Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2331 1 lipca 2015, 20:59

Lololita Zaprawiona w bojach
Ja Wam powiem, że przez taką wieczną infekcję musiałam po porodzie siedzieć w szpitalu z małą dłużej jak przy żółtaczce (czyli 5 dni), bo się podczas porodu zaraziła biedaczka;/ Aż mi się serce krajało jak pomyślałam, że to przeze mnie;( Ale wtedy miałam też non stop, co wyleczyłam to znowu następna - masakra...

kaska.b - no już jutro miną dokładnie 3 tygodnie czekania. Okropieństwo. A jak już pisałam do cierpliwych nie należę, więc jest to dla mnie strasznie męczące doświadczenie;/ Ale właśnie tak jak piszesz trochę się boję odbierać szybciej wyniki, bo będę czytać i coś wyczytam i wtedy dopiero umrę z niecierpliwości dopóki nie poznam opinii lekarza! Inną sprawą jest, że lekarze wcześniej mówili o 2 tygodniach, a się tak przeciągnęło niemiłosiernie...

Roxy - Twój synek jeszcze jest malutki, więc mu nie przeszkadza jazda tyłem, ale może się to wkrótce zmienić ;p Ja miałam wózek taki, że można i w przód i w tył przestawiać - tzn trzeba było podnieść i zamocować w drugą stronę, co było dość męczące z dzieckiem w środku, ale mała po prostu się tak nudziła, że musiałam działać, bo inaczej w jednej ręce dziecko, w drugiej wózek i było ciężko :) Choć jak dziecko nie zasmakuje co to siedzenie przodem to może nie będzie robiło z tego takiego kłopotu (i od razu będzie chciało na ręce ;p )

Poza tym ja kilka lat temu miałam nadżerkę. I to jest właśnie jakiś ubytek tkanki, taka ranka jakby. Wtedy miałam ją wymrażaną, ale nie sądzę, żeby robili takie rzeczy w ciąży. Ogólnie jeżeli nie jest super duża to nie trzeba się nią przejmować :)

Mój mąż dziś w pracy do późna, więc sobie szaleję w samotności, bo mała już dawno śpi :) Pochwalę się, że super jej poszło to odpieluchowywanie się! Chyba już po prostu jest ten wiek, że potrafi ładnie trzymać i wie, że "leci" :) Dziś miała tylko dwie wpadki typu, że usiadła na nocnik, ale zapomniała ściągnąć majtki, a tak to cały dzień biegała pięknie do nocnika :) No świetnie normalnie, aż jestem w szoku! Sama chyba bardziej się tego bałam niż to dla niej było trudne :P

A ja za to organizuję panieński dla mojej siostry. Macie może jakieś super pomysły? Chcę zrobić dla niej album pamiątkowy i tam powklejać potem zdjęcia i te wszystkie śmieszne quizy z imprezy :) Ale ogólnie to straaaasznie nie lubię organizować takich imprez, a szczególnie dlatego, że już trzeci raz będę na panieńskim w ciąży, więc słabo to widzę bez alkoholu...

Zgłoś nadużycie #2332 1 lipca 2015, 21:02

Aha i chciałam się zapytać jak z Waszym wyczuwaniem ruchów? Bo ja już na pewno czuję wyraźnie, najczęściej wieczorem sobie maleństwo kopie delikatnie :)

Zgłoś nadużycie #2333 1 lipca 2015, 21:03

aga85j Gotowa na wszystko
jak będziesz prała wózek to uważaj bo strasznie puszcza kolor i całe wnętrze gondoli miałam w zaciekach czerwonych, dzisiaj właśnie prałam i jak zobaczyłam efekt to pożałowałam, że ruszałam

Zgłoś nadużycie #2334 1 lipca 2015, 21:05

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Lololita rozumiem Cię doskone... Emilek przez moje infekcje walczył o życie 3 tyg na oiomie... Prawie umarł,i też to ciągle poczucie winy. Powiem wam że kiedyś podczas większej kłótni Paweł raz mi to wypomniał że to moja wina... Mam ciągle sobie za złe że to z mojej winy tak cierpiał.

Zgłoś nadużycie #2335 1 lipca 2015, 21:06

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
No i oczywiście ciesze się że wszystko z dzidzią ok :-)

Co do ruchów to ja też na pewno czuje lekkie smyranie jak się położe :-) rzadko bo rzadko ale jestem pewna że to jest TO :-)

Zgłoś nadużycie #2336 1 lipca 2015, 21:10

katarzynka - no straszne jest takie poczucie winy i bezsilności :( ale Twój luby przesadził z takim twierdzeniem jakby to była Twoja wina, bo prawda jest taka, że przecież każda z nas chce jak najlepiej dla maleństwa... Ale najważniejsze, że nasze dzieciaki już czują się dobrze! To tylko taka przestroga dla reszty, żeby leczyły infekcje, bo naprawdę mogą szkodzić....

Zgłoś nadużycie #2337 1 lipca 2015, 22:12

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Lololita ja jeszcze nie czuje żadnych ruchow, ale to pewnie przez to, ze to moja pierwsza ciaza (podobno w kolejnych ruchy czuc wczesniej) no i druga sprawa to ze jestem jakies 2 tygodnie za Toba ;)
Czasem wieczorem jak sie poloze i probuje skupic na tym to cos czuje, ale nie mam pojecia czy to ruchy Dzidzi czy cos mi po prostu w brzuchu "jezdzi" :)

Zgłoś nadużycie #2338 1 lipca 2015, 22:17

Roxy Gotowa na wszystko
Mężczyźni tak mają, że nieraz coś palną, a wcale tak w głębi duszy nie myślą. Piter nieraz też mi jakieś głupoty gadał, a później się kajał.

A ja oczywiście też mam taki wózek, że można przestawiać go jak się chce. Ale póki co dla Maksia wystarczy tak. Na ręce to nie wiem czy kiedykolwiek będzie chciał, jak go biorę na ręce to tylko przenieść z punktu A do punktu B, na krótki dystansik. To znaczy z samochodu do mieszkania na przykład. Wyrywa się, nudzi na rękach. :)

weźcie, ja ruchów nie czuję... Raz miałam motyleczki, że miałam pewność, że to to (pisałam Wam dawno temu ) :(
mówi się, że jak babeczka rodziła i jest szczupła to dwie przesłanki żeby poczuć szybciej ruchy niż normalnie. A ja co? Jakaś gruba nie jestem, w dodatku już 2 ciąża, niecierpliwię się. Zakładam, że w przyszłym tygodniu będzie przełom. tak jak zakładam, że to chłopczyk. Intuicyjnie :) )

A to czyli nadżerką się nie przejmować? :) Żadnych powikłań z tego nie ma? :)

Wow, jaka dzielna Polcia, super jest!! :)

Do jutra dziewczyny, bo Maksio zamiast spać to mi się gapi w monitor i się uśmiecha :)

Zgłoś nadużycie #2339 1 lipca 2015, 22:19

Roxy Gotowa na wszystko
Już połowa 17 tygodnia, muszą być ruchyyy :) )

Zgłoś nadużycie #2340 1 lipca 2015, 22:37

rajcula Zaprawiona w bojach
Kurcze nie straszcie tymi infekcjami :/ teraz mi dała jakiś mocniejszy probiotyk na receptę. Mam nadzieję, że na jakiś czas będzie spokój.

Co do prania wózka to zależy, ja niedawno prałam swój i nie farbowal. Ewentualnie można użyć chusteczek do prania, w rossmannie są chyba jedne z tańszych i dają radę.

Ja ruchy czuję też głównie wieczorem jak leżę na plecach. Ale póki co delikatne :)

Zgłoś nadużycie #2341 2 lipca 2015, 1:05

MalgosiA85 Fajna mama
Cześć Dziewczyny

Piękne torty !!! Ja mam fajny przepis ba tort robiłam go już des razy na pierwsze i drugie urodziny Marcela

Anna Katarzyna bawcie sie dobrxe - piękna masz modelkę w domciu ;)

Lololita masakra z tymi badaniami ja bym nie popuściła bo to o Wasze samopoczucie chodzi ileż
Można być w takiej niepewności!!

Maaga moje kondolencje :( strasznie to smutne

Roxy , Rajcula ślicznych macie Chłopaków
Mam nadzieje ze z Krzysiem lepiej. ??

Śliczny brzuszek widziałam , jaki malutki !!

Zgłoś nadużycie #2342 2 lipca 2015, 1:06

MalgosiA85 Fajna mama
Ja miałam okropny dzien wczoraj i dzis tez nienajlepszy rano wam napisze

Wstawię kilka zdjeć

Zgłoś nadużycie #2343 2 lipca 2015, 9:25

Maaga Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny,
U nas zapowiada sie kolejny upalny dzień!!!!najlepsze ze jak sie obudziłam to myślałam ze jest godzina 10 a to dopiero 8 :-/ no ale cóż, kolejny długi dzień przedemna!!
Rajcula super ze wizyta ok chodz szkoda ze dzidzia spała :-(

Zgłoś nadużycie #2344 2 lipca 2015, 9:36

monia040392 Gotowa na wszystko
Dzien dobry :) co do ruchow to ja juz czuje zwlaszcza z rana. Jak maz dotyka mi brzuch to czuje takie ciarki. Strasznie dziwne uczucie. Czasami mam jeszcze wymioty. Ale lekarka powiedziala ze moga sie zdarzac. Dwa tygodnie do wizyty juz sie nie moge doczekac. Mam takie glupie pytanie. Po co noworodkowi szczoteczka do wlosow? :)

Zgłoś nadużycie #2345 2 lipca 2015, 9:40

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Dzien dobry Kochane :)

W koncu to slonce dotarlo i do mnie (ciekawe tylko na jak długo) i moze dzis uda sie posiedziec troche na ogrodku :) Dzięki kazdemu kto wysylal ;)

Małgosia co się stało?

Zgłoś nadużycie #2346 2 lipca 2015, 9:58

Maaga Gotowa na wszystko

monia040392 napisał(a)

Dzien dobry :) co do ruchow to ja juz czuje zwlaszcza z rana. Jak maz dotyka mi brzuch to czuje takie ciarki. Strasznie dziwne uczucie. Czasami mam jeszcze wymioty. Ale lekarka powiedziala ze moga sie zdarzac. Dwa tygodnie do wizyty juz sie nie moge doczekac. Mam takie glupie pytanie. Po co noworodkowi szczoteczka do wlosow? :)

To nie jest głupie pytanie!!!niemowle często ma tzw ciemienuche a właściwie jest to normalne i dzieki wyczesywanie sie jej pozbywamy!

Zgłoś nadużycie #2347 2 lipca 2015, 10:16

rajcula Zaprawiona w bojach
I generalnie do zluszczania naskórka, noworodek ma suchą skórę i my musieliśmy wyczesywac z wloskow właśnie. A ciemieniucha swoją drogą. Tak jeszcze w temacie to Krzyś miał ponad miesiąc, stracił kolejny raz włosy przez to dziadostwo dopiero kupiłam emolium żel na ciemieniuche i po 3 dniach zeszła.

A ja nad ranem prawie zawału dostałam. Budze się, a Krzysia nie ma w naszym łóżku (przenosilam go ok 2), obracam się, a w lozeczku też pusto. Zerwalam się na równe nogi, a ten leży na dywanie z rozlozonymi rękami. Spadł z łóżka mimo, że było zasłonięte sako i poduszkmi, ale chyba go zamortyzowalo, bo ani my się nie obudzilismy ani on.

Zgłoś nadużycie #2348 2 lipca 2015, 10:46

Idgi Zaprawiona w bojach
O kurcze Rajcula to dawka adrenaliny poszla nieziemska... dobrze ze nic sie nie stalo

Zestresowalyscie mnie tymi infekcjami... w tamtym roku w grudniu w badaniu cos bylo nie tak i bralam globulki (nienawidze dziadostwa) maz nacieral sie mascia. a na poczatku kwietnia mialam po antybiotyku ale bralam na to tylko probiotyk. Teraz mam raczej z podraznienia, mialam stan zapalny ukl moczowego i nie dosc ze siusialam 10x godzine to chodzilam wtedy jeszcze czesciej i to podcieranie mnie zalatwilo, teraz ta luteina- czestsze mycie, podmywanie, przecieranie (obsesja normalnie) doczytalam wczoraj ze moj plyn moze przesuszac i uzylam tego od mamy (ziajka kremowa w bialo-niebieskim opakowaniu), zrezygnowalam ze spodni, posmarowalam sie mascia na odparzenia i dzis jest w miare ok, nie szczypie przede wszystkim :) nie zdawalam sobie sprawy ze takie infekcje moga niesc az tak powazne skutki...

Dzis mam w koncu kardiologa, w myslach ulozylam juz chyba ze 100 zlych scenariuszy co do oczekiwania w kolejce i niemilych ludzi i mam chyba przyszykowany tekst odszczekujacy gburom na kazda okazje.

Zgłoś nadużycie #2349 2 lipca 2015, 10:46

Idgi Zaprawiona w bojach
I garstka zdjec

Zgłoś nadużycie #2350 2 lipca 2015, 10:51

AnnaKatarzyna Fajna mama
Czesc dziewczyny. U nas tez upal dlatego na plac zabaw poszysmy o 8 :)
Dziekuje za zyczebia udanego wyjazdu :) szykuje sie piekna, pakuje filtry, kapelusze i wode i nie damy sie na wyjezdzie skwarkowi :)