Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #171 16 stycznia 2015, 7:52

magdalena20 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Magda, my jak robilismy w czerwcu 2012 to za ok.25 osob placilismy niecale 1800, ale sami kupowalismy ciasto. To bylo w restauracji. Pewnie zalezy tez czy robisz z kolacja. U nas byl obiad i ciasto. Teraz chcemy tez z kolacja, ale nie wiem do konca, bo sporo ludzi bedzie przyjezdnych. No i my raczej w marcu, zeby maz w nowej pracy sie ogarnal, bo w lutym tez dwa tyg go nie bedzie.

Dzieki, my robimy na wielkanoc bo tez wlasnie K. ma nowa prace i jakos cieplej bedzie ale wole juz cos myslec o chrzcie bo ten czas tak leci i nie chce na ostatnia chwile robic a ja bez kolacji raczej bede robic bo wlasnie ja tez mam duzo osob przejezdnych wiec pewnie do wieczora nie beda siedziec bo musza do domu wrocic :-)

Zgłoś nadużycie #172 16 stycznia 2015, 8:04

Kaska81 Gotowa na wszystko
Wiesz, poza tym to i tak sporo czasu, a wiadomo, ze przytakim maluchu czlowiek zmeczony, no i jezeli goscie tez z dziecmi to raczej dluzej nie posiedza.

Zgłoś nadużycie #173 16 stycznia 2015, 8:20

magdalena20 Fajna mama
No o ile sie nie myle to 3 dzieci bedzie plus Maksiu i taki chlopak ale 12 lat to juz nie takie dziecko :-)

Zgłoś nadużycie #174 16 stycznia 2015, 9:50

Milkusia2012 Fajna mama
Magda, 2 miesiące, to nasze dzieci będą mieć za 5dni, dzisiaj mają 4tyg :P

Ja bym chciała ochrzcić dziecko jak najszybciej, ale chciałam to połączyc ze ślubem kościelnym, a mój mąż niestety ma jakiś problem do ślubu kościelnego, dlatego temat jest odsuwany.

Zgłoś nadużycie #175 16 stycznia 2015, 11:20

Kaska81 Gotowa na wszystko
Ja tez moglabym teraz ochrzcic, niestety u nas to problem z kasa. Musimy sporo teraz wylozyc na otwarcie tej dzialalnosci, no i niestety zwrot czesci kosztow dostaniemy dopiero na poczatku marca najwczesniej.

Zgłoś nadużycie #176 16 stycznia 2015, 12:26

aga2490 Gotowa na wszystko
Witam dziewczyny my dziś pierwszy dłuzszy spacer na świeżym powietrzu :)
wczoraj mi zdjeli szwy czuje ulge ale mimo wszystko jeszcze pobolewa ogólnie czuje sie jakas osłabiona jeszcze.
Moja mała ssa niby pierś ale zastanawiam sie czy ona ja je czy mietoli poprostu w ustach bo czasem czuje konkretne ciagniecie czasem takie ciumkanie ale jak dam butle to zjada cała.
powiedzcie mi jak podajecie witamine 3d bo ja ,mam w kapsułkach i jedne polozne mowia ze do butli dodac drugie ze do ust wcisnac

Zgłoś nadużycie #177 16 stycznia 2015, 12:50

Zizu Gotowa na wszystko
Witam,
Miałam problem z wejściem na forum przez dłuższy czas, ale jestem :-)
Ja karmię tylko piersią, ale ostatnio coś z tym mlekiem różnie, bywa, że jest go mało, a Ala z butli nie ciągnie i jest niezły problem :-( mała się denerwuje, ja stresuje, a specjalnie mm nie dawałam, żeby sobie laktacji nie rozregulować :-/
Wiem, że pytanie padło kilka dni temu, ale śluz w kupce przy kp jest wtedy, gdy mama zje coś słodkiego.

Zgłoś nadużycie #178 16 stycznia 2015, 12:54

Milkusia2012 Fajna mama

aga2490 napisał(a)

Witam dziewczyny my dziś pierwszy dłuzszy spacer na świeżym powietrzu :)
wczoraj mi zdjeli szwy czuje ulge ale mimo wszystko jeszcze pobolewa ogólnie czuje sie jakas osłabiona jeszcze.
Moja mała ssa niby pierś ale zastanawiam sie czy ona ja je czy mietoli poprostu w ustach bo czasem czuje konkretne ciagniecie czasem takie ciumkanie ale jak dam butle to zjada cała.
powiedzcie mi jak podajecie witamine 3d bo ja ,mam w kapsułkach i jedne polozne mowia ze do butli dodac drugie ze do ust wcisnac

Możesz wit dawać tak i tak, nie ma to znaczenia. Ja wolę do buzi, bo butelkę nie zawsze całą zje.

Zgłoś nadużycie #179 16 stycznia 2015, 12:57

Milkusia2012 Fajna mama

Zizu napisał(a)

Witam,
Miałam problem z wejściem na forum przez dłuższy czas, ale jestem :-)
Ja karmię tylko piersią, ale ostatnio coś z tym mlekiem różnie, bywa, że jest go mało, a Ala z butli nie ciągnie i jest niezły problem :-( mała się denerwuje, ja stresuje, a specjalnie mm nie dawałam, żeby sobie laktacji nie rozregulować :-/
Wiem, że pytanie padło kilka dni temu, ale śluz w kupce przy kp jest wtedy, gdy mama zje coś słodkiego.

Z tą niechęcią do butelki to mogą sobie nasze córy ręce podać. Ja to rozwiązałam w ten sposób, że karmienie zaczynam od butli. Wtedy jest głodna, zje chociaż te 30ml i dopiero wtedy wrzeszczy na cyca.

A co do śluzu to ciekawe, bo moja dieta w 90% składa się ze słodkości, a moja nie ma śluzu :P albo to sam śluz i ja mylę go z kupą :P

Zgłoś nadużycie #180 16 stycznia 2015, 13:15

ewuska0207 Fajna mama
A my chrzciny palnujemy na święta i chrzestnych już mamy chyba wybranych i też chyba w lokalu zrobimy ale my kameralną imprezkę zrobimy tylko dla najbliższych i tylko obiad i potem kawa i ciasto nic wiecej nie robimy bo jak sobie przypomne jak M chrzciny były na 30 osób i w domu robiłam i wszyscy siedzieli do późna i potem to całe sprzątnie to coś mi się robi a poz tym teraz ojciec chory więc nie za bardzo robić w domu

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #181 16 stycznia 2015, 14:47

darien92 Gotowa na wszystko
hej.
Nasz ślub zaplanowany na 12 wrzesnia :D także juz niedługo. Chrzest mamy już za sobą,był 27 grudnia. Impreza była w domu, ogrom sprzątania pózniej..

Milena dalej ma kolki. Dziewczynyczy te krople niemieckie są bezpieczne dla dziecka? bo juz nic nie pomaga jej :( a mam wujków w Niemczech to pewnie powiem zeby kupili i wysłali

Zgłoś nadużycie #182 16 stycznia 2015, 14:56

Milkusia2012 Fajna mama

darien92 napisał(a)

hej.
Nasz ślub zaplanowany na 12 wrzesnia :D także juz niedługo. Chrzest mamy już za sobą,był 27 grudnia. Impreza była w domu, ogrom sprzątania pózniej..

Milena dalej ma kolki. Dziewczynyczy te krople niemieckie są bezpieczne dla dziecka? bo juz nic nie pomaga jej :( a mam wujków w Niemczech to pewnie powiem zeby kupili i wysłali

Na pewno są bezpieczne, choć ja ich nie używałam mimo mieszkania w DE ;)

Zgłoś nadużycie #183 16 stycznia 2015, 15:18

położna mi kazała zmienic jej melko na bebiko comfort kolki i zapracia. jak myślicie pomoże to ? sama juz
nie wiem...

Zgłoś nadużycie #184 16 stycznia 2015, 15:30

Milkusia2012 Fajna mama

darien92 napisał(a)

położna mi kazała zmienic jej melko na bebiko comfort kolki i zapracia. jak myślicie pomoże to ? sama juz
nie wiem...

Powinno pomóc chociaż trochę. Ja mojej trochę na wszelki wypadek, bo absolutnie nie mamy problemu z zaparciami, kupiłam Bebilon na kolki i zaparcia, ale moja odmówiła. Ale to w sumie lepiej, bo mi się wydaje, że jej bóle brzuszka związane są z tym, że ciàgle pręży się na kupę

Zgłoś nadużycie #185 16 stycznia 2015, 15:40

Milkusia2012 napisał(a)

Powinno pomóc chociaż trochę. Ja mojej trochę na wszelki wypadek, bo absolutnie nie mamy problemu z zaparciami, kupiłam Bebilon na kolki i zaparcia, ale moja odmówiła. Ale to w sumie lepiej, bo mi się wydaje, że jej bóle brzuszka związane są z tym, że ciàgle pręży się na kupę

mam nadzieję, że nie pogorsze sytuacji tym mlekiem.

Zgłoś nadużycie #186 16 stycznia 2015, 15:57

Milkusia2012 Fajna mama

darien92 napisał(a)

mam nadzieję, że nie pogorsze sytuacji tym mlekiem.

Nie no, myślę, że nie :) w każdym razie warto spróbować :)

Zgłoś nadużycie #187 16 stycznia 2015, 15:58

Milkusia2012 napisał(a)

Nie no, myślę, że nie :) w każdym razie warto spróbować :)

dzięki za wsparcie ;)

Zgłoś nadużycie #188 16 stycznia 2015, 16:27

martade Gotowa na wszystko

darien92 napisał(a)

hej.

Mi położna w De poleciła krople LEFAX bo sa bezpieczne dla dziecka, nie można ich przedawkować, sa w 100%wydalane z organizmu. U nas pomagają takze polecam.

Zgłoś nadużycie #189 16 stycznia 2015, 17:57

ewuska0207 Fajna mama

darien92 napisał(a)

nie wiem...

ja dawałam bebilon comfort i było lepiej ale to mleko coś się rozpuszczać nie chciało i smoczek nam się zapychał ale poprawa była więc próbuj a krople niemieckie sab simplex miałam ale u nas się za bardzo nie sprawdziły ale spróbować możecie Darien trzeba próbować wszystkiegoa nóż dziecku pomoże i się męczyć nie będzie :)

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #190 16 stycznia 2015, 17:59

ewuska0207 Fajna mama

Milkusia2012 napisał(a)

Milkusia a sprawdzałaś czy smoczek się nie zapchał bo jak pisałam już to ten bebilon comfort się dobrze nie rozpuszcza i smoczek zapycha a z Hipp comfort nie ma takiego problemu bo też mieliśmy