Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #1631 17 lutego 2016, 9:04

Kowy Fajna mama
Magdalena a gdzie dajesz małego?

Zgłoś nadużycie #1632 18 lutego 2016, 9:57

magdalena20 Fajna mama
kowy w weekendy chodze na nocki to narzeczony jest w domu np.jutro ide na 18 do 6 a narzeczony o 17 wraca to z Maksem siedzi i jeszcze jeden dzien w tygodniu chodze na 4-5 godzin to zostawiam go zaufanej sasiadce ktorej place :)
i w taki sposob Maks nie musi byc w złobku bo i tak w sumie w tygodniu jestem w domu . :)

Zgłoś nadużycie #1633 21 lutego 2016, 22:46

Askim Fajna mama
Hej, jestem i ja :) Byłam z dziewczynkami w Polsce przez tydzień, taki mały urlopik :) Ale już po tym urlopie odpoczęłam i jestem znów zdolna do życia :P Aylin zaczyna coraz więcej gadać, ale trzeba znać kod. Np. "kaka" znaczy kaszka, kurtka, kawa, kaczka. "Ega" to Ewa lub woda. Stara się dużo naśladować, a wychodzi różnie :) Z zębami bez zmian, jedna dwójka już jakby się przebiła, ale mogę się mylić, bo nie da się zajrzeć.
Tilia dzięki za pamięć :* Tak, staram się wykorzystać każdą możliwość, żeby sobie pojeździć :D
Kowy trzymam kciuki :) I dużo zdrówka dla Stasia, niestety ta pogoda sprzyja chorobom, a do tego żłobek ułatwia zarażanie.
Magdalena Fajnie, ze tak wam się grafiki zgadzają, zawsze to więcej pieniędzy w kieszeni :) Ja planuje za jakiś czas dać Aylin do żłobka tak na kilka godzin, żeby z dziećmi pobyła. Ale to dopiero za jakiś czas, może nawet za rok. Chyba, ze poszłabym do pracy wcześniej i byłaby taka potrzeba :)
Aga z antykoncepcji kiedyś brałam pigułki a teraz już drugi raz mam Mirenę. Jak dla mnie to zbawienie ;) Mleko mm dajemy dwa razy, przed snem i nad ranem, albo przed drzemka w dzień, jeśli noc bez mleka się uda. Na śniadanie owsianka, banan lub kanapka, najczęściej to pierwsze. Kolacja to własnie mleko, ale myślę nad zastąpieniem go czymś solidniejszym.

Zgłoś nadużycie #1634 22 lutego 2016, 15:51

Magdalena_1989 Świeżo upieczona
PROJEKT 500 ZŁ NA DZIECKO ZOSTAŁ UCHWALONY !!
MASZ DZIECI PONIŻEJ 18 LAT? WYPEŁNIJ FORMULARZ!
KIEDY I JAK ODEBRAĆ NALEŻNE CI 500 ZŁ NA DZIECKO?
SPRAWDŹ TU ---------------> http://dj3.com.pl/r/rvh500nadziecko

Zgłoś nadużycie #1635 23 lutego 2016, 22:16

aga2490 Gotowa na wszystko
Hej byłysmy dzis w sklepie z butkami pierwszymi miły pan mierzyl małej stópki itd załozyl jej butki i kazał postawic przy stoliku i co staneła sobie na chwile :) raczkuje dopiero teraz załapała próbuje wstac wiec czekam az sie odwarzy i pujdzie. Teraz mysle o tym aby odstawic mm i wymienic na inne rzeczy pozywniejsze z kubków niekapków treningowych nie chce pic. Posadziłam ja na nocnick to płacz i terazm ma tez chyba taki okres ze placzze o wszytsko i tylko do mnie na rece jak wychodze to płacze.
Mamy problem mianowicie cały czas stuka głową o wszytskie meble podłoge o nas czy to normalne jest bo sama nie wiem juz.
Co do antykoncepcji to jeszcze tej nowej nie próbowałąm poniewaz po porodzie mialam regularne miesiaczki teraz mi sie spuznia o okolo 12 dni tez tak miałyscie a oprócz normalnej miesiaczki sa plamienia

Zgłoś nadużycie #1636 28 lutego 2016, 11:23

Tilia Fajna mama
aga2490- u nas też głową wali o wszystko wkoło ;-( po prostu czasem się zastanawiam czy go to nie boli. Chyba nie ma co się martwić ;-) wyrośnie
a do kubeczka próbuj, w końcu się przekona. U nas sąsiad zawsze powtarza przyjdzie czas to się nauczy. Na przykładzie moich dzieci się sprawdza. JAk do tego dorośnie będzie to robił :-)

Zgłoś nadużycie #1637 28 lutego 2016, 18:47

agini Gotowa na wszystko
Witajcie, nasze dziecię gdzieś od 2 tygodni staje sam przy meblach (:
Z atopem nadal walczmy, w tej chwili mamy odstawione ziemniaki. Do neurologa już chodzic nie musimy, byliśmy w piątek, stwierdził, że wszytko ok, poza tym stwierdził, że ma długie nogi i ogólnie jest wysoki, i to mu może przeszkadzac w trzymaniu pionu (:
Też uważam, że przyjdzie czas, to się nauczy, tak samo zresztą jak pic z kubka (:
Poza tym oszalał na punkcie garnków i pokrywek, nic przy nim w kuchni zrobić nie mozna (:

Zgłoś nadużycie #1638 2 marca 2016, 13:39

magdalena20 Fajna mama
czesc wam . ciesze sie ze u was i waszych dzieci wszystko dobrze :)
maks chodzi , robi do 10 krokow na raz i spada na dupe , co do walenia glowa to maks wali glowa w sciane i tez mnie to zastanawwiaa czy go to nie boli :)

Zgłoś nadużycie #1639 4 marca 2016, 20:27

Hej dziewczyny Maja trochę mniej wali głową mniej śpi wstaje na łóżku przy oparciu ciężkie są rozstania że mną bardzo płacze ale przejdzie jej

Zgłoś nadużycie #1640 7 marca 2016, 10:43

Tilia Fajna mama
hej
aga2490- wróciłaś na pełny etat czy na część etatu? Tak się zastanawiam jak mój bąk będzie buczał jak wrócę do pracy... Pewnie mu przejdzie "mamoza", mam nadzieję tylko że szybko przestanie płakać

Zgłoś nadużycie #1641 16 marca 2016, 8:00

Kowy Fajna mama
Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było, ale widzę że dużego ruchu nie ma ;) Stasiek się ładnie rozchodził, chodzi już całkiem sam bez mebli i to nawet długo. Niestety złapał zapalenie płuc i zapadła decyzja że zostaje w pracy tylko na pół etatu a na pozostałe pół bierzemy nianie (nie stać nas na pełen etat niani). Z szukaniem niani jest cyrk, mało chętnych, duże wymagania, stawki jak cholera. Jak nam się jedna spodobała to wybrała inna rodzine bo ma bliżej. I tak to o...
Aga mały nie uderzał chyba głową we wszystko, więc nie wiem, ale każde dziecko inne.
Co do niekapkow polecam Wam nauczyć dzieci pić przez słomke. Nas namawiali w żłobku bo dobrze działa na aparat mowy i Stasiek teraz pije tylko tak. Myślałam że będzie problem ale szybko skumal.
Aga, tyle Ci się okres spóźnia, Ty może test zrób :p

Zgłoś nadużycie #1642 16 marca 2016, 9:48

agini Gotowa na wszystko
Hejka, u nas też choroba, Szymka pierwsza, chyba mąż nas pozarażał wszystkich, od niedzieli antybiotyk, już jest lepiej. Poza tym z wielkim bólem przebiła sie kolejna czwórka, już ostatnia, 2 tygodnie miał rozwolnienie, i ślinił się okropnie, jak nigdy, dziennie 4-5 razy bluzka do prania. Ale już spokój z tym przynajmniej na razie.Poza tym przymierzam się sprzedać wózek 3 w 1 i parasolkę, która mam w aucie i kupic porządną spac. koncze. bo szymek łapie myszke

Zgłoś nadużycie #1643 16 marca 2016, 9:53

Kowy Fajna mama
Hahaha Agini Stasiek zawsze robi zamach na komputer! A jak Wy to zrobiliście że dopiero teraz mały chory, wow! Zazdroszczę!

Zgłoś nadużycie #1644 16 marca 2016, 13:32

Hej kowy juz nie trzeba testu przyszedł niespodziewanie jak zawsze :)
mojej małej ida 4 zabki naraz i to tak dziwnie bo wszytskie 4 albo 5 a ma tylko jedynki dolne a górne ma 1i2 i teraz taki przeskok ostatnio temperatura prawie 39 przy tych zabkach masakra noce nie przespane ona placze tylko mnie chce nikogo wiecej juz nie mam sily do tego mega wielki remont robimy do swiat malo czasu ja chora jestem jakies przeziebienie mnie wzielo do tego problem mam najprawdopodobnie z rwa kulszowa ehhh..
A teraz powiedzcie sprawdzone specyfiki na zabki my camilia i dentox oraz nurofen w razie nagłej potzreby ale to pomaga na chwile

Zgłoś nadużycie #1645 16 marca 2016, 14:07

Kowy Fajna mama
Słuchaj Aga a to na pewno nie jakieś zapalenie ucha tylko zęby? Bo wysoka ta gorączka. ..

Zgłoś nadużycie #1646 16 marca 2016, 23:58

agini Gotowa na wszystko
Kowy, no jakos się nam uchował do tej pory bez kataru nawet (: Na pewno nie pod kloszem (: (: (: Mam nadzieję, że teraz nie zacznie nadrabiać (:
Aga, taka wysoka gorączka to raczej nie będzie od ząbków, ostatnio czytałam o tym trochę...

Zgłoś nadużycie #1647 17 marca 2016, 10:24

Kowy Fajna mama
Agini domyślam się, pewnie dużo spacerków i zdrowe żywienie :) U nas też było w miarę spoko do czasu żłobka :p
Aga nam zawsze lekarz mówi, że powyżej 38.5 to nie ząbki. Zresztą u nas w ogóle jest inna sytuacja bo Stasiek nigdy nie gorączkował od ząbków, zawsze to był początek infekcji. Może ma trzydniówkę, przeszła już?

Zgłoś nadużycie #1648 19 marca 2016, 23:51

agini Gotowa na wszystko
No spacerów rzeczywiście nie brakuje mu, teraz póki co jeszcze w domku. nie wiem, moze się mylę, ale chyba trójki niedługo mu wyjdą...

Zgłoś nadużycie #1649 20 marca 2016, 21:50

Dziewczyny ale ją z nią odrazu u lekarza byłam gorączka od środy od 3 nad ranem o 10 rano już u lekarza byłam powiedziała że nic jej nie jest ani uszy ani gardło ani wiezly chłonne no nic teraz już przeszło ale przez 2 dni tak miała rano i wieczorem jej skakala

Zgłoś nadużycie #1650 20 marca 2016, 22:56

Askim Fajna mama
Aga to może własnie trzydniówka, czasem nie ma innych objawów niż temperatura i samo ustępuje.
U nas nagle uderzenie wiosny, cieplutko i słonecznie :) Jutro niestety zapowiadają znowu deszcz, ale te prognozy i tak nie sprawdzają się w połowie przypadków ;) Spacerowaliśmy sporo przez ostatnie dni, Aylin uwielbia być na dworze i nie chce wracać do wózka czy do samochodu. Tylko niestety zazwyczaj chce iść w innym kierunku, niż potrzeba ;) Nieważne, czy jesteśmy przed domem, w parku czy na parkingu przed sklepem, ona chce biec. Przymierzam się do przeprowadzki Aylin do dużego łózka w pokoju starszej siostry, ale nie wiem, czy to będzie dobrze. Często jeszcze mamy nocne pobudki, choć już coraz rzadziej potrzebne jest mleko. Zęby wychodzą bardzo powoli, dolnych dwójek jeszcze nie widać (albo to ja źle patrzę).