Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Grudnióweczki 2014- mamusie i ich dzieciaczki <3

Zgłoś nadużycie #31 8 stycznia 2015, 12:39

darien92 Gotowa na wszystko

Dorcia83 napisał(a)

Hej dziewczyny. U nas ciężka noc, Filip od 1 do 6 rano nie mógł mocniej usnąć, tylko mruczał, prężył się i sporo ulewał. Nie wiem czy to nie wina tego że na kolację zjadłam płatki z mlekiem? Potem tata trzymał go na brzuchu do 8 więc drzemał i do teraz też nie może zasnąć. Ziewa, oczy mu się zamykają ale widać że coś mu przeszkadza ;( Sama nie wiem.

to moja Milena ma tak od 21 do 1.30- 2 prawie kazdej nocy. z ta róznica, że krzyczy, wierci się ale nie ulewa.
oczka się kleją a snu brak..

Zgłoś nadużycie #32 8 stycznia 2015, 13:56

maxim77 Gotowa na wszystko

Dorcia83 napisał(a)

Hej dziewczyny. U nas ciężka noc, Filip od 1 do 6 rano nie mógł mocniej usnąć, tylko mruczał, prężył się i sporo ulewał. Nie wiem czy to nie wina tego że na kolację zjadłam płatki z mlekiem? Potem tata trzymał go na brzuchu do 8 więc drzemał i do teraz też nie może zasnąć. Ziewa, oczy mu się zamykają ale widać że coś mu przeszkadza ;( Sama nie wiem.

U nas też tak było, że Filipek nie spał tylko właśnie mruczał prężył się, popłakiwał. Generalnie zazwyczaj winą było to, że długo nie robił kupki i jak już zrobił to problem znikał, albo męczyly go kolki. Na szczęście mamy już krople antykolkowe i problem zniknął. Filipki tak mają ;) Co do ulewania to ja już drugą noc z rzędu mam z tym problem...nie wiem w czym rzecz, karmie go piersią i nagle chlust, potem po jakimś czasie widać że jest głodny, przystawiam go a mleka jak na lekarswo i zazwyczaj kończy się to butelką. Potrafi mu się ulać konkretnie nawet po solidnym odbiciu....

Zgłoś nadużycie #33 8 stycznia 2015, 13:56

darien92 napisał(a)

to moja Milena ma tak od 21 do 1.30- 2 prawie kazdej nocy. z ta róznica, że krzyczy, wierci się ale nie ulewa.

Może też kolki?

Zgłoś nadużycie #34 8 stycznia 2015, 14:14

Nie ma, kupki robi normalne.. Też myślałam ze to brzuszek albo kolki ale jak dawalan kropelki to było tak samo... Tej nocy np spała więc nie wiem. Moja mama mowi, że ona tak jak ja w ciazy spać nie może...

Zgłoś nadużycie #35 8 stycznia 2015, 15:16

ewuska0207 Fajna mama

darien92 napisał(a)

A może ona ma kolkę właśnie ?? próbowałaś jej podawać jakieś kropelki na kolkę ??

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #36 8 stycznia 2015, 15:19

ewuska0207 Fajna mama

darien92 napisał(a)

Nie ma, kupki robi normalne.. Też myślałam ze to brzuszek albo kolki ale jak dawalan kropelki to było tak samo... Tej nocy np spała więc nie wiem. Moja mama mowi, że ona tak jak ja w ciazy spać nie może...

Darien kolki są rózne trzeba próbować róznych spospbów a co jej podawałaś ?? jak krzyczy to może suszarka ją uspokoi u nas działa nawet i Julek zasypia ale u nas tka naprswdę to zmiana mleka pomogła choć dziś spać nie chce i się kręci i marudzi ale chyba taki dzień bo dziewczyny na FB piszą że też dzieci spać nie chcą

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #37 8 stycznia 2015, 15:22

ewuska0207 napisał(a)

A może ona ma kolkę właśnie ?? próbowałaś jej podawać jakieś kropelki na kolkę ??

pewnie, że podawałam ale nic się nie zmieniało. ogólnie to jest krzyk nie płacz bo łezki nie lecą. czyli taka mega złość, bo jak już osłabnie kolo 1 to do rana spi kamiennym snem, nawet na karmienie sie nie budzi, tylko daje jej na spaniu.

Zgłoś nadużycie #38 8 stycznia 2015, 15:28

daje jej Esputicon, herbatki koperkowo-rumiankowa i humana tam jest zestaw ziół.

Zgłoś nadużycie #39 8 stycznia 2015, 15:41

darien92 napisał(a)

Niestety te kropelki dostępne w aptekach naszych są do kitu i na kolke nie pomagają, sprawdziliśmy. Dopiero jak ściągneliśmy kropelki z Niemiec, to po pierwszej dawce mały zmienił się nie do poznania, wyciszył, ładnie spał, a tak krzyczał w niebogłosy.

Zgłoś nadużycie #40 8 stycznia 2015, 19:06

Milkusia2012 Fajna mama
Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było :)
Za kazdym razemobiecuję sobie, że będę się udzielać, a potem nie mam na to czasu. Na fejsie też coraz słabsze dyskusje ;)

A co z Anecik? Już musiała urodzić, ale nie daje znaku życia...

I przede wszystkim gratuluję wszystkim rozpakowanym dziewczynom :) teraz już wiecie co to prawdziwe nieprzespane noce :P

Zgłoś nadużycie #41 8 stycznia 2015, 19:49

ewuska0207 Fajna mama

darien92 napisał(a)

pewnie, że podawałam ale nic się nie zmieniało. ogólnie to jest krzyk nie płacz bo łezki nie lecą. czyli taka mega złość, bo jak już osłabnie kolo 1 to do rana spi kamiennym snem, nawet na karmienie sie nie budzi, tylko daje jej na spaniu.

bo na poczatku dzieci nie płaczą łazmi łzy się dopiero później pojaiwają

Zgłoś nadużycie #42 8 stycznia 2015, 19:50

ewuska0207 Fajna mama

maxim77 napisał(a)

Niestety te kropelki dostępne w aptekach naszych są do kitu i na kolke nie pomagają, sprawdziliśmy. Dopiero jak ściągneliśmy kropelki z Niemiec, to po pierwszej dawce mały zmienił się nie do poznania, wyciszył, ładnie spał, a tak krzyczał w niebogłosy.

u nas kropelki z niemiec też nie pomogły także co dziecko to naczej :)

Zgłoś nadużycie #43 8 stycznia 2015, 19:56

ewuska0207 Fajna mama
Darien jeżeli to jest co dzień lub co drugi dzień o tej samej porze to na bank macie kolkę i po prostu ona się po 1 kończy i dziecko zasypia moja M tak miała ale ona miała po południu i płakała godzinkę i spokój był
Niestety Julek to nawet nie wiem co miał ale chyba alergię i kolkę bo po zmianie mleka na bebilon pepti przestał nam płakać po jedzeniu ciągle ( bo potrafił płakać cały dzień i noc) i tylko popłakiwał więc jeszcze delicol podajemy i męczą go prutki ale na tym mleku na początku podobno to norma

Zgłoś nadużycie #44 8 stycznia 2015, 20:06

Jezu jednak jestem głupia...to powiedzcie jakie kropelki moge jej kupic?

Zgłoś nadużycie #45 8 stycznia 2015, 20:28

martade Gotowa na wszystko
Czesc dziewczyny 😊
My tez borykamy sie z kolka. Ja podaje krople Lefax.Nie wiem czy sa dostepne w PL.Polozna mi je polecila bo sa bezpieczne dla dziecka tzn. nie zostaja w nerkach, watrobie sa wydalane w 100%.Pomagaja, choc maly jeszcze czasem troche poplakuje.
Przejscie na mleko dla alergikow pomaga przy kolce naprawde? To musze chyba tez sprobowac.

Zgłoś nadużycie #46 8 stycznia 2015, 20:31

martade Gotowa na wszystko
http://www.sabsimplex.info.pl/sklep/showProduct/8

Te kropelki podaje.

Zgłoś nadużycie #47 8 stycznia 2015, 21:29

magdalena20 Fajna mama
a u Maksa ostatnio pojawily sie lzy jak plakal :-)

Zgłoś nadużycie #48 8 stycznia 2015, 22:18

dzis znowu płacz, patent z suszarka narazie pomaga...

Zgłoś nadużycie #49 8 stycznia 2015, 22:33

darien92 napisał(a)

dzis znowu płacz, patent z suszarka narazie pomaga...

No to niestety kolka raczej...takie ataki na to wskazują. My stosujemy Sab Simplex. Jeśli masz kogoś w Niemczech to nich Ci kupi i prześle, bo my bez tych kropli byśmy powariowali już dawno, a tak po pierwszej dawce inny dzieciak. Raz nam krzyczał cały dzień, tylko na rękach troszkę się uspokajał i przysypiał, ledwie wyrobiliśmy z mężem.

Zgłoś nadużycie #50 8 stycznia 2015, 23:27

Kaska81 Gotowa na wszystko
My na razie bez kropelek. Nie podaje tez zadnych herbatek. Po prostu w dzien klade do spania na brzuszku, bo potem prutki ladnie ida. Z herbatek laktacyjnych pijam raz dziennie albo co drugi dzien. Polozna mi odradzila. Moja za to dlugo wchodzi w faze tego snu glebokiego:/
Moja od jakiegos tyg placze z lzami az mi sie chce plakac jak je widze.