Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #1511 31 października 2015, 22:51

izuleeek Gotowa na wszystko
U nas Piotr jak chce uwagi to wola mama bardzo ladnie. Tata nie koniecznie. Wystarczy ze za dlugo bawi sie sam w końcu a ja cos robie w kuchni i wola mama. Jak jestem w zasięgu oka jeszcze nigdy nie zawolal.

Zgłoś nadużycie #1512 1 listopada 2015, 2:09

eska12 Zaprawiona w bojach
Aga mojego małego pierwsze słowo to było "tata" jakoś miesiąc temu a dzisiaj właśnie pierwszy raz słyszałam "mama" po wielu próbach, że może powie :D i to dość śmiesznie bo jak wyszłam z pokoju to było takie mama ale jakby ze znakiem zapytania na końcu. Tak jakby chciał powiedzieć "Mama? Gdzie ty sobie poszłaś beze mnie?" :D Prawie z wyrzutem.
Na początku też tylko językiem mielił w tej buzi jeszcze jak tata go uczył więc powie w najmniej oczekiwanym momencie, zobaczysz :)

Zgłoś nadużycie #1513 1 listopada 2015, 22:24

Askim Fajna mama
Aylin marudzi "mama" gdy chce na ręce- typowe ;) Mówi poza tym "Ewa", "baba" i sporo różnych dźwięków i pisków. Czasem siedzi i nawija do siebie i jeszcze gestykuluje :D
Chyba ostatnia jedynka już na wylocie, na razie widać białą plamkę. Marudziła dziś okropnie :/

Zgłoś nadużycie #1514 2 listopada 2015, 17:22

aga2490 Gotowa na wszystko
Hej wszystkim dzis tak jak by powiedziała tata hehe
a teraz pytanie na czasie zblizaja sie roczki jak organizujecie robicie w małym gronie czy wiekszym bo ja najblizsza rodzine mam na okolo 30 osób... z mojej strony malo reszta z mojego G

Zgłoś nadużycie #1515 2 listopada 2015, 21:41

Ja na roczek zapraszam chrzestnych a tak rodzinnie przy okazji swiat zrobimy dla rodziny roczek

Zgłoś nadużycie #1516 2 listopada 2015, 21:44

No a w sumie nic nie wiadomo bo teściu juz leży nie ma sily i ciągle mowi ze kości go bola. Mamy nadzieje ze dozyje swiat :( z rakiem walczy 3 lata. Chociaz trzy lata temu lekarze dawali mu dwa miesiące.

Zgłoś nadużycie #1517 2 listopada 2015, 21:52

magdalena20 Fajna mama
czesc mam pytanie , czy brak zabkow u rocznego dziecka to cos zlego ?
bo zaczynam sie martwic

Zgłoś nadużycie #1518 2 listopada 2015, 22:03

magdalena20 napisał(a)

czesc mam pytanie , czy brak zabkow u rocznego dziecka to cos zlego ?
bo zaczynam sie martwic

Nie jestem pewna na 100% ale do 16-18 miesiąca chyba powinny wyjść.

Zgłoś nadużycie #1519 4 listopada 2015, 8:56

Hej dziewczyny :)
My planujemy roczek dla najbliższej rodziny tylko ale wiadomo jak to jest, tak czy inaczej wyjdzie z 20-30 osób.

Izulek współczuje a u nas niestety podobnie tylko, że moja babcia ale naprawdę mi bliska. Wykryli miesiąc temu a już jest tylko hospicjum domowe bo przerzuty wszędzie i góra miesiąc dają. Ale u nas w szpitalu to norma... Nawet rodzić uciekają często do miasta obok mimo, że mniejszego, może skromniejszego ale lepiej jest. Także właściwie też niewiadomo do końca jak to z tym roczkiem będzie. Czy na pewno będzie to do końca radosny dzień chociaż dla dziecka chyba warto oderwać się na chwile od rzeczywistości że tak powiem ;)

A co myślicie na temat wszelkich zwierząt w domu przy dziecku ? My 4 dni temu zabraliśmy z wioski od dziadków Filipka malutkiego kotka. Oczywiście na dzień dobry była wizyta u weterynarza bo wiadomo... Wydaje mi się, że dla dziecka dobrze jak się wychowuje z jakimś zwierzątkiem tym bardziej jeśli nie ma rodzeństwa. No i kotek mały to może się przyzwyczai od razu. Póki co ucieka od niego bo Fifek go próbuje naciągać oczywiście :) ale za chwile znowu wraca, kładzie mu się w nogach i tak w kółko

Zgłoś nadużycie #1520 4 listopada 2015, 12:14

Askim Fajna mama
My nie mamy niestety żadnej rodziny na miejscu, wiec przyjecie będzie dla grupki znajomych i kilkorga dzieci w podobnym wieku. Zastanawiam się, czy nie zrobić dziewczynkom wspólnych urodzin, bo tylko 20 dni pomiędzy datami, ale chyba jednak będzie oddzielnie.
Uwazam, ze bardzo dobrze miec zwierzaka, dzieci na tym skorzystaja, zwlaszcza jedynacy :) Oczywiscie, jesli mamy warunki, czas i ochote odpowiednio sie nim zaopiekowac. My mamy psa rottweilera :)

Zgłoś nadużycie #1521 4 listopada 2015, 22:23

my mamy w domu jorka i maly goni za nia ciaggle, ona sie chowa a on robi akuku mam cie hihi. Na podworku jest owczarek i jak maly biega po podworku to sie cieszy i ciągle przy nim chodzi. Koty mamy ns podworku bo mam alergie i ogólnie nie lubię jakos kotów bo jak wpadaly do domu jak byly Male to po kątach sraly.

Zgłoś nadużycie #1522 5 listopada 2015, 10:01

Sylcia Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny daaaawno mnie nie było, macierzyństwo wciąga 😉
Moj mały ma juz dwie dwójki na dole teraz idzie mu tez dwójka na dole i na gorze obie dwójki wiec maruda nie z tej ziemi..zasypia bujany na rekach i odkładam go do łóżeczka, w nocy po jedzeniu nie chce juz do łóżka i muszę brać go do swojego, na czym cierpi małżon bo został oddelegowany na inne łóżko 😳 Koszmar nie wiem jak to odkręcić a do histerii dziecka nie chce doprowadzać, mały ma mocny ale i ciężki charakter. Poza tym łazi przy meblach próbuje sie puszczać mówi mama i baba, tata nadal czeka. No i pięknie opanował 'nie' o co nie zapytam on mówi NIE 😁
Jeść zup nie chce, mojej prawie w ogóle a ta w słoiczku podziubie i do widzenia, dziś ugotowałam z dyni wyszła smaczna wiec zobaczymy. Co jedzą wasze dzieciaki? Stosujecie BLW? Jeśli tak to jak? Co na początek? Aaaa moj mały zaczął nas bić z 'dyńki', mąż go na ręce bierze a ten cmyk go w nos. Ja go przytulam a ten cmyk główką mnie wali, wczoraj ewidentne robił to ze szczęścia jak M wrócił z pracy ale czasem robi to bez powodu, tez tak macie? Pozdrawiamy 😊

Zgłoś nadużycie #1523 5 listopada 2015, 15:47

Dokladnie moj tez z dynki nas puka Glowa 😉

Zgłoś nadużycie #1524 6 listopada 2015, 10:19

Tilia Fajna mama
hej,
Sylcia- u nas też Bercik tłucze w co popadnie i czym popadnie :-) z dyńki też :-) Nie dziw się że jak zęby rosną to ledwo łyżkę zupy, u nas też to samo bylo. Jak urosną zacznie znów jeść. U nas słoiczków już nie chce, preferuje to co ugotuję. No i ma już 6 zębów i myślę że rosną ostatnie 2-ki na dole. Urosły praktycznie w 1,5 miesiąca.
Spróbuj mu smarować dziąsła żelem na ząbkowanie przed jedzeniem, u nas czasami wolał też zupę nie podgrzaną, taką w temperaturze pokojowej albo lekko chłodną. Popróbuj, może zje.
A co do zwierzaka mieliśmy kota, ale wiosna wpadł pod samochód i w wakacje dostaliśmy drugiego. Na początku jak był mały bardzo drapał i trzeba było uważać. Teraz już tak nie drapie, raczej ucieka przed dzieciakami. Bercik ciągle goni kota i chce łapać za ogon, czasem wyrwie mu sierść :-(   Też jestem zdania że zwierzaki i dzieci razem wychowujące się to dobry pomysł. Trzeba mieć tylko odpowiednie zwierzę i warunki. Córka uwielbia kota, no ale i tak czasem trzeba ją pilnować. Sierści wprawdzie nie wyrywa, ale czasem za ogon też chce łapać. No i pierwsza jest do karmienia kota :-) Do kuwety dzieci nie dopuszczam.

Zgłoś nadużycie #1525 6 listopada 2015, 10:20

Tilia Fajna mama
A i Bercik zaczął smigać za pchaczem że ledwo go można dogonić, jedynie co to trzeba mu kierunki zmieniać bo jeszcze nie umie. Pędzi tylko do przodu :-)

Zgłoś nadużycie #1526 6 listopada 2015, 10:21

Tilia Fajna mama
Roczek pewnie zrobimy, raczej w małym gronie. Miesiąc wcześniej zrobimy ciut większą imprezę dla córki.

Zgłoś nadużycie #1527 9 listopada 2015, 11:39

aga2490 Gotowa na wszystko
hej u nas kolejna noc z placzem przez sen konczy sie ze spi z nami do tego odparzona ma pupe poraz pierwszy ale za to mega duzo sika cały czas ogolnie to w miare jej mozliwosci wszedzie jej pelno czyli cale łozko jej skacze w stylu zabki na brzuszku to szybko do tylu sie odpycha do tego na brzuszku nogi wysoko pod brzuszejk zadziera wstydzi sie na maksa wszytskich ostatnio spala w dzien akurat tatus wrucil z pracy i do niej podszedl bo syzkowalam obiad to w taka histerie na jego widok zrobila ze masakra najbardziej mnie toleruje
za tydzien ide z nia do kontroli do lekarki bo kazala mi przyjsc i powiedziec jakie postepy zrobila i chyba beda nas czekac rechabilitacje a zamin sie ich doczeka to pewnie minie dlugo dlugo

Zgłoś nadużycie #1528 10 listopada 2015, 20:18

U nas też odparzenie straszne :( byłam u lekarza bo myślałam że to już pieluszkowe zapalenie skóry. Dosłownie żywa rana :/ Ale właściwie nie za wiele się od niej dowiedziałam. Tyle, że w sumie dała nam emulsję do kąpieli i do ciała a jak to nie pomoże to mamy receptę na maść z antybiotykiem.
Ja sądzę, że to przez białko bo on ma tą skazę a pani doktor kazała nam już powoli wprowadzać jakieś jogurciki czy mleko zwykłe 3,2% dwa razy gotowane i na pół z wodą. Od tego czasu jak robił kupkę raz dziennie tak robi po 4-5 razy i takie, że od razu mu palą to pupę a najgorsze, że robi też często w nocy i do rana to ma ranę albo tak jak tej nocy obudził się z krzykiem taki odparzony :( no i odstawiamy białko znowu na kilka dni żeby sprawdzić czy to na pewno to.

Zgłoś nadużycie #1529 12 listopada 2015, 8:32

A ma jakas wysypkę lub czerwone place? Przeważnie to sa objawy alergi na bialko. A nie miała czasem antybiotyku bo tak przeważnie jest po antybiotyku.

Zgłoś nadużycie #1530 12 listopada 2015, 13:52

Askim Fajna mama
U nas odparzenia bardzo szybko wyskakują przy luźniejszych kupkach, taka wrażliwa skora. Przy ząbkowaniu niestety często się to zdarza. Stosuje krem Metanium, bardzo dobrze się sprawdza.
Aylin coraz częściej sama staje bez podparcia, do niedawna była bardzo ostrożna, ale nabiera pewności :) Ja mam znowu żelazo przypisane, bo wyniki krwi na skraju anemii. Umówiłam się na test na prawo jazdy, ale dopiero na styczeń, wcześniej nie ma wolnych terminów :/