Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #1531 12 listopada 2015, 17:52

izuleeek Gotowa na wszystko
u nas wystarcza sudocrem bo tylko czasem ma lekko czerwona pupę. Nie mial jeszcze odparzonej pupy ale wiem ze koleżanka gancjana robila czyli takim fioletem jak kiedys do pępka używali.

Zgłoś nadużycie #1532 15 listopada 2015, 20:44

eska12 Zaprawiona w bojach
My się wyleczyliśmy najzwyklejszym pudrem :) nawet sie nie spodziewałam, że puder tak pomoże :)
Teraz znowu Fifuś ma jakąś dziwną chrypkę... Ani gorączki, ani kataru, od czasu do czasu zakaszle i tyle, że ta chrypka jest... :/ póki co do lekarza nie idę bo właściwie to nic mu takiego nie jest, nie chce panikować, tylko uważam na niego, nie wychodzimy na żaden spacerek ani w ogóle bo pogoda tragiczna :/ mówią mi, że może sobie zdarł gardło z krzyku ale wcale nie krzyczał tak, o czasem sobie tylko popiszczy ;) albo przez okres grzewczy, drugi dzień u nas już chodzi nawilżacz :)

Zgłoś nadużycie #1533 16 listopada 2015, 10:24

Tilia Fajna mama
hej,
U nas czasami też były takie biegunki że pupa czerwona :-( no niestety zęby rosną i wszystko idzie do buzi, więc kupy bywają różne. Na czerwoną pupę u nas pomagał po prostu sudocrem i wietrzenie pupy po kilka minut, ale często. Pediatra poradziła też podawać probiotyk w kroplach (Dicoflor, Floractin itp). Po miesiącu widzę że tych biegunek jest mniej.
A poza tym od wczoraj ma znów katar, córa zresztą też pokaszluje. Pewbie też ją zaczyna rozkładać :-( Miesiąc pochodziła do przedszkola, teraz pogoda się psuje i znów katary...
Bercik też przez katar apetytu nie ma, kaszy nie chce jeść tylko kanapki z szynką. Zastanawiam się czy nie zrobić mu dla odmiany twarożku. Na żółty ser wydaje mi się za wcześnie a na kanapkach z szynką długo nie pociągnie bo się znudzą. Któraś już dawała kanapki z twarożkiem?

Zgłoś nadużycie #1534 16 listopada 2015, 21:35

No ja lakcid podawalam przy biegunce. Sok jagodowy i pomidorowa z ryżem :) a na czerwona pupę jeszcze można zasypać najzwyklejsza maka ziemniaczana :) niby niezawodny srodek

Zgłoś nadużycie #1535 18 listopada 2015, 8:22

aga2490 Gotowa na wszystko
hej wszytskim. Nam pomógl nie słynny sudocrem tylko puder i kremik nivea przciw odparczenia miala tylko czerwona pupe na cale szczescie bez ran ale wlasnie przy zabkach robi wiecej tych kup jednak to wszytsko ma wpływ na to

Zgłoś nadużycie #1536 23 listopada 2015, 11:01

czesc dziewczyny mam dzis taki dzien jakis wspomniej pada snieg coraz blizej jest juz do swiat jakis sie do mnie klimat wkradł rozszulen jeszcze rok temu majusia byla w brzuszku teraz ju za chwile roczek matko jak to wszytsko leci szybkodzien za dniem rok za rokiem dopiero była taka malutka taki niemowlaczek a tu taka rozrabiaka jest :)
zaczyna robic wieksze postepy zaczeła stawac na czworaka tylko nie wie co dalej mno i opada zaraz na brzuszek ale radzi sobie skaczac po łózku zawsze dostanie to czego chce

Zgłoś nadużycie #1537 25 listopada 2015, 17:31

Zazdroszczę ze macie Aga śnieg. U nas mróz no i dzisiaj chwile popruszylo i zaraz zniklo. Ja tam swiat nie czuje bo póki co zyje tym ze 3 grudnia roczek synka.

Zgłoś nadużycie #1538 2 grudnia 2015, 11:48

Czesc wszystkim widze ze mega pustki nikt sie nie udziela wiadomo kazdy zajety dzieckiem niektóre mamy juz sa po roczku swojej pociechy
ten rok strasznie uciekł mi nawet nie wiem kiedy zaraz mikolaj swieta nowy rok i roczek Mai
my za prawie msc roczek w styczniu zdecydowalismy w domu zaprosic na torta ciasto kawe i wystarczy bo jednak drogo wychodzi wydac kase zaraz po swietach i to nie mała
Moja Majeczka ma faze na mowienie mama i w kółko to powtarza mama mama na wszytsko jak mnie nie widzi jak widzi jak jest zla jak sie uderzy :)
ogólnie nadal nie raczkuje ale w fajny sposób sobie radzi takze co potrzebuje to dostanie bardzo jej sie spodobało ciagniecie za wlosy

Zgłoś nadużycie #1539 2 grudnia 2015, 14:25

Kowy Fajna mama
Aga, fakt, ostatnio mały ruch tutaj. My na roczek tez planujemy tylko ciasto, nie mam kasy i siły znowu wielkiego obiadu robić (były chrzciny, urodziny męża etc.). Zwłaszcza, że wracam do pracy, nie wiadomo jak będzie z pensja na początku, bo mam własny biznes. Planuje kupić tort z ulubioną postacią synka, upieke coś jeszcze i tyle. Gdzie jest powiedziane, że roczek musi być super wystawny? Ludzie się przywyczaili, że teraz wszystko się robi z pompą, tylko skąd na to brac. A Stasiowi to i tak nie robi różnicy co będzie i ile osób będzie :p

Zgłoś nadużycie #1540 2 grudnia 2015, 23:16

Askim Fajna mama
U nas wlasnie przeszlo przeziebienie. Dzieciaki marudne, bez apetytu, ja tez kiepsko sie czulam, niewyspana itp, na szczescie juz wszystko wraca do normy. Zabkowanie jeszcze dokucza, i chyba tak pozostanie przez nastepny rok :P
Na razie nie myslimy o urodzinkach, najpierw trzeba ogarnac swieta. Nic specjalnego nie robimy, tylko dekoracje, choinka i prezenty dziewczynkom. Choinka nam sie polamala w zeszlym roku, wiec trzeba sie rozejzec za nowa :)

Zgłoś nadużycie #1541 3 grudnia 2015, 9:47

Kowy Fajna mama
Askim, u nas znowu coś się przyplątało, tym razem kaszel, tydzień temu był rota, normalnie jakas seria. Nie będziemy za to ryzykować z dużą choinka i chyba tylko kupimy taka mala na stół.

Zgłoś nadużycie #1542 3 grudnia 2015, 18:39

agini Gotowa na wszystko
Hejka, dawno mnie nie było, ale jestem na bieżąco...
Kurczę, rok temu byłam już w gotowości na wyjazd do szpitala... 21 go roczek... Też mnie na sentymenty wzięło, jak mnie do cesarki szykowali, to zaczął padać śnieg... I to był 1szy dzień zimy, chociaż każdy kalendarz mówi inaczej, wg. niektórych 21go, a wg. innych 22go... To samo dotyczy znaków Zodiaku, w związku z powyższym nie wiem, czy moje dziecko to jeszcze Strzelec, czy już Koziorożec... Ale to nie najważniejsze.
Najważniejsze jest, że w końcu jakoś 10 dni temu zaczął porządnie raczkować,w tej chwili zwiedza już całe mieszkanie i szoruje wszystkie kąty, i zbiera wszystkie śmieci (chociaż staram się, żeby nie miał co zbierac, okazuje się że to niemożliwe..).
Mamy tez skierowanie do alergologa, żeby zrobić badania.
No nic, to tyle, pozdrawiam wszystkie mamusie, i kto tam już roczek, to wszystkiego naj, naj, naj.....

Zgłoś nadużycie #1543 7 grudnia 2015, 10:40

hej u nas od wczoraj podwyzszona tem biegunka kolejny zabek nie chce jesc pic nic wmuszam w nia picie aby nie trafic do szpitala
dokladnie dziecko tak male nie wie ze to urodziny mega itd kupie jej ładny tort jej załoze ladna sukienke kilka sztuk balonów zeby miala pamiatke ze miala urodziny na roczek a na rezste to nie mamy kasy tym bardziej ze ide na bezplatny musimy oszczedzac

Zgłoś nadużycie #1544 8 grudnia 2015, 10:07

Kowy Fajna mama
Aga to podobnie jak u nas będzie. Chcemy ładny tort z ulubioną postacią Stasia, balony i ozdoby żeby było odświetnie i tyle. U mnie też na początku będzie bez pensji, a do tego dojdzie koszt żłobka i trzeba uważać na kasę.

Zgłoś nadużycie #1545 8 grudnia 2015, 11:19

dokładnie wszystko kosztuje a jeszcze swieta robimu u nas i wszystko my robimy tzn własciwie wigilie ale mimo wszystko kasa pujdzie no i ten roczek Mai w styczniu i to i tak raczej ostatnie swieta w polsce puzniej zobaczymy jak bedzie

Zgłoś nadużycie #1546 9 grudnia 2015, 12:24

Kowy Fajna mama
Ooo to nieźle, ja nie chciałam wigilii u siebie robić w tym roku. Dużo przygotowań, szykowania i kiedy to na spokojnie ogarnąć z maluchem, podziwiam, że się podjęłas.

Zgłoś nadużycie #1547 15 grudnia 2015, 8:00

magdalena20 Fajna mama
Czesc ;)
dawno mnie tu nie było Maksowi wyszedł pierwszy zabek kilka dni po pierwszych urodzinach , bo juz sie martwilam ze cos nie tak .Maks zdrowy oby tak dalej a ja wpadłam zyczyc wam wesołych swiat i dużo prezentów pod choinka dla dzieciaczkow ;)

Zgłoś nadużycie #1548 17 grudnia 2015, 11:13

agini Gotowa na wszystko
Madzia, gdzie Ty zaginęłaś, gdzie te dawne ciążowe czasy... Jutro rok od dnia, kiedy mnie przyjęli na oddział...
Dzięki za życzonka, u nas roczek w poniedziałek 21.12, równo miesiąc po Was (i po Milkusi, która w ogóle zaginęła...), a imprezkę robimy w niedzielę po świętach.
Buziaki!

Zgłoś nadużycie #1549 17 grudnia 2015, 13:18

hej u nas masakra od 2 tyg chorzy najpierw Maja z biegunka puzniej moj G teraz ja chora katar gardło wymioty i spowrotem Maja biegunka nie nadazaja ubrania schnac taka robi trudno nazwac kupe nawet nie chce jesc troszke mleczka troszke kisielu pije za to na szczescie temperaturki nie ma w miedzy czasie wyszedł ząbek górna 2 :) czyli mamy juz w sumie 5 dzis na 15 ide z nia do lekarza bo boje sie ze ma jakiegos wirusa lepiej isc sie upewnic niz puzniej sobie cos zarzucac oby nic jej nie bylo
święta sie zblizaja czas zaczac cos przygotowywac nie mam siły nawet juz na wszytsko jedynie co to choinka stoi która sie juz zaczyna sypac a ma 2 dni :)

Madzia wszytskiego najlepszego dla Maksia i gratulacje z zabkiem a mały juz chodzi raczkuje czy cos ?
bo my w tej kwesti jeszcze słabo ale wszystko na spokojnie :)

Zgłoś nadużycie #1550 18 grudnia 2015, 23:46

magdalena20 Fajna mama
Dzięki aga milo was widzieć ciebie i agini
A więc tak maks raczkuje od 9 msc a chodzi trzymając się np. Stołu ale czasem się posci o sam zrobi że dwa kroki a jak tam z waszymi dziećmi ?
:) . A choinkę dzisiaj my kupilosmy i narazie się nie sypie .