Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #2291 30 czerwca 2015, 23:25

anulaaa86 Zaprawiona w bojach
Dobry wieczór wszystkim!!!

Kochane ja po upalnym i dość nerwowym dniu w końcu położyłam swoje odnogi i się relaksuje trzymając za brzuchol w którym od środka ktoś do mnie puka :) u położnej ciśnienie,mocz i po wizycie!,wkurzona byłam Bo na wszystkie pytania mówiła z tym do GP ( lekarz ogólny) a dzisiaj miałam wizytę w szpitalu z konsultantem od ciąży i porodu.słyszeliśmy serduszko :) mojemu to łzy w oczach stanęły :) no a później pani tłumaczyła mi ze dla mnie lepszym rozwiązaniem jest urodzić naturalnie a nie przez cesarke że względu na problemy z krwią.( zbyt gęsta na co biorę aspiryne która ja tak rozrzedza że mogę dostać krwotoku po cięciu) a przy porodzie naturalnym te ryzyko spada.Ze będę miała do wyboru gaz i epidural itp.No i kazała ustalić wizytę z panią która sprawdzi moje biodra i miednice czy rozrosła się na tyle żeby rodzić naturalnie .

Zgłoś nadużycie #2292 30 czerwca 2015, 23:30

Rajcula dobrze ze Krzyś już nie ma gorączki,najgorsze jak dziecko choruje :( a miał może tzw.trzydniowke? Bo pamiętam przy gracjanie moim ,nazwa trzydniowka a on miał 5.nie jadł nie pił prawie ( na siłę strzykawka mu podawalismy ) i okłady zimne na kark i nadgarstki bo żaden pracetamol,ibum nurofen nie pomagały.po 5 dniach rano wstał jak nowo narodzony i wysypany w czerwone krostki,a na kolejny wszystko zeszło.

Zgłoś nadużycie #2293 1 lipca 2015, 7:44

Lolita a jak Twoje wyniki? Dali ci już je czy dalej czekasz z niecierpliwością?

Nie pamiętam która to skończyła pracę ( przepraszam za skleroze) ale szczerze zazdroszczę!!! :) . Moja grupa ma teraz nocki a ja z racji tego ze sie przenioslam to ten tydzień pracuje z takimi gburami że za prZeproszeniem w dupie mnie lupie na samą myśl!

Torciki kochane to wam wyszły jak od najlepszych cukierników!!! Gratuluję talentu!!! :) ja też się będę starała zrobić coś już niebawem bo mój Gracjan ma 8.07 urodziny a ja 9.07 :)

No nic miłego dnia!!! A ja spadam się szykować bo za 45 min wychodzę! Buziaki

Zgłoś nadużycie #2294 1 lipca 2015, 7:46

Maaga Gotowa na wszystko
Dzień dobry kobitki,
Aczkolwiek dla mnie nie dobry bo zaraz po tym jak mój D. Pojechał do pracy dostałam wiadomość ze ta znajoma zmarła :-( kurde serio taka fajna babeczka.naszego bobaska nazywała swoim przyszywanym wnukiem/wnuczką ;-( 60 lat skończyła w styczniu, meeeega pozytywna osoba ;-(

Anulaaa - fajnie ze po wizycie ok i ze twój sie wzruszył :-)
Rajcula - jak krzys ?? mam nadzieje ze juz dobrze!!
Katarzyna.b - faktycznie wasza sytuacja nie jest prosta ;-) tymbardziej mam nadzieje ze w krotce bedziecie mogli sie cieszyć z bycia razem juz tak na stałe. Póki co życzę udanego wyjazdu :-) bawcie sie dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #2295 1 lipca 2015, 7:51

Maaga Gotowa na wszystko
Anulaaa...
To ja to ja to ja ;-)
Bardzo sie cieszę ze mam juz robotę z głowy.na prawdę. Wczoraj byliśmy po wyprawkę dla dziecka ale...wlasnie zdecydowałam ze wózek jednak będziemy odsprzedała ci kupimy inny :-/ ten to jest mutsy transporter!!! Jest ładny, fajny nawet kolor ok ale...spacerówka jest tylko przodem do kierunku jazdy i siedzisko nie rozkłada sie na leżąco a nasze dzieci w przyszłe lato bedą jeszcze za malutkie żeby nie mieć ich na oku :-/

Zgłoś nadużycie #2296 1 lipca 2015, 8:00

Maaga Gotowa na wszystko
Jesli chodzi o wczorajsze poruszenie sprawy NFZ to tak jak na początku tutejszy system mi sie nie podobał tak teraz uważam ze jest super!!!! Sa rożne firmy ubezpieczniowe i każdy wybiera gdzie chce sie ubezpieczyć!!!! Każdy musi ubezpieczyć sie indywidualnie inaczej płaci sie duże kary!! Ubezpieczalnie proponują rożne pakiety od najtańszego (podstawowego) do najdroższego (rozszerzony o dofinansowania do protez,okularow, duża suma do wykorzystania u dentysty, fizjoterapia itp itd) i każdy sam decyduje o tym co mu potrzebne!!
Nie ma mowy o mega kolejkach, no i co mega ważne wszędzie człowiek sie czuje tak jakby był jedynym pacjentem!!!

Zgłoś nadużycie #2297 1 lipca 2015, 8:18

rajcula Zaprawiona w bojach
Anulaa właśnie nie miał 3 dniowki, też o tym pomyślałam, ale wczoraj na wieczór już miał normalną temp, teraz jeszcze śpi, ale też jest chłodny. W piątek byli u nas moi bratankowie cały dzień i jeden miał 39 stopni, zasnął przy stole jedząc bułkę. Ale po 1 dniu mu przeszło, może od niego coś złapał?

Gratuluję udanej wizyty :) fajnie, że tak omawiają z Toba sposób porodu. Mnie mierzyli dopiero jak przyjechalam rodzić.

Maaga co do wózka to nasz też miał siedzisko tylko przodem do kierunku. Też się tego obawialam, ale małemu się podobało, bo miał ciekawsze widoki niż twarz mamy :P kilka pierwszych dni co chwilę zagladalam przez budkę co robi, ale przecież jak jest przypiety pasami to nic mu nie grozi. My wcześnie porzucilismy gondole z racji tego, że już nie chciał w niej jeździć. Darł się strasznie i trzeba go było nosić. Ale w spacerówce jeździł początkowo na lezaco, bo miał 5,5 miesiąca i jeszcze nie siedział. Oglądał świat i był happy :)

Zgłoś nadużycie #2298 1 lipca 2015, 8:22

AnnaKatarzyna Fajna mama

rajcula napisał(a)

Nadal walczymy z gorączka :(
AnnaKatarzyna gdzie wyruszacie? i gdzie kupilas małej kalosze? u mnie wszędzie od 24 się zaczynają, a młody ma dopiero 21 :/

Jedziemy nad morze na dwa tyg, miejscowosc Rowy, niedaleko Ustki
Kalosze dostala po coreczce kolezanki a jej Ciocia z a Angli przyslala ale byly za dlugie mimo dobrego rozmiaru i je obcielam 😀 na zdjeciu juz sa po obcieciu ☺
A kaloszki w tesco widzialam tylko ciezkie 😞

Zgłoś nadużycie #2299 1 lipca 2015, 8:36

rajcula Zaprawiona w bojach
To udanych wczasów i pogody :) teraz nadciągają upały, nie wiem jak nad morzem, ale u mnie ma być ponad 30 stopni.
I udało się kupić kostium? my planujemy wakacje dopiero we wrześniu i myślałam o 2 częściowym, jakoś będę zasłaniać brzuch, z resztą już może nie będzie upałów.

Dziś wieczorem wizyta, już nie mogę się doczekać :) ciekawe czy "coś" już będzie widać :)

Zgłoś nadużycie #2300 1 lipca 2015, 8:46

AnnaKatarzyna Fajna mama
Dziekuje :) jeden biore dwu czesciowy i na to mam taka cienka koszulke a drugi chcialam jednoczesciowy tylko taki ktory na piersiach jest jak stanik i bedzie moje donice (pisze tak bo sa ogromne i obolale) , przed grawitacja chronil. Po pierwszej ciazy i karmieniu biust zrobil sie obwisly :( boje sie ze po tej ciazy bede miec pempek miedzy cycami 😀

Zgłoś nadużycie #2301 1 lipca 2015, 8:58

Lololita Zaprawiona w bojach
Hej hej :)

anulaaa - a Ty wcześniej miałaś za wąską miednicę czy czemu tak sprawdzają? Już nie pamiętam jaka była Twoja historia porodowa ;p Ja tam jestem mimo wszystko zwolenniczką porodów naturalnych :)
Jeśli chodzi o wyniki to mają być niby dziś lub jutro. Dziś jakoś po 12 będziemy dzwonić a nuż się czegoś dowiemy... Już tyle czekamy, że w sumie jeden dzień w tę czy w tę...

rajcula - super, że już lepiej :) Moja Polcia to w ogóle nie przyjmowała żadnych leków na gorączkę - jak tylko poczuła smak to zwracała wszystko co miała w żołądku;/ więc po prostu czekaliśmy aż jej minie...

Maaga - smutno jak ludzie tak młodo umierają :( współczuję bardzo :( Jeju naprawdę mnie przeraża fakt, że połowa starszych ludzi mi znajomych nie dożywa tego wieku emerytalnego nawet;/

Wracam do pracy :)

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #2302 1 lipca 2015, 10:05

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Maaga wspolczuje z powodu kolezanki, ale sa pewne rzeczy, na które niestety wplywu nie mamy...
A z tym NFZ powinno być tak jak mówisz! Firmy, zeby zarobic, musiałyby zabiegac o pacjenta i wtedy nie byłoby mowy o takim traktowaniu! I tych wszystkich babć, ktorym nudzi sie w domu i wymyslaja sobie rozne wyimaginowane choroby byłoby mniej jeśli musialyby wybrac drozsza opcje. Teraz człowiek czuje się czasem jakby musial przeprosic, że zachorowal.

AnnaKatarzyna udanego wyjazdu zycze ;)

Rajcula dobrze, że z Krzysiem juz lepiej :)

Lololita koniecznie daj znać jak będziesz już coś wiedziała!

Milego dnia dziewczyny! Wyslijcie mi troche słonka jak macie go wiecej, bo u mnie szaro i buro...

Zgłoś nadużycie #2303 1 lipca 2015, 10:13

kociaaak84 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny, melduję się że żyję i wszystko ok. Ból głowy minął a gardło tylko tej jednej nocy bolało.. nie mam pojęcia co to było.. Rajcula dobrze, że Krzysiowi też przeszło. Może coś mu zaszkodziło skoro wymiotował. Od żołądka też czasem jest wysoka temperatura. U nas wszystko ok, pogoda wróciła więc w zasadzie non stop jesteśmy w ogrodzie a wieczorami grillujemy.
AniuKasiu stylizacja Hani boska :) ) udanego wyjazdu! Zapowiada się piękna pogoda.
Kasiu B. brzuszek masz zgrabniutki a faktycznie rano ani śladu :) U mnie już widać cały czas.
Anula super, że wizyta udana, mój M. na pierwszym USG na którym był ze mną też się wzruszył :) mega uczucie! A mnie nie mierzyli ani na żadnej wizycie ani w szpitalu.. dziwne..
Dziewczyny.. torty mistrzowskie! Ja to umiem robić tylko te z proszku, bo tam proporcji nie muszę dobierać i tylko wszystko mieszam i już ;) serniki na zimno mi mega wychodzą :) bo zawsze owocami je ładnie dekoruję, a tak to dwie lewe łapki do pieczenia tak jak już Wam mówiłam.
Maaga super, że masz już wolne! I bardzo współczuję z powodu śmierci znajomej.. to strasznie ciężkie gdy odchodzą ludzie którzy jeszcze powinni pożyć..
Śniło mi się dziś, że byłam na USG u mojego lekarza i powiedział ze będzie chłopak i bylam tez u jakiejś wróżki, ktora stwierdziła, że będzie dziewczynka.. chyba zaczynam swirować.. zastanawiam się czy nie pójść wczesniej (czyli jakos teraz, a nie tak jak planowalam w 21 tyg.) na usg 4d i przynajmniej juz tą płeć poznać tym bardziej, ze normalne usg u mojego lekarza mam właśnie ok.21 tygodnia. To przecież nie pójdę w tym samym tygodniu na dwa USG bo nie wiem czy jednak badania te są tak całkiem obojętne.. no nic.. Zobaczymy..
Uciekam na mrożoną kawę Inkę z moim malym mężczyzną :) Miłego dnia!

Zgłoś nadużycie #2304 1 lipca 2015, 10:21

Agniechaa Zaprawiona w bojach
kaska.b1985 podziwiam Cię, ja zawsze podziwiałam ludzi w związkach na odległość. Ja bym nie mogła być w takim związku. Ja jestem takim typem, że muszę mieć faceta przy sobie. Mieliśmy parę kikudniowych rozłąk to obydwoje wspominamy to bardzo źle.

Zgłoś nadużycie #2305 1 lipca 2015, 10:39

kaska.b - u mnie baaardzo słonecznie, więc wysyłam! :)

kociaaak - strasznie długo jeszcze do 21 tc u Ciebie! Ja bym nie wytrzymała :p jak masz ochotę na 4d to leć teraz, bo rzeczywiście nie ma sensu w tym samym co masz normalne usg iść :)

Zgłoś nadużycie #2306 1 lipca 2015, 10:47

Maaga Gotowa na wszystko
dzieki dziewczyny :( ahhhh mimo cudownej pogody smutnawy ten dzien :(
rajcula dzikuje za informacje o wózku, teraz mam mentlik w głowie ;) z siostra teraz gadalam i tez pytala co z wózkiem bo oni maja navingtona i jesli my go nie bedziemy chcieli to chca go odsprzedac!!!
navington jest serio super, jedyne co mi w nim brakuje to skrecanych przednich kół.kurcze nie wiem co robic :(

a co do rozlak to siorka mnie namawia zebym przyjechala do polski ale obiecalam mojemu w grudniu jak bylam sama 10 dni ze juz nigdy sama nie pojade :( no i musze slowa dotrzymac :(

Zgłoś nadużycie #2307 1 lipca 2015, 11:03

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach
Dzieki dziewczyny :*

Nie powiem, ze dobrze mi z ta odlegoscia, ale ze bylo tak praktycznie od poczatku to jakos chyba do tego przywyklam. Z drugiej strony nie mialam innego wyjscia, albo tak, albo wcale. Czy bylabym tu, w Irlandii czy w Polsce moj P. i tak by jezdzil, wiec moj powrot nic by raczej nie zmienil.

Uciekam po kolezanke i jedziemy zalatwic pare jej spraw. Nie piszcie za duzo!! :P

Buziaki :* :* :*

Zgłoś nadużycie #2308 1 lipca 2015, 11:48

Ehh dzwonili do mnie z przychodni i babka zupełnie nieogarnięta jakaś;/ Ogólnie już są wyniki w laboratorium, ale nie wiedziała kiedy będą dostępne do odbioru i czy w ogóle. Umówiła mnie z łaską do doktora w piątek i wtedy na pewno będą. Ale kurde, tyle czekać jeszcze :( Próbowałam się dowiedzieć czy będą wcześniej do odbioru to jakaś obrażona czy chcę tę wizytę czy nie;/ Pewnie gdybym zapłaciła za te badania to by inaczej ze mną gadała. No i jeszcze pytam do której jest doktor bo muszę się zwolnić z pracy, a ona że od 14 i wszystkie na 14 mają być. Cudownie;/

Zgłoś nadużycie #2309 1 lipca 2015, 11:49

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Annakatarzyna udanego wyjazdu :-)

Rajcula daj koniecznoe znac jak po wizycie! I Ciesze się że z młodym już lepiej :)

Anulaa ja tez biore ale acard na rozrzedzenie krwi mimo iz mam małopytkowosc... I jest to straszne zagrożenie dla mnie, ale dla dzidzi jest zbawienne. Tydzien przed cesarka odstawilam, a tydzien po wrocilam. Masz gestą krew czyli masz nadplytkowosc rozumiem?

U mnie dziś cieplo, a ja leze bo mam bol glowy :(

Loloita i jak tam ? Wiecie już coś ?

Zgłoś nadużycie #2310 1 lipca 2015, 11:52

katarzynka89 Zaprawiona w bojach
Aaa lololita wyprzedziłaś mnie. No faktycznie juz tyle czekalas... A np przez tel nie moze Ci podac wynikow ?
Dziwna ta babka, ale do piatku jeszcze tylko 2 dni :)