Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #1671 7 maja 2016, 22:56

Askim Fajna mama

agini napisał(a)

Hej, ktoś tu jeszcze zagląda ?? ?
Ja tak, ale jak widzę, że pustki, to się wycofuję, i pewnie każdy tak samo...
Pozdrówki dla wszystkich!!!

Ja mam podobnie ;) W sumie to od czasu do czasu zajrzę, ale głownie udzielam się grupie facebookowej.
U nas życie powoli się toczy, Aylin ma już osiem zębów, od ponad tygodnia śpi na dole piętrowego łózka, a dwa dni po "przeprowadzce" przestała pic mleko w nocy :) Dalej budzi się co jakiś czas, ale pije wodę, dostaje smoka i znów zasypia. Mam nadzieje, ze uda się i te pobudki wyeliminować. Potem kolej na smoczek.

Zgłoś nadużycie #1672 7 maja 2016, 23:49

agini Gotowa na wszystko
No u nas też noce ze smokiem, tzn. bardziej własciwie zasypanie niż noce. Rano przy porannej toalecie zgrabnie chowam, i jest spokój, nie domaga się. Też musimy się odzwyczaić, bo moi rodzice o tym nie pomyśleli na czas, co zaowocowało aparatem ortodontycznym niestety...
Poza tym moje dziecko ma etap kuchenno-garnkowy, ogólnie mógłby cały dzien siedzieć w kuchni na podłodze, wyciąga wszytkie mozliwe garnki i pokrywki , inne zabawki mogą nie istniec. Dobrze że teraz mozna na dworze długo być, bo mozna zwariowac.
Chodzi za jedną rekę, mówi głównie "baba" i "tata" (ja też jestem baba, ogólnie wszystkie kobiety to dla niego "baby", w sumie ma rację dziecko), mówi tez "daj", "be" i inne takie, ale szału nie ma.
Za to jak słyszy muzykę, od razu tańczy.
Co do szczepień, to w maju idziemy na 5w1, i mamy spokój, chyba że jakieś nieobowiązkowe, ale na razie nie przewiduję (:
Pozdrówki!

Zgłoś nadużycie #1673 8 maja 2016, 12:09

Tilia Fajna mama
Hej, hej, hej
u nas dziś coś pochmurno i zimno się zrobiło :-( Norbert śpi, Milena ogląda bajkę.
Wczoraj całe popołudnie szaleli koło domu, Norberta wszędzie pełno, wszystko chciał robić: zamiatać, grabać trawę, siać w grządkach, plewić...
Norbert ma 11 zębów i 12 prawie, prawie na wierzchu. Co do nocy to budzi się i kwęczy co jakiś czas.
Jeśli idzie o szczepienie to nam zostało 5w 1 -prawdopodobnie w październiku, a teraz na wakacjach mamy 2 dawki na pneumokoki. Dodatkowo szczepimy i stąd tak nam wypada 5w1 późno.
Co do butów Norbert uwielbia mieć buty na nogach i ciągle tupie :-) Jego siostra butów w domu na nogach nie uświadczy... widać każde innaczej woli.

Zgłoś nadużycie #1674 8 maja 2016, 12:11

Tilia Fajna mama
Askim- a jak się sprawdza piętrowe łóżko? tzn. przeprowadzka ze zwykłego na "górę" czy mieliście wcześniej już piętrowe? też się zastanawiam jakie łóżko niedługo czy dokupić drugie "normalne" czy zmienić na piętrowe. Boję się tylko że Norbert będzie chciał na górę za siostrą i będzie się złościł

Zgłoś nadużycie #1675 8 maja 2016, 13:04

Askim Fajna mama

Tilia napisał(a)

Askim- a jak się sprawdza piętrowe łóżko? tzn. przeprowadzka ze zwykłego na "górę" czy mieliście wcześniej już piętrowe? też się zastanawiam jakie łóżko niedługo czy dokupić drugie "normalne" czy zmienić na piętrowe. Boję się tylko że Norbert będzie chciał na górę za siostrą i będzie się złościł

Kupiliśmy łózko piętrowe już jakiś czas temu, do tej pory Ewa spała sobie na gorze, a dolne było zapasowe. Teraz obie śpią w tamtym pokoju, a my mamy sypialnię dla siebie :) Nie mamy aż tyle miejsca niestety, by swobodnie zmieścić dwa łózka i całą resztę mebli. Niedawno Ewa dostała biurko, poza tym jest szafa, komoda, polki na książki i zabawki... Aylin czasem chce wleźć na gore, ale jeszcze nie umie, wiec póki co jest bezpiecznie. Trochę się złości, ale lubi tez swoje łózko. A Ewa jest zadowolona, bo ma miejsce, gdzie mała nie wlezie, wiec może trzymać swoje skarby :) Wiec u nas się sprawdza :)

Często macie szczepienia dziewczyny. U nas były trzy dawki po urodzeniu (co miesiąc) i jedna po pierwszych urodzinach. Kolejne szczepienie dopiero po trzecich urodzinach.

Aylin tez uwielbia buty, choć teraz, jak ciepło, to w domu zdejmuje. Gdy chce iść na podwórko, to przynosi swoje buty, siada, żeby jej nałożyć, potem każe mi zakładać buty i dopiero idzie :P

Zgłoś nadużycie #1676 20 maja 2016, 9:44

aga2490 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny kiedys to stron dziennie bylo co chwila teraz raz na jakis czas ktos cos napisze u nas tez 9 zabków nadal nie chodzi ani nie stoi chociasz tak bardzo bym chciala ale iem musze dac jej czas nie przyspiesze tego niczym. pomalu sie szykujemy do wyjazdu do niemiec ogolnie to coraz wieksza komunikacja z Maja moze zdaniami nie mowi jak niektore dzieci w tym wieku ale pojedyncze slowa mowi pokazuje jak cos chce lubi jak jej sie czyta ksiazki lubi swoje piosenki dla dzieci spiewa po swojemu ogolnie bardzo kochana jest ale dalej ma okres ze tylko ja i nawet tatus nie zawsze moze ja wziasc na rece a jak lezymy obie to jak on podejdzie to piszczy i bic go chce mam nadzieje ze z tego wyrosnie.
staram sie odnauczyc ja od smoczka do zasypiania owszem ma ale na spacerach to zasnie nawet bez smoka. Ma czasem momenty ze sie budzi w nocy z placzem albo wystarczy jej dac tego smoska a czasami nie da rady i trzeba ja brac do nas

Zgłoś nadużycie #1677 22 maja 2016, 22:41

agini Gotowa na wszystko
Hej, czy ktoś jest w stanie"przenieść" nas do działu "Małe dziecko" ?? Ewuśka jako autorka wątku mogłaby na pewno, ale już tu nie zagląda...

Zgłoś nadużycie #1678 23 maja 2016, 8:38

Kowy Fajna mama
Dziewczyny a może przeprowadzka na facebooka? Grupa zamknięta? Ja teraz jestem tam w grudniówkach 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1679 23 maja 2016, 23:20

agini Gotowa na wszystko
Wow, kochana, przede wszystkim to gratulacje!!! Chyba jesteś pierwszą grudniówką 2014, która znów będzie mamą... Na kiedy termin ?? ? Znowu grudzień... (:
Ja o tym czasie w maju to byłam jakos w 9-10 tyg (:

Zgłoś nadużycie #1680 24 maja 2016, 8:23

kowy Gratulacje !!! :)

dziewczyny jak mozna na fb sie przeniesc jakiegos linka mozna prosic bedzie łatwiej
tu faktycznie bnikt nie zaglada :)

Zgłoś nadużycie #1681 24 maja 2016, 9:13

Askim Fajna mama

Kowy napisał(a)

Dziewczyny a może przeprowadzka na facebooka? Grupa zamknięta? Ja teraz jestem tam w grudniówkach 2016 :)

Gratulacje :) Jak się czujesz?

Grudniówki chyba własnie są na Facebooku, dlatego tu tak pusto :P Styczniówki tez mają swoją grupę już od dawna. Na tym forum w zasadzie są prawie same reklamy, to mnie odpycha od zaglądania częściej.

Zgłoś nadużycie #1682 30 maja 2016, 9:46

Kowy Fajna mama
Hej Dziewczyny, termin na grudzień znowu, tym razem na początek :) Czuję się średnio, ale ciąża to nie jest mój ulubiony stan ;) Na facebooku chyba trzebaby założyć grupę.

Zgłoś nadużycie #1683 6 czerwca 2016, 12:46

hej moja Maja zaczyna stawiac kroki trzymajac mnie za palce chce biegac z wielkim usmiechem na twarzy ale jeszcze sama nie wstanie nie umie i nie ustoi :)

Zgłoś nadużycie #1684 9 czerwca 2016, 15:04

agini Gotowa na wszystko
Dziewczyny, gdzie jesteście na fb ?? ? jak znaleźć tą grupę ?? Bo tu już nikt nie zagląda..

Zgłoś nadużycie #1685 9 czerwca 2016, 15:35

Kowy Fajna mama
Ja nie wiem.

Zgłoś nadużycie #1686 12 czerwca 2016, 0:05

agini Gotowa na wszystko
No ja już wiem, od Askim (:
Ktoś nas musi zaprosić...
Więc jeśli któraś z dziewczyn ze starych ciążowych czasów, albo i nie, zechcialłaby, to proszę o wiad. na priv. O ile któras z nich tu jeszcze zagląda....

Zgłoś nadużycie #1687 6 lipca 2016, 9:58

dawno mnie nie bylo maja zrobila mega postep chodzi przy meblach puszcza sie testyuje swoja rownowage dostalysmy skierowanie do logopedy oraz na podciecie wedzidelka

Zgłoś nadużycie #1688 27 września 2016, 15:53

łooo dzien dobry czy ktos tu jeszcze zaglada u nas chodzenie bieganie pelna para jestesmy po slubie maz w niemczech szykujemy sie z Maja do wyjazdu drugi bobas w planach niedalekich

Zgłoś nadużycie #1689 4 października 2016, 18:17

Milkusia2012 Fajna mama
Hej dziewczyny, pewnie mnie juz nie pamiętacie, bo jesli dobrze pamietam ostatnio odzywałam sie jakoś w lipcu 2015😱
Ale z Facebookiem to dobry pomysł. Są grupy grudniowych mam z 2014 roku, jednak sa zamknięte dla nowych członków. Wy juz do jakiejś należycie?

PS jak tylko bede miała czas, to postaram sie nadrobić jak najwiecej :D

Zgłoś nadużycie #1690 4 października 2016, 18:37

Milkusia2012 Fajna mama

agini napisał(a)

Wow, kochana, przede wszystkim to gratulacje!!! Chyba jesteś pierwszą grudniówką 2014, która znów będzie mamą... Na kiedy termin ?? ? Znowu grudzień... (:
Ja o tym czasie w maju to byłam jakos w 9-10 tyg (:

Monika, która tu się u nas mocno udzielała ma juz kilkumiesięcznego synka :)