Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #131 13 stycznia 2015, 21:03

mama_po_raz_2 Fajna mama
Kasiu mam butle tomme tippe która mala w pełni akceptuje bo np canpolu już nie.
To fajnie odciagasz :) u mnie po 2,5 h było 30-40 ml z obu piersi zjadła to i krzyk zjadla do tego Jeszcze 100 mm i odbijala ladnie zasypiala. Teraz zjada czasami 150 Nawet ale to jak śpi 5 h a tak to po 4h spania 120 mm

Zgłoś nadużycie #132 13 stycznia 2015, 21:37

agini Gotowa na wszystko
Witajcie, u mnie ok, my też już całkiem na bebiko jedziemy, bo było podobnie jak u mamy po raz 2.
Jak u Was ze spacerami ?? ?
Wychodziłyście już z maluszkami ?? ?

Zgłoś nadużycie #133 13 stycznia 2015, 22:10

mama_po_raz_2 Fajna mama
Agini u nas pierwszy spacer byl w 8 dobie. Dzis było pięknie to 2,5 h byliśmy. Jezeli tylko pogoda pozwala idziemy ile sie da :)

Zgłoś nadużycie #134 14 stycznia 2015, 5:36

Kaska81 Gotowa na wszystko
Milka, jak Ty wytrzymujesz na nogi przy takim spacerze? No i jak Wiki przyjal siostre? U nas emicentrum buntu dwu czy tam trzylatka :-(

Zgłoś nadużycie #135 14 stycznia 2015, 9:39

darien92 Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

agini napisał(a)

Witajcie, u mnie ok, my też już całkiem na bebiko jedziemy, bo było podobnie jak u mamy po raz 2.
Jak u Was ze spacerami ?? ?
Wychodziłyście już z maluszkami ?? ?

ja swoją własnie przestawiłam z NANu na Bebiko i modlę się, żeby nic jej nie było..
ja ze swoją nie wychodzę narazie.. nie wiem jakoś się boję.

Zgłoś nadużycie #136 14 stycznia 2015, 9:47

Alinaaa Świeżo upieczona

aga2490 napisał(a)

Witam dziewczyny pomocy moja mała płacze wygina sie brzuszek ma twardy karmie ja mlekiem z piersi odciagnietym i mlekiem modyfikowanym jedzac pilnuje nie łapie powietrza

Ma kolki. Gdzieś czytałam, że wszystkie dzieci łapią powietrze.

Zgłoś nadużycie #137 14 stycznia 2015, 9:56

Alinaaa napisał(a)

Ma kolki. Gdzieś czytałam, że wszystkie dzieci łapią powietrze.

no właśnie, przeciez nie da się tak upilnować, żeby nie łapało.

Zgłoś nadużycie #138 14 stycznia 2015, 10:02

Dzien dobry :-) nie spie od 7.30, sciagnelam mleko, dziecia nakarmilam, dwa razy przebralam, bo ulalo sie, teraz jem, bo za 30min kolejne sciaganie no i musze sie ubrac.
Daje malej ta bio gaie i u nas jest ok. Troszeczke posteka, ale bez halasu. Za to uwielbia na brzuszku spac :-)
Lece butle wyparzyc, bo potem brak czasu :-)
A ma ktoras butle z lovi?

Zgłoś nadużycie #139 14 stycznia 2015, 12:23

Kaska81 napisał(a)

Dzien dobry :-) nie spie od 7.30, sciagnelam mleko, dziecia nakarmilam, dwa razy przebralam, bo ulalo sie, teraz jem, bo za 30min kolejne sciaganie no i musze sie ubrac.
Daje malej ta bio gaie i u nas jest ok. Troszeczke posteka, ale bez halasu. Za to uwielbia na brzuszku spac :-)

ja mam :) ale Mała jej nie lubi
o taką : http://www.naszsmyk.pl/pl_PL/p/Lovi-butelka-150ml-aktywne-ssanie,-smoczek-0m-/27...

Zgłoś nadużycie #140 14 stycznia 2015, 13:39

Milkusia2012 Fajna mama
Kasia, ja mam butelkę z Lovi. Milka z niej piła bardzo długo, a u Mimi chciałam chyba przekombinować i kupiłam butelki Tommee Tippee i Bibi i z TT zabronili mi w szpitalu karmić (za ciężko małej było), a Bibi jej nie pasowało. Więc poszłam do sklepu i kupiłam komplet dwóch przaśnych Lovi (btw komplet dwóch, jedna duża, druga mała za 29zł) i Mimi najbardziej lubi.

Zgłoś nadużycie #141 14 stycznia 2015, 14:30

agini Gotowa na wszystko

Kaska81 napisał(a)

Ja mam taką samą, jak Darien (nawet dwie, jedną dostałam w szpitalu), i jest cacy, innych zresztą nie próbowałam, myślę, że jak w przyszłości będzie potrzebna większa, to też taką kupię, nie ma co kombinować.
Co jest z tymi suwaczkami ?? ??
U mnie "ślubny" jakoś się pozbierał, ale ten z wiekiem dziecka zaciął się na amen...
aaa, byliśmy na dworku dziś (:

No i jak już tu weszłam, to poruszę temat rzekę, o którym już pewnie napisano tu morze słów - jak ze szczepieniami - szczepicie na rotawirusy i pneumokoki ?? ?

Zgłoś nadużycie #142 14 stycznia 2015, 14:50

Milkusia2012 Fajna mama
Agini, o rotawirusach dużo mówiły dziewczyny na fb. Ja się na tym nie znam, ale powtórzę, co mówiły dziewczyny mądrzejsze ode mnie.
Otóź rotawirusów jest kilka, a szczepią tylko na jednego rotawirusa, więc wydasz kasę, a istnieje bodajże tylko 14% szans na to, że akurat ten się przyplącze.
Co do pneumokoków, to chyba wszyscy są zgodni, że warto. Ja się zastanawiam.
No. To tyle :p
A, dodam, że ja będę raczej na ospę szczepiła, bo chcę dziecku oszczędzić tej choroby.

Zgłoś nadużycie #143 14 stycznia 2015, 15:01

moja Milenka pije ze zwykłej butelki z takim smoczkiem
http://www.calineczka.pl/sklep/images/20100124/Nuka33.jpg bo w szpitalu ją takimi dokarmiali i jal wróciłyśmy do domu to już mi butelki z lovi ani aventa nie wzięła do buzi..

co do szczepionek to mamy za darmo pneumokoki bo jest wczesniakiem ale nie wiem czy ją będę szczepic..

Zgłoś nadużycie #144 14 stycznia 2015, 15:10

ewuska0207 Fajna mama
My wychodziliśmy na spacer dość szybko potem nie było pogody i mały miał katar a i chorowaliśmy więc nie wychodziliśmy a wczoraj już byliśmy godzinę
Darien nie ma co się bać trzeba dzieciaka na dwór brać bo trzymając w domu można zrobić większą krzywdę ubieraj małą i jak tylko pogoda jest to wychodź z nią bo będzie ci później chorować bardzo ja mam w rodzinie a właściwie mój E ma takich dwóch chłopców co z nimi mało na dwór wychodzą a o tej porze roku w ogóle praktycznie i te dzieci non stop chore a zaraża się jeden od drugiego i ciągle zastrzyki bo syropów nie chcą lepiej wychodzić niech się dziecko od małego chartuje

A oni tacy przwrażliwieni dzieci w domu trzymają bo zimno na doworze i jak pójdą na dwór będą chore a siedzą w domu a i tak chorują bo nie zachartowane a jeszcze w domu ubrane jak na dwór pod kórtkę masakra nie dość że przegrzane to jeszcze w ogole nie zachartowane

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #145 14 stycznia 2015, 15:11

ewuska0207 Fajna mama
A my szczepimy tylko obowiązkowymi

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #146 14 stycznia 2015, 15:13

ewuska0207 Fajna mama
A mój Julek ma przepulkinkę na pempuszku małą ale ma zrobiła się przez te płaczki kolkowe :(

Zgłoś nadużycie #147 14 stycznia 2015, 15:18

ewuska0207 napisał(a)

A my szczepimy tylko obowiązkowymi

ja też obowiązkowymi. zastanawiam się tylko nad pneumokokami.

Biedny Maleńki :(

Zgłoś nadużycie #148 14 stycznia 2015, 15:31

Moja ma smoka z lovi, najszybciej jej podszedl. Mysle czy butli na lovi nie zmienic, bo teraz mamy dr brown i tez tak cmoka jak z piersi. Moze jakby miala butle i smoka z lovi byloby jej latwiej. Poza tym sa o ponad polowe tansze niz dr brown. Wczoraj kupilam sam smoczek do butelki, wiem, ze pasuje do aventa, wiec przerobie laktator na butelke, ale ze smokiem lovi i zobaczymy co bedzie :-)
Moja na brzuchu spi znowu. Wygina nam sie glowka na prawa strone jakby chciala sie na brzuch przekrecic.

Milkusia, a Ty od razu na mm?

Zgłoś nadużycie #149 14 stycznia 2015, 15:55

ewuska0207 Fajna mama
Mój z aventa pije kupiłam lovi ale nie za bardzo chce mam avent natural ale kupię chyba avent te zwykłe złote bo dla M były najlepsze

Zgłoś nadużycie #150 14 stycznia 2015, 16:07

Milkusia2012 Fajna mama

Kaska81 napisał(a)

Moja ma smoka z lovi, najszybciej jej podszedl. Mysle czy butli na lovi nie zmienic, bo teraz mamy dr brown i tez tak cmoka jak z piersi. Moze jakby miala butle i smoka z lovi byloby jej latwiej. Poza tym sa o ponad polowe tansze niz dr brown. Wczoraj kupilam sam smoczek do butelki, wiem, ze pasuje do aventa, wiec przerobie laktator na butelke, ale ze smokiem lovi i zobaczymy co bedzie :-)
Moja na brzuchu spi znowu. Wygina nam sie glowka na prawa strone jakby chciala sie na brzuch przekrecic.

Milkusia, a Ty od razu na mm?

Nie, ja jeszcze karmię piersią, ale co nieco dokarmiam, bo często cały dzień by mi na cycku wisiała. A przeciez to nie o to chodzi…
Teraz dziewczyny mi chustę poleciły, zeby dziecko trochę z cycowaniem okiełznać i mam zamiar spróbować