Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #571 25 lutego 2015, 16:49

Dorcia83 Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

A poza tym to witam się późną porą :)

Z Mimi mam ciągle problemy. Przed wizytą u gastrologa trochę zeszła jej wysypka i mała przestała ulewać. Jednak dostała ostrych biegunek, o których wspominałam. I w związku z tym lekarka kazała mi przejść na dietę, a do dokarmiania dała nam Nutramigen. A do zagęszczania Nutriton. Do tego podtrzymała Debridat (wybór pediatry) i dodała Losec. I myślałam, że od tej pory wszystko będzie ładnie pięknie, ale się myliłam.
Owszem, cofki są rzadsze, wysypka ciągle minimalna, ledwo widoczna, a biegunka się uspokoiła. Jednak już tego samego wieczora, którego byłyśmy u gastrolog Mimi bardzo nasiliły się bóle brzuszka. Rano budziła się z ekstremalnymi kolkami. Do popołudnia tylko wrzask, zero jedzenia. Wieczorem to samo. A biegunka zamieniła się w jakieś włókniste coś. I doszła do dwóch dziennie. Aż w sobotę pojechałam na ip. Na szczęście mała nie była odwodniona i przez 3 doby przybrała 60g, więc jak na takie akcje to rewelacja. Lekarka nas puścila i powiedziała, że jak takie zachowanie nie przejdzie, to mamy wrócic w tygodniu, kiedy jest na oddziale nasza gastrolog.
I nic się nie poprawiło. Gęste kupy zmniejszyly sie najpierw do jednej na dobę, a dzisiaj nie było w ogóle. Dziecko dziś darło się pôł dnia. Dwa razy obaliła po dwa cycki i wypiła 80ml z butelki. Po czym połowe zwróciła-.-
Takze jutro chyba wybierzemy się do szpitala.

A, a Losec to lek, który apteka wytwarza na ządanie i jak dzisiaj go odbierałam, to farmaceutka powiedziala mi, że ze względu na jego konsystencję zrobię dziecku więcej krzywdy niż pożytku.
Także miodzio.

Milkusia nie wiem co u Was teraz, ale idę tropem gastroenterolog Filipa i odstawiłabym debridat, bo wysypka może być od niego a co za tym idzie ból brzucha, biegunka i płacz. Ja kupiłam te rurki Windi na ból brzuszka, zdziałały cuda. Stosowaliśmy przez 3 tygodnie, aż mały sam zaczął sobie radzić z zagazowanym brzuszkiem. To że niemowlak się załatwi nie jest jednoznaczne z tym że nie ma zagazowanego brzuszka, to też wiem z wizyty. Pręży się bo chce puścić bączka i z wysiłku ulewa. Życzę Wam dużo dużo zdrówka.

Zgłoś nadużycie #572 25 lutego 2015, 21:00

eska12 Zaprawiona w bojach
Dorcia mój mały miał stwierdzoną skazę białkową, zmianę mleczka, objawy typowe dla skazy przy bebilonie pepti zniknęły ale lekko ma dalej wysypaną buzię i brzuszek, szukamy przyczyny póki co wśród kremów czy oliwek. Myślisz, że to może być debridat z tego co mówił gastroenterolog... ?

Buziaki od Filipka dla Filipka :) )

Zgłoś nadużycie #573 25 lutego 2015, 22:56

aga2490 Gotowa na wszystko
moja z koleji bączki puszcza równo przy tym od kilku dni codziennie robi kupke dossala sie do butli cyca już nie chce pręzy sie czerwona sie robi jak jej próbuje dac wydaje mi sie ze mleczka mam coraz mniej czyli co jak nie bedzie jadła to pokarm mi zniknie? ale w nocy czesto lubi ssac piers n o i ja próbuje ja dostawiac tylko kjest ciężko

Zgłoś nadużycie #574 26 lutego 2015, 17:44

Dorcia83 Fajna mama

eska12 napisał(a)

Dorcia mój mały miał stwierdzoną skazę białkową, zmianę mleczka, objawy typowe dla skazy przy bebilonie pepti zniknęły ale lekko ma dalej wysypaną buzię i brzuszek, szukamy przyczyny póki co wśród kremów czy oliwek. Myślisz, że to może być debridat z tego co mówił gastroenterolog... ?

Buziaki od Filipka dla Filipka :) )

Dokładnie to mi powiedziała na temat debridatu, że uczula. A czy Twoj Fifi ma też krostki lub zaczerwienie przy odbycie? Bo to potwierdza że uczula go coś co zjadł/wypił.
A jak podejrzewasz oliwkę czy krem to miałby też uczulenie w innych miejscach np. na karku.

Zgłoś nadużycie #575 26 lutego 2015, 17:46

Dorcia83 Fajna mama
I dziękujemy za buziaki :)

Zgłoś nadużycie #576 26 lutego 2015, 21:20

eska12 Zaprawiona w bojach
Ma faktycznie też czerwone krostki przy odbycie ale szczerze powiedziawszy tylko posmarowałam to sudokremem i zlekceważyłam trochę, myślałam, że może to jest jakieś lekkie podrażnienie a tu jednak też uczulenie. Mleko ma już dla alergików więc faktycznie pozostaje tylko debridat.

Zgłoś nadużycie #577 27 lutego 2015, 22:11

ale tu cisza wczoraj bylam na wizycie u gina powiedzial ze mam nadrzerke ktoras z was miala cos zrobila czy nic nie robicie?

a to moja malenstwo z dzis

Zgłoś nadużycie #578 28 lutego 2015, 8:28

maxim77 Gotowa na wszystko
Witam! Orientujecie się dziewczyny gdzie można kupić najtaniej Nutramigen Lgg 1?

Zgłoś nadużycie #579 28 lutego 2015, 8:46

agini Gotowa na wszystko
[QUOTE=aga2490;2760358]ale tu cisza wczoraj bylam na wizycie u gina powiedzial ze mam nadrzerke ktoras z was miala cos zrobila czy nic nie robicie?
JA miałam parę lat temu, miałam zamrażaną i po sprawie, nic nie bolało, jedyna niedogodność to szlaban na seks chyba przez miesiąc po (:
Teraz z kolei mam torbiel na jajniku, i też muszę coś z tym zrobić (:
Dzidzia piękna.
U nas ok, z tym że mamy szlaban na szczepienia, bo nas pediatra wysłała do neurologa, bo Szymcio układa sie najczesciej na prawą stronę, a neurolog z kolei wysłał nas na rehab., mówi, ze to żadna choroba, ale zapobiegawczo, zeby w przyszłosci nie miał wad postawy, mówi, ze to tez dlatego, że Szymcio jest długi ...
Co nie zmienia faktu, że zgode na szczepienia da po rehabilitacji,,,
Mężowi zapalenie płuc przeszło, teraz ma z uchem problem.
A jutro mamy chrzciny...
Pozdrawiamy ciocie!

Zgłoś nadużycie #580 28 lutego 2015, 15:54

agini napisał(a)

[QUOTE=aga2490;2760358]ale tu cisza wczoraj bylam na wizycie u gina powiedzial ze mam nadrzerke ktoras z was miala cos zrobila czy nic nie robicie?
JA miałam parę lat temu, miałam zamrażaną i po sprawie, nic nie bolało, jedyna niedogodność to szlaban na seks chyba przez miesiąc po (:
Teraz z kolei mam torbiel na jajniku, i też muszę coś z tym zrobić (:
Dzidzia piękna.
U nas ok, z tym że mamy szlaban na szczepienia, bo nas pediatra wysłała do neurologa, bo Szymcio układa sie najczesciej na prawą stronę, a neurolog z kolei wysłał nas na rehab., mówi, ze to żadna choroba, ale zapobiegawczo, zeby w przyszłosci nie miał wad postawy, mówi, ze to tez dlatego, że Szymcio jest długi ...
Co nie zmienia faktu, że zgode na szczepienia da po rehabilitacji,,,
Mężowi zapalenie płuc przeszło, teraz ma z uchem problem.
A jutro mamy chrzciny...
Pozdrawiamy ciocie!

szymuś słodki no dużo zdrowia dla męża i w ogole dla was mi z koleji gin powiedziała ze jak zamroze albo wypale to moge miec raka albo byc bezpłodna i sama nie wiem co robic szlaban na seks da sie wytrzymac odkad zaszłam w ciaze to za bardzo sie nie kochalismy a po porodzie pierwszy raz w czwartek po wizycie u gina takze da sie wytrzymac my chodzimy z moja mała na rechabilitacje stopy ale duzo sama robiew w domu naciagania masaze plastry bandaze poprawa niesamowita jest
Moja niunia zasypia mi w dzien ale tylko przy suszarce do włosów ja ja wyłanczam i ona sie budzi

wczoraj pobiła rekord zjadła o 20 butle o 22 zasneła i ja o 3 w nocy sie zerwałam zeby ja nakarmic 7 godzin nie jadła 5 godzin spała

Zgłoś nadużycie #581 28 lutego 2015, 19:23

Ananas Gotowa na wszystko

aga2490 napisał(a)

szymuś słodki no dużo zdrowia dla męża i w ogole dla was mi z koleji gin powiedziała ze jak zamroze albo wypale to moge miec raka albo byc bezpłodna i sama nie wiem co robic szlaban na seks da sie wytrzymac odkad zaszłam w ciaze to za bardzo sie nie kochalismy a po porodzie pierwszy raz w czwartek po wizycie u gina takze da sie wytrzymac my chodzimy z moja mała na rechabilitacje stopy ale duzo sama robiew w domu naciagania masaze plastry bandaze poprawa niesamowita jest
Moja niunia zasypia mi w dzien ale tylko przy suszarce do włosów ja ja wyłanczam i ona sie budzi

wczoraj pobiła rekord zjadła o 20 butle o 22 zasneła i ja o 3 w nocy sie zerwałam zeby ja nakarmic 7 godzin nie jadła 5 godzin spała

ja też mam, robili Ci teraz cytologię? to ważne bo zależnie od gr podejmuje się pewne kroki. Często jak kobieta ma 2gr to gino niczym nie leczy albo najmniej inwazyjnie czyli globulkami zaczyna. Wypalanie rzeczywiście nie stosuje się jak kobieta jeszcze nie rodziła więc lepiej z tym nie ryzykować ale krioterapia jest bezpieczna. Są takie globulki bez recepty Albothyl, na razie nie stosuje na własna rękę ale rozważam.
http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kb6t570hc.png

Zgłoś nadużycie #582 28 lutego 2015, 19:31

dopiero pół roku po porodzie ma mi pobrac cytologie

Zgłoś nadużycie #583 28 lutego 2015, 22:24

Aha, mój gin nie widział przeciwwskazań żeby pobrać po 3m od porodu ale też się super złożyło bo prawie miałam 10 dni po okresie więc idealny czas na pobieranie. Podobno się nie pobiera jak kobieta jeszcze nie miała okresu po ciąży. U nas w listopadówkach chyba z 5 dziewczyn ma nadżerkę więc to dość powszechne zjawisko, te które usuwają to się nastawiają na wymrażanie.

Zgłoś nadużycie #584 1 marca 2015, 8:52

ja jeszcze nie dostałam okresu a zaraz bedzie 2 msc jak moja dzidzia ma wiec czekam :)

Zgłoś nadużycie #585 1 marca 2015, 18:43

aga2490 napisał(a)

ja jeszcze nie dostałam okresu a zaraz bedzie 2 msc jak moja dzidzia ma wiec czekam :)

ja dostałam jak przestałam odciągać w nocy chyba temu, że zbyt długi odstęp czasowy, dostałam w sumie po dwóch i pół miesiącach

Zgłoś nadużycie #586 1 marca 2015, 21:30

ja nie odciagam pokarmu tylko na poczatku teraz to przewaga butli cyc jest z doskoku

a dodaje zdjątko mojej małej ślicznotki jak sie dzwiga do góry pięknie mimo ze na brzuszku nie nchce leżec

Zgłoś nadużycie #587 1 marca 2015, 21:45

aga2490 napisał(a)

ja nie odciagam pokarmu tylko na poczatku teraz to przewaga butli cyc jest z doskoku
a dodaje zdjątko mojej małej ślicznotki jak sie dzwiga do góry pięknie mimo ze na brzuszku nie nchce leżec

to powinnaś niebawem dostać, eh i znowu się bujać z podpaskami :) Ładnie 3ma główkę Twoja córeczka.

Zgłoś nadużycie #588 1 marca 2015, 22:27

Kaska81 Gotowa na wszystko
A ja juz drugi mam, po 20 dniach od poprzedniego. Poprzedni znowu trwal 10 dni. Fakt, ze to tak naprawde jak nie okres, bo same wkladki mi wystarczaja.
Nadal odciagam mleko, ale juz mam dosc, moze do 10.03 sie uda, bo beda 3mce.

Zgłoś nadużycie #589 1 marca 2015, 23:07

Kaska81 napisał(a)

A ja juz drugi mam, po 20 dniach od poprzedniego. Poprzedni znowu trwal 10 dni. Fakt, ze to tak naprawde jak nie okres, bo same wkladki mi wystarczaja.
Nadal odciagam mleko, ale juz mam dosc, moze do 10.03 sie uda, bo beda 3mce.

Ja jeszcze 2 tyg jak będzie miał 4m i finisz bo dziecko jest tak absorbujące, że nie mam kiedy i w nocy mi się już nie chce a wtedy na spokojnie ściągam sporo.

Zgłoś nadużycie #590 2 marca 2015, 11:19

Milkusia2012 Fajna mama

maxim77 napisał(a)

Witam! Orientujecie się dziewczyny gdzie można kupić najtaniej Nutramigen Lgg 1?

Maxim, ceny są ujednolicone co do grosza. Nigdzie nie znajdziesz taniej. Bo dostajesz go na receptę oczywiście?