Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #151 14 stycznia 2015, 16:45

Kaska81 Gotowa na wszystko
Ja odciagam laktatorem,wypozyczylam profesjonalny elektryczny. No i musze dokarmic.
Sprobowalam z butla z aventu ale pelno powietrza. Chyba zainwestuje w taka mala z lovi w calosci i zobacze wtedy. Jak nie to na lato na wode bedzie :-)
Kurcze, tez sie napalam na chuste, tylko kto nauczy mnie wiazac:/

Zgłoś nadużycie #152 14 stycznia 2015, 17:11

mama_po_raz_2 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Milka, jak Ty wytrzymujesz na nogi przy takim spacerze? No i jak Wiki przyjal siostre? U nas emicentrum buntu dwu czy tam trzylatka :-(

Ja wolę spacer niż siedzenie w domu muszę być w ruchu bo wariuje ;) dzisiaj 2 h :)
A Wiki odpukac dobrze przyjął całuje ją glaszcze chce nosić owszem zdarza mu sie ze denerwuje się jak ja karmie a on coś chce ale tłumaczę mu ze Tosia zasnie i już do niego idę. Co oczywiscie robię żeby miał poczucie bezpieczeństwa. Pozwalam mu żeby czul się potrzebny chwale za każdy buziak Tosi czy cokolwiek zeby wiedział że jest w mojej uwadze

Zgłoś nadużycie #153 14 stycznia 2015, 19:19

aga2490 Gotowa na wszystko

Kaska81 napisał(a)

Dzien dobry :-) nie spie od 7.30, sciagnelam mleko, dziecia nakarmilam, dwa razy przebralam, bo ulalo sie, teraz jem, bo za 30min kolejne sciaganie no i musze sie ubrac.
Daje malej ta bio gaie i u nas jest ok. Troszeczke posteka, ale bez halasu. Za to uwielbia na brzuszku spac :-)
Lece butle wyparzyc, bo potem brak czasu :-)
A ma ktoras butle z lovi?

ja mam butelki lovi sa genialne jak dla nas nie zmienie na nic innego

Zgłoś nadużycie #154 14 stycznia 2015, 19:28

aga2490 Gotowa na wszystko
witam was była dzis położna powiedziała ze to jelitka sie układaja i musi wiecej cycka brać no i herbatka wczoraj jej pomogla bo mała nie płacze przy tym tak bardzo tylko kwęka i bardzo sie prężyła dziś zrobiła kupke ale taka bardzo twarda no i spi dzis wczoraj nie spała od 15 do 5 rano biedna sie meczyła masaze jej robilam i wieczorem herbatke dostała na szczescie jej nie nauczylismy noszenia na rekach i zasypia w łóżeczku bez problemu. Pępuszek najprawdopodobnie niedługo nam odpadnie :)

Zgłoś nadużycie #155 14 stycznia 2015, 20:52

Milkusia2012 Fajna mama

aga2490 napisał(a)

witam was była dzis położna powiedziała ze to jelitka sie układaja i musi wiecej cycka brać no i herbatka wczoraj jej pomogla bo mała nie płacze przy tym tak bardzo tylko kwęka i bardzo sie prężyła dziś zrobiła kupke ale taka bardzo twarda no i spi dzis wczoraj nie spała od 15 do 5 rano biedna sie meczyła masaze jej robilam i wieczorem herbatke dostała na szczescie jej nie nauczylismy noszenia na rekach i zasypia w łóżeczku bez problemu. Pępuszek najprawdopodobnie niedługo nam odpadnie :)

Jeżeli dobrze chodzą suwaczki, to jutro w związku będziesz miała 3 siódemki :D a co do herbatki, to mojej nie jestem w stanie zmusić

Zgłoś nadużycie #156 14 stycznia 2015, 22:16

mama_po_raz_2 napisał(a)

Ja wolę spacer niż siedzenie w domu muszę być w ruchu bo wariuje ;) dzisiaj 2 h :)
A Wiki odpukac dobrze przyjął całuje ją glaszcze chce nosić owszem zdarza mu sie ze denerwuje się jak ja karmie a on coś chce ale tłumaczę mu ze Tosia zasnie i już do niego idę. Co oczywiscie robię żeby miał poczucie bezpieczeństwa. Pozwalam mu żeby czul się potrzebny chwale za każdy buziak Tosi czy cokolwiek zeby wiedział że jest w mojej uwadze

Jezeli chodzi o stosunek do Martusi to Hania to samo co Wiki. Ma tylko te swoje jazdy jak mala np spi i ma nas tylko dla siebie. Od wczoraj zyjemy bez smoka i probujemy, by w nocy nie budzila sie i do lozka nam sie ladowala. Oby jakos po malu sie udawalo.
Kurcze, mnie taknogi bola, ze nie daje rady. No ale ja jeszcze odciagam w nocy min.2 razy miedzy karmieniami, wiec nie spie, wyparzanie laktatora i butelek, wiec spie 4-5godz.

Zgłoś nadużycie #157 15 stycznia 2015, 9:13

mama_po_raz_2 Fajna mama
Kasia Tosia nie reaguje na hałas nie przeszkadza jej pisk Wikiego no i kolejna kwestia ze Wiki jak złapie faze płaczu bo tak to od razu do siebie do pokoju idzie tam się wyplacze i wycisza i dopiero wtedy wraca

Zgłoś nadużycie #158 15 stycznia 2015, 9:34

darien92 Gotowa na wszystko
cześć mamusie ;)

jak się zdenerwowałam. dowiedziałam się, że moja kuzynka pragnie mnie odwiedzic ze swoimi dziecmi ktore własnie przeszły ospę!!!!!!! Jezu chyba jej wprost powiem żeby nie przychodziła... :| ludzie jednak nie mają rozumu. jak do dwumiesięcznego dziecka idzie się zaraz po chorobie jeszcze takiej...

Zgłoś nadużycie #159 15 stycznia 2015, 10:19

Alinaaa Świeżo upieczona

Kaska81 napisał(a)

Dzien dobry :-) nie spie od 7.30, sciagnelam mleko, dziecia nakarmilam, dwa razy przebralam, bo ulalo sie, teraz jem, bo za 30min kolejne sciaganie no i musze sie ubrac.
Daje malej ta bio gaie i u nas jest ok. Troszeczke posteka, ale bez halasu. Za to uwielbia na brzuszku spac :-)
Lece butle wyparzyc, bo potem brak czasu :-)
A ma ktoras butle z lovi?

Ja też mam. Ale wczoraj pierwszy raz dawałam jej harbatki w niej ( położna mówiłam abym jej dala sie napic bo jej jeszcze zółtaczka nie zeszła a ma 6 tygodni) wiec nie była chetna ciągnąc. Nie wiem czy to wina butelki czy herbatki. Dzisiaj znowu spróbuje. Toche się boje bo wczoraj się zaktusiła.

Zgłoś nadużycie #160 15 stycznia 2015, 10:23

Alinaaa Świeżo upieczona
Czy Wasze maluszki miesięczne lub 1,5 przesypiaja całą noc. Moja czasami spi i spi za po 6h sama ja wybudzam na karmienie bo nie wiem czy może tyle spac. Jeszcze z ta zółtaczka.

Zgłoś nadużycie #161 15 stycznia 2015, 10:52

magdalena20 Fajna mama
Alina moj Maks jest budzony tylko raz w nocy na jedzenie i mu starcza . Jezeli masz watpliwosci to spytaj pediatry lub poloznej bo nie wiem jak z zoltaczka bo Maks jej nie mial. :-)

Zgłoś nadużycie #162 15 stycznia 2015, 11:18

agini Gotowa na wszystko

magdalena20 napisał(a)

Alina moj Maks jest budzony tylko raz w nocy na jedzenie i mu starcza . Jezeli masz watpliwosci to spytaj pediatry lub poloznej bo nie wiem jak z zoltaczka bo Maks jej nie mial. :-)

Czyli jakbyś nie budziła, to spałby całą noc ?? ?
Kurczę, kobieto, wygrałaś los na loterii (:
Chociaż ja też nie mogę narzekać, Szymcio budzi się tak 2-3 razy, dziś tylko od 1 do 3.30 miał fazę na zabawę (: ale to pewnie dlatego, ze go wybudziłam, bo się posikał cały, i musiałam wszystko zdejmowac.
A propos - jak tam u Was z pieluchami ?? My mamy pampersy 1, ale dzis zmieniamy na 2, bo tak myślę, że może te 1 juz małe, one są niby do 5kg, on tydzien temu miał 4100, chociaż wiadomo, ze to wszystko orientacyjne....
W każdym razie odkąd mu zmieniłam na zielone pampersy, to włąsnie zdarza mu sie przesikać, z białymi tego nie było.
Od dziś próbujemy białe 2, zobaczymy.
No i idziemy na spacer (:

Zgłoś nadużycie #163 15 stycznia 2015, 12:25

magdalena20 Fajna mama
agini tak raczej by spal ale wole go raz nakarmic bo jakos spokojniejsza jestem :-)
ja uzywam dady 2 , powiem szczerze ze mialam tez z pampersa i wydaje mi sie ze dady lepsze bo nie przemakaja a 2 uzywam od miesiaca :-)
a na dwor tez mielismy isc ale ta pogoda ....

Zgłoś nadużycie #164 15 stycznia 2015, 12:46

Milkusia2012 Fajna mama
Przy żółtaczce trzeba dziecko budzić.
Moja pierwsza córka mimo źołtaczki budziła się sama jak w zegarku co 3h. Jak miała 2 miesiące (a żółtaczka jej się skoñczyła) zaczęła przesypiać całe noce.
Druga córka również miała żółtaczkę i się nie wybudzała. Myślałam, że tak po prostu ma, nikt mi nie powiedział, że mam ją wybudzać, uważali, że jako że to drugie dziecko, to mam doświadczenie. Owszem mam, ale inne -.-
I pewnej nocy na kardiologii przespała mi od 1:00 do 8:00, bo wybudzili ją na pobranie krwi. I okazało się, że jest odwodniona i nie mogą krwi pobrać. I od tamtej pory byłam znana na oddziale jako ta, która nie karmi dziecka ;)

Zgłoś nadużycie #165 15 stycznia 2015, 12:47

mama_po_raz_2 napisał(a)

Kasia Tosia nie reaguje na hałas nie przeszkadza jej pisk Wikiego no i .kolejna kwestia ze Wiki jak złapie faze płaczu bo tak to od razu do siebie do pokoju idzie tam się wyplacze i wycisza i dopiero wtedy wraca

W dzien z halasem tez raczej bez problemu. W nocy jest gorzej, bo juz pare razy Marta obudzila Hanie a ta potem albo nie chce juz wcale spac albo nie chce u siebie. Z nami nie ma sensu,bo lozeczko w sypialni, wiec maz musi wtedy lozko w drugim pokoju rozkladac. Licze, ze te wedrowki sie uspokoja, bo na razie spi sama cala noc i o smoku tez zapomniala. Zostaly nam jeszcze pieluchy do ogarniecia.

Zgłoś nadużycie #166 15 stycznia 2015, 13:58

pancake.land Zaprawiona w bojach
To i ja może czasami się poudzielam, a nie tylko na facebooku :P
Ja wczoraj zaczęłam ostrą walkę z kolkami bo mam dosyć odgłosu odkurzacza, wymiękam przy nim, łeb boli jak cholera. I powiem szczerze dzisiaj nie było żadnego płaczu, wczoraj wieczorem też tylko miałczenie jak u kotka i dziecko się pruje przez sen, a dzisiaj jeszcze pierwszy raz usłyszałam "a guuu" :P
A jeszcze był temat szczepień, biorę darmowe i pneumokoki bo free a i tak miałam je wziąć :D

Zgłoś nadużycie #167 15 stycznia 2015, 14:07

mama_po_raz_2 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

W dzien z halasem tez raczej bez problemu. W nocy jest gorzej, bo juz pare razy Marta obudzila Hanie a ta potem albo nie chce juz wcale spac albo nie chce u siebie. Z nami nie ma sensu,bo lozeczko w sypialni, wiec maz musi wtedy lozko w drugim pokoju rozkladac. Licze, ze te wedrowki sie uspokoja, bo na razie spi sama cala noc i o smoku tez zapomniala. Zostaly nam jeszcze pieluchy do ogarniecia.

U mas tak było przy cycu bo mala piszczala przy cycku i jak pusto sie robiło i przy przystawianiu. Teraz kweka delikanie jak widze że smoczka malo co nie polknie a od jedzenia minęło 3-4 h robię butle. Ogólnie zazwyczaj budzi sir o 1 i 5 na jedzenie. Je 19-1-5-9-12-16 dzis ma przesuniecie bo o 11 jadla.
U nas pampers na noc ale kupiłam już woelorazowe podkłady na łóżko i mam zamiar zacząć mu majtki na noc zakładać . A smoczek na koniec zostawiłam bp nie wiem jak się do tego zabrać...
Pampersow używamy dada 2 Tosia ogolnie jak nasika to zaraz kweka bo nie lubi miec mokro zauważyłam że dziewczynki są delikatne w tej kwestii. Wikiemu nie przeszkadzał pampers zasikany a małej po jednym siusku przeszkadza. Pewnie od 3 zmienimy na pampersa bo mają ten wkład wchłanianiajacy który Wikiego w dadzie uczulil i używał od tej pory pampersa

Zgłoś nadużycie #168 15 stycznia 2015, 15:50

U nas akurat pojechali do dra i kazal odstawic bo to bakterie tylko, wiec pow jej, ze pan dr zabral bo od tego ma kaszelek i cisza. Az jestem w szoku ze tak poszlo. Teraz zaczniemy te nieszczesne pieluchy. Najlepsze, ze na noc ma i maz mowi, ze rano jest zawsze sucha.
No moja Marta na noc i na razie w dzie, od dwoch dni, dostaje to co sciagne. Nie mamy okreslonej pory picia, bo czasami wypije 70/80, a czasami chce i 150. Wczoraj np pila o 19, potem 20.30 po kapieli 70 ml i dopiero 3.20 sie obudzila, wypila 130 i przed 8 kolejne 70, o 10 130ml. W dzien teraz co 2,5 h sobie je. Nadgania co w nocy opuscila. A wybudzasz na jedzenie?

Zgłoś nadużycie #169 16 stycznia 2015, 6:11

magdalena20 Fajna mama
Czesc :-)
a ja dostalam wczoraj juz drugi raz @ wiec wiem ze , mam juz regularnie i wkoncu moglam zazyc anty :-)
Maks juz prawie ma skonczone 2 miesiace , jak ten czas leci a wczoraj jednak bylismy na spacerze ale wracalismy autobusem bo zlapal nas silny wiatr a jeszcze zakupy mielismy i ciezko bylo isc z wozkiem z buta. Bo tak to jest ze wyjdziemy na spacer a robimy zakupy. :-P
Ja juz chce wiosne ale juz prawie luty jest wiec w sumie nie jest zle a i na dworzu zimno nie jest :-)
i musze pochwalic maksia bo on wogole kolek nie ma , mial ze 2 razy tylko ale wole odpukac i nie wywolywac wilka z lasu. ;-)
musimy niedlugo pochodzic po miescie i sale jakas wynajac bo chcemy chrzest w sali zrobic i tu pytanie nie wiecie ile tak orientacyjnie moze to kosztowac ? :-)
aa i tez powoli o slubie wspominamy i w nastepnym roku bierzemy slub :-)

Zgłoś nadużycie #170 16 stycznia 2015, 7:47

Magda, my jak robilismy w czerwcu 2012 to za ok.25 osob placilismy niecale 1800, ale sami kupowalismy ciasto. To bylo w restauracji. Pewnie zalezy tez czy robisz z kolacja. U nas byl obiad i ciasto. Teraz chcemy tez z kolacja, ale nie wiem do konca, bo sporo ludzi bedzie przyjezdnych. No i my raczej w marcu, zeby maz w nowej pracy sie ogarnal, bo w lutym tez dwa tyg go nie bedzie.