Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #391 3 lutego 2015, 18:59

Milkusia2012 Fajna mama

Dorcia83 napisał(a)

Milkusia my już byliśmy z Fifim u gastroenterologa bo nie mogłam patrzeć jak ulewa i jak ma odruch wymiotny bo mu się cofa pokarm a ten biedny go łyka z powrotem. Wizyta mnie trochę uspokoiła i rozwiała wątpliwości, ale u Was problem bardziej złożony bo Madzia malo przybiera na wadze , u nas Filip waży 7 kg i powoli wydłuża odstępy między karmieniami i ten przyrost wagi odrobinę zwolnił na szczęście. 3 marca mamy zgłosić sie na oddział gastrologiczny na szereg badań, ale na miejscu zdecydujemy z pania doktor czy jest poprawa i czy będziemy go męczyć, bo ph metria nie należy do najprzyjemniejszych badań.
U Madzi jeszcze ta anemia się przyplątała, pewnie po mamusi. Też widzę kochana nie masz lekko i sie nie nudzisz. Zdrówka życze i powodzenia i napisz oczywiście co Ci powiedział ten gastroenterolog.

Czyli biorą Was na oddział… Boję się, że nas też wezmą… szpital sam w sobie nie jest mi straszny, bo co chwilę z jakimś dzieckiem nas do niego wysyłają :P problemem jest to, że w Szczecinie są dwie gastroenterologie - w szpitalu dziecięcym i w klinice św. Mikołaja. Na gastro w św. Mikim leżałam w październiku z Milką i było super. Dlatego też Mimi chciałam zarejestrować do przychodni przy tej klinice, ale termin wyznaczyli mi na… tydzień przed jej pierwszymi urodzinami! Z Milką tylko 3 tyg czekałam :( a że nie mogę znaleźć żadnego lekarza z tej kliniki przyjmującego też prywatnie, to musiałam umówić wizytę do lekarki z tego szpitala dziecięcego i wtedy nas tam wezmą :( po prostu wiem, jak to jest z gastrologami, oni od razu na oddzial biorą… o ja smutna :(
I jeszcze Magdzie wysypka wyskoczyła na całym brzuszku. No masakra. Pojutrze idziemy do rodzinnej po skierowanie na krew i od razu rzuci okiem na ten brzuszek.
A do wspomnianego gastrologa udało nam się umówić na 11.02.

Dorcia, a u Was oby obeszło się bez nieprzyjemnych badań. Ale 7kg w pionie to ja Ci współczuję, ja przy naszych 5kg mam już bicepsy jak Popeye po szpinaku :P

Zgłoś nadużycie #392 3 lutego 2015, 19:07

Milkusia2012 Fajna mama
I wszystkie dziewczyny - cudne mamy dzieciaczki :)
Jak to się stało, że jeszcze niedawno wszystkie narzekałyśmy na przeszkadzające brzuchy, a teraz takie duże dzieciaczki mamy :)

Zgłoś nadużycie #393 3 lutego 2015, 20:04

aga2490 Gotowa na wszystko
dziewczyny a jak długo u was trwały skoki rozwojowe maluszków u mnie mija 5 dzień ja jestem wykończona bo malutka sie tylko na cycku uspokaja do tego ma wzdęcia całe szczeście ze gazy puszcza ale ostatnio również mniej

Zgłoś nadużycie #394 3 lutego 2015, 20:06

jak miałą 2 tyg ważyła 4150 a teraz w piatek będzie miałą miesiąc i nie wiem włąsciwie :)

Zgłoś nadużycie #395 3 lutego 2015, 20:08

mamelka napisał(a)

Ile Maja już waży? Na zdjęciu wygląda ta taką dużą :)

jak miałą 2 tyg ważyła 4150 a teraz w piatek bedzie miałą miesiac i nie wiem ile wazy

Zgłoś nadużycie #396 4 lutego 2015, 11:10

magdalena20 Fajna mama
cześć
a mój Maks jest chory na antybiotyku ... a waży prawie 6 kg to choć tyle dobrego ze od tej choroby nie chudnie chociaż teraz mniej je

Zgłoś nadużycie #397 4 lutego 2015, 14:04

Gusia79 Fajna mama
Dzien dobry ciotunie, jakie tu piekne galerie..same cudenka...tak jak Milkusia pisze, az szok ze niedawno biegalysmy z brzucholcami i meczyly nas zgagi, odretwienia, bole krzyza( to mi niestety zostalo...)itp itd...A ja wstawiam Wam Meliske jak chce wstac...brzdac od 5 go tygodnnia zycia juz tak szaleje, a teraz ma cale 6;P Zdrowia dla maluszkow dziewczyny, bo widze ze tu duzo przeboji...
Patent z owijaniem o ktorym pisze Maxim dziala, ja tez go stosuje od prawie 3 tygodni jakos...inaczej byloby krucho przy moim 'temperamentnym i zywotnym dziecku ktore nie lubi zaspiac na maksa :P

Zgłoś nadużycie #398 4 lutego 2015, 14:53

maxim77 Gotowa na wszystko
Gusia79 ciesze się, że pomogłam! Moje dziecko też żywotne, a kokonik jest w stanie go okiełznać. Najgorsze jest to, że można go stosować niby do końca trzeciego miesiaca i aż się boje co będzie później. 
Pozdrawiam Wasze maluchy!!! Są śliczne, ja się jeszcze nie chwaliłam więc w załączeniu zdjęcie mojego Fiflonka ;)

Zgłoś nadużycie #399 4 lutego 2015, 15:45

Gusia79 Fajna mama

maxim77 napisał(a)

Gusia79 ciesze się, że pomogłam! Moje dziecko też żywotne, a kokonik jest w stanie go okiełznać. Najgorsze jest to, że można go stosować niby do końca trzeciego miesiaca i aż się boje co będzie później. 
Pozdrawiam Wasze maluchy!!! Są śliczne, ja się jeszcze nie chwaliłam więc w załączeniu zdjęcie mojego Fiflonka ;)

Sliczny Fiflonek. Maxim ja akurat ten patent jak pisalam, stosuje juz od dawna, jeszcze zanim go tu 'sprzedalas' ale pisze, zeby inne mamuski tez sprobowaly, bo to naprawde dziala, prawdopodobnie w wiekszosci przypadkow. Wazne, ze dziecko nie moze machac raczkami i nogami, niwelujac odruch moro szybko sie wycisza...nawet jak nie zasypia to w spokoju ssie sobie smoka moja np. :)

Zgłoś nadużycie #400 4 lutego 2015, 16:44

Kaska81 Gotowa na wszystko
Jak Wy z tym zwiazywaniem? Moja pieluszowana, ale problem z zasnieciem juz wczesniej byl. Jakos od 4 tyg. A to mozna tak opatulac. Jest gdzies info jak to robic?

Zgłoś nadużycie #401 4 lutego 2015, 18:06

Dorcia83 Fajna mama
Gusia piękna ta twoja mała kobietka :)

i śliczny Filipek maxim :)

czytam o tym waszym otulaniu dziewczyny i sie zastanawiam czy nie spróbować, bo mój Fifi odruch moro ma często jak próbuje spać co bardzo go rozbudza. A z drugiej strony jest takim wiercipiętą że nie wiem czy ten pomysł mu się spodoba, no i czy nie jest za późno na wprowadzanie takich nowości.

Zgłoś nadużycie #402 4 lutego 2015, 19:21

Kaska81 wpisz w google grafika zawijanie dziecka w kokon i Ci wyskoczą obrazki z instrukcją, tylko kocyk nie może być śliski bo dziecko się wyswobodzi ja mam taki bawełniany z HM i super się sprawdza, mały śpi już 3,5 godz ;) Tylko ja nóżki pozostawiam zawinięte w miarę swobodnie.
Dorcia83 to idealny sposób na wiercipięty, nie widzę sensu zawijania w kokon dzieci spokojnych bo te się nie wybudzają same, a mój Filonek miał w zwyczaju gmerać sobie przez sen łapkami po buzi i ciągle się rozbudzał.

Zgłoś nadużycie #403 4 lutego 2015, 19:59

hej dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne ze moja małą mało je w sensie takim ze o wczoraj zjadła po 22 zjadłą 80mli po 1w nocy zasneła do 4 spała butla 80ml w miedzy czasie troche cyca nastepnie wstała o 9 i butla 90ml puzniej troche cyca o 12 butla 80ml o 16 butla 80ml i teraz przystawiłam ja do cyca to jednego zjadła przez jakies 10 min dodam że ma kolki i zmeczona jest biedulka

Zgłoś nadużycie #404 4 lutego 2015, 23:26

Kaska81 Gotowa na wszystko

aga2490 napisał(a)

hej dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne ze moja małą mało je w sensie takim ze o wczoraj zjadła po 22 zjadłą 80mli po 1w nocy zasneła do 4 spała butla 80ml w miedzy czasie troche cyca nastepnie wstała o 9 i butla 90ml puzniej troche cyca o 12 butla 80ml o 16 butla 80ml i teraz przystawiłam ja do cyca to jednego zjadła przez jakies 10 min dodam że ma kolki i zmeczona jest biedulka

Zliczaj sobie ile na dobe zjada i bedziesz wiedziala mniej wiecej :-) ja wszystko pisze na karteczce, bo przy takim maluszku kazdy dzien podobny.

Zgłoś nadużycie #405 5 lutego 2015, 11:10

darien92 Gotowa na wszystko
hej. Magdalena biedny Maksiu :( dużo zdrówka dla niego :*
moja ma inhalacje 3 razy dziennie :(

Zgłoś nadużycie #406 5 lutego 2015, 21:40

joannafriday Fajna mama
hej mamuśki :)
gratuluje wszystkim dzieciaczków :)
ja już też zostałam mamusią i chciałam Was zapytać jak Wam przebiega/ł połóg i czy któraś z Was miałą nacinane krocze i jak długo zrastały/ goiły się szwy

Zgłoś nadużycie #407 5 lutego 2015, 22:49

joannafriday napisał(a)

ja już też zostałam mamusią i chciałam Was zapytać jak Wam przebiega/ł połóg i czy któraś z Was miałą nacinane krocze i jak długo zrastały/ goiły się szwy

u mnie po tyg zdjeli szwy do gojenia u zywałam tantum rossa na rane i tak okolo 2 tyg odczówałam to naciecie

Zgłoś nadużycie #408 6 lutego 2015, 9:17

darien92 Gotowa na wszystko

joannafriday napisał(a)

witam :) mi sie szwy rozpuscily do 14 dni. w ogole nic mnie nie bolało... a nie myłam sie tam niczym tylko woda iwycierałam recznikami papierowymi przez 3 tyg. . :) po miesiacu juz normalna kapiel

Zgłoś nadużycie #409 6 lutego 2015, 9:21

Ja miałam niby szwy rozpuszczalne...mordowałam się z nimi trzy tygodnie, strasznie mniee ciągnely, bolały....poza tym połóg przechodziłam super, na szczęście poszłam do ginekologa i mi te szwy zdjął, ulga niesamowita. Powiedział, że w życiu by mi się te szwy nie rozpuściły i całe szczęście że przyszłam tak szybko na zdjęcie...sam się dziwił że tak dlugo z nimi wytrzymałam.

Zgłoś nadużycie #410 6 lutego 2015, 13:07

u mnie chyba skoki rozwojowe sie już uspokoiły zostały jeszcze kolki ale juz delkiatniejsze pomogło sab simplex małą w nocy nawet do 5godzin przsypia no ale w dzień trudno zeby zasneła na dłużej no i dzis będziemy kończyć miesiąc ach jak ten czas ucieka... pomału planujemy chrzciny gości sale mamy niby dużo czasu ale zleci nim sie obejrzymy planujemy na 26 kwietnia