Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #331 30 stycznia 2015, 11:01

Dorcia83 Fajna mama
To u nas skok rozwojowy trwa od trzeciego tygodnia życia do dziś ;) Ja to już się śmieję że spanie to jest dla gówniarzy a mój syn to starszak i spać nie będzie ;) A tak serio to czekam niecierpliwie żeby skończył te 3, 4 miesiące bo go za cholerę nie mogę go zrozumieć i tego jego kręcenia, mruczenia, przeciągania, krople daję regularnie na wzdęcia do tego dwa razy na dzień ta rurka na odgazowanie (działa super), wykupka się, zje cyca, i tak nie śpi. Próbowałam dać butlę, że może naje się bardziej i padnie, nic z tego, marzenie ściętej głowy. Notuję wszystko i średnio na dobę mój syn śpi z przerwami na jedzenie ok 10-12 godzin, i pory spania bardzo różne, do tego w dzień większość spania przy cycku lub na rękach.
Mam to szczęście że mój mąż cały czas w domu, jeszcze ze dwa tygodnie, bo bym nie jadła i sie nie myła ;(

Zgłoś nadużycie #332 30 stycznia 2015, 11:07

Dorcia83 Fajna mama
Mam przeciwieństwo córki, która do 4 miesiąca tylko jadła i spała, za to od 5 miesiąca dała nam nieźle popalić, usypianie trwało godzinami i darła się w niebogłosy. Może synuś od 4 miesiąca będzie grzeczny :)
I czekam na wiosnę jak na zbawienie, żeby nie ubierać w te kurtki, kombinezony tylko szybko i sprawnie móc wyjść i wrócić na spacer czy do znajomych.

Zgłoś nadużycie #333 30 stycznia 2015, 11:38

magdalena20 Fajna mama
Dorcia to ja jem 2 posiłki dziennie , a myje się o 5 rano póki Maks śpi ...ale ;-)

Zgłoś nadużycie #334 30 stycznia 2015, 13:38

Zizu Gotowa na wszystko
Dorcia, również z utęsknieniem czekam na wiosnę, bo ubieranie dzieci plus siebie na zimowy spacer, to niezłe wyzwanie. Do tego ta zima taka nie zimowa, ale paskudna :/ Jak to dobrze, że mąż jest z Wami, bo faktycznie marnie by było.
Moja wciąż butli i smoka nie tyka, więc o dokarmianiu nie ma mowy. U mnie zwykle popołudniowe karmienie zaczyna się o 15, a kończy ok. 22:/
A jeśli chodzi o poczucie winy względem dzieci, to jestem mistrzynią. Przykro mi, że nie mam dla Zosi tyle czasu ile bym chciała i źle mi, że nie mogę poświęcić Ali więcej uwagi :(

Zgłoś nadużycie #335 30 stycznia 2015, 16:26

aga2490 Gotowa na wszystko
nasza ma te 3 tyg i 3 dni i kręci sie wierci mruczy przeciąga wyciąga śpi na rękach w łózeczku sie budzi i płacze bez powodu po karmieniu czystym pampersie i przy cycku zasypia mnie sutki to już tak bolą a mój własnie jutro idzie do pracy zaczyna nocki do tego bedzie masakra az sie boje nocy

Zgłoś nadużycie #336 30 stycznia 2015, 20:23

maxim77 Gotowa na wszystko

aga2490 napisał(a)

nasza ma te 3 tyg i 3 dni i kręci sie wierci mruczy przeciąga wyciąga śpi na rękach w łózeczku sie budzi i płacze bez powodu po karmieniu czystym pampersie i przy cycku zasypia mnie sutki to już tak bolą a mój własnie jutro idzie do pracy zaczyna nocki do tego bedzie masakra az sie boje nocy

aga u nas było identycznie, dopóki kolezanka nie sprzedała mi patentu. Zawiń dzieciaczka w kocyk tak żeby nie mogło machać rączkami i nózkami w taki kokonik, gwarantuje Ci, że zaśnie i to w łóżeczku. Nasz mały tylko tak zasypia, inaczej zaczyna się wiercić i nici ze spania, tylko na mnie lub na rączkach. A tak, w nocy śpi po 4 godziny, wyspany szczęśliwy ;)

Zgłoś nadużycie #337 30 stycznia 2015, 22:05

carbonara Fajna mama
Hej. Stycznioweczka dolancza ;) . Oj ja też czekam za wiosna. Od poniedziałku czeka mnie wyzwanie bo będę musiała odbierać dzieci z przedszkola a ze sama jestem z dziećmi w domu to muszę cala trójkę zabrać do przedszkola by odebrać z przedszkola. Aż sie boje.

Zgłoś nadużycie #338 30 stycznia 2015, 22:11

martade Gotowa na wszystko
Maxim to ja tez skorzystam z tej metody bo u nas ten sam problem z zasypianiem.
Dziewczyny czy któraś z Was dajw maluszkowi mleko Hipp Bio Combiotik 1?
Mój Jaś od 3 dni płacze przeraźliwie przy jedzeniu (a poza tym od 4 tyg.grymasi i popłakuje popołudniami -kolkowe problemy). Jednak ostatnie dni mnie przerazaja, nie jest najedzony wiec marudzi 24 h i nie potrafi zasnac. Położna radzila zmienic wode na ktorej przygotowuje mleko i mleko.Najpierw zmienilam wode, bez skutku, mleko na hipp -troche zjada tj. 40 ml jeden posiłek ale to za mało i dalej płacze.
Ręce mi już opadają i nie wiem jak mu pomóc...

Zgłoś nadużycie #339 31 stycznia 2015, 14:09

Dorcia83 Fajna mama

martade napisał(a)

Mój Jaś od 3 dni płacze przeraźliwie przy jedzeniu (a poza tym od 4 tyg.grymasi i popłakuje popołudniami -kolkowe problemy). Jednak ostatnie dni mnie przerazaja, nie jest najedzony wiec marudzi 24 h i nie potrafi zasnac. Położna radzila zmienic wode na ktorej przygotowuje mleko i mleko.Najpierw zmienilam wode, bez skutku, mleko na hipp -troche zjada tj. 40 ml jeden posiłek ale to za mało i dalej płacze.

Marta polecam na bóle brzuszkowe i kolkę tą rurkę Windi, za namową pediatry-gastrologa kupiłam i używamy dwa razy dziennie, jest znaczna różnica. Stosują ją w szpitalach i polecają przy kolkach i wzdęciach. Stosujemy od wtorku i wczoraj było o niebo lepiej, spał od 18.30 do 4 rano z 2 przerwami na jedzenie :) Bez mruczenia spał mocno.

Zgłoś nadużycie #340 31 stycznia 2015, 19:25

maxim77 napisał(a)

aga u nas było identycznie, dopóki kolezanka nie sprzedała mi patentu. Zawiń dzieciaczka w kocyk tak żeby nie mogło machać rączkami i nózkami w taki kokonik, gwarantuje Ci, że zaśnie i to w łóżeczku. Nasz mały tylko tak zasypia, inaczej zaczyna się wiercić i nici ze spania, tylko na mnie lub na rączkach. A tak, w nocy śpi po 4 godziny, wyspany szczęśliwy ;)

musze spróbować dzis a raczej wczoraj poszła spać po 21 obudziła sie chwile po 1 zjadła i poszła spac a nastepna pobudka o 4,30 do 5,30 zabawa wiszenie na cycku ale spała prawie do 9 dziś mój idzie do pracy pierwszy raz na nocke bo miał urlop a teraz tacierzyński a on mi pomagał w nocy duzo ale damy rade

Zgłoś nadużycie #341 31 stycznia 2015, 19:51

agini Gotowa na wszystko
Witajcie, mój na odmianę dziś przespał od północy do 6.30!!! Pierwszy raz!
O 5 się obudziłam, i az się wystraszyłam, czy z nim ok...
Całe popołudnie własciwie tez spi do tej pory, boję się, że z kolei w nocy będzie wojował, zobaczymy...
Może u niego skok rozwojowy tak się objawia...

Zgłoś nadużycie #342 31 stycznia 2015, 22:35

Kaska81 Gotowa na wszystko
Boze, moja przed 20 sie obudzila i do tej pory nie spi:/

Zgłoś nadużycie #343 1 lutego 2015, 16:35

o matko moja dzis 3 razy w nocy na spacerze pospała godzine po spacerze w domu 40 min i wojuje ja juz sily nie mam ale mam tez pytanie do was bo moja niunka nie chce na brzuchu lezec strasznie płacze az czerwona sie robi macie jakies sposoby na to ?

Zgłoś nadużycie #344 1 lutego 2015, 18:12

U mnie wrecz przeciwnie, wlasciwie tylko chce na plecy. Dlatego na noc tak dlugo zasypia, bo chce isc na plecy.

Zgłoś nadużycie #345 1 lutego 2015, 21:33

no a moja na brzuszku nie chce lezećw ogóle jest histeria a trzeba bo sie mięsnie wzmacniaja

Zgłoś nadużycie #346 1 lutego 2015, 23:43

Mysle, ze powinnas codziennie probowac po chwili i sie przyzwyczai. Moja na poczatku tez cala czerwona i placz. Powierci sie zawsze, ale potem usypia. No i odgazowuje sie i na bioderka tez super. My pieluszkujemy, bo znowu cos nie tak, wiec codziennie ja klade tak.

Zgłoś nadużycie #347 2 lutego 2015, 8:20

Ja z moja chodze tez na rechabilitacje ze stopą i układ bioderek ma już lepszy a na kontrolne usg mamy do ortopedy 10 lutego mam nadzieje że wszystko będzie ok a co do tych skoków rozwojowych ona ciągle chce jeść butla cyc ( przewaga cyca) boje sie że ja przekarmie bo cały czas wisi na cycku

Zgłoś nadużycie #348 2 lutego 2015, 11:32

A moja z butli moje mleko dostaje i cos wlasnie malo je. W nocy co 4 h po 70ml a potem o 10 wypila 80ml i wiecej nie chce. Butle wyplula i tyle.
My ze starsza mielismy bioderka niebardzo, ale miala poduche frejki i jest ok teraz.
Mysle czynie mrozic pokarmu a w nocy dawac mm, wtedy mleka bedzie na dluzej.

Zgłoś nadużycie #349 2 lutego 2015, 11:49

Dorcia83 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Boze, moja przed 20 sie obudzila i do tej pory nie spi:/

To Fifi wczoraj spał raz od 11.30 do 13.30 i zasnął o 23.30, to Kasia nie narzekaj :)

Zgłoś nadużycie #350 2 lutego 2015, 12:47

Milkusia2012 Fajna mama

martade napisał(a)

Ja karmię Hippem Combiotik :) ale polskim, niemiecki jest duźo tłustszy