Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #811 20 marca 2015, 13:32

martade Gotowa na wszystko

mamelka napisał(a)

martade, ile Jaś waży?

W 8 tyg. ważył 5350 g, teraz nie wiem. Generalnie wage ma w normie. W nocy zje czasem 120 ml i wtedy budzi sie co 3 godz. jak zje mniej to co 2 godz. Czekam z utesknieniem kiedy bedzie sie budzi tylko raz lub dwa razy w nocy...

Zgłoś nadużycie #812 20 marca 2015, 15:05

Sylcia Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny, u mnie same "rewelacje"...mały ma przepuklinę pachwinowa, ryczy jak najęty boje sie ze mu uwięźnie. Dodatkowo ma katar wiec poszliśmy do lekarza przy okazji okazało sie ze ma juz zarośnięte ciemiaczko! Czy któraś miała podobnie z dzieckiem? Czeka nas tez echo serca po mojej cukrzycy ciążowej...

Zgłoś nadużycie #813 20 marca 2015, 16:43

aga2490 Gotowa na wszystko

magdalena20 napisał(a)

mam pytanie do karmiacych mm , co ile karmicie dzieci i ile mm dajecie ?
Bo ja daje 150 ml co 3 h ale zauwazylam ze maks wola mleko ok 20 min predzej i chyba musze mu 180 ml robic i mam nadzieje ze sie to unormuje

Maja co 3-4 h 120 ml czasem co 2,5 h a w nocy to przespi nawet 6 -7 h

Zgłoś nadużycie #814 20 marca 2015, 17:18

magdalena20 Fajna mama
no w nocy ja tez mam spokoj bo maks przesypia ok 8-10 h ale w dzien sie domaga zawsze przed czasem a tobie sylcia wspolczuje i jestem pewna ze na dniach wszystko sie polepszy i ucaluj dziecie od emnie i zdrowka zycze bo wiem jaki to stres jak dziecko chore

Zgłoś nadużycie #815 20 marca 2015, 18:41

mamelka Fajna mama
Wg wagi łazienkowej Wiktor waży już 5800 g :)

Zgłoś nadużycie #816 20 marca 2015, 18:42

mamelka Fajna mama
Wiktor jak przechodzi skoki to che jeść nawet i co godzinę i ciągle jest marudny, także może to faktycznie skok.

Zgłoś nadużycie #817 20 marca 2015, 18:46

mamelka Fajna mama
Kurcze Sylcia, współczuję, z czego się bierze taka przepuklina? I co teraz czeka go jakiś zabieg?

Zgłoś nadużycie #818 20 marca 2015, 22:39

mamelka napisał(a)

Kurcze Sylcia, współczuję, z czego się bierze taka przepuklina? I co teraz czeka go jakiś zabieg?

W sumie nie wiem, lekarze mówią, ze po prostu mięśnie się nie zespoliły i jest otwór przez który wciskają sie jelita jak ma wysiłek. Czyli np jak płacze, robi kupę, ogólnie na coś sie wysila. A jest straszna marudą wiec cały czas prawie nosze go na rękach bo płacze jak sie go odłoży...mama moja wykrakała, mówiła żebym bardzo nie pozwalała żeby płakał bo mu sie przepuklina zrobi i proszę..operacja ok roku chyba ze bedzie zagrożenie dla niego jeśli jelitka sie nie cofną wtedy nawet od razu na stół. Zdecydowanie bardziej martwi mnie ciemiączko naczytałam sie o małogłowiu itp mam nadzieje ze to jednak genetyka bo mój małżon tez ma małą łepetynkę.

Zgłoś nadużycie #819 21 marca 2015, 8:10

ewuska0207 Fajna mama

Sylcia napisał(a)

W sumie nie wiem, lekarze mówią, ze po prostu mięśnie się nie zespoliły i jest otwór przez który wciskają sie jelita jak ma wysiłek. Czyli np jak płacze, robi kupę, ogólnie na coś sie wysila. A jest straszna marudą wiec cały czas prawie nosze go na rękach bo płacze jak sie go odłoży...mama moja wykrakała, mówiła żebym bardzo nie pozwalała żeby płakał bo mu sie przepuklina zrobi i proszę..operacja ok roku chyba ze bedzie zagrożenie dla niego jeśli jelitka sie nie cofną wtedy nawet od razu na stół. Zdecydowanie bardziej martwi mnie ciemiączko naczytałam sie o małogłowiu itp mam nadzieje ze to jednak genetyka bo mój małżon tez ma małą łepetynkę.

i nie kazali ci nic z tym robić ?? bo Julek miał pempokową to kupowałam taki plaster specjalny w aptece nakleja się na przepuklinkę i to jelitko siedzi tam gdzie powinno i mięśnie zarastają my się dziadostwa pozbyliśmy w jakieś 3 tyg tylko ciekawe czy na pachwinową też można to stsoswać a echo serduszka mój Julek miał jeszcze w szpitalu i ekg i potem jeszcze holtera a co do ciemiączka to faktycznie bardzo szybko zarosło nic pediatra nie mówiła na to ?? Zdrówka życzę

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #820 21 marca 2015, 8:11

ewuska0207 Fajna mama
Magda to na co Maks choruje ?? bo nigdy nie wspominałaś że coś mu jest poza przeziębieniem

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #821 21 marca 2015, 9:04

ewuska0207 napisał(a)

i nie kazali ci nic z tym robić ?? bo Julek miał pempokową to kupowałam taki plaster specjalny w aptece nakleja się na przepuklinkę i to jelitko siedzi tam gdzie powinno i mięśnie zarastają my się dziadostwa pozbyliśmy w jakieś 3 tyg tylko ciekawe czy na pachwinową też można to stsoswać a echo serduszka mój Julek miał jeszcze w szpitalu i ekg i potem jeszcze holtera a co do ciemiączka to faktycznie bardzo szybko zarosło nic pediatra nie mówiła na to ?? Zdrówka życzę

We wtorek idę z tym do naszej pediatry poki co odstawiłam małemu witaminę D bo przyspiesza kostnienie, ja i tak mu ja dostarczam bo biorę wapń z witamina - nie jem nabiału ze wzgl na małego wiec muszę to uzupełniać..co do przepuklinki podobno jest jedyna która sie nie cofa jedyna opcja to operacja byliśmy juz na konsultacji u chirurga dziecięcego i jak nic sie nie dzieje prócz jej uwypuklenia i cofania to po prostu czekamy - nic wiecej. Ale to ciemiączko - masakra muszę sie odciąć od netu bo zwariuje..mam nadzieje ze to tylko taki jego urok jeśli szwy czaszkowe sie jeszcze nie zrosły to bedzie ok poki co musimy wziąć skierowanie do instytutu chorób metabolicznych i skontrolować u małego gospodarkę mineralna.
Zobaczymy wiec trzymajcie proszę kciuki 😉

Zgłoś nadużycie #822 21 marca 2015, 10:31

ewuska0207 Fajna mama

Sylcia napisał(a)

We wtorek idę z tym do naszej pediatry poki co odstawiłam małemu witaminę D bo przyspiesza kostnienie, ja i tak mu ja dostarczam bo biorę wapń z witamina - nie jem nabiału ze wzgl na małego wiec muszę to uzupełniać..co do przepuklinki podobno jest jedyna która sie nie cofa jedyna opcja to operacja byliśmy juz na konsultacji u chirurga dziecięcego i jak nic sie nie dzieje prócz jej uwypuklenia i cofania to po prostu czekamy - nic wiecej. Ale to ciemiączko - masakra muszę sie odciąć od netu bo zwariuje..mam nadzieje ze to tylko taki jego urok jeśli szwy czaszkowe sie jeszcze nie zrosły to bedzie ok poki co musimy wziąć skierowanie do instytutu chorób metabolicznych i skontrolować u małego gospodarkę mineralna.
Zobaczymy wiec trzymajcie proszę kciuki 😉

Trzymamy kciuki :) A googla nie czytaj bo to bzdury i potem się człowiek tylko zamrtwia jak się oczyta tego

Zgłoś nadużycie #823 21 marca 2015, 20:10

eska12 Zaprawiona w bojach
Mówią, że wujek google wie wszystko ale jak boli cię głowa to na 100% masz guza mózgu :D niby nie warto ale sama czasem patrze chociaż bardziej po forach z doświadczeń innych mam.

A tak odnośnie szwów czaszkowych to nie wiecie jak to z nimi jest ? Bo Fifek z jednej strony ma taka długą od ucha po praktycznie czubek głowy przerwę ale chyba ze 2 mm aż i się troszkę martwiłam... Może jestem przewrażliwiona...

Sylcia mi babcia też kracze cały czas tą przepuklinę bo młody jest trochę płaczliwy i taki krzykacz mały ogólnie :) Na szczęście chyba nic się nie dzieje póki co. Zdrowia dużo dla maluszka.

Zgłoś nadużycie #824 21 marca 2015, 21:17

Sylcia będzie dobrze na szczęscie Mojej małej nic nie niest po tej cukrzycy mojej ale za to przez to mało wodzie jest taka bardziej krzywa na jedna strone i gólwa jej ucieka no i te stópki które juz doprowadzone sa praktycznie do normalnosci ( były do środka sa na zewnatrz) chodzimy na rechabilitacje i w domu ćwiczymy
po czwartkowej wizycie dostałyśmy maść na buziaka do smarowania i na uszy oraz mleko zmieniłyśmy na HA podejzenie jednak skazy białkowej za około tydzien mamy isc do kontroli

Zgłoś nadużycie #825 21 marca 2015, 21:17

martade Gotowa na wszystko
Sylcia, trzymamy kciuki 👍. Bedzie dobrze.
A... z google to tak jak dziewczyny wspomnialy lepiej nie czytac bo niepotrzebnie mozna sie zdenerwowac.

Zgłoś nadużycie #826 22 marca 2015, 10:00

Cześć dziewczyny pochwalcie sie dzieciaczkami tak nam rosna szybko to maja niunia prawie 11 tygodni :D

Zgłoś nadużycie #827 22 marca 2015, 13:01

agini Gotowa na wszystko

magdalena20 napisał(a)

mam pytanie do karmiacych mm , co ile karmicie dzieci i ile mm dajecie ?
Bo ja daje 150 ml co 3 h ale zauwazylam ze maks wola mleko ok 20 min predzej i chyba musze mu 180 ml robic i mam nadzieje ze sie to unormuje

Madzia, Szymcio wczoraj skonczył 3 mies, a 150 je od dawna, teraz właściwie dopiero jest w "normie", jeśli trzymac się tego, co w schemacie żywienia. Więcej mu nie daję, nie chcę go przekarmiać, choc parę, ale dosłownie parę razy mu dałam troszkę wiecej, jak bardzo płakał i nie dał sie uspokoić.
Ale nie wiem, czy do konca 4 miesiąca wytrzyma na tych 150, zobaczymy.
Jeśli chodzi o odstępy, to on wcale nie je regularnie, przed południem je jakoś częsciej, między pierwszym a drugim jedzonkiem na pewno nie ma 3 godzin.Ale nieraz z kolei potrafi nie jesc 4, 4,5 godz, jak jest na spacerze, a potem spi po spacerze. No i oczywiscie przesypia noce.
I nie zawsze zje 6 razy w ciągu doby, czasem 5.

Zgłoś nadużycie #828 22 marca 2015, 13:15

agini Gotowa na wszystko
Szymcio, wczoraj o 9.45 skończył 3 miesiące (:

Zgłoś nadużycie #829 22 marca 2015, 13:25

Milkusia2012 Fajna mama
Agini, Aga2490 - słodziaki :)

My w piątek skończyłyśmy 17 tygodni, a w sobotę 4 miesiące :) i znów przekroczyłyśmy 6kg, więc jesteśmy na dobrej drodze :P

A jeśli chodzi o jedzenie, to jadłyśmy 120ml co 3h, ale ze względu na ciągłe wymioty, lekarka kazała nam zmniejszyć porcje do 90ml. I teraz jest chaos, bo mała raz domaga się po 1,5h, czasami po 2h, a nawet i 3h.

Zgłoś nadużycie #830 22 marca 2015, 20:54

agini napisał(a)

Szymcio, wczoraj o 9.45 skończył 3 miesiące (:

alez mu fajnie my musiałysmy pozegnac wszelkoe bujaczki lezaczki