 lipca 2015, 13:09

Igdi cos w tym jest :) Moja sis ma na imie Ania a od kiedy pamietam zawsze tych Kasiek bylo sporo. W przedszkolu 3, w podstawowce i liceum tez :) Biorac pod uwage to, ze w klasie bylo ok 30 osob a polowa to chlopaki moznaby bylo stwierdzic, ze 20% dziewczynek to byly Kaski :D

Zgłoś nadużycie #2361 2 lipca 2015, 13:51

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
[QUOTE=kaska.b1985;2844667]
Kociaaak moge Cie jakos zablokowac? Albo chociaz Twoje zdjecia!! Oszaleje z zazdrosci :P :P :P U mnie znowu leje (jakby dawno nie padalo :/). W calej Irlandii moze byc pieknie a w moim hrabstwie zawsze musi padac :(
/QUOTE]
Kasiu :) nie wiem czy możesz zablokować ;) ale mam nadzieję, że Twoja Irlandia się trochę zawstydziła i słonko do Was też dotrze :)
No i zapraszam Was moje forumowe siostry raz jeszcze jakby co :)

Zgłoś nadużycie #2362 2 lipca 2015, 14:06

Dziewczyny kiedys wrzucalam filmik o tym jak faceci probuja wytrzymac symulowany bol porodowy. Dla tych, ktore nie posiadaja facebooka wklejam linki z youtube :) Pokazcie to swoim facetow, naprawde warto :)

4 facetow probuje spedzic jeden dzien z brzuszkiem ciazowym :)

https://www.youtube.com/watch?v=3tvegr-O9vI

A tu probuja przetrwac cud narodzin :D

https://www.youtube.com/watch?v=b81Cr97ANrk

Milego ogladania :D

Zgłoś nadużycie #2363 2 lipca 2015, 14:07

Idgi Zaprawiona w bojach
Kurcze i znowu ponarzekam na polska "sluzbe" zdrowia. Kardiologa dzis mialam. Na wstepie dostalam opiernicz po ch** ja przyszlam? Potem lekarz odebral sobie prywatny telefon i sobie gadal. Potem powiedziano mi ze jestm zdrowa i mam nie przychodzic bo zabieram miejsce osobom ktore potrzebuja a ja taka nie jestem wiec nie chce mnie widziec wiecej w tym roku (bylam zapytac jak czesto mam chodzic na kontrole i co z porodem). Porod normalnie przeciez jestem zdrowa. Czy mialam echo robione? No mialam. I ponownie: to po cholere tu jestes? Nie przychodz wiecej. A co jak sie bedzie cos dzialo? To na sor sobie przyjdziesz, moze beda Cie chcieli przyjac

Super. Trzeba miec zdrowie zeby moc chorowac.

Zgłoś nadużycie #2364 2 lipca 2015, 14:09

Idgi Zaprawiona w bojach
Kasiu zaraz obejrze sobie filmiki :) byl tez odcinek Kossakowskiego inicjacja chgba 1 odcibek, wklejalam kiedys. Na playerze mozna obejrzec, dotrwal do bolu chyba na 6cm rozwarcia ;)

Zgłoś nadużycie #2365 2 lipca 2015, 14:12

rajcula Zaprawiona w bojach
AnnaKatarzyna wow o 8 już spacer? My się przed 11 nie możemy wygramolić :P nie dość, że mały śpi długo, to jeszcze śniadanie je 1,5 godz.
Małgosia ślicznego masz synka. Ja nigdy nie przeżyłam tego co Ty i nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak to boli. Ale trzeba się cieszyć, że nosisz w sobie nowe życie i nie smutaskować, bo dzidzia to czuje. A facet to tylko facet, pewnych rzeczy nigdy nie zrozumie...
Lololita fajnie, że Polci tak super idzie z nocnikiem. Krzyś dzisiaj biegał po ogródku najpierw w majteczkach, później na golasa i nic. Ledwo założyłam pieluchę i od razu ciepła - oj będzie ciężko ;)
Idgi wow jaka kolekcja lakierów do paznokci, a myślałam, że tylko ja mam takiego bzika na tym punkcie ;) ciasto wygląda ciekawie, chociaż nie mogę sobie wyobrazić tego szpinaku :P
Przeglądałam niedawno prognozę pogody, co najmniej do środy temp nawet 35 stopni. W weekend muszę wyciągnąć chłopaków nad jakąś wodę. Niestety w pobliżu nie mamy odkrytych basenów, dopiero się budują i niby mają być w tym roku. A Krzysiu jest za mały na rzekę. Może skoczymy nad Zalew niedaleko Krakowa, nigdy tam nie byłam, a jest plaża, więc mały szkrab miałby frajdę.
Przesyłam fotkę mojego ogrodnika z guzem na czole - wieczorem jeszcze spadł twarzą na kostkę brukową i rozwalił czoło.

Zgłoś nadużycie #2366 2 lipca 2015, 14:14

Kociaaak dzis w koncu dotarlo do mnie slonko. Rano bylo lepiej, bo teraz chowa sie za chmurami, ale zanim dojdzie do mnie na ogrodek mam nadzieje ze chmury znikna :)

Idgi nie wytrzymalabym tego i by zobaczyli moja EKSPLOZJE!! Widzac to, na pewno w najblizszym czasie nikogo by tak nie potraktowali jak Ciebie w obawie przed kolejna eksplozja...

Zgłoś nadużycie #2367 2 lipca 2015, 14:25

Rajcula Ty to masz "szczescie", dobrze, ze skonczylo sie tylko na guzie. A z tym ciastem szpinakowym to mysle, ze jest podobnie jak z ciastem marchewkowym :)

Tak w ogole to zazdroszcze Wam wszystkich takich cudownych dzieciaczkow!! Samo szczescie bije z tych zdjec az nie moge sie napatrzec!! Mowiac o zazdrosci mam oczywiscie na mysli ta pozytywna jej strone :D (Kociaaak wczesniej oczywiscie to samo mialam na mysli) :)

Idgi tez go widzialam :) To co prawda nie jest w jezyku polskim, ale mowia dosc prostym angielskim. Dowiaduja sie roznych, nowych dla nich rzeczy m.in. ze kobiete moze "rozerwac", ze przy cesarce "otwieraja" brzuch itd. Jak widac nie dla wszystkich jest to tak oczywiste jak dla Nas :D

Zgłoś nadużycie #2368 2 lipca 2015, 15:46

Ciasto marchewkowe lubię :) w poprzedniej ciąży ze względu na słabe wyniki moja gin poleciła mi koktajle ze szpinakiem i powiem Wam, że kolorek super i smak też. Tylko niestety w składzie jest banan, którego teraz nie mogę. Z pietruszka też robiłam.

katarzynka Ty pisalas o jablkowo malinowym? poproszę przepis :) dziś w nocy mi się śniło, że chodziłam po h&m i to gdzieś za granicą i szukałam tych Twoich szortów :P no ale nie znalazłam

Zgłoś nadużycie #2369 2 lipca 2015, 15:55

agniesia2569 Fajna mama

joldis napisał(a)

dziękuję również za cenną uwagę na temat szczoteczki do włosów ;-) też nie wiedziałam, że taki jest powód jej używania :) Pozdrawiam w kolejny piękny słoneczny dzień ;-)

Dziewczyny, ja chyba oszaleje- jutro wizyta a ja odchodzę od zmysłów, boję się, że coś może okazać się nie po naszej myśli. Boję się, że znów usłyszę najgorsze. Wiem, że takie myślenie może mi tylko zaszkodzić , mi i maleństwom. Wy macie już takie ładne brzuszki, a mój taki mały. Niby jestem świadoma, że to może ze względu na tyłozgięcie macicy- ponoć wtedy brzuszek w ciąży jest mniejszy zawsze niż normalnie, ale mimo wszystko panikuję.

ja mam tyłozgięcie, ale chyba to nie ma nic do rozm.brzucha. Ciesz się, że masz mały brzuch, dłużej będziesz w pełni sprawna ;) a o dzidziulki nie martw się, na pewno wszystko jest w porządku.

Zgłoś nadużycie #2370 2 lipca 2015, 16:00

A odnośnie lekarzy i nfz to szkoda słów. Idgi ale bym się wkurzyła jakby mnie tak potraktowali. Jak jeszcze pracowałam miałam prywatną opiekę medyczną, najpierw medicover, gdzie obchodzili się ze mną jak z jajkiem. Nawet przy pobieraniu krwi zawsze mnie pytano jak to znoszę i czy nie chce się położyć. Później nam zmienili na allianz i można było korzystać w placówkach współpracujących. Pech chciał, że w moim mieście jest tylko jedna. Po przeprowadzce poszłam do internisty po skierowanie na morfologie, żeby mieć aktualne wyniki przed wizytą u gin. Swoją drogą nie rozumiem po co skierowanie na badania, które robię prywatnie, ale takie procedury. Po wejściu do gabinetu stara prukwa oświadczyła, że nie da mi skierowania, bo mi się nie należy, kto za to zapłaci itp. To jej tłumacze, że to prywatna wizyta i badania na mój koszt. Myślałam, że mnie zabije wzrokiem i wyjela druczek. Zapytała po co robię tak często (co 4 tyg) i że jak ciąża jest ok to nie trzeba. Zapytałam o krzywą cukrowa i jak na mnie wyskoczyła, że to nieobowiazkowe itd. Wstalam i wyszłam. Zapytała co ze skierowaniem to jej powiedzialam że już nie chcę. Telepalo mną pół dnia.
A przed pierwszą wizytą u gin polozna mnie opierdzielila, że jestem w ciąży, a ona tego nie ma w kartotece